Film Bílá smršt' přibližuje vzrušující formou skutečný příběh dramatické plavby lodi Albatros v roce 1961. Tehdy se skupina mládenců z majetných rodin vydala pod velením zkušeného a drsného mořského vlka na roční plavbu Karibským mořem, aby si vyzkoušeli svou dospělost, odvahu a odolnost. (oficiální text distributora)

Ripper

Vůbec nechápu proč tak nízké hodnocení, Ridley dokázal skvěle zachytit vývoj a změny chování chlapců. Jak už zde trefně napsal fugazi ''Když dá někdo míň než 3* tak ať se jde léčit'' ()

KajusaK

Ani po druhém shlédnutí nepůjdu s hvězdama navrch .. Bohužel, pro mě naprostá ztráta času a nezajímavý příběh..Je spousta jiných (podle skutečnosti) které by stály zato víc být zfilmovány ()

Radiq

Moc jsem nepochopil celou tu myšlenku této plachetnice - bylo to místo školy, bez rozdílu inteligence a bohatství, a zároveň něco jak armáda nebo tábor? Nevím a vlastně to ani není třeba vědět. Důležité vědět je jen to, že kapitán je charakter a že se dostanou do pěknejch sraček, když přijde ta smršť. Holt, stalo se co se stalo a tenhle film nás s tím poměrně průměrným způsobem seznámí. Nebyl to špatnej film, ale nebylo to ani bůhvíco. ()

Decker

Zajimavy pribeh o dospivani, vzajemnych vztazich i pocitu hrdosti, odvahy a v zaveru i cti a spravedlnosti. Ridley Scott tento film slozil do zajimaveho koktejlu coby sledovani plavby mladych chlapcu s jejich prisnym kapitanem, ktera se vsak i pres vsechny kladne zazitky zene do cernych vod. Zaver filmu se nese v silnem emotivnim naboji, ktery moje city nenechal chladnymi. ()

Karush

Film Ridleyho Scotta je strhujúci ako akčný film, dojímavý ako romantická poviedka a po vizuálnej stránke pekný ako prírodopisný film. Napätie, dobrodružstvo, romantika a akcia vyrozprávaná v monumentálnych rozmeroch tak, že ani silne americký obal mi neprekážal. ()

Tomasso001

Silný příběh, dobré obsazení, ale některé scény jdou podány způsobem, kterým divák nevěří a narušují linii celého příběhu. I přesto mě film oslovil a dávám slabší 4 hvězdy ()

lennyd

Rok 1961. Studentská loď Albatros se pod vedením kapitána Sheldona (Jeff Bridges) vydává na obvyklou plavbu Karibským mořem. Posádka - mládenci, kteří se na této plavbě kromě standardní výuky mají naučit taktéž fyzické odolnosti, spolehlivosti i přátelství. Nikdo z nich, ani sám kapitán, ale netuší, že je čeká zkouška největší - když se Albatros dostane do prudké bouře... To si takhle jednou pustím film - docela dobře se na něj kouká, ač se po většinu filmu nic moc extra neděje, ale nenudí a přináší své "důležité ponaučení" - i velmi naivního konce. Pak se kouknu na ČSFD a nestačím se divit - Režie: Ridley Scott. Vidím dobře? Ten Ridley Scott, který je podepsán pod Gladiátorem, Vetřelcem nebo Černý jestřáb sestřelen? Ten natočil tak obyčejný a zbytečný film (i když jakože dle skutečné události) ? Fakt jsem musel z hodnocení ještě hvězdičku sundat, protože od Ridleyho Scotta očekávám jinou kvalitu... ()

VanTom

Ridleyho vymazlené záběry plachetnice ve vlnách vypadají překrásně, jen jich zas tak moc není, a nejvíc mne překvapivě zklamal vrchol filmu, samotná kataklyzmatická "bílá smršť", jež sice má citelnou intenzitu, ale velmi prostý průběh. Jinak hodinu a půl sledujeme sentimentální "školní výlet" třídy dospívajících chlapců (obvyklých archetypů), ze kterých se stávají chlapi, kamarádi, semknutá posádka (jinými slovy - utužují své charaktery a překonávají sami sebe). Což dopadlo ještě kýčovitěji, než vyznívá z mého popisu, přičemž korunu všemu nasadil nezměrně patetický soudní epilog. ()

klima777

Drahý Ridley, někdy činíš věci, nad nimiž zůstává rozum stát... A říkám to snad právě proto, že jsi mi skutečně drahý. ()

JohnSmith

Tenhle film byl údajně propadák a chápu proč. Partička kluků na moři mi nebyla vůbec sympatická. Jediný kdo to zachraňoval byl kapitán v podání Bridgese. K tomu celkem dlouho hrozná nuda, i když hezky natočená. Pak najednou bouře, potopení lodi a zase nic. ()

ArdathBay

Dobrodružství jak má být, kamera je pastvou pro oči, scénář je jednoduchý, ale já si Bílou smršť užíval plnými doušky. Kdyby to ve smršti dopadlo jako v klasickém hollywoodském filmu, šel bych o jednu dolů. Jeff Bridges je charizmatický kapitán a mě nezbývá než poděkovat Scottovi za další bezesporu kvalitní snímek. Stejně jako Švindlíří je neprávem opomíjen. ()

iXtr3m3

Tento film tak prekvapí svojim záverom, na ktorý nás jeho celý priebeh krásne pripravuje, že to až naozaj zabolí. Vynikajúce obsadenie hlavných úloh, skvelá myšlienka a dráma z nej vyplývajúca. ()

AngiS

Jeden by řekl, že jsem se pomátla.. pět hvězd? Možná ani ne..Nostalgie je silnější :) Tenhle film mam prostě ráda.. Nepopírám, že jako malá jsem u scény, kdy Ryan Phillippe mizel v hlubinách, brečela jak želva :D ()

Perry-

Neuvěřitelně nudný snímek. 3/4 filmu se prakticky nic neděje a sledujeme "přerod chlapců v muže", který navíc působí neuvěřitelně sterilně a nezajímavě. Celé to jede na takové pochybné Mirko-Dušínovské vlně. Závěrečná bouře není žádný zázrak (rozhodně nedosahuje kvalit Dokonalé bouře nebo Záchranářů) a působí dost chaotickým a nepřehledným dojmem. Rozhodně zasloužený propadák. ()

janesX

Chlapci z majetných rodín musia mať strašne nudné životy. Keď som si takto dnes prebehoval kanálmi a na obrazovke sa objavilo meno Ridleyho Scotta, status jeho mena okamžite rozhodol. No už po polhodine som film sledoval len povrchne a viac než dej ma zaujímalo, prečo je ten film taký a prečo je natočený takto a nie takto. Akoby tu režisér nemal volné ruky, akoby film točil na zákazku na ktorú vôbec nemal chuť a ktomu mu do toho všetci toľko hučali že nakoniec úplne rezignoval. Každú chvíľu a v každej scéne je všetko patetické, každý je tu od začiatku hrdina, každý skutok je tu hrdinský až sa to protiví, pretože tie "hrdinstvá" sú obyčajné, všedné činy, samozrejmosti, nad ktorými sa trebárs ja vo svojom živote takto nepozastavujem (podobný problém mám s filmom Nedotknutelní). Film je (po ďalšie) akoby vizuálne určený pätnásťročným a  päťdesiatročným slečnám, no ale ja niesom ani jedno, ani druhé. Okrem tej prepeknej lodi nemôžem nájsť vôbec nič, čo by som pochválil. Žial ani Jeffa Briggisa. Veľmi zlý, slabý, rutinný, béčkový, odfláknutý, nezáživný film, ktorý má len jedno šťastie, že meno jeho režiséra je Ridley Scott. ()

GREGOIRE

Tak toto jsou americké námořnické RYCHLÉ ŠÍPY. Film byl natočen podle skutečné tragické události z roku 1961. Mladí muži přicházejí na školní jachtu, kde v průběhu plavby zjišťují, jací opravdu jsou. Učí se vzájemné spolupráci a jejich charaktery procházejí křest vodou. Posádce velí Jeff Bridges, tvrdý ale spravedlivý, ušlechtilý jak Old Shatterhand :-). Bouřlivé utváření chlapeckých charakterů se ve finále protíná s ničivou smrští, které padne za oběť plachetnice Albatros a část posádky ... Film je sice místy až překrmený ideály - Mirek Dušín, náš vzor – a závěr je na naše poměry dost patetický, ale pořád to má něco do sebe a taky je to pastva pro oči (Ridley Scott holt není žádný béčko :)). Pro toho, kdo aspoň trochu zůstal klukem a má rád moře, má tento film své kouzlo ... ()