Legenda

Není Dobra bez Zla, Lásky bez Nenávisti, Nevinnosti bez Chtíče. A nade vším vládne Pán temnot (Tim Curry). V nastolení vlády noci a zla mu už brání jen drobnost: existence dvou posvátných jednorožců. Dokud ti budou běhat po Zemi, zlo nemůže život lidí ohrozit. Zbavit se jich ovšem nebude žádný problém. Věrný, nestvůrný skřet Blix je rád zabije, může-li se tím zavděčit svému pánovi. I když přiblížit se k nim nebude nijak snadné. Má-li se však Osud naplnit, naplní se. A princezna Lili (Mia Sara) netuší, že její obdiv k těmto nádherným zvířatům odstartuje tragédii netušených rozměrů. Zlo ale přece nemůže definitivně zvítězit! Princeznin přítel Jack (Tom Cruise), který tak trochu cítí odpovědnost za to, co se stalo, je o tom přesvědčen. A je odhodlán udělat vše, aby svět zachránil. (Cinemax)

Mr.Nigga

Skvělé masky, výprava a hudba bohužel nestačí zaplnit prázdný kráter ve scénáři a nahradit děj. Šílená nuda od začátku až do konce ()

Dinosaurier

Čekala jsem něco tak chytlavého, jako je Labyrinth. K mému zklamání to však bylo 114 minut, které jsem z nudy 100x přerušila jinou činností. Co však oceňuji, jsou masky (bludička, elf atp.) a prostředí - přesně tak, jak si je představuji. A hlavně Lord of Darkness - co je se mnou špatně, že s ním chci strávit zbytek svého sexuálního života? Asi Tim Curry (vždy charismatický). Proč ale Scott nepřipsal Cruiseovi do scénáře taky kalhoty? ()

Llewellyn

Lidé tu hodnotí kladně snad jen vizuálnost, která je opravdu moc pěkná... a hudbu, která se mi také líbila.. a pokud něco odsuzují tak rozvleklost a trochu plytký děj. Původní scénář a hlavně závěr ale vypadal poněkud jinak... tedy nepohádkovsky jinak.. (je to škoda) ()

Rudinsky

Veľmi originálna, podarená fantasy za ktorú sa Scott určite nemusí hanbiť. Fantastické masky a kostými, výborná atmsoféra podfarbovaná Goldsmithovou hudbou. Myslím, že dnes už klasika v žánri. A záverečný čertisko for ever! ()

Lencha

Moc pěkná pohádka, krásný pasáže, krásnej jednorožec:-) Kupodivu hezkej Cruise:-) Hezky odvyprávěno, trochu temná pasáž s démonem, na mě trochu moc temná... ()

Finskej

Neuvěřitelně stupidní film, jehož legendu a proslulost jsem nikdy nedokázal pochopit. Dokonalá nuda, ale s pouťovou polevou. Být na místě hlavního hrdiny, hrdinku okamžitě shodím ze skály za blbost a pak odejdu z pohádky někam na pivo do báru a zašiju se tak, aby mě ti ostatní pišišvorové z toho cukrově-legendo-epicky zfklikovaného nonsensního světa už nikdy, ale nikdy nenašli. ()

GeorgeHans

Úžasné masky, hlavne Tim Curry ako Temnota je bezchybný. To je však jediný klad snímku. Všetci dobre vieme, že Ridley je pravdepodobne najväčší vizuálny mág našej doby, no aj on potrebuje aspoň nejaký scenár, na ktorom by budoval TÚ atmosféru ktorou oplýva Blade Runner či Alien. Takto vznikla nuda, síce krásne štylizovaná, no tak obrovská, že zhruba od polovice filmu som mal veľkú túžbu vypnúť to. A to sa mi nestáva takmer vôbec. ()

iXtr3m3

Neviem, ale mne sa táto fantasy páčila. Vôbec mi nepríde nelogická a scenáristicky nedotiahnutá, ale to je vec názoru (videl som aj bežnú aj DC verziu). ()

Seti

Ridleyho kultovní fantasy pohádka mě až na masky a kulisy vůbec nezaujala. Příběh je plytký, kouzelný svět plochý a postavy povětšinou otravné (ne, z mladého Toma Cruise si vážně na prdel nesednu). Od svého oblíbeného režiséra jsem čekal o dost propracovanější záležitost. ()

KoRner

Číra rozpravková depresia. Žiadne slnko, humor, či odľahčené scény mi pripomenuli niekdajšie slovenské rozprávky, akurát, že od Scotta som čakal viac. ()

Theraphosa

Připadne mi to jako taková malá Scottova odbočka. Příběh a masky možnátrochu pokulhávají, ale prostředí, ve kterém se film odehrává, je překrásně zpracované a má pravý fantasy nádech. Tom Cruise byl vynikající. 75% ()

Giggs

Typicka holywoodoidna (aj keď z Britanie) fantasy bez vyraznejšej invencie a napadu, ktoru nezachranil ani mlady Cruise. ()

wosho

Ani jako malému, ani jako velkému se mě to moc nelíbilo. Jediné co se zde podařilo je pán zla Tim Curry v geniální masce (další důvod proč nemýt rád digitální triky). Legenda je unylou, nudnější pohádkou, která sama neví pro koho je určena -děti se budou bát, dospělí zase nudit. ()

dopita

Neslanej nemastnej film. Film je vizuálně velmi povedenej, navíc Ridley Scott nemá problém s bezchybným navozením atmosféry prostředí. Triky a masky docela (na svou dobu) ujdou. Ale tím klady končí. Film postrádá spád, postavy jsou ploché jak hrudník Kate Mossové a příběh je jednoduchej až hanba ()

RichardLev

Po nějaké době další film, na který jsem se nebyl schopný se dodívat. Nuda, nuda, nuda. Scénář je špatný, hlavní postavy nesympatické. Vypadá to všechno velice hezky - kouzelně, fantasticky. Masky jsou taky docela povedené. To se musí nechat. Nejedná se o žádný nízkorozpočtový film, vše nasvědčuje tomu, že si tvůrci dali na filmu záležet. Ale vůbec jsem se nebavil, film mě nedokázal zaujmout. A to jsem nadšený fanda fantasy! ()

Paity

Viděl jsem jméno Ridleyho Scotta a Toma Cruise a říkal si, že to bude asi něco vyjímečného, leč nic takového se nekonalo. ()