VOD (1)

Gil je nadšený fanoušek baseballového týmu San Francisco Giants a nového hráče Bobbyho. Tomu se však příliš nedaří, stejně jako Gilovi, který vinou agresivní povahy přijde o práci. Když se stane svědkem toho, jak se Bobby porve se spoluhráčem Primem o dres s číslem jedenáct, rozhodne se Primovi sám domluvit. A když ho nepřesvědčí, zabije ho. Shodou okolností se Bobby vzápětí dostane do formy a Gil je přesvědčen, že je to jeho zásluha. Chce, aby to Bobby ocenil. Když však slyší jeho názor na podobné fanatické fanoušky, rozhodne se ho k vděčnosti přinutit. Pro začátek mu unese syna. (TV Nova)

Trailer

666Carnage

Tony Scott zase trochu jinak. Pro mě ale velice povedené dílo s dobrým nápadem. Robert De Niro se jako Fanatik opravdu osvědčil a hrál ho oravdu přesvědčivě a šel z něj občas i strach. Měl to v těch očích. Wesley Snipes sice trochu jednoduší role ale stejnak hrál výborně. Skvělá muzika ale to už tak bývá když hudbu dělá Hans Zimmer. 75% ()

Andresito

Typická ukázka toho, že když je špatný scénář, ani dobrá režie a herci ho nezachrání. Fanatik má rozhodne největší plus v De Nirovi, který navzdory hloupým dialogům a častým nelogičnostem zahrál víc než dobře a Snipes mě mile překvapil a se svou postavou se slušně vypořádal. Scottova cool režie je prostě nezaměnitelná a k technické stránce snad nikdo výhrady ani mít nemůže. Horu naivních dialogů a rádoby šokujících zvratů ale nezakryje ani ten nejlepší zpomalený nájezd na odpal v dešti. 50% ()

dobytek

Znám jenom několik málo herců, který dokážou utáhnout celej film od začátku do konce a dostat ho svym výkonem na vyšší level. A mezi takový herce patří rozhodně Robert De Niro. Sice třeba ve srovnání s Taxikářem tady hrál tak na půl plynu, ale na film to bohatě stačilo. Wesley Snipes měl tehdy taky zrovna nějaký lepší období, takže odehrál svou roli celkem se ctí. Trochu mě zklamalo, že moji oblíbenci Richard Riehle a John Carroll Lynch se ve filmu ukázali dohromady asi tak na 10 vteřin. ()

VanBradley89

Zítra to bude rok co nás Tony Scott navždycky opustil. Z blížícím se smutným výročím jsem se rozhodl trochu doplnit jeho filmografii. Tenhle film je zářná ukázka toho kam až může dojít zápal a nadšení ve fandění. Pro mě je to spolu s Pomstou nejslabší setkání se Scottem. Což, ale není úplně jeho vina. Vizuál to má pěknej, stejně tak soundtrack. Spíš to vázne pro stránce scenáristické. Musím vyzdvihnout De Nira, to byl psychouš jak má být. Snipes se snaží, ale jak nikoho nezabije není to s nim ono. ()

Rocky62

Tony nepochybně patřil mezi velké režiséry, ale i mistr tesař se někdy utne. Jak sám kdysi řekl Robert De Niro: Talent je ve volbě. V tomto případě však talent De Nira i Tonyho Scotta opustil. Příběh je sám o sobě těžce stravitelný a poněkud naivní. O nějaké mistrné režijní či scenáristické práci si divák může nechat zdát. Tento nedostatek bohužel ještě "vylepšuje" Wesley Snipes, jehož charisma á la Blade se vytratilo do neznáma, navíc role dobrosrdečného baseballisty mi přijde pro něj silně nevhodná, ale to je můj subjektivní dojem. Záchytným bodem pro tento přešlap je famózní De Niro, neboť díky jeho drsným pózám je tu nějaký potěšující klad. K chuti přijdou i Tonyho typické kamerové filtry a dešťové sekvence. Závěr po americku sentimentální a nudný, což se ovšem dalo předpovědět. Za mě je to mizerných 50%. ()

• Wesley Snipes chtěl původně ztvárnit Gila Renarda, kterého si poté zahrál Robert De Niro. (Rugero)