Film Bílá smršt' přibližuje vzrušující formou skutečný příběh dramatické plavby lodi Albatros v roce 1961. Tehdy se skupina mládenců z majetných rodin vydala pod velením zkušeného a drsného mořského vlka na roční plavbu Karibským mořem, aby si vyzkoušeli svou dospělost, odvahu a odolnost. (oficiální text distributora)

Xmilden

To hodnocení zde se mi moc nezdá. Jeff Bridges jako vždy charismatický, parta kluků, kteří se dokáží semknout a tragédie na moři, ke které celý film nemilosrdně směřuje. Konec mírně připomíná Společnost mrtvých básníků, ale to bych Ridleymu odpustil, protože jsem fanouškem plavení, pokud nejsem tedy přímým účastníkem. Škoda jen že jsem film viděl v dabingu, takže jsem přišel o Bridgesův chraplák. PS: Ty scény s bouří, kdy se loď zmítá proti přesile je natočená neskutečně. Stejně tak jako západy slunce. ()

Kass

Krásná snová hudba provázená klasickými pohlednicemi s visačkou made in Ridley Scott. Místy film na který se pěkně dívá, místy ....... těžko říct, co mistr takového formátu chce říct snímkem s tak jednoduchým a předvídatelným dějem. V každém případě film jako večerní záplata proti nudě neuškodí ... ()

kingik

Nebýt toho, že film je místy velmi zdlouhavý, mohla být řeč i o vyšším hodnocení. Sympatičtí mladí herci, k tomu Jeff Bridges, na lodi vstříc nevyzpytatelným přírodním živlům. Je to poutavé a působivé ztvárnění, ale nuda tu vylézá až příliš často na palubu. ()

Anderton

Ja som v tom roku 1996 vôbec nevedel, kto je Ridley Scott a napriek tomu som vliezol, ani neviem ako, do kina. Spočiatku sme sa všetci trochu nudili, ale keď konečne došlo na vec a začala tá názvom avizovaná smršť, tak sme si uvedomili, že tento film sa dá najlepšie vychutnať iba v kine. Preto som si ho už potom radšej nikdy nepozrel v televízii. V rámci režisérovej tvorby ale skôr menej významný kúsok. ()

Chrustyn

Není to špatné ale na Scotta je to takové mdlé a obyčejné. Ale rozhodně se jedná o silný příběh natočený podle skutečné události. ()

classic

„Rok pred Titanicom sa potopil i Albatross, kde taktiež došlo k tragédii” ... ! I napriek tomu, že som sa pozeral na „výtvor” od tvorcu Votrelca a Blade Runnera, t.j. od renomovaného režiséra Ridleyho Scotta, nemôžem čestne prehlásiť, že by som NADmieru sršal blahom, ba naopak, pravdepodobne som zhliadol, hádam jeden z najhorších a najnudnejších filmov jeho bohatej kariéry, keď maximálne tak, jedine, takmer, záverečná sekvencia s „Bielou smršťou” , ma totálne vyviedla z častého zívania, ktorá je naprosto strhujúca a vyčerpávajúca, „ale mával som ten dojem a pocit, akoby sa nakrúcala v bazéne” ... Všetci herci sú totálne o ničom a o nikde, i ten, ktorého by si všetci poplietli s Michaelom J. Foxom. Legendárny Jeff Bridges sa môže snažiť, koľko chce, ak tu prakticky vôbec nič poriadne nefunguje ! PS : Najideálnejšie je film pretočiť tam, kde líčim, lebo inak budete mať sakramenské problémy vydržať až do koca. Je to filmové utrpenie, keď na všetkom je najhoršie to, že je pod tým podpísaný práve RIDLEY. ()

SOLOM.

Když jsem v dětství viděl poprvé tento film, dost jsem si jej oblíbil. Nejen kvůli nádherné přírodě, moři a dobrodružství, ale proto, že jsem chtěl taky něco podobného zažít. Samozřejmě až na tu finální bouři. Dnešní mládež (většina) nemá už ani představu, co to je cepování odolnosti, soudružnost a odvaha – věční mamánci, kteří čumí od rána do večera do mobilů, objíždějí s rodiči obchoďáky, machrují na sociálních sítích a paří hry. Za mě nebyli počítače, mobily, konzole, tablety – děcka lítala venku bez rozdílu věku, někteří chodili do nejrůznějších sportů, kroužků, skautu nebo prostě jen do lesa za barák. Ridley Scott byl a pořád je machr mezi režiséry a neznám moc filmů, které by se mu nepovedli. A i tento kousek řadím mezi nadprůměrné záležitosti. Sice neoplýval excelentními triky, ale dobrodružný příběh se mi líbil, herecké výkony rovněž, cítil jsem z toho emoce i dobrou atmosféru, postavy se postupně rozvíjely a vždy se na tento film podívám rád znovu. Jasně bylo tu pár slabších pasáží, ale nad těmi dokážu mávnout rukou. Lehce nadprůměrná záležitost. 70% ()

becki_tu

Nemůžu Ridleymu zazlívat to, že si chtěl oddychnout filmem, který neláme rozpočtové nebo návštěvnostní rekordy, čímž však neříkám, že nemáme tu čest s dobrým filmem s poctivě odvedenou filmařinou a s charismatickým "mořským vlkem" Jeffem Bridgesem v hlavní roli. A pokud překousnete i to, že scénář rád hraje na sentimentální nótu a pořád dokola zdůrazňuje důležitost lidských hodnot, budete nakonec taky spokojeni. 70% ()

malylada

Dobrodružný příběh o utužování přátelství a soudržnosti, které plyne poklidným tempem do konce. Místy uměle devadesátkově budované vztahy, ale v čele s výborným Bridgesem to více méně šlape. Začátek se docela táhne, ale druhá polovina Scottovsky výživná. Kamera a výprava na během plavby oceánem lahodí oku diváka......6/10 ()

JohnCZ

Fajnové dobrodružství na moři a řekl bych i trochu neprávem podhodnocený a opomíjený film. Příběh o dospívání, hledání sama sebe a svého místa na světě. Možná místy i na úkor tempa a akce. I když mě schopný Ridley Scott obecně svým poměrně rutinním řemeslem málokdy vyloženě ohromí, tady ta jeho jednoduchá režie ala hollywoodská učebnice sedí a neruší. Příběh založený na skutečné události je to moc pěkný. ()

Padme_Anakin

Úplně ze všeho nejdřív musím napsat, že je tento snímek krásně natočený, některé scény jsou nádherné, jiné dech beroucí a k tomu i několik dost mrazivých.. Příběh plavby lodi Albatros je odvyprávěn sice v pomalejším tempu, ale já se nenudila ani minutu, sledovat ty kluky, kapitána, vzájemné vztahy a jejich vývoj mě upřímně bavilo.. Střet s přírodním živlem byl pro mě velice tísnivý a Jeff Bridges jedním slovem fantastický.. Zbytečně patetické tlachání v závěru odpouštím a rychle zapomenu, vytěsním.. ()

corpsy

Dokonalé dobrodružstvo, v ktorom sa z chlapcov stávajú chlapi. A aj napriek obetám, ktoré za to museli položiť. Ridley Scott natočil strhujúce dielo, ktoré je jeho najlepším v 90.rokoch. ()

Turiec

Nie je to ani tak o bielej smršti ako o budovaní charakterov skupiny mladíkov. Chlapci sa menia na mužov, mení sa ich zmýšľanie aj činy. Jednoducho takí americkí "chlapci a chlapi". ()

-Ravee-

Sice se tu prohánějí obrovské vlny kýče a patosu, nicméně pevné jádro vyprávění o přerodu chlapců v muže, cti, disciplíně a odvaze pluje neohroženě dál.. ()

GodComplex

Kazdy reziser musi mit nejaky nejhorsi film, u Ridleyho Scotta vyfasoval cerneho Petra prave White Squall. Jsou zde sice jakesi minimalisticke zablesky Ridleyho epickych zaberu, predevsim skvele nasnimane morske vlny, obcas si diky lodim a nekterym exotictejsim lokacim muzete vzpomenout i na 1492, ale to co je zde rozehrano za irelevantni pribehovou party vsemi temi noname nesympatickymi fakany, to se jen tak nevidi. Krome funiciho Jeffa Bridgese navic zadny zasadni herec. Hudebne se nekdo snazil zopakovat Vangelise a vyplodil jen hodne hodne slaby odvar. Celkove ten fillm, obzvlast na Ridleyho pomery pusobi az nezvykle bckove. Jednalo se o Ridleyho nejslabsi cast kariery, nejdelsi (4 leta) prodleva mezi filmy a kdyz uz, tak to dopadlo takhle trapne. 3/10 ()

runner85

Film o sile odhodlania a prekonania samého seba, kde musí platiť mušketierske heslo, jeden za všetkých, všetci za jedného. Takúto skúšku života kde sa dostanete na kraj svojich možností by som doprial asi všetkým / i sebe / vtedy si asi začneme vážiť nie len seba ale aj druhých a budeme ich považovať za svoju rodinu. ()

kinderman

Paluba školní brigantiny Albatros bohužel není jedním z těch báječně "jiných" světů R.Scotta a celý příběh ponejvíce připomíná takovou akčnější (ovšem daleko méně zajímavější a působivější) variantu Společnosti mrtvých básníků. ()