Legenda

Není Dobra bez Zla, Lásky bez Nenávisti, Nevinnosti bez Chtíče. A nade vším vládne Pán temnot (Tim Curry). V nastolení vlády noci a zla mu už brání jen drobnost: existence dvou posvátných jednorožců. Dokud ti budou běhat po Zemi, zlo nemůže život lidí ohrozit. Zbavit se jich ovšem nebude žádný problém. Věrný, nestvůrný skřet Blix je rád zabije, může-li se tím zavděčit svému pánovi. I když přiblížit se k nim nebude nijak snadné. Má-li se však Osud naplnit, naplní se. A princezna Lili (Mia Sara) netuší, že její obdiv k těmto nádherným zvířatům odstartuje tragédii netušených rozměrů. Zlo ale přece nemůže definitivně zvítězit! Princeznin přítel Jack (Tom Cruise), který tak trochu cítí odpovědnost za to, co se stalo, je o tom přesvědčen. A je odhodlán udělat vše, aby svět zachránil. (Cinemax)

Boomstick

2 veci co nemam rad...fantasy a Tom Cruise.A napriek tomu som sa naramne bavil,velmi pekna vizualna stranka vytvara ozaj prijemnu temnu atmosferu.Holt,Ridley Scott je macher ()

molcan2

Čítal som komentáre k tomuto filmu a väčšina ľudí dáva prednosť kino verzii, ktorú si pamätajú alebo na nej vyrastali. Ale ak si pozriete "Directors Cut" (ktorý je uvedený na "Ultimate Edition" DVD) uvidíte ako je tá 90 minútová verzia zmasakrovala, a jednoducho príšerne zostrihané. Áno, ma pamätihodné skóre Tangerine Dream, ale to nerobí film perfektným. Ľudia dávajú prednosť tej zmätenej verzii oproti tomuto zostrihu - tomu, ktorý Ridley Scott zamýšľal že uvidíte. Príbeh beží oveľa lepšie a je viac dokončený. Skóre Jerryho Goldsmitha ktoré nahradzuje TD v tejto verzii (directors cut) je podľa mňa oveľa vhodnejšie. TD jedná smutná robí z filmu akoby hudobné video-- ktorému, ironicky, niektorý ľudia zdá sa, dávajú prednosť. Ale to je OK. Ako som pred tým povedal v "The Ultimate Edition" sú dostupné oba zostrihy, a navrhujem aby ste si kúpili túto verziu a pozreli si directors cut. Najprv si pozrite tú a potom kino verziu, uvidíte ako zle je to zostrihané aby sa upravila doba filmu a ako príbeh skáče z miesta na miesto. Budete sa dívať na "Legendu" s úplne inou náladou než v detstve. ()

Vilg

Viděno znovu po letech (a v italském dabingu), kvůli vizuálu a symbolice musím náhle skóre zvednout. Co neudělá transformace do jazyka, kde všichni skřeti a skřítci (krom obézního geronta) náhle mluví balónkově. ()

Bozvav

Příjemný pohádkový příběh s hezounkým (v té době ještě řádně nevylíhnutým) Tomem Criusem. Na svou dobu mimořádně efektní záležitost. Příběh průměrný a herecké výkony uspokojivé. Nic co by člověk musel vidět každý rok, ale jednou za deset let v pohodě. Za mne 60%. ()

TaanStari odpad!

Nedokoukal jsem... vlastně jsem to jen tak načnul. První uširvoucí písničku jsem přetrpěl s tím, že to snad nebude opakovaný jev. Byl a hned zkraje té druhé jsem měl dost. (Nedo)koukáno s dabingem. ()

JoSte

Značně psychedelická podprůměrně nazvučená fantasy plná třpytek a zpomalených záběrů. Citelně chyběla dramaturgie, aby to celé dávalo větší smysl a drželo lépe pohromadě. „Look! Ugly one horned mule!“ ()

DHDV

Lepší originální znění, dabing se českému distributorovy nepovedl. Jinak ale opravdu jedna z nejlepších fantasy. Dneska nějak neopomíjený film, což je hodně na škodu. Je nadčasový… ()

Heroine

Tak tady se zachovám jako idiot, a dám dost vysoké hodnocení. Protože tohle je jeden z těch mála filmů, které se mi jako malé fakt líbily. Je to originální pohádka pro děti, dost slušně zpracovaná, docela dobře obsazená, pěkné efekty, dobrá hudba, a to dětskému publiku stačí. ()

hororwatch

Rozhodně kdybych byl mladší, dal bych tomu víc, možná i plný počet. Ze začátku to vypadalo slibně, ačkoliv už od začátku to vypadalo přeslazeně. Ridley zde ukazuje fantasy ve své ryzí podobě- jednorožci, skřítci ( s pitomym dabingem) , skřeti, nějaký ten smrtelník, pán temnot ( kterému Diablo ze trojky nesahá ani po kotníky) a trochu překvapivě nejvyšší ,,hodný'' pohlavár jménem světlo. Šablonovitý, dětský, hezký. V samém závěru naplní Ridley žánr fantasy dokonce dvojnásob a přidá i trošku toho sci-fi, když vyvrátí matematickou jistotu, že 1+0=1. ()

Qeo

Příjemná pohádka s úžasnými kostýmy. Někdy teda až moc "sladká" a "nablýskaná", ale to je čistě osobní dojem. Kolik bylo Cruisovi když se to točilo? Vypadá tam tak na šestnáct. Ze začátku sem nad tím musel pořád a pořád přemýšlet. V druhé půlce mě už začal trochu otravovat. Ačkoliv pořád nějak mění grimasy pořád mi přijde takový plochý, bez emocí, no prostě sem tu nevěřil :-), jestli se to tak dá říci. Sečteno a podtrženo: Velká malá pohádka pro velké malé děti.... ()

totalySICK

za vizuálno... romantický začátek a konec trága k nepřežití, ale les a sídlo Temného pána okouzlující. a ten řezník! brr! ()

helloween93

“Throwback Thursday #21” - Pohádková Legenda od Ridleyho Scotta vyniká na svoji dobu opravdu úchvatným vizuálem a kostýmy, s kterými si umělci opravdu vyhráli. Bohužel, to jsou jediná pozitiva této pohádky, která je opravdu podivná, protože vyloženě pro děti není, ale na dospělé je to zase moc ztřeštěné a infantilní. Tim Curry vypadal, že si Pána temnot zřejmě velmi užil, Cruise byl naopak v hlavní roli příšerný. Legenda v kinech propadla a kultovní status získala až později. No, můj kult to tedy nikdy nebude. První film shlédnutý na Amazon Prime Video. 2* ()

Denny

Pohádkový příběh s působivou kouzelnou atmosférou o boji dobra a zla. Plno postaviček(skřítci,princezny,zlé nestvůry,jednorožec,...), ale Pyšná princezna se mi líbí víc, i když je nesrovnatelně chudší a skromnější,a ještě k tomu černobílá. ()

Besyn

Velmi zvláštní fantasy,které je však jen průměrným snímkem svého žánru.Největším trnem v oku je zde slabý příběh,který diváka nevcucne dovnitř,což má u dobré fantasy být samozřejmostí. ()

mupimup

Zábavná a přece vážná fantasy Ridleyho Scotta o mladém hrdinovi podnikajícím s pomocí lesních bytostí cestu za záchranou dívky a navrácením jednorožců. První polovina příběhu je zahalená do snové atmosféry pralesa plného poletujícího chmýří, druhá je mrazivá a temná jako zima do níž se svět propadl po jednom marnivém činu. Legenda je mistrně natočený a výborně zahraný příběh s nádhernou vizualizací (ztvárnění vládce Zla je pro mě dodnes jedno z nejlepších, jaké jsem kdy viděl). Že je však výjimečná svou emocionalitou, mnohovrstevnatostí a nepodbízivostí, stejně jako tím co z fantasy dělá fantasy (tj. překvapivě fantazií) jsem pochopil až po shlédnutí mnoha dalších děl tohoto žánru. ()

Pekisan

Vsetko je na filme skvele okrem....pribehu, dialogov a hercov. Krasna kamera, podmaniva hudba, ale priblbla story, rozhovor obcas ako blby s blbsim a vykony ako v JuHeleNedele. Fantazy mam rad, ale toto mi nebude chybat. Asi som nespravna vekova skupina. ()