Cheung Sung-bong (Donnie Yen) je několik let důstojníkem v regionálním kriminálním útvaru. Po nějaké době se objeví kolega z minulosti Yau Kong-ngo (Nicholas Tse), který se chce pomstít svému bývalému šéfovi za neodpustitelnou minulost. V cestě mu však nyní překáží Cheung Sung-bong a osud je postaví proti sobě. (HanzoBureshi)

bourec

Jedinej problém tohodle jinak veskrze slušnýho filmu je jeho délka, čímž se nám děj trochu rozplizává, a brzdí. Jinak ale po dlouhý době zase jedna slušná mlátička ve finále filmu. Donnie Yen je fakt mazec. 80%. ()

Hollohlaway

Začátek je hodně silnej a nářezovej. Bohužel to potom začne vysvětlovat a lkát, takže nastane průměrná udržovačka k finále. To je sice výborný, ale dost chaotický a podivný. Kromě Donnieho Yena, kráčejícího v čele svojí jednotky vstříc nebezpečí jakožto největší správňák polda, což mu sedí,ne že ne, mě ale toho moc nezaujalo. Choreografie někdy super, někdy slabší, ale akce mohlo být víc, záporák dobrej a vyjímečně dobře motivovanej, ale na víc, než jen slušnej policejní akčňák to nedoleze. ()

kenkaku

Fenomenálně natočená akce (tedy krom té LOL scény auto vs motorka) a ještě lépe natočené souboje. Všechno funguje, jen scénář malinko kulhal. Možná za to může fakt, že jsem se několikrát úplně ztratil. Bohužel kluci čínský vypadají ve vedlejších rolích prakticky stejně a regulérně jsem v těch chvílích netušil, kdo to je a co řeší. takže pokud patříte mezi ty se super schopností “rozehnám od sebe asiaty i v noci se zavřenými očima, klidně si jednu hvězdičku přidejte. ()

borec999

Akčňák, ktorý akoby vypadol z 90. či 00. rokov. Jednoduchý príbeh a kriminálna zápletka, dostatok akcie a bitiek (choreografia ujde, ale určite mohla byť ešte o niečo lepšia) a na filme cítiť že stál väčší balík peňazí než nejaké béčko za pár miliónov. Donnie Yen síce nie je najlepší herec (aj keď podobné jednorozmerné úlohy ako má aj tuná zvláda) a tiež je na ňom vidieť že mu roky pribúdajú a ani on nemladne. V akcii to však stále ako tak utiahne. Nicolas Tse, jeho filmový protivník, zaslúži veľkú pochvalu- jednak Yena podľa mňa jednoznačne prehral a za druhé mám taký dojem že aj chereografia a akčné scény s ním boli dynamickejšie, živšie a pútavejšie (osobitne ma zaujala jeho práca s nožmi, to bola radosť sledovať). No a pri ich záverečnej bitke (výbornej) mám dôvodné obavy či by dopadla víťazne pre Donnieho aj keby sa šlo na ostro, bez kamier a bez scenára. Vo výsledku je Raging Fire poctivým, na nič sa nehrajúcim, old schoolovým akčňákom, bez väčších nezmyslov a s dostatkom kvalitnej akcie. A to (aspoň mne) ku spokojnosti úplne stačí. 70% a slabšie 4*. ()

janesX

Ja som si to (celé) užil. Raging Fire má vážnu atmosféru, takmer ako v mojej obľúbenej Zóne smrti. Možno to nie je úplne originálne a má to klišoidné finále. A možno preto to na mňa pôsobilo tak trochu nostalgicky. Ale scenár to má prepracovaný a akčné scény sú odvážne, dosť náročné a aj lahodné pre oko (motorka, prestrelky v uliciach atď). A tiež sa tu stretol kvalitný tím martial arts hercov (Nicholasa Tse poznám z New Police Story) v žiaľ poslednom filme celkom schopného režiséra. ()

Flopik

V tomto žánri sa už extra originálny nedá byť, napriek tomu je toto zábavná podívaná. Príbeh je jasný, policajti, zrada, pomsta a do toho akcia. Akcie je po menej, ale je obstojná. Donnie už tu nemláti každého rýchlymi päsťami a kopmi, ale na konci sa dočkáme výborného súboja. Hlavný záporák je naopak riadne rýchly a bol by som rád, keby ho ešte v podobných filmoch uvidím, nakoľko s nožom je nezastaviteľný, teda skoro. Kto má chuť na akčnú jednohubku, ktorá je príjemne drsná rozhodne nešlapne vedľa. U mňa za 4*. ()

Rathalos

Raging fire je hongkongska akcna krimi zalezitost v hlavnej ulohe so slavnym Donnie Yenom,na ktorom uz sice vidiet i citit z pohybov,ze vek robi svoje,ale este stale je schopny predviest svoje bojove umenie v plnej krase,nudit sa urcite nebude aj napriek viac ako dvojhodinovej stopazi a film je venovany na pamiatku zosnulemu skvelemu reziserovi Bennymu Chanovi,ktoremu vzdavam poctu a dakujem,no a moje hodnotenie je samozrejme na plnu palbu...:-) ()

Bozvav

Verbale, proč já jsem nedbala na Vaše rady? 122 minut času vyhozeného do koše. Takovou mega blitku už jsem dlouho neviděla. Čert vem to, že Donnie Yen měl na sobě kilo makeupu, že herci byli topornější než topůrko od dědovi sekerky, ale ten scénář, dialogy, hudba.... to bylo jako co? Bitky až na pár momentů nudné a nepřehledné, jakákoliv logika počínání všech zúčastněných se nejspíše utopila ve Žluté řece ještě před natáčením. Prostě čínská hovadina, kterou od definitivního kopru dělí jeden, ale opravdu jen jeden kop. ()

warrenur

Toto presne vyzera ako povinny film pre "chlebodarcov", ktory musi Donnie natocit, aby mohol zase robit na niecom kvalitnom. Hoci Chan toci taketo veci ako na pase. Mizerne herectvo, afekt a hrozna choreografia. Neodporucam. ()

P.J.2

Donnie Je stále zárukou kvality. Poctivá kriminálka ve stylu Heatu tu dobře vykresluje obě strany a vzájemné konflikty jsou proste bozi! Je to sexy, uhlazené a zaroveň drsná podívaná. Joo, Čínská produkce opět nezklamala. ()

MickeyStuma

Poslední snímek režiséra Bennyho Chana, na kterém se nedá jedno upřít. Pokud John Woo ve svých filmech vytvářel v akčních sekvencích tvz. krvavý balet, tak Benny Chan pro změnu hudbu symfonického orchestru. Stejně tak, jako má v onom orchestru každý nástroj své místo se svým hudebním projevem, Benn dává své místo každé postavě se svým vlastním vstupem do dění. A je to vskutku krásná akční hudba. Máme tu další policejní akční drama s pevným scénářem a, samozřejmě v popcornovém ladění, dechberoucími akčními scénami, na kterých si dali tvůrci setsakramentsky záležet. CGI snad v každém záběru vytváří až polovinu obrazu a to tak kvalitně, že divák nepozná, co je skutečné a co ne. Bystré oko však jednu takovou scénu přeci jen rozezná a to vlivem klasické nereálností pohybu. Snímek nepřináší nic jiného, než ryze zábavnou policejní etudu v akčním ražení, avšak v zákrytu s temnou stránkou věci. A právě hloubka a charakterizace má přednost před klasickým stylem a akcí. Donnie Yen v hlavní roli může předznamenávat něco s bojovým uměním, ale není tomu tak. Když akční scény, tak mohutné přestřelky, které snad překonali i ty ve snímku ´Nelítostný souboj´ (1995). Děj je krapánek složitější, ale jedině tak dobře. Po divácké stránce si tak vynucuje bystřejší sledování. Snímek je prostě dokonalý. Obsahuje všechny ingredience hongkongského akčního filmu s typickými výbušnými akcemi a navíc s neobvykle hlubším příběhem. ()

BOURQUE

Klasický akčňák s klasickými prvkami, napasované na ázijské prostredie (a mentalitu). Napriek snahám, na nadpriemernosť však nemá (medzi inými neobsahuje ani jeden taký moment alebo „wau“ efekt, ktorý by diváka aspoň trochu prekvapil). Donnie Yen je sympaťák a stále má skvelú kondičku. P.S.: R.I.P. Benny Chan. Osobné hodnotenie: 74% (***) ()

Ivo

Soudruha IP Mana převeleli na obvodní oddělení Veřejné Bezpečnosti v Hongkongu, kde s odhodlaně zasmušilým výrazem divoce pobíhá v kravatě a s jednou až dvěma pistolemi po místních činžácích (samozřejmě obklopen tajemným neprůstřelným a samoléčivým polem), zaujatě navštěvuje zlé obchodníky s orálními vakcínami (později dokonce i ve slušivých Rejben slunečních brýlích) a asertivně při tom diskutuje se svými nadřízenými. Není ale občas úplně snadné v těch skupinových scénkách rozpoznat kdo je tu vlastně paďouch a kdo certifikovaný honič s průkazem, poněvadž všichni většinou vypadají a chovají se tak nějak stejně přiblble, mlátivě a uječeně (a černé kožené bundičky asi nakupují ve stejném místním háemku). Mistrova vypůjčená auta ještě k tomu zjevně jezdí na proslulý (vin) diesel, který umožňuje zpomalené výškové přelety nad ulicemi a dalšími vozidly a jako bonus přichází též příležitostná dojemně instantní záchrana nevinných procházejících školáčků v rámci souběžného estrádního samba rumba synchro tanečního dueta s nepřátelským motorkářem. No, jsou akční filmy strhující, velkolepé a do jisté míry i inteligentní a vedle nich opusy lehce přiblblé, monotónní a nudné (byť mohou být v součtu i docela upráskané a umlácené, ale ani to nějak nepomůže). Obávám se že v Hongkongu tímto šlápli do toho druhého zmíněného hovínka, ale Donnie si aspoň vydělal na pěknou dovolenou na Maledivách ... (tam se mu vlastně ty jeho brýlky budou i docela hodit). ()

Cruchot

Vizuálně pěkné a nabušené akcí tak, jak by jeden očekával od hongkongského filmu, ale... Klišoidní scénář, špatně napsané a zahrané postavy, včetně té ústřední kladné, která má charisma hodné syna úřednice a účetního. Pro tentokrát se víceméně shoduji s komentářem páně Verbala, kterýžto tady dole vidím, jen s tím, že zas až tak nekoukatelné to asi není, takže za **. ()

Shitonit

Nou more se to mělo jmenovat. Na jedno slíznutí snad, celkově to dává smysl asi jako koks vyrobenej z vápna. Bílej je ale moc nepotěší.. ()

alldo.raine

Určitě se nejdná o asijské The Heat, New police story to také nešahá ani po kotňajze. Takové charizma tu žádná z postav nemá a už vůbec ne, že by jste s opačnou stranou zákona sympatizovali. Navíc si myslím, že s takto natočenou akcí už se dnes prostě uspět nedá. Špatně stravitelné béčko. ()

xxmurphyxx

Hongkongská akčná šialenosť s nestárnucou legendou Donnie Yenom, ktorý je aj v šesťdesiatke riadny sekáč, ktorému kvalitne sekunduje Nicolas Tse a ich choreo patrí k špičke v žánri. Je to Čína so všetkým, čo k tomu patrí a teda miestami zbytočne prehnaný pátos, ktorý pôsobí dosť komicky, vypiplané choreo bojových scén a scény ktoré balancujú na okraji fyzikálnych zákonov. Všetko je to ale natočené chirurgicky presne s dôrazom na estetiku s prehľadnou kamerou a dravým tempom, ktorému dopomáha aj adrenalín pumpujúca hudba. Aj keď niektoré scény ako napr. záchrana chlapca výskokom z auta dávajú logike kopačku do vajec sú natočené s takým dôrazom na efekt a určitý umelecký aspekt obrazovej formy, že nepôsobia rušivo a trápne ako napríklad pri neslávne slávnej rýchlej ságe. Film neskrýva snahu kopírovať iné slávne filmy a najmä v dvoch pouličných scénach cítiť veľkú inšpiráciu Mannovým Heatom, čo bol risk ale naštastie sa vyplatil. Filmu na vyššie hodnotenie bráni len jedno. Kórejci. Ich kinematografia je jednoducho úplne iný level. Číňanom zatiaľ chýba tá povestná Kórejská surovosť a špinavosť no zároveň určitá uhladenosť bez zbytočného pátosu a prehrávania, ktorá ich snímky robí pozerateľnejšie aj pre západného diváka a aj do obyčajného akčňáku dokáže preniesť emócie aké človek očakáva skôr od drámy. Každopádne odporúčam. ()