Epizody(3)

Třídílná minisérie Kvíz je inspirovaná pozoruhodným a skandálním příběhem Charlese a Diany Ingramových, kteří se pokusili o „kolosální loupež“ ve vědomostní soutěži Chcete být milionářem? 9. září roku 2001 byli major Ingram, jeho žena Diana a komplic Tecwen Whittock, který seděl v publiku, obviněni z podvodného pokusu získat milion liber v tehdy nejpopulárnější televizní soutěži na světě. Manželé stanuli před soudem za to, že jejich komplic v publiku spiklenecky pokašlával, aby naznačil správné odpovědi na otázky, které majorovi kladl moderátor pořadu Chris Tarrant. (HBO Europe)

TaNya_

Velmi zajímavé a dobře zpracované. O tom, že se něco takovýho stalo, jsem neměla vůbec tušení, ale ráda si doplním mezery. Navíc Britové - nevím jak to dělají teda - zvládnou z takovéhle právní šlamastyky vytřískat maximum a to ještě tak aby se divák bavil. Teď když pořad zahlídnu v televizi, tak si dám větší pozor, jak moc lidi v publiku posmrkávají, pokášlávají nebo kdoví co ještě :D. ()

Stillborn83

Milionár fičal na celom svete a ovplyvnil celú jednu televíznu generáciu. Nepoznám človeka, čo by nevidel aspoň jednu časť a ani ja som nebol výnimkou. O tomto mega škandále v Británii som však až doteraz nemal potuchy. Mini séria je spracovaná veľmi pohodovo, nevtieravo, niekedy priam dokumentárne. Veľmi sa mi páči, že je tam totálne vierohodne (po videní originálu zápolenia) zobrazená Charlesova cesta k miliónu. Herecky absolútne vyčnieval Martin Sheen ako Chris Tarrant, skvelá bola aj Helen McCrory (R.I.P.) a Sian Clifford – veľká podoba so skutočnou Dianou Ingram, Matthew Macfadyen ako Charles bol až príliš milý ťuťko, oproti originálu. Ako celok je to príjemná oddychovka. ()

himor

No ja neviem, nejak svetoborné mi to neprišlo. Ako pozerám ostatné hodnotenia a komentáre, asi som pozeral iný seriál. Herci mi vôbec neprišli dobrí, seriálom sa vlastne nič nevysvetlilo, iba utvrdilo v tom, že nik presne nevie čo a ako sa stalo. Pozitívom je, že séria je spracovaná dobre, nevidíte rozdiel medzi filmom a lacným seriálom, kamera dobrá. Za mňa 60% ()

SAINTS

Tv program Milionar bol medzinarodny hit,najskor v Anglicku na stanici ITV a potom aj v usa.Samotna hra bola takmer trapne jednoducha ,ale pomocou dramatickeho osvetlenia a hudby,ako aj trikov zaujala verejnost.Kviz je trojdielna miniseria,ktora sa zaobera neštastnou kapitolou v historii šou,ked za podozrivych okolnosti ziskal armadny major Charles Ingram hlavnu cenu milion libier.Ingram bol obvineny z podvadzania po tom čo producenti šou sledovali zaznamy jeho vystupenia a pozorne počuvali zvuky z publika.Nešlo,len o to,že trapny Ingram opakovane menil nazor,ked odpovedal na kvizove otazky,zda sa že načasovanie kašla publika naznačovalo podvadzaci system do ktoreho bola zapojena jeho kviz-fanaticka manželka Diana.Skandal sa stal medzinarodnou udalostou a manželov postavili pred sud.Ludia ich začali zosmiešnovat,ked predstierali kašel.Kviz je miniseria ktora provokuje k zamysleniu ale aj pobavi.Ci manželia podvadzali alebo nie na to nam tato seria neda jasnu odpoved,nazor si musi urobit každy sam.Je to vtipne aj trocha smutne a vyborne je aj herecke obsadenie. ()

MartinTerran

Výborná minisérie o případu o kterém jsem vůbec netušil. Lidi jsou od přírody vynalézaví a rádi optimalizují a když jde o prachy, tak se vždy najde "pár bláznů" co se na to vrhnou a vybudují byznys. To přesně nám ukazuje první díl. V druhém je téměř celý průběh soutěže a třetí je o soudním procesu, který je poutavě natočen. Je zde přeneseno hodně poznatků a fakt k zamyšlení. Jen jsem netušil, že Angličani mají taky podivný styl soudnictví ala USA, ale asi jim to předali z dob kolonializmu (Angličani Američanům samozřejmě). POZOR SPOILER Nejsem právník ani soudce, ale odhaduju, že u nás by to dopadlo jinak, protože platí co říkala obhájkyně v závěru soudu:  "kvůli velkým pochybnostem (o vinně) ho nemůžete shledat vinným."  Ale nic to na tom nemění, že jsem si podívanou užil. Hodnocení: 86/100. ()

DonBraso

Pro našince nutnost.Ono to doopravdy byla snad nejlepší soutěž,kde se dalo dost vyhrát a stačilo vědět kulový.To si nějak říkám,že u nás bylo snad s jedním v Riskuj pan Mirek.Je to i na Youtube,tak mrkněte.Co vlastně hodnotit v této minisérii díky soutěži,kterou určitě každý matador zná ještě s Vláďou Čechem,zde s MIchael Sheenem.Jen asi to,že to vůbec nenatahoval:)Člověk koukne trochu do zákulísí a jen si může říkat,proč nebyl taky v "Syndikátu". ()

Prubner

Ten případ je zajímavý, ale režie je suše popisná, nenápaditá a herci toporní. Navíc, obžalovaní byli uznáni vinnými, takže celá minisérie je pouze vyjádřením názoru jejích tvůrců, jak to tenkrát mohlo být, ale ne jak to skutečně bylo. Tvůrci jsou na straně obviněných, ale proč bych měl věřit tomu, že jejich pohled je správný ? ()

Víteček

Krást se nemá. Nesympatičtí hajzlové, kteří prostě museli podvádět a udělali do budoucnosti záležitosti horší i pro všechny ostatní (podezírání, prohledávání). That's why we can't have nice things. ()

Franki69

Při hodnocení téhle minisérie o příběhu manželů Ingramových není rozhodně třeba přemýšlet, jestli divák využije nápovědu 50:50. Je výborně zpracovaná, herci jsou skvělí, s fakty těžko uvěřitelného příběhu tvůrci balancují přesně na hraně dokudramatu a známá fakta jen shrnují, aniž by vyslovovali svoji verzi příběhu. Nechte se vtáhnout do příběhu výherce 1 milionu liber v anglické verzi televizní soutěže „Chcete být milionář“. A sami se rozhodněte, jestli k podvodu došlo..nebo ne…?? Mimochodem, soud ještě neskončil (čtěte třeba zde.. https://www.novinky.cz/muzi/clanek/milionovy-podvod-nebo-justicni-omyl-pripad-z-popularni-souteze-se-vrati-pred-soud-40321781 ). HBO si přidává další zářez, tohle se vážně povedlo. Ode mne za 90%. ()

zodiak217

Absolútne fantastická záležitosť, ktorí doporučujem zhliadnuť každému na základe skutočných udolasti a tak dobre spracovaná, že tvorcom sa podarilo udržať tu atmosféru tajomna, kedy neviete kde je vlastne pravda a ani to nezistíte a pritom nenadrzaju žiadnej strane v tomto podivuhodnom príbehu. Doslova ma bavila každá jedna scéna a na konci som si už len čítal aktuálne články na Internete, kde sa chce aj dnes poškodený súdiť a očistiť svoje meno a meno svojej rodiny pred Britániou. Naozaj neviete komu v tomto príbehu držať palce, no v kútiku duše veríte, že "milionár" nepodvadzal a zahral to tak dokonale, že sa postaral o jednu z najväčších televíznych šou v Británii. Koniec koncov nemohol byť hlúpy keď ho prijali do Menzy, kde zapadá približne 2% populácie. Jednoducho si to pozrite a urobte si váš vlastný názor. Za mňa výborne spracovaný neuveriteľný príbeh. ()

bonovox

Kvalitná miniséria o začiatkoch aj u nás populárnej vedomostnej súťaže a o pokuse niekoľkých jedincov oklamať systém súťaže a dosiahnuť vytúženú výhru. Typický britský nadhľad, kvalitní herci a rýchly spád dodávajú tejto sérii potrebný šmrnc. Stephen Frears potvrdzuje svoje kvality aj na televíznom poli. 80% ()

Rian_witcher

Každá epizoda se věnuje jiné části příběhu z jiného pohledu. Celkově jak příprava soutěže, její spuštění a i "podvod" jsou výborně zpracované a udrží vás v napětí, jak vlastně vše skončí. Alespoň tedy ty z nás, kteří o celém případu prakticky vůbec nic netušili. ()

hony23

Jak se stát milionářem je soutěž i u nás dobře známá. Ve 3 dílech tohoto miniseriálu sledujeme vznik pořadu, cestu jednoho soutěžícího k hlavní výhře i soud, který rozhoduje o tom, zda soutěžící podváděl. Za mně hodně vydařená záležitost. ()

motyka52

Je jenom moje chyba, že jsem asi po deseti minutách prvního dílu začal googlovat, kdo to vlastně Charles Ingram byl a jak dopadl, čímž jsem se připravil o část zážitku. Což je škoda, mohl jsem vydržet, jelikož série je velmi svižná a zejména poslední epizoda, která se promění v chytré soudní drama, je opravdu výživná. Naopak paradoxně samotná soutěžní část ve studiu se subjektivně trochu vleče, ovšem někomu zase může připadat jako nejlepší část celé série. A takhle je to vlastně s celým tím příběhem. Pro někoho jasný viník, pro někoho jasná oběť, pro někoho blbeček, co měl obří kliku. Vyberte si sami, budete mít možnost, jelikož tvůrci vám svůj názor nevnucují a nechávají dveře otevřené na všechny strany. ()

Endurion

Scenárista James Graham je zjevně na úplně jiné úrovni než režisér Stephen Frears. Vyprávěné je to velmi chytře, a přestože se mi v jiných seriálech tyhle hry s divákovými sympatiemi, antipatiemi, důvěrou a nedůvěrou daří docela dobře prokouknout, tady si mě scenárista namazal na chleba já jsem si nebyl jistý vůbec ničím. Tím spíš je škoda, že to strhává režie, která je mizerná ve všech ohledech: kamera je nedůstojně televizácká, sestříhané je to místy dost humpolácky a herci nevědí, jestli hrají grotesku, nebo vážné drama (což je škoda, protože jsou to většinou herci velmi schopní). Moc se mi nestává, že bych si po zhlédnutí řekl "tohle bych zvládl natočit líp", ale tady jsem měl tenhle dojem opakovaně. Přesto jsem rád, že jsem si tohle dobrodružství z nultých let mohl s hlavními hrdiny prožít a doporučuji to i ostatním. ()

bobek6839

Quiz seriál jsem nevěděl co čekat, jelikož soutěžní téma jsem neviděl nějakou závratnou dramatičnost. Ale docela jsem byl překvapen, že to není špatné, dobrá autická atmosféra ani by mě nenapadlo, že kašlem budou podvádět. Minisérie na 3 díly je vlastně akorát, působivý herecký výkon obhájkyně, které nechyběl ani humor. Musím říct, že už při posledním dílu jsem už taky kašlal asi je to nakažlivý........ Jinak za mě 3 hvězdy. ()

Jan00

Pro nedostatek smysluplných důkazů měli být aktéři osvobozeni. V tomto případu porota selhala. Ještě, že soudce vynesl jen podmínku... ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů