S jizvami na duši, které si přivezl z Vietnamu, pracuje samotář Travis jako taxikář na nočním Manhattanu. Všude kolem se to hemží přátelstvím, jen Travisovi se nedaří s kýmkoliv sblížit. Rande s Betsy (Cybill Shepherdová) nedopadne dobře, protože jí vezme do porno kina. Snaží se zachránit dvanáctiletou prostitutku Iris (Jodie Foster) od jejího pasáka Sporta (Harvey Keitel), ta ale o záchranu nestojí. Travisův zadržovaný hněv a problém s loajalitou propukne v záchvat násilí a odplaty. (Cinemax)

Bohdy67

No nic. Tak asi další klasika kterou sem nepochopil, nebo ji spíše nedokážu naplno ocenit. Po padesáti letech už asi nedokážu plně vnímat atmosféru hnusu a zmaru tehdejšího New Yorku, ikdyž si myslím že ve spoustě vecěch to dnes nebude lepší. Sonda do duše bývalého mariňáka jde taky mimo mě. Nechci dávat horší hodnocení, ikdyž se mi v podstatě film nelíbil, ale opravdu tady myslím že je chyba na mé straně příjímače a film své kvality a právoplatné ocenění má...za mě ale jen 55% ()

dejvvis

příběh nás zavádí do života travise bickleho, osamělého taxikáře žijícího v new yorku, jehož postupný úpadek a ztráta kontaktu se skutečností jsou pozoruhodně zachyceny. de niro přináší nezapomenutelný výkon jako travis, jehož postava je symbolem dekadence a zoufalství ve velkoměstském životě. scorseseho režie je mistrovská, přináší nám drsnou a nekompromisní podívanou, která nás vtahuje do svého světa od prvních okamžiků a nedovoluje nám uniknout až do posledních titulků. atmosféra opuštěnosti a beznaděje, která se prolíná celým filmem, je prostě dechberoucí. "taxikář" není jen filmem, je to sociální komentář a psychologická studie, která nás nutí k zamyšlení nad lidskou povahou a stavem společnosti. skvělý scénář, vynikající herecké výkony a výjimečná režie se spojují v tomto klasickém snímku, který zůstane v paměti diváků navždy. bez ohledu na to, zda jste fanouškem dramatu, psychologických thrillerů nebo výborně zpracovaných postav, "taxikář" je film, který byste měli vidět. dávám 95% travis is literally me ()

Zabriskie

Brilantní studie chování člověka, který se snaží po návratu z války znovu zařadit do normálního života (nepříliš úspěšně), by mohla mít podtitul Jak se z velkého podivína stal ještě větší psychopat. Role samotáře trpícího nespavostí, který si vytváří svoje vlastní pravdila a zákony ve zkaženém světě, je vlastně velké herecké sólo pro De Nira. ()

Alexis

Depresivní drama z nočních newyorských ulic, které ukazuje odvrácenou stranu velkoměsta plnou drog, prodejného sexu a násilí. Těmito ulicemi bloudí ve svém taxíku Travis Bickle v podání R.De Nira, vietnamský veterán, jehož již tak značně labilní duševní stav dostává noc co noc nové rány v podobě v podobě hrůz, které vidí odehrávat se na ulici. Katalyzátorem postupné proměny zamlklého asociálního jedince v maniaka s vražednými sklony jsou dvě ženy, které stejně jako on hledají, jen neví přesně co. Přestože nelze Scorseseho snímku upřít působivost, místy je to podívaná rozvláčná a jednání postav občas dost nevěrohodné. Impozantní jsou herecké výkony hlavní čtyřky De Niro, Foster, Keitel,Sheperd. De Niro dokazuje, že je jedním z nejlepších herců všech dob a vyzrálý herecký projev tehdy 13ti leté Jodie Foster je neuvěřitelný. ()

Obi Wan

Robert De Niro si najde práci jako taxikář a vozí lidi po nocích popisuje zde špínu která zachvátila New York v semdesátých letech a převážně všechny špíny vycházejí večer: děvky narkomani buzeranti pasáci a jednoho večera nasedne do jeho taxi mladá prostitutka Jodie Foster a pořád na ni nějak myslí. A rozhodne se s tímto zlem něco udělat koupí si zbraně začne se dávat do formy 50 kliků 50 shybů každé ráno a už žádné prášky ani nezdravé jídlo. Skončí tím co si předsevzal. Zastřelí pasáka mladé prostitutky a další dva sráče. Mladá prostitutka se vrátí domů, k rodičům. On sám se po uzdravení vrací do normálního života newyorského taxikáře. Velice dobrý film od Martina Scorseseho, který si zde také střihnul malou roli. ()

Pesmo

Jeden z mála filmů kdy půjdu proti proudu a udělím mu jen ***. Ne že by to byl průměrný film, jen jsem od tohoto kousku čekal o něco víc. Tempo filmu bylo na můj vkus pomalé, naturální podání originální leč nezáživné. Závěr mě trochu nutí se zamyslet nad tím, jestli je možné se za trojnásobnou brutální vraždu stát hrdinou.. Tento fakt bych pominul, kdyby závěrečným titulkům předcházel alespoň nějaký náznak pointy, či něco jí podobného. ()

rado3105

kazdy kto nema v hlave prazdno alebo jeho mozog nie je pod vplyvom ci uz prirodzenych(endorfiny) alebo syntetickych drog kazdy den sa stretava s vecami ktore su mu neprijemne, vacsina dnesnych "kulturnych, civilizovanych" ludi sa vyhyba konfrontacii s tymito problemami a preto sa tieto problemy neriesia a nikdy riesit nebudu, lebo dnesny clovek je uboziak, ktory zije konzumny zivot. Ojedinele sa najdu skupiny ktore nieco chcu urobit ale v dnesnej dobe cenzury, internetovej, komunikacnej...kontroly to je nesmierne tazko a zvacsa napriek dobremu umyslu su medialne oznaceni ako teroristi. Obdobia revolucianarov uz vymreli. Kazdy na nadava na vladu svojho statu, keby sa nasiel odvazlivec ktory by odpalil napr. NRSR(ich zasadnutie s clenmi), buduci clenovia by si rozmyslili ci budu politikmi, nehrnul by sa do politiky kazdy debil ako dnes, lebo strach by im to nedovolil...................................V TOMTO SVETE CHYBAJU ODVAZNI LUDIA, TENTO FILM JE O ODVAZNOM CLOVEKOVI-ktory chce milovat, zit - ci uz v jeho dobe alebo v tejto to ide len velmi tazko ()

Kňour

Travis Bickle a neskutečný chaos v jeho hlavě, umocněný výkonem Roberta de Nira, v temné a neutěšené atmosféře špinavých newyorských ulic. Postuem času se dostáváme stále hlouběji do víru zmatků, které Travisem zmítají a jsme svědky sledu události, z valné části náhodných, které vrcholí jednou z nejatmosféričtějších přestřelek, které jsem kdy ve filmu měl příležitost vidět. Přestože válka ve Vietnamu není ve filmu sama o sobě nijak přítomna, její následky si však Travis nese jako cejch na duši. Jedinečný výkon, jedniečný film, jeden z mých nejoblíbenějších. ()

Ljud#4

Je to film především o samotě, o nenaplnosti a celkové bezútěšnosti života ve velkoměstě. Těžká depresivní atmosféra, krásná melancholická hudba Benrnarda Herrmanna a jedinečný Robert De Niro. Jeho charisma dělá tenhle film čím je. Pro mě spolu s Casinem v nejlepší roli. Velmi na mě zapůsobila jeho proměna v chladnokrevného killera, která u něj nastala jaksi samozřejmě bez zjevného impulsu a v níž působí lehce komicky, protože se snaží počínat rádoby profesionálně. Těžko to popisovat, tenhle film musíte prožít. 9 z 10 za to, že bych si dovedl předstait trochu jiný konec filmu... ()

Vandislav

Divné postavy, divný příběh, divné dialogy, divné záběry a v neposlední řadě samozřejmě divná režie...temné je v tomto případě až na druhém místě, jelikož vyšinutost sama mu nedává příliš šancí. Možná mělo závěrečné (pro nedostatek vhodných výrazů) rozuzlení nějaký přesah a nejednalo se pouze o samoúčelné ospravedlnění filmu. Možná...nechávám tuto možnost otevřenou (přesto se mi zdá nereálná). Pokud se chcete podívat na něco ještě divnějšího doporučuji Fear and Loathing in Las Vegas. ()

ghostwo

Kéž by jednou vložil Scorsesi svůj um do něčeho příjemného, co pohladí po duši. To by bylo něco. Bohužel se to nikdy nestane, i když v pár filmech trochu náznak byl. Nevím proč ho stále baví toulat se po temných stránkách ať už duše hlavních hrdinů nebo světa kolem nich. Nicméně to dělá velmi dobře a precizně, ale právě kvůli tématům které volí, pro mě nikdy nebudou jeho filmy patřit mezi úplnou špičku. Ale myslím, že Scorsesi to už nějak přežije. Ještě mě překvapilo jak krásná byla v té době Cybill Shepherd a jak málo prostoru má v tomto filmu Jodie Foster, vzhledem k tomu jak moc se o ní v souvislosti s tímto filmem mluví. ()

Durward

Whores, skunk pussies, buggers, queens, fairies, dopers, junkies. Sick, venal…fancy? Go for it. Film z doby, kdy scénář a atmosféra byly důležitější než zvláštní efekty a akční scény. Dlouho se mi nestalo, že bych u nějakýho filmu takhle hltal každý slovo v podstatě všech postav..a hlavně jim to všechno věřil. Ukázkový příklad toho co dokáže jednoduchost spojená s řemeslnou zručností rozhodně stojí za dvě hodiny plné pozornosti. ()

HerpaDerp

Tá hudba. Tá úžasne vybudovaná depresívna atmosféra. Ten Robert DeNiro. Tá Jodie Foster. Scorsese je majster svojho remesla. Nikdy nepochopím ako môže tento film tak neuveriteľne hrať na city a pritom nám to nehádže priamo do tváre. Jednoducho skvelé. /95% ()

Lazy87

Boj s větrnými mlýny Roberta De Nira. Spíš jsem čekal, že to bude něco na způsob Mafie, tím lépe, že nebylo. ()

Zemřel kameraman Michael Chapman

Zemřel kameraman Michael Chapman

22.09.2020

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

18.04.2020

Joker dostane vlastní film