S jizvami na duši, které si přivezl z Vietnamu, pracuje samotář Travis jako taxikář na nočním Manhattanu. Všude kolem se to hemží přátelstvím, jen Travisovi se nedaří s kýmkoliv sblížit. Rande s Betsy (Cybill Shepherdová) nedopadne dobře, protože jí vezme do porno kina. Snaží se zachránit dvanáctiletou prostitutku Iris (Jodie Foster) od jejího pasáka Sporta (Harvey Keitel), ta ale o záchranu nestojí. Travisův zadržovaný hněv a problém s loajalitou propukne v záchvat násilí a odplaty. (Cinemax)

ottik274

Tr.:You got a .44 magnum? A:It's an expensive weapon. Tr.:That's all right. I got money. A: It's a real monster. It'll stop a car at a hundred yards. Put a round right through the engine block. ()

Plague.

Inu herci a režisér sice dobrří, ale nudil jsem se 10x více než u megafilmů novy, plus podivný střih a zkratový vývoj postavy, opravdu jsem čekal něco lepšího. ()

yatan

film ktory ma vseobecne tak vysoke kritiky s tak velkymi menami urcite musi byt nieco velkolepe povedal som si a po rokoch som sa dostal k tomuto zaujmavemu dielu..musim upozornit ze o ziadnu extra akciu sa nejedna..film ma svoje tempicko a da si na cas..cim skor na tuto hru pristupite tym lepsie pre vas..neni to pre bezneho konzumenta a nie je to film na jedno pozrenie aj ked clovek by bol rad keby to mozno pozerat druhy krat nemusel..reziser sa hra s nasimi emociami a doslova nam nuti pohlad na cloveka ktory neni v absolutne nicom atraktivny..ukazuje nam cloveka ktory je znechuteny zo vsetkeho co je okolo neho..zeny ktore nemoze mat..uspech, uctu..vsade sa stretava so slovom "strange" no on ma pocit ze ten svet je strange..a tak sa jedneho dna rozhodne zobrat spravodlivost do vlastnych ruk...Scorsese nam nepriblizuje blizsie De Nirovu postavu..ukazuje nam len nalady a pocity ktore taky clovek ma..nechceme ich vidiet..ale taki ludia predsa len ziju okolo nas..neni to moj styl ale musim uznat ze nieco na tom filme naozaj je aj ked okrem vacsej fantazie postrada aj nadcasovost ktora je pre film klucova velicina 8/10 ()

mgerlich

Pro mně zklamání. Taxi drivera jsem sháněl dlouho a moc jsem se těšil na film, jež se stal Scorseseho klasikou, jenže... Nevím proč je tak hrozně afektovaně použitá hudba, chvílemi to vypadá jak parodie. Kde je ponurost a údajně proslulá depresivní nálada filmu? Jednoduchá zápletka mi připomněla The Assassination of Richard Nixon. Kde je hloubka slavného dramatu? Skvělý závěr a nejednoznačný epilog zbytek filmu nazachrání. ()

JP Johnny

Are you talking to me ? - Travis Bickle v zrcadle Svět z pohledu taxikáře, který noc co noc projíždí městem a má možnost vidět město takové jaké je. Již zmiňovaná proměna De Nira z poklidného pozorovatele v člověka který chce hýbat věcmi, který chce tohle město vyčistit mne ohromila a z části jsem jí prožíval spolu s ním. To bylo zaviňeno i jeho zápisky do deníku - Poslouchejte vy vypatlanci, tady je někdo, kdo už si to nedá líbit - . Jak nám říká další replika z filmu - Na každé ulici, vkaždém velkém městě je nějaký nýmand, který sní o tom že se z něj stane někdo - přesně tohle je De Nirova postava. Tento film je pro mne zůstává jedním z jeho nejlepších výkonů ()

g.laudeo

Ověřeno, že Scorsese mě bude vždycky zajímat, ale téměř nikdy mě nenadchne (tou výjimkou je Skrytá identita). Jasně, ty jeho sondy do duší agresívních magorů jsou poctivé, ale mě se nějak nedaří u nich udržet celou dobu pozornost. (Možná taky proto, že prostě v těch duších toho zas tolik není a Scorsese se zkrátka rýpe v tématech, které mě prostě až tolik nezajímají.) Vidět De Nira v jedné z jeho prvních velkých rolí je zážitek. Kdo mě však skutečně dostal, byla suverénní Jodie Foster. ()

BenchPress

Tak u tohohle fakt nevím. Pěkný námět a perfektní De Niro, který se na ten bordel okolo sebe už nemůže dívat. Něco mi tam ale chybělo. Někdy mi přišly nedokončené dialogy a i ten konec jsem čekal jiný. Divný film! 4/5 ()

Marquis

Skvělej návod jak se vypořádat s verbeží, protože se ukazuje, že zákon platí leda na slušný lidi, ale ne na bezcitné, bezcharakterní kurvy. až ho půjdete napodobit, bude se hodit do sluchátek soundtrack. Hudba ten film udělala. ()

VanBradley89

Je Travis magor? Znechucenej světem. Čeká na déšť, kterej přijde a spláchne tu špínu do kanálu. Čím víc se prohlubuje jeho frustrace, tím víc propadá šílenství. A vše směřuje k neodvratitelnému. Chápe se zbraně a jde vykonat svou očistu. V pomalu plynoucím filmu, z tíživou atmosférou a výborným hudebním motivem. ()

calculus

"You talkin' to me?" Právě takové role sednou De Nirovi skvěle. Taxi Driver je v jeho podání prvotřídní ponuré představení chlapa, jakých bylo ve Státech po návratu z Vietnamu mnoho. Tehdy za vším chtěla společnost udělat tlustou čáru, dnes se tomu všeobecně říká "syndrom Války v zálivu". Možná chtěl Scorsese říct: "Nehažme je přes palubu", proto ten uhlazený konec... ()

elanista1

Cybill Shepherd, nadherna to zena, a De Niro zahral skvelo. Neviem Taxikara opisat vznesenymi slovami, ide mi to len s jednoduchsim slovnikom a mam pocit ze tu sa to nehodi. Neviem pisat take intelektualne eposy ako tu pise vacsina, ale som desattisici hodnotiaci tohto filmu! :D ()

muti

Lezerne tempo za jemnej hudby jazzu, to je hodne tempo taxikara cakajuceho na zakaznika. ja som sa uz ale nevedel dockat, kedy uz na to slipane, vrhne sa do dzungle NY a narobi v uliciach mesta patricny poriadok. ano, film je sice z roku 76, ale aj tak mohol trochu Scorsese pridat. taxikar mi pripominul film Savage, ktory sa urcite taxikarom zcasti inspiroval, premena hlavneho hrdinu je viac nez podobna. vidiet mladeho De Nira je skvele, ale na vtedy 14 rocnu Jodie Foster to veru nema. 15 minutes 15 bucks? asi by som si dal povedat, hlavne s kverom za stopade pod koselou. Travisa clovek nemoze odsudzovat, vratit sa z vojny (este k tomu z Vietnamskej) a vidiet spinu velkomesta, to nemoze nechat cloveka chladneho. koniec je sice trochu zvlastny, ako sen, ale budiz. alebo mozno zeby sa ani nestal? ()

mArtinko5MB

Skvelý De Niro, po toľkých referenciách na tento film a scénu U talkin 2 me? som si to musel pozrieť. Výborný film, temný, dynamický. Hodnotenie: 85% ()

karlboy

Nejlepší Scorseseho film. A pro mě i jeden z nejlepších filmů vůbec. Má to všechno. Samotářskýho badass hrdinu, lásku, existenciální téma, a navíc to dopadne dobře. ()

macco33

Pro mě zklamání. Opakoval bych jen některé postřehy, souhlas například s komentářem : Djkoma. De Niro je samozřejmě OK, od Jodie Foster to byl bohužel asi její nejlepší výkon v kariéře (bohužel proto, že ho už nezopakovala, jehňátka pro mě opravdu nejsou...).Ale vidět tento snímek po 38 letech od doby jeho uvedení - nevím nevím, asi něco odvál čas. Geniální ani nadčasové to zrovna není. ()

yazik odpad!

Kýbl nudy kvůli 2 minutkám parodické akce, abychom si na závěr vychutnali neuvěřitelnou porci trapasu. 84% to jako vážně? Hudba mizerná, chování postav iracionální. Nikdy více! ()

Zemřel kameraman Michael Chapman

Zemřel kameraman Michael Chapman

22.09.2020

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

18.04.2020

Joker dostane vlastní film