S jizvami na duši, které si přivezl z Vietnamu, pracuje samotář Travis jako taxikář na nočním Manhattanu. Všude kolem se to hemží přátelstvím, jen Travisovi se nedaří s kýmkoliv sblížit. Rande s Betsy (Cybill Shepherdová) nedopadne dobře, protože jí vezme do porno kina. Snaží se zachránit dvanáctiletou prostitutku Iris (Jodie Foster) od jejího pasáka Sporta (Harvey Keitel), ta ale o záchranu nestojí. Travisův zadržovaný hněv a problém s loajalitou propukne v záchvat násilí a odplaty. (Cinemax)

J.Bourne89

Moc neznám americkou společnost, ani historii smýšlení americké společnosti, abych se zabýval její analýzou povietnamské deziluze. Pro mne je tento film o samotě, depresi a nespavosti. Ta atmosféra a soucit s hlavním hrdinou, to je něco opravdu povedeného. Ten pocit odvrhnutí a nepochopení od ostatních a nevlastnění nějaké smysluplnější činnosti, než je řízení taxíku, je hodně dobře naveden skoro hned v závěru. No a konec tomu dává korunku, i když by mohl klidně postrádat happy end. ()

Jirka1111

Nevím proč, ale tento film mě vůbec nezaujal. Zkrátka se mé hodnocení liší od ostatních. Celých 113 minut jsem se nudil (ano, i u jediné akční scény). Dávám 2,5 hvězdičky. Z toho 0,5 hvězdy za punkový účes De Nira. ()

max cady

Pro me nejlepsi film vsech dob.Prava ukazka,jak natocit film s nizkym rozpoctem.Nemusite mit MEGALOMSKE napady jako Spielberg,staci mit dobre herce,kvalitni scenar,realne prostredi.Martin Scorsese vytvoril vrcholne dilo,jenze ROBERT DE NIRO z neho udelal KULT ()

Mackro

V prvom rade - atmosféra New Yorku, ktorá je v Taxikárovi vykreslená, je dokonalá - hrdé a mocné mesto, dýchajúce životom, ale s mnohými temnými stránkami. Môže za to Scorseseho nápaditá réžia, výborná hudba a tiež kamera, ktorá maximálne využíva spätné zrkadlá, odrazy, pohyby... už len za takýto New York na plátne musím tento film zbožňovať. K hercom sa asi príliš vyjadrovať netreba, Robert De Niro ťahá v podstate celý film, ale aj Cybill Shepherd a Jodie Foster sa vytiahli. Dej sa akoby trošku vliekol, ale to sú mimikry - posledných 30 minút (plus mínus) vystrelí na diváka toľko ideí, vnemov a posolstiev, že som bol môj mozog na chvíľu vyradený z činnosti... nie som si ale istý, či bytostne súhlasím s tým, čo mi film nakoniec povedal. Päť hviezd je namieste za vynikajúcu filmárinu, ale moju osobnú sieň slávy Taxikár neobohatí. (A len tak mimochodom... ak nie o triedu, tak o pol triedy lepší film, ako Rocky. In my humble opinion. ) ()

Mr.Hackels

Je mi líto, ale jak jsem se na to těšil, tak jsem byl na konci zklamán. Opravdu nechápu tak vysoké hodnocení. Čím si to film zasloužil? Tím, že to natočil Scorsese? Nebo, že tam hraje De Niro, Foster (hodně krátce), Shepherd a Keitel? Nenašel jsem tam moc pozitiv. Ani nevím za co dávám ty dvě hvězdy. Možná z respektu k jinak oblíbeným hercům a režisérovi. ()

Saprofag

Zajímavý film. Hodně zajímavý, ale víckrát už ho vidět nechci. Pár věcí mi tam vadilo a celek nevyznívá tak dobře, jak bych si přál. Silné tři kulky z Magnum 44. ()

de-andre

Upřímně, film hodnotím zlatým středem; něco se mi zdá brilantní (hudební doprovod), něco však zcela nechápu a jsem zmatený. Nedokážu se vcítit do hlavní postavy a jeho postupy a změny postojů (zejména ke dvěma osudovým ženám) mi k jeho charakteru nesedí. Škoda, že jsem neměl možnost snímek zachytit dříve, za mne Taxikáře jako nadčasového označit nemůžu. ()

Peenugirl

Dokonalá dobová výpoveď doby keď "staromódny" je nadávka a nová vlna priniesla drogy po vojne, kurvy na uliciach, feťákov v opustených podchodoch, tvrdé porno, keypartys, bezmocnosť a nepripravenosť vlády na "nový" život... Niekomu z toho trochu kvapne na karbit. Malá Jodie sa mi páčila a aj odmeraná komorná atmosféra filmu ako zrkadlo De Nirovej mysle pri pohlade na chodníky. 90% ()

cajda77

Ponuré a temné drama, ve kterém exceluje velmi mladý Robert De Niro, jako taxikář. Zkažený svět kolem něj - drogy, prostituce, zloději.... ho dohnal k činu ()

RoSzomak

Ak čakáte opäť od dvojice Scorsese + De Niro mafiansky film budete trocha sklamaný ale určite Vám to samotný film vynahradí v plnej miere. Vynikajúce zobrazenie toho, čo s človekom spravy samota medzi ľuďmi. Postupný prechod od priemerného ale nie bežného vyslúžilca až k človeku na prahu psychického zrútenia je prirodzené. Hudba len ktorá bola do istej miery len repetitívna, podfarbila toto zobrazenie sklučujucej rutiny a tlaku. ()

Moredogs

Dej celkom nudny ale pri druhom zhliadnuti dost bavil a zistil som že aby tento film človeka zaujal musi byt všimavy za mna 5. ()

Martinko991

Kvalitne natočený film zo začiatku som sa trošku nudil, ale časom to dostane tie správne grády, keď De Nirovi "prepne" a začne konečne nie len kecať ale aj niečo robiť. ()

kodwin

Velmi podobně na mě působil Volný pád od Schumachera, ale tah na branku měl mnohem větší. Taxikář obsahoval spoustu scén, jejichž smysl mi unikal, občas jsem se nudil a kromě vrcholné předzávěrečné scény mu chyběly silné momenty. Vlastní závěr na mě působil sice nevěrohodně, ale aspoň jsem byl překvapený. Vzhledem k očekáváním mírné zklamání a tři hvězdy. ()

Zemřel kameraman Michael Chapman

Zemřel kameraman Michael Chapman

22.09.2020

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

18.04.2020

Joker dostane vlastní film