Gil je nadšený fanoušek baseballového týmu San Francisco Giants a nového hráče Bobbyho. Tomu se však příliš nedaří, stejně jako Gilovi, který vinou agresivní povahy přijde o práci. Když se stane svědkem toho, jak se Bobby porve se spoluhráčem Primem o dres s číslem jedenáct, rozhodne se Primovi sám domluvit. A když ho nepřesvědčí, zabije ho. Shodou okolností se Bobby vzápětí dostane do formy a Gil je přesvědčen, že je to jeho zásluha. Chce, aby to Bobby ocenil. Když však slyší jeho názor na podobné fanatické fanoušky, rozhodne se ho k vděčnosti přinutit. Pro začátek mu unese syna. (TV Nova)

Trailer

sniper18

Presne jeden z tých prípadov, keď sa stretne prvotriedne obsadenie s prvotriednym režisérom, ktorí aj predvedú svoje tradičné výkony, ale kvôli priemernému scenáru vznikne síce vôbec nie zlý, ale aj tak vlastne len priemerný a zabudnuteľný film. A pritom potenciál tu aj celkom bol, ale akoby sa tvorcovia báli zájsť trochu ďalej. Hlavným plusom je, že sa film môže oprieť o zaujímavé a dobre obsadené postavy, hlavne Robert De Niro ako skrytý psychopat sa mi tu veľmi páčil a tak hlavne v prvej polovici, kedy ešte mal prácu predavača nožov som si všetky scény s ním celkom užíval, no ani potom nie je zlý a Wesley Snipes sa mi síce viac hodí do akčných filmov, ale predsa len je to športový typ, takže mi vyhovoval aj tu. A práve oni sú rozhodne hlavné klady tohto filmu. Aj mimo nich sa tu nájde niekoľko známych hercov, ktorí vždy potešia, ako John Leguizamo alebo Benicio Del Toro, ale ich postavy už nemajú až taký priestor, aby mohli výraznejšie zaujať. Takže film, ako taká jednoduchšia dráma o dvojici mužov so svojimi problémami, ktoré sa snažia prekonať aj celkom funguje, ale ako thriller už vôbec nie. Síce aj na tú druhú polovicu sa pozerá celkom dobre, ale chýba tomu akýkoľvek nápad alebo aspoň napätie, tu sa toho dalo vymyslieť dosť, ale tvorcom sa asi nechcelo. A Tony Scott tiež nesklame, zopakoval si športové prostredie z Posledného skauta a hlavne vizuálne je to nadmieru atraktívne, pri tomto scenári už viac urobiť nemohol. Takže celkovo Fanatik nie je zlý film, dá sa na to raz, dvakrát pozrieť, ale prekvapuje ma, že do filmu bez väčšišho potenciálu sa vložil nielen taký rozpočet, ale aj také hviezdne mená. 62% ()

Hal_Moore

Průměrně odvedená práce ode všech zúčastněných, snad až na Hanse Zimmera, který je tentokráte jen nadprůměrný. Wesley Snipes se narodil pro jiný typ rolí a Robert DeNiro evidentně šlápnul hodně vedle, nechajíc se ovlivnit jménem Tony Scott. Ani ti téměř bezchybní režiséři, bavící masy a rozumějíc svému řemeslu nemůžou vždy natočit film hodný jejich reputaci a přesně to se stalo ve Fanatikově případě. Ani vlastně nevím, za co dávám ty dvě hvězdičky, ale ono se na to tak nějak neškodně dobře koukalo. Rychle to uběhlo, sice se kroutilo krkem z jedné strany na druhou při téměř každé DeNirově akci, ale dvě hodiny utekly jako jedna a když v televizi dávají prdlajs a na práci taky nic jiného není, Fanatik v pozadí někde na monitoru není úplně špatný způsob jak strávit sychravé odpoledne. ()

Dever

Soundtrack Hans Zimmer: 1. Did You Mean What You Said - Sovory [3:49] 2. Letting Go - Terence Trent D'Arby [5:35] 3. Unstoppable - Mic Geronimo [3:46] 4. Hymn of the Big Wheel - Massive Attack [6:34] 5. (Let Me Up) I've Had Enough - Kenny Wayne Shepard [2:43] 6. Little Bob - Black Grape [5:35] 7. Border Song (Holy Moses) - Raymond Myles [3:37] 8. What's Goin' Down - Honky [4:18] 9. Deliver Me - Foreskin 500 [3:57] 10. Forever Ballin' - Johnny J/Big Syke [4:25] 11. I'm Da Man - Jeune [5:23] 12. Sacrifice - Hans Zimmer [19:08] ()

dobytek

Znám jenom několik málo herců, který dokážou utáhnout celej film od začátku do konce a dostat ho svym výkonem na vyšší level. A mezi takový herce patří rozhodně Robert De Niro. Sice třeba ve srovnání s Taxikářem tady hrál tak na půl plynu, ale na film to bohatě stačilo. Wesley Snipes měl tehdy taky zrovna nějaký lepší období, takže odehrál svou roli celkem se ctí. Trochu mě zklamalo, že moji oblíbenci Richard Riehle a John Carroll Lynch se ve filmu ukázali dohromady asi tak na 10 vteřin. ()

Jara.Cimrman.jr

"Baseball je lepší než život. Je spravedlivej." Tak to je fajn. Pro mě je sice spíše nudný, ale jestli je spravedlivý, tak mu taky fandím. Samozřejmě ne tak fanaticky jako "skvělý" nadhazovač Gil. Gil mě dost bavil, tedy dokud řešil problém kvality prodávaných nožů, ale jakmile se proměnil v psychopata, tak to u mě prohrál kontumačně. A jelikož si hvězdný Rayburn odpálil mé sympatie někde ve třetí směně, tak jsem začal fandit alespoň novinářce Sternové, protože ta se za svou zvrácenou povahu rozhodně nestyděla a na rozdíl od obou "hrdinů" s ní byla sranda. ()

• Wesley Snipes chtěl původně ztvárnit Gila Renarda, kterého si poté zahrál Robert De Niro. (Rugero)