Rodina na baterky

• USA The Mitchells vs. the Machines (více)

Nesmírně talentovaná, leč trochu samotářská Katie Mitchellová je přijata na vysokou školu svých snů. Plány na odlet jí však překazí její táta Rick, svérázný milovník přírody, který rozhodne, že spolu se zbytkem rodiny Katie na vysokou školu odvezou, aby se ještě vzájemně naposledy užili. S Katie a Rickem se se na výlet vydává divoce pozitivní mamka Linda, mladší bratr Katie Aaron a roztomile vypasený psík Monchi. Plány Mitchellových však překazí nenadálá vzpoura spotřebičů, neboť všude po světě se proti lidem vzbouří elektronická zařízení, která mají lidé tak rádi, od mobilních telefonu po nejnovější modely osobních robotů. Za pomoci dvou porouchaných, ale za to přátelských robotů, se musí Mitchellovi vypořádat se svými problémy, spojit síly a zachránit svět. (Falcon)

Midar

Jeden z nejlepších animáků posledních let. Raya a drak, Duše, Luca a v podstatě všechny ty nové pixarovky se mohou jít zahrabat. Rodina na baterky je totiž všechny hravě strká do kapsy. Je to prostě svěží, hravý a hlavně vynalézavý animák s božskou animací, hudbou, která šlape na plné obrátky a naprosto fantastickým humorem. ()

fleshbekr86

Netflix je většinou jen velká hromada braků, akčních béček a romantik s topornými herci. Sem tam se stane zázrak a vydá klenot z vlastní tvorby. Ale sekci animovaných kousků má na starosti asi někdo fakt na velmi vysoké úrovni a láduje jednu pecku za druhou. Už Klaus nebo Next Gen byly nájezdy, seriály jako Love death & bots a Arcane jsou highest level a pak přišla nečekaně ještě rodinka Mitchellů. Neotřelé novátorství v animaci, které jsem od Spideverse neviděl, úžasné postavy jak animačně, tak scénáristicky a prasopes, který dokáže zvrátit apokalypsu. Film roku a 10/10 ()

hrumsrt

Ideální film na to jen tak vypnout. Disfunkční rodina vs. jedna společnost ala Skynet, která taky nemá problém z mixéru vyboostit armádu plecháčů. Místy totálně ulítlá šílenost jindy tradiční rodinné good-feel drama. Štve mě, že ten film prakticky skončil v polovině, ale rozhodli se jet dál, kdy ještě přišlápli na plyn. Navíc pokud máte rádi O-Zone, tak si přijdete na své. 65% ()

Jeyninka

Netradiční animace, která mě fakt bavila. Téma nadčasové, s tím jak se teď bleskově rozvíjí umělá inteligence a robotika... Celé to byla rychlá, vtipná a bláznivá jízda. ()

nula87

Sice trochu fádní téma - rodinná soudržnost, kterou prověří krize - ale je to parádní jízda. Spousta nápadů, blbinek a vtipných střípků, že to rozhodně stojí za to. 80% ()

W.Goldfinch

Nádherný animák o důležitosti rodiny, který narozdíl od posledních pixarovek má koule. Podobně jako Spider-verse má super animaci, kombinující 2D a 3D a stejně tak je v něm tuna odkazů na jiné filmy, zajímavé postavy a silné scény (jak neuvěřitelně vtipné, tak neuvěřitelně dojemné). Především je ale hrozně zábavné ho sledovat a prožít s Mitchellovými jejich dobrodružství, díky kterému se stmelí a jen tak mimochodem zachrání svět. Zamrzí snad jen maličko delší stopáž, než by byla nutná. I přesto se pořád jedná o nejlepší animák za dlouhou dobu. Na příštích Oscarech mu budu držet palce. ()

rashaverak odpad!

Po dvaceti minutach s prumernou kadenci 15 vtipu na minutu, to mame cca 300 vtipku, z nich mozna 3 lehce pobavily a ostatni byly prehlidkou 100krat videneho ci popripade extremne trapneho, jednoduse neslo pokracovat. Kamenak v tempu teenageru. ()

krumlajs

Jedinej problém tohoto animáku byly moje velké očekávání, jinak film neskutečně šlape. Lord a Mller opět ukazují (jako producenti), že jsou to neskutečný filmaři. Příběh je sice velice jednoduchý až banální, ale animace neskutečně originální a je vidět, že na ní nekdo přemýšlel. Co se týče animované tvorby je to nadprůměr. 75% ()

Kinofil

|| PG || Sony/Netflix || Rozpočet: N/A || Tyhle bláznivé (nikoliv hloupé) animáky zbožňuju. Poslední dobou jim vládnou snad jen Lord s Millerem, takže není divu, že se i Mitchellovi povedli. Byť jsou podepsáni jen jako producenti, premisa až nápadně kopíruje Zataženo občas trakaře. Což není špatně ani dobře. Trakaře považuju za jeden z nejlepších méně populárních animáků právě díky bláznivému humoru a zápletce se žrádlem, kterou mám tak rád. Vidět tak podruhé vzpouru nějakých robotů/strojů, které má zastavit flashdisk s virusem (v Paralelních světech to taky byla fleška) je trochu okoukané. Naštěstí ve všem ostatním jsou Mitchellovi bezkonkurenčním adeptem na animák roku. Animace je stejně úchvatná (nebo i lepší) než ve Spidermanovi a minimálně v kanonádě šílených vtipů ho i překonává. K Mitchellům si musí divák najít cestu možná trochu dýl než je zdrávo a hlavně nejistý úvod včetně ohrané father issue to komplikuje (podezřívám jednoho z dvojice s tímto problémem, páč je to jejich 4. film s touto tématikou). Avšak po vícero zhlédnutí (nebo sequelů) se z nich může stát klasika, jenž si může podat ruce se Simpsonovýma. Z produkce Lord/Miller u mě zůstává na vrcholu Lego příběh hlavně s zřejmě nelepší zápletkou animáku za posledních desetiletí, zbytek ale nezůstává příliš pozadu. Pokud má vzniknout nějaký sequel - a myslím, že ho Netflix bude chtít - pak nejlépe s klukama za psacím strojem nebo ještě lépe kamerou. Potenciál je obrovský a po všech sterilních disneyovkách, některých pixarovkách a Mimoňama jsou Mitchellovi potřeba jako sůl. 85%. ()

cernakus

Zábavný film pro celou rodinu, který ale kvůli propagandě klasických buziflixových indoktrinací není vhodný pro děti. Za to musela hvězda dolů. Druhá šla za to, že je to víceméně stejné schéma jako "Zataženo, občas trakaře", jen vyměnili klíčové postavy za potrhlou rodinku. ()

matys12

Velice příjemná změna a vlastně i překvapení, neboť jsem vůbec netušil, že má tento snímek vzniknout a přijít na “televizní” obrazovky (uvozovky samozřejmě kvůli netflixu). To je takové to, když máte večer a vůbec netušíte co s časem, tak si řeknete “proč se po dlouhé době nekouknout na animák” a vlastně... jsem rád, že mě tato myšlenka napadla. Šel jsem do filmu bez toho, aniž bych o něm něco věděl a zápletka mě velice příjemně překvapila. Téma o kterém se velice málo mluví a k tomu zasazené do 21. stol.. Další příjemnou věcí tu je styl animace a vyprávění příběhu, které jsem tu já osobně ještě neviděl. Delší stopáž mi také nevadila, neboť se ve snímků stále něco děje, ale stejně to na 5* nějak nevidím. Něco mi tam chybí. Long story short.. asi už stárnu, či mládnu? nevím, ale asi začnu více vyhledávat animáky. Pokud nemáte na co koukat, směle do toho. ()

blazma

Po dlouhé době Animák co stojí za to a dokonce se na to můžou dívat i dospělí a nepřivodí si u toho mozkovou mrtvici :D takže doporučuji ()

chrustie

První polovina slušných 60%. Ne úplně ideálně napasované vtípky fungují a člověk se zasměje (když nic jiného). Druhá polovina je ale naprosto tragická. Taková nevkusná parodie na Skynet a Terminátora (inspirace se nemůže ani omylem zapřít). Posledních 20 minut jsem to vypl. Máme doma animáky rádi, ale tohle bylo hodně mimo. Do toho jeden pseudoxenofóbní robotí fórek a spousta malované duhy..... a pokud neumřeli, všichni se objímají dodnes. ()

JasonV

Od Wall-E najdospelejší a vlastne aj najzásadnejší sci-fi animák. Nádherný vizuál a animácia. Vadilo mi len to prílišné tlačenie na rodinné hodnoty a feminizmus. ()

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD