Baseballu rozumím jako koza petrželi a přišlo mi, že film z velké části nebyl v tomto ohledu úplně pro laiky. Co se týče dramatu, to bylo skvělé. De Niro zastal roli psychopatického fanatika skvěle, vývoj jeho postavy byl pozvolný a naprosto pochopitelný. U hlavního hrdiny se mi zkrátka líbilo, že si šel za svým a rozhodl se nenechat si kadit na hlavu. Nejvíc mě pobavila scénka, kde ženská neustále na tribuně blbě civěla, až mi lezla na nervy a hrdina ji v zápětí skutečně okřikl. Sympatie okamžité, i když se dostavil i pocit opravdu skvěle navozeného strachu a nejistoty.(10.2.2020)

Původně jsem dala tři hvězdičky, ale po dalším shlédnutí jsem si řekla, že tři je málo. Jasným záměrem filmu bylo udělat z De Nira nesnesitelnýho kreténa a já myslím, že se to povedlo. Tak odpornej nebyl ani ve Frankensteinovi. Wesley Snipes svou roli zvládl taky dobře. Ale na slavnýho baseballistu-pracháče v něm bylo až moc soucitu (no jo, ale co by to pak bylo za klaďáka). Johnu Leguizamovi to taky jde, byť v malé roli. Stejně tak Del Torovi, který ale nevím jestli měl hrát oproti Snipesovi kladnou, nebo zápornou postavu. Přidáme hudbu Hanse Zimmera a máme z toho slušnej (psycho-) thriller.(22.3.2004)

Musím přiznat, že tendle film je lepší než jsem si o něm dřív myslel. Když jsem ho viděl v době jeho uvedení, tak mě to přišlo jako blbost. Viděno po 24 letech to poskytlo docela super zážitek, De Niro hrál jako o život a moc se mi líbila i kamera a styl Tonyho Scotta šel poznat při první scéně, měl nezaměnitelný styl. Celkově jde o docela silnej zážitek.(2.9.2020)

• sud

Wesley Snipes si odehrál svůj standart (který nikdy nezvedl, ale zároveň ani nesnížil), ovšem Robert De Niro mi vyrazil dech. Ovšem tentokrát bohužel v negativním slova smyslu. Předpokládal jsem, že když hraje fanatika, kterých si už pár střihl ("Mys hrůzy", "Dospívání po Americku") ,bude řádit o sto šest. Opak je bohužel pravdou. Bobe, tohle se ti nepovedlo, ale vím, že se ti do toho ani nechtělo. Vím ale, že toto byl jen pouhý úlet. Jinak rutinní thriller. 35%.(13.5.2008)

Znám jenom několik málo herců, který dokážou utáhnout celej film od začátku do konce a dostat ho svym výkonem na vyšší level. A mezi takový herce patří rozhodně Robert De Niro. Sice třeba ve srovnání s Taxikářem tady hrál tak na půl plynu, ale na film to bohatě stačilo. Wesley Snipes měl tehdy taky zrovna nějaký lepší období, takže odehrál svou roli celkem se ctí. Trochu mě zklamalo, že moji oblíbenci Richard Riehle a John Carroll Lynch se ve filmu ukázali dohromady asi tak na 10 vteřin.(1.4.2019)

• - Wesley Snipes chtěl původně ztvárnit Gila Renarda, kterého si poté zahrál Robert De Niro. (Rugero)