Rodina na baterky

• USA The Mitchells vs. the Machines (více)

Nesmírně talentovaná, leč trochu samotářská Katie Mitchellová je přijata na vysokou školu svých snů. Plány na odlet jí však překazí její táta Rick, svérázný milovník přírody, který rozhodne, že spolu se zbytkem rodiny Katie na vysokou školu odvezou, aby se ještě vzájemně naposledy užili. S Katie a Rickem se se na výlet vydává divoce pozitivní mamka Linda, mladší bratr Katie Aaron a roztomile vypasený psík Monchi. Plány Mitchellových však překazí nenadálá vzpoura spotřebičů, neboť všude po světě se proti lidem vzbouří elektronická zařízení, která mají lidé tak rádi, od mobilních telefonu po nejnovější modely osobních robotů. Za pomoci dvou porouchaných, ale za to přátelských robotů, se musí Mitchellovi vypořádat se svými problémy, spojit síly a zachránit svět. (Falcon)

Prcek008

Za tímhle dílem stojí filmař. Kdo jiný by používal změnu ohniskové vzdálenosti a filmové zrno v animáku. Za tímhle filmem taky stojí umělec, neb kdo jiný by dokázal přecházet mezi ručně kresleným filmem a počítačovou animací s takovou grácií. A za tímhle filmem stojí nadšenec, neboť toliko popkulturních odkazů už jsem dlouho neviděl. Namátkou třeba Dial M for Murder a Andy Warholův Burger v jedné scéně. Hudební i vizuální parodie na Trona, Star Wars nebo Jurský park. Apple keynotes, parodie na Siri a asi tak milión dalších věcí které potěší srdce mileniála. Děj je úplná kravina. Ale hodně zábavná kravina stojící na tradičních hodnotách, které naštěstí nepůsobí jako klišé. Teda občas jo, ale to nevadí, protože je to jízda jak blázen. Po Into the Spider-Verse další důkaz, že Sony nejenže nabírá dech v oblasti animovaných filmů. Sony míří na vrchol současné tvorby. ()

iXtr3m3

Neskutočne originálny, chytľavý, kreatívny, z reťaze utrhnutý a najmä aktuálny (youtube, FB, soc. siete, Elonove roboty) animovaný trhák, ktorý si ma získal spracovaním, myšlienkou, skvelým humorom, potrhnutou rodinou, vzťahom dcéra a otec (vidím sa tam o pár rokov :) Nasmiali sme sa celá rodinka a odporúčam vrelo každému. ()

klukluka

Mitchellovi, nechte už tu holku na pokoji. Tátu ctí, to si s ním tady řekla asi desetkrát, a teď už byste jí měli dopřát trochu svobody. Jak známo, všeho moc škodí. Platí to jak o rodičovské pozornosti, tak o stopáži, která už se kolikrát může zdát nekonečná. Fakt jsem měl pocit, že mě chcete ubavit k smrti. ()

caffelina

Ak by bol film kratší tak o cca hodinku hodnotila by som lepšie..Zbytočne dlhé a nudné "akčné" scény a tá rodinkovska tematika a "dojemné" múdrosti má tiež veľmi nebrali.. škoda.. ()

Hanys_

Asi jsem čekal po těch ohlasech až moc. Jo, bylo to fain, animace povedená, ale jinak je to zase od každého něco (trochu Croodsovi - nejsme normální, trochu Next Gen - stroje proti lidem, a samozřejmě zase ten výchovný vzkaz že rodina má držet při sobě). 6.5/10 ()

cmenda

Fakt nuda začátek ještě dobrý i pár slušných hlášek ale pak to šlo už jen z kopce, pro děti to bude sranda ale pro dospělé kteří chápou  celý děj  je to spíše nuda  co ovšem musím pochválit je animace  . ()

Asmodin

Bavilo mě to, bavilo mě sledovat odkazy na jiné filmy a párkrát jsem se i zasmála. A to jsem se dívala jen kvůli farbíkům. Moc bych přála všem dětem, aly měli takovou rodinu jako Mitchellovi. Mě naučili, že i v rodině může být člověk osamělou 0, která je nejbližším uplně ukradená. A 0 si našla stejnou 0 a jsou nejšťastnějším 2 sice bez rodiny ale zato žijem jeden pro druhého. ()

Rozjimatel

[1,5*]     Priznávam, že som zaskočený všeobecným nadšeným prijatím (dokonca aj od "akademikov"), ale osobne si nemôžem pomôcť. Ja proste nedokážem vidieť nič iné ako dielo, ktoré chce byť strašne trendové a husté, ale výsledkom je len ťažko stráviteľný guláš namiešaný zo samých klišé (strašne otrepaný vzťah otca a dcéry) a vykrádania iných filmov a ktorý mimoriadne trápnym spôsobom apeluje na rodinné hodnoty. V čom ale tento film najviac zlyháva, je ten trápny humor, na ktorom je postavený. Úporná snaha tvorcov byť za každú cenu vtipný je viac než zrejmá, lenže v konečnom dôsledku mi pripadá vtipných len pár scén v obchodnom dome (celkom fajn odkaz na Úsvit mrtvých (1978)) a možno ešte s odretými ušami "pes/prasa/bochník". Postavy mi neboli ani trochu sympatické, dokonca mi boli svojou stereotypnosťou až vyslovene protivné (otec, či pes sú v tomto priam ukážkoví). Snáď len tá sci-fi zápletka ma vyslovene neiritovala, hoci bola v podstate odkopírovaná z filmu Já, robot (2004) (príp. ešte z filmu Terminátor (1984)). Banálne sú aj dialógy a aj tá snaha o akože dramatické scény, tak nakoniec ostáva jediná vec, ktorú na filme môžem pochváliť a tou je veľmi slušná animácia. Celý film som s hodnotením balansoval medzi vyslovene zlým (1) a šedým priemerom (2) a až ten superhrdinský záver (á la Úžasňákovi (2004)), ktorý ma doslova znechutil, ma donútil prikloniť sa k 1 hviezdičke. ()

mclenin

Páčila sa mi animácia a niektoré situačné gagy. Nepáčila sa mi zbesilosť strihu a dávkovanie scén. Hodnotenie medzi 3* a 4*, prikláňam sa subjektívne k 3*, nakoľko som v polovici tak trochu zaspal a zvyšok už len dopretáčal v stave polo-REM. ()

Zombi

Parádní animák, který je neskutečně našlapaný a kinetický, zároveň celkem dokáže prodat rodiné neshody táty a dcery aniž by to bylo otravné. Plusem je scifi omáčka okolo, dobrá hudba a prasopes s defektními roboty. Bavil jsem se dost. Silné 4 hvězdy. ()

Oralfabet

Nedokoukal jsem to, takže nemohu vyloučit, že se to v druhé polovině změnilo v mistrovské dílo, ale to, co jsem viděl na mě příliš dojem neudělalo. Teda animace celkem jo, ale ty postavy byly extrémně nesympatické (hlavní protagonistka se představila slovy "vždycky jsem byla trochu jiná", táta se chová jako kretén a od diváka se očekává, že to bude ignorovat, protože takový věci přece prostě tátové dělají). Stejně otravný mi tady přišel i styl humoru. Dokoukat jsem to nechtěl, ale ohodnotit jo, protože současných 80 % je trochu příliš. Jako film pro děti to určitě obstát může spolehlivě, ale to neznamená, že 80 prostě není moc. Třeba takoví Úžasňákovi jsou úplně jinde. ()

Klajnik odpad!

Vizuální zpracování, které bylo představeno Lordem a Millerem s filmem Spider-verse, nyní podporuje obsahovou stránku, která mě jenom otravaola. Ohranej příběh plnej kýče je zpestřován kadencí 15 vtipů na třicet vteřin, přičemž jestli jsem se během filmu 2x pousmál, tak tuto rodinnou komedii lze brát jako selhání. Když vidím, jak na mě tvůrci sypou vtipy a já vím, že to mají být vtipy, přesto ve mně nevyvolávají žádnou odezvu, tak mě to vede k tomu, že ten humor musí být špatný a nevkusný. Uznávám však, že normies a děti to tolik trápit nebude - ba naopak. Samozřejmě že záleží na tom, jak je člověk tolerantní vůči plytkosti a afektovanosti mainstreamovým americkým komediím/komediálním finesám, jež se objevují napříč zaměnitelnými filmy hollywoodské produkce. Mně to přišlo těžce nevkusné a v závislosti na tom mi byly nesympatické i postavy, jež ty "vtipy" divákovi zprostředkovávají. Bylo to jak sledovat komediální vystoupení afektované Melissa McCarthy (když si odmyslíme její vtípky o vagíně) a uvědomit si, že za tou show stojí bezostyšnost, průměrnost a lehká frustrace z toho, že její děti furt čumí jenom do mobilu. Mám rád tuto animaci, ale film jsem fakticky protrpěl. K tvůrcům obsahu cítím silné opovržení. Komedie založená na tomto(ne)stylu humoru je ekvivalentem hororu založeným na lekačkách. ()

aLPaC

Svěží a originální animák od Sony Animation co klade důraz na výhody i rizika moderních technologií. Ten "záporák" Mark má být prý jakoby Elon Musk, ale já si celou dobu říkal, že to musí být jakoby Mark Zuckenberg. Ať už kvůli jménu, či narážkám na sběr dat o uživatelích, Silicon Valley atd. Je tam hodně akce, hodně projevů o rodině, ale zkrátka je to zábavné, originální a ten pes a roboti jsou skvělí. ()

bobstock

Energický a nádherně naanimovaný filmek plný barev a krásných kreseb k doplnění nálad a všemožných vztahových kooperací. Tentokrát zasenc standartní rodinka? Ani náhodou, vztahově komplikovaná a divná vůči všem svým sousedům, protože jak jinak se máte vyrovnat s robotí apokalypsou v přímém přenosu nežli v pološíleném stavu. Film perfektně koresponduje se zvolenými figurami, ve kterých se 99% ztotožní plus neustálá technologická hrozba zneužití všech současných chytrých krabiček, absolutně aktuální pro rodiče i jejich závisle přilepené výrostky u tabletů a telefonů. 80% ()

Davideeeekkk

Tak to bylo skvělé. Čekal jsem od toho klasický průměrný animák. Ale toto mě teda dost překvapilo. Skvělá animace. Ano, příběh není originální, něco se pokazilo a oni musí někam jet, aby to vyřešili. Ale to je doplněno GENIÁLNÍM humorem, který mi hrozně sedí. Smál jsem se skoro pořád. Vše je zasazeno do moderního světa, s narážkama na sociální sítě. Za mě skvělé a doporučuji! ()

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD