S jizvami na duši, které si přivezl z Vietnamu, pracuje samotář Travis jako taxikář na nočním Manhattanu. Všude kolem se to hemží přátelstvím, jen Travisovi se nedaří s kýmkoliv sblížit. Rande s Betsy (Cybill Shepherdová) nedopadne dobře, protože jí vezme do porno kina. Snaží se zachránit dvanáctiletou prostitutku Iris (Jodie Foster) od jejího pasáka Sporta (Harvey Keitel), ta ale o záchranu nestojí. Travisův zadržovaný hněv a problém s loajalitou propukne v záchvat násilí a odplaty. (Cinemax)

Theker

Špinavé ulice, špinavé domy, špinavé izby, špinavé mesto..... Všade samá špina. Nikoho nič nezaujíma.... Násilie, drogy, sex.... Nevidel som realistickejší pohľad na New York City sedemdesiatych rokov.... ()

pistik

Ak chce niekto vedieť ako sa stvárňuje psychopat, nech sa opýta De Nira. Vynikajúci film, ktorý sa z takmer romantickej nôty zmení na ťažké psycho so sugestívnym záverom a naturalisticky natočenými scénami zabíjania, že ho prekoná len máločo. Možno v dnešnej dobe vyznie réžia a strih trochu zvláštne, no ani to nedegraduje hustú tmosféru záveru, pri ktorej si poviete, že človeka ako Travis by ste nikdy nechceli stretnúť. Presladeného Rockyho mám rád, ale Oscara mal vyhrať Taxikár. Rovnako ako de Niro za svoju najlepšiu úlohu. ()

Lenka0064

Souhlasím s "panem Božským" :) - napoprvé zklamání, ale při opakovaném shlédnutí lepší a lepší. Škoda, že spoustu lidí od opakované podívané odradí právě to prvotní zklamání. ()

waska

Trochu depresivní snímek, který je dobrý, ale ne "až" tak dobrý, jak se o něm říká. Samozřejmě, Robert De Niro je geniální a o rolích pro Jodie Foster, Harvey Kietela a Cybill Shepherd se už také namluvilo dost, ale jako celek mě film do sebe až tak nevtáhl. Možná, že je to pro své pomalejší tempo a pro ten hnus a špínu, která panovala v 70.letech, kde, až na závěrečných 10-15 minut se vlastně nic neděje.. ()

MeaCulpa

Promiň Travisi napoprvé jsme si nesedli, ale určitě ti dám ještě jednou šanci. Každopádně De Niro a Keitel jsou výborní. ()

m4xp4yn3

Slušný film s dusivou atmosférou. Pár věcí mi na něm ovšem vadí. Za prvé, není úplně jasné, co chtěl autor říci. Že je život o ničem? Že je politika stejné svinstvo jako prostituce, drogy a pouliční násilí? A nebo že je prostě všechno okolo na hovno? Sami si musíme vybrat jednu z možných interpretací. Druhou věcí, která mi do filmu vůbec nezapadala, byla závěrečná přestřelka, respektive její silně surrealistický tón. Body Taxikář naopak získává za gradující hutnou atmosféru a bezchybné výkony všech zúčastněných. ()

Veseldaa.!

46. MFF Karlovy Vary Když si zpětně prohlížím obrázky zde v galerii, tak musím uznat, že ten film je opravdu vynikající. I přesto, že Scoreseho styl vyprávění není můj oblíbený, tak zde ani tolik čitelný nebyl. Robert DeNiro Travise ztvárnil výborně, jehňátkovské Jodie Foster to ve 14 opravdu neslušelo... - ale komu jo a při přečtení úvodních titulků a zjištění dalšího známého jména jsem očekával Harveyho Keitela. A svou rolí dokonalého pasáka mě nezklamal. Abych nezapomněl - za zmínku stojí i skvěle padnoucí hudba od Bernarda Herrmanna. "You talking to me?" ()

matt85

Zajimavý, ale taky divný film. Jasně, přibližně první polovina je prakticky dokonalá, svižné dialogy a skvělé vtáhnutí do děje. Jenže potom přijde čím dál víc pomalejší tempo, kouzlo se vytratí a film se nějak dokope k závěru, který je sice unikátní(myslím to vyvraždění v bordelu, který je ale opravdu super), jenže potom ho zase podkopne ten trochu šťastný konec. Jediné co zůstane naprosto skvělé od začátku do konce, je De Niro, hudba a originální a nápaditá kamera. PS: Má ta scéna se Scorsesem nějaký jiný význam, kromě toho typu na Magnum 44? ()

renoarko

Nudné, rozvláčne, vcelku nazáživné dielo, teda až pokiaľ De Nirovi, čoby taxikárovi nasraného na celý prehnitý svet, neprdlo v bedni. Tento film je čistá depresia, ale to je asi to, čo sa páči intelektuálnemu divákovi (čo ja asi nikdy nebudem). ()

Lovec prasat

De Niro je skvělý vždy, ale tady obzvlášť, nezaostávají ani Harvey Keitel, Cybill Shepherd či mladičká Jodie Foster. Příběh plný implicitního napětí v rukou Martina Scorseseho neomylně graduje, vykresluje psychologii ústřední postavy, v níž se prolíná ušlechtilost s psychopatičností, a končí nezapomenutelným finálem. Celý článek zde. ()

Boris.

Zase taková bomba to teda nebyla. Jako jo...je tam celkem "hezky" vykreslenej New York v 70. letech, ale tim si myslim že celý nadšení z filmu končí. Ten příběh je takovej utahanej a celkem nudnej a myslim si, že kdyby ten film nebyl tak opěvovanej a tady tak dobře hodnocenej, tak bych to asi ani nedokoukal. Celou dobu sem si řikal...JO..teď příde nějaký maso ale nakonec jenom nějaká chabá přestřelka a film skončil. ()

diodoros

Špinavé ulice New Yorku plné bordelu, prostitútok, pasákov, narkomanov a dílerov, sledované jedným nenápadným taxikárom, ktorý sa o nič nestará, len jednoducho šoféruje... kým sa mu nezrúti vzťah, kým nezačne prepadať paranoji, kým nie je svedkom detskej prostitúcie, kým si neuvedomí politickú špinu a kým toho všetkého nezačne mať dosť a nerozhodne sa to riešiť po svojom... Veľmi kvalitný film s perfektným De Nirom v hlavnej úlohe (ostatní herci sú tiež dôstojnými kolegami), perfektnou kamerou spojenou s hudbou, ktoré dotvárajú atmosféru zapadnutých uličiek New Yorku a zaujímavým príbehom nastoľujúcim mnoho otázok na zamyslenie - najmä však otázky pasivity a ľahostajnosti k okoliu, ktoré časom môžu vyústiť do krajných činov. Zvláštny viac-menej happyend síce trochu filmu podráža kolená, nič však nemení na jeho ostatných kvalitách. Scény, kde De Niro rozpráva sám so sebou pred zrkadlom, kde stojí s irokézskym strihom a cynicky tlieska alebo kde leží v kaluži krvi a mieri si prstom na hlavu človek len tak nezabudne. Reči o najnebezpečnejšom filme v dejinách sú na mieste. ()

RajAthen

Zhnusení životem jednoho konkrétního města a jeho poklesky vedoucí k proměně člověka samého. Frustrace, beznaděj, nespavost... to jsou emoce, které provází hlavního hrdinu, který ve velmi pomalu plynoucím snímku podobně pomalu propadá až na dno. Popravděmi přijde, že Taxikář je zkrátka takovým tím zastrčeným bráškou úspěšnějších filmů, které mají přeci jen trochu zajímavější děj a nestaví předně na atmosféře. Neříkám, že není dobrý, avšak existují lepší volby, zvláště s Nirem v "jeho" 70./80. letech. ()

danny_21

Dlouho jsem Taxikáře opomíjel, sám vlastně nevím proč, nejspíš to bude datem vzniku. Nezklamal, ale ani kulervoucky nenadchnul ... Scorsesemu se podařilo umně vystihnout spinavou atmosféru New Yorku po vietnamském propadáku, měl za kamerou kouzelníka Chapmana a temné notičky Hermanna, ale především Roberta, který si se svým : "You talking to me?!", pro sebe ukradnul jednu hvězdu - výborný frustrovaný výkon Menší role začínající Jodie a ještě neokoukaného Harveyho jsou milým zpestřením. U mě první velký film Martyho a já jsem byl spokojen - no dabing nutnost ! - 80 % ()

West

Taxikář - je jaká si městská filozofie pohledu na temnou betonovou džungli New Yorku, která odráží lepší světlo špatné stránky zmařených životů.. Je to poezie bytí, bez šance na lepší zítřky. Proč tak velké hodnocení? Má to obrovské kouzlo. To nejkrásnější na tom je hudba B. Herrmanna, a hned za tím herecký výkon De Nira + precizní režie pana Scorseseho. Čemuž se = Umělecké dílo ()

Luxocculta

FILM, kterému nic nechybí. Vynikající kamera i hudba, skvělí herci i atmosféra. Jasných 5 ***** , které dělají z pěti hvězd u mnoha ostatních filmů jen 4. ()

Zemřel kameraman Michael Chapman

Zemřel kameraman Michael Chapman

22.09.2020

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

18.04.2020

Joker dostane vlastní film