S jizvami na duši, které si přivezl z Vietnamu, pracuje samotář Travis jako taxikář na nočním Manhattanu. Všude kolem se to hemží přátelstvím, jen Travisovi se nedaří s kýmkoliv sblížit. Rande s Betsy (Cybill Shepherdová) nedopadne dobře, protože jí vezme do porno kina. Snaží se zachránit dvanáctiletou prostitutku Iris (Jodie Foster) od jejího pasáka Sporta (Harvey Keitel), ta ale o záchranu nestojí. Travisův zadržovaný hněv a problém s loajalitou propukne v záchvat násilí a odplaty. (Cinemax)

sunfreedom

Rozumím tomu, proč je z toho taková klasika - s ohledem na rok uvedení. Obávám se ale, že s přibývajícími léty to bude horší a horší. Mě to třeba tolik neoslovilo, byť řemeslně je to naprostá špička. Příběhy vietnamských veteránů už začínají blednout, přičemž nemají, narozdíl od WWII, výhodu kolektivního dopadu na svět. Je to problém de facto Američanů. ()

Amonasr

Podivný film o vyšinutém  podivínovi, který se rozhodl páchat dobro po americku. Chvílemi se to táhne až moc a když to začne být akční, vymkne se to uvěřitelnosti. ()

Anianna

I po těch letech je to sakra dobrý film. De Niro už autentičtější být nemůže, stejně tak Foster a Keitel. Působivá hudba, úžasná kamera. 85% ()

Ewík

Konečně jsem tento klasický skvost zhlédla také - o ztraceném člověku, který nerozumí světu, ve kterém je. A musím uznat, že by se měl víc usmívat, slušelo mu to. Líbila se mi také práce s kamerou (záběry jenom od pusy níže nebo jen na trup, vznášející se záběr na konci - jako potom v Enter the Void.) A bylo potěšením vidět kromě vyzáblého R. DeNira  i vyrýsovaného H. Keitela a prťavou J. Foster. A ano, ujíždím teď na vlně Jodie Foster (The Silence of the Lambs, Taxi Driver, Contact, Nyad a True Detective). 😎 ()

herrbierer

Dokonalý film Martina Scorseseho. Je tak precizně a přitom osobně natočený, že u toho slintal blahem. Hereckému obsazení vévodí Cybill Shephard a Harvey Keitel, ale ale kraluje mu absolutistickou mocí Robert de Niro. Jeho každodenním životem znuděný veterán z Vietnamu Travis je jednou z nejdoonalejších postav v dějinnách filmu. Nesmím také zapomenout na výborný soundtrack, který jen podtrhuje celkovou beatnickou atmosféru filmu. ()

pepino

Špinavý New York plný drogových dealerů, šlapek a feťáků v podání Martina Scorseseho. A ještě k tomu Robert de Niro jako pekelný Travis. Skvělé...co dodat. Jasných 5* ()

Yakuza05

Zlatý glóbus - 2 nominace: Herec Robert De Niro, Scénář.........Bafta - 3: Hudba, Objev Jodie Foster, Herečka vedl. role Jodie Foster. Nominace - 4: Herec Robert De Niro, Režie, Film, Střih. ()

Bigfuckman

Temné uličky New yourku a Robert De Niro jako mladý nebojácný taxikář?! Toť kombinace, která příjemně překvapí a mimochodem De Niro s tím čírem na hlavě vypadá opravdu kouzelně. Film je nabitý velmi dobrými dialogy a Robert de Niro zde pouze potvrzuje proč ho mám v top hercích. ()

HarveyDent

Robert De Niro v snad nejlepší roli své kariéry (nebo aspoň toho, co jsem zatím viděl). Něco skvělého a nepopsatelného. Možná později najdu slova, ale teď je nenacházím. Scorseseho popis osoby zfrustrované zkaženou společností, neschopné návázat kontakt se světem a vídíc jen to nejhorší, je impozantní, ikdyž ne zrovna podle mýho gusta. Díky jistému ztotožnění s postavou Travise Bickla dávám 5* 85% ()

Burrows

Taxikář - Scorseseho pohled na odvrácenou tvář města, které nikdy nespí, chlapíkem, který spát moc nemůže. A tak se stává nočním řidičem taxíku. Samota, neopětovaná láska a "špína" velkoměsta ho mění po psychické stránce v muže, který tomu všemu nemůže přihlížet z povzdálí .. Naladěn vysokým hodnocením a věhlasnými jmény jsem měl vysoké očekávání, které se bohužel nevyplnilo. De Niro je výborný, hudba chytlavá, určité pasáže jsou skvělé - především navazování vztahu s Betsy, ale jako celek působí Taxikář poněkud utahaně. Silnější 3* nebo slabé 4*. ()

hackstolle

Co dodat. Kombinace Robert, "Madlin", Harvey a toho casu ctrnactileta Jodie, kterou mam osobne velmi rad. Nelze hodnotit jinak. * * * * * ()

Asdas

Príbeh o tom ako mladého muža prestalo baviť žiť v tak skazenom svete(o prepáčte meste) no a ak to režíruje Scorsese a hlavnú úlohu hraje De Niro o skvelý film máte postarané ! ()

lord Ball

Po shlednutí tohoto snímku sem si musel nechat minimálně dva dny abych si v hlavě urovnal jeho hodnocení. Robert De Niro je jak jinak než dokonalý, ovšem musim říct, že mě ten film zas až tolik neoslovil, první polovinu filmu se snaží Travis Bickle vzpamatovat z hrůz války a pokouší se pochopit život spodiny, která se prochází ulicemi New Yourku. Ovšem to se mu nedaří a je z nich naprosto znechucený, proto se ve druhé části rozhodne jednat. Problém tohoto filmu byl, že mě nedokázal vtáhnout do děje, prostě první půlhodinu jsem se nudil a dobrá druhá část filmu a především konec to sice hodně zvedají, ale přesto více než na 4 hvězdičky to neni. ()

Melpomene

scorseseho genialita sa prejavila aj v tomto jeho kúsku o špinavom new yorku a taxikárovi v podaní úžasného de nira. už len kvôli jeho skvelému hereckému výkonu nemôžem inak hodnotiť tento film ()

DominikCZ

Jeden druh výjmečných filmů se vyznačuje tím, že se v nich podaří natočit nejen děj, prostředí a atmosféra, ale celý vnitřní stav člověka, do kterého se vcítíte a získáte vzácný pohled do života někoho, jehož pohled by jinak pro vás byl nepředstavitelný a jeho jednání nepochopitelné. Zjistit, jak se cítí člověk, který nemůže spát a jeho život se mdle amonotóně otáčí od špatného ke špatnému na cestě k extrémnímu úniku, je zkušenost, jejíž získání by za jiných podmínek mohlo přijít velmi draho. ()

Exix

Nevím co si mam o tom filmu myslet.Pusobí na člověka strašně depresivně a přitom se snaží i trochu moralizovat. ()

Jaromír

Film na mě hodně negativně zapůsobil. Postavy byly dobré i samotný příběh, typický "temný" Scorseesy. Ještě že film končí, tak jak končí, jinak bych byl opravdu hodně smutný. Někdy jsem se ve filmu poznal, jsou to momenty, kdy hlavní postava trpí "samomluvou" a připravuje se na útok. ()

Zemřel kameraman Michael Chapman

Zemřel kameraman Michael Chapman

22.09.2020

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

18.04.2020

Joker dostane vlastní film