Rodina na baterky

• USA The Mitchells vs. the Machines (více)

Nesmírně talentovaná, leč trochu samotářská Katie Mitchellová je přijata na vysokou školu svých snů. Plány na odlet jí však překazí její táta Rick, svérázný milovník přírody, který rozhodne, že spolu se zbytkem rodiny Katie na vysokou školu odvezou, aby se ještě vzájemně naposledy užili. S Katie a Rickem se se na výlet vydává divoce pozitivní mamka Linda, mladší bratr Katie Aaron a roztomile vypasený psík Monchi. Plány Mitchellových však překazí nenadálá vzpoura spotřebičů, neboť všude po světě se proti lidem vzbouří elektronická zařízení, která mají lidé tak rádi, od mobilních telefonu po nejnovější modely osobních robotů. Za pomoci dvou porouchaných, ale za to přátelských robotů, se musí Mitchellovi vypořádat se svými problémy, spojit síly a zachránit svět. (Falcon)

haWranka

Možná trochu nadhodnocuji, ale asi jsem na tenhle počin koukala v té správné náladě a jsem prostě nadšená. Grafika je originální a moc se mi líbila. Děj sice nebyl kdo ví jak novátorský, ale utíkal, nenudil a looserovství hlavních postav bylo dotaženi k dokonalosti. Celou dobu jsem se usmívala a hned několikrát jsem se i od srdce zasmála. To už se mi u animáku nestalo dlouho. Takže jsem ochotná odpustit i trochu toho závěrečného patosu. ()

rublik05

Tak tomuhle říkám překvapení roku! Už dlouhou dobu se mi nestalo, že by mě nějaký film totálně uzemnil a donutil mě k nepřetržitým záchvatům smíchu. Marně vzpomínám, kdy jsem se naposledy tak dobře pobavil, opravdu neskutečný zážitek. Tvůrcům se sázka na originální námět o bláznivé, ale sympatické rodince vyplatila, snímek působí svěže a velmi příjemně, k čemuž mu dopomáhají jak sympatické postavy, tak i naprosto odzbrojující animace a v neposlední řadě i skvělý hudební podkres. Film vystřídá plno různých poloh, takže o humor, emoce a drama zde rozhodně nouze není, vše funguje na maximum. Některé scény a pasáže jsou vskutku dechberoucí a nečekaně i napínavé, moc mě bavilo, že snímek není jen o jednoduchých přihlouplých fórech, ale nabízí inteligentní podívanou plnou různých detailů, odkazů, narážek a ve finále i solidní pointu. Nemohu opomenout přímo vražedné tempo, minimum zbytečných scén, perfektně vygradovaný závěr a moderní animaci, která tomu všemu dodává punc originality a nevšednosti. Mé srdíčko zaplesalo štěstím, nečekal jsem takový nářez, který mě doslova vystřelí z trenek. Už jen samotný námět je něco úžasného a to zpracování, to se prostě musí vidět a zažít. V životě by mě nenapadlo, že Netflix někdy přijde s takovou šíleností. Nemám co vytknout, jasný plný počet a všem vřele doporučuji. 10/10. ()

Kritik.

Za negatíva považujem iba prerobotizované blikajúce pasáže, ktoré vyslovene vytrhávali diváka z atmosféry a kazili nádherný dej i myšlienku. A takisto priľahké riešenia vo finále (šoférovanie jednou rukou popri telefonovaní, skrutkovač postačil na extrémne zabezpečený systém, temné stroje versus mama). Bolo by to úplne dokonalé. ()

ER

Ironicko satiristický pohled na dnešní dobu "mobilovou", aneb co by se stalo, kdyby přestala fungovat síť WiFi.  Svěží a zábavný animák pro celou rodinu, která může vidět třeba stížnost mobilu na zacházení (u této scény jsem se nasmál jako už dlouho ne). Palec nahoru! ()

kukkik

Tady se dá hovořit jedině v superlativech. Snad nejzábavnější rodinný film všech dob, k tomu naprosto perfektní a neokoukaná animace, obsazení na jedničku, vtipy nezvyklé vtipné - zkrátka jako rodinný film dokonalost, jako animák dokonalost, a jako road movie taktéž. Opravdu obrovské a příjemné překvapení, opravdu skvělý film který přišel přesně v ten správný rok a zahřál u srdce. Bravo! 4/5 ()

Hashirama

Na kreativní level Lorda s Millerem je to až ostuda, ať už co se týče hlášek, zápletky, animace, popkulturních vychytávek a hrátek. Zvlášť po Spider-Manovi si na sebe fikání producenti upletli bič, což je nepochybně důvodem vlažnějších reakcí na jejich nejnovější přírůstek do animovaného portfolia (ze kterého někdo dřív nebo později udělá další univerzum?). Samořejmě, že výtky v kontextu jejich tvorby znamenají, že jde v mainstreamové produkci o nadprůměr, zvlášť v kontextu posledních pixarovských let. Proto možná trochu zamrzí neobjevnost obou hlavních zápletek, které jen variují témata vídaná v animácích už dobře dvacet třicet let. U Pixaru a dalších tradičních studií jsme si na tuhle hru už zvykli, ale od tohohle tandemu je na místě čekat vždy něco fresh. Na děj nabalené myšlenky i gagy se vezou na vlně zaběhnutého okay nadprůměru, takže se divák baví, ale troufám si tvrdit, že ze židle ho nic nezvedne...což je trochu škoda? Po tom, co nám tohle duo už naservírovalo. 7/10 ()

Likan7

Natřískaný, hlasitý, bláznivý ale hlavně krásně funkční film! Humor je brilantní (jeho infantilnost mi nevadila, naopak mi sedla). Pes skvělej (jeho finále dokonalý), roboti skvělý a já se bavil od začátku do konce. Možná je závěr až moc utržený z řetězů, ale vlastně mi to ani moc nevadilo. A hlavně mě to bavilo od začátku do konce. Hodně mě bavil i ten přesah a rejpanec do moderní společnosti. Zjednodušeně mi to sedlo celý a jsem rád, že mě ještě něco dokáže tak překvapit a pobavit. Animák roku? ()

gemi

Fajn příběh s tématikou "AI gone wild" s pár momenty, kdy jsem se fakt zasmál, ale malinko jej sráží "pohádkovost fyziky světa", která příběh dělá atraktivní pro děti, ale mě malinko irituje. Hodně silné tři! ()

Mouchal

Náladově mi to asi úplně nesedlo. Tempo je super svižné, nápadů habaděj a je to velmi originálně pojaté co se animace týče, nicméně hlavní příběh robotí apokalypsy mi do tohoto filmu vůbec nesedl a byl bych radši za nějakou přízemnější zápletku této rodiny (sledovat samotný jejich road trip do školy). Myšlenka robotí apokalypsy existuje snad od sestavení prvního přístroje a tak ničím nepřekvapí a samotný závěr je tak neskutečně přepálený až to skoro i bolí. Samozřejmě je to stále jen animák, ale zde není zřejmé, zda je pro malé děti nebo pro dospělé. Protože v jednu chvíli se tváří dětsky naivně a ve chvíli druhé zase pokukuje na dospělé diváky. Je to tak alespoň pro mě film, který mě zabavil na jeden večer, ale  už si na něj bohužel nevzpomenu. 65% ()

balcazar

Rýchle a moderné, ale takým tým originálnym spôsobom, ktorý ma neiritoval. Práve naopak. Bol to film, ktorý nevyzeral ako ďalší pásovo vyrobený film, len aby bol. Priznám sa, že keď sa príbeh začal posúvať a rozvíjať, bol som poriadne prekvapený (obsah som pred pozeraním nečítal), ale bolo to zaujímavé (aj svojím spôsobom poučné v nadväznosti na dnešnú dobu), takže to nebol krok vedľa. ()

Pepe_cz123

No tak to je úlet. Rodina na baterky je přesně to co chcete očekávat od každého animáku. Perfektní audiovizuál stříkající na míle daleko, hra světel a stínů,2D a 3D animace tu je naprosto skvělá, emoce které vám útočí rovnou na srdce,skvělý humor,vtipné gagy a hlavně naprosto skvělej příběh. To všechno rodina na baterky splňuje na naprostou 1 s hvězdičkou. Nepamatuju si žádný Animák na Netflixu který by u mě tak zabodoval. Čistých 10/10 A pokud jste stále neviděli udělejte si prosím čas a mrkněte. Stojí to za to. ()

Flory14

Podle zdejšího hodnocení se mělo jednat o top animák a já jsem bohužel zklamán. První část filmu byla velmi dobrá, linka s dcerou a odjezdem na vysokou byla zajímavá a slibovala zápletku. Jenže od apokalypsy robotů to šlo jen dolů. Strašně moc akčních scén na jedno brdo ( roboti mají antigravitační laser, lidi ho seberou, bum prásk hází se věcmi, někdo vyletí nahoru, znova bum prásk a konec), po třetí už jsem to vzdal a pozornost byla na mém mobilu ( haha jak ironické). Hlavní myšlenka byla jasná a zřetelná jen jsem jí nesežral, opravdu se téma digitální demence dalo pojmout víc než jen " děti jste na mobilu a já starý táta chci do lesa". Největší spor filmu mezi dcerou a tátou je dost neoriginální a od záčátku do konce jsem znal průběh a konec byl předem jasný. Plusem byla určitě hezká animace s vyjádřením emocí postav, narážky na technologické korporáty a vtip. Ten sice nebyl nic co by film potáhlo ale aspoň ho trochu zachránil. Dva roboti občas ušli, pes byl trapnohumorný ale fungoval. Film určený pro nejmenší a pro starší rodiče, kteří se zasmějí technologické neschopnosti táty a špatné komunikaci s puberťákem.Za mě nic co by udělalo díru do světa. Dvě silnější hvězdy, chápu že někoho film zabaví mě ale nudil. ()

GameboyNES

pár ftípků docela ušlo ale na můj vkus moc cílené na citečky a rodinný hovnoty a to mě nebaví. Nejleší tam byl ten chleboprasopes. ()

RAFT

Parádní animák v rychlém tempu od začátku až po samotný konec .Nikde nepolevil .Jestli někdy bude pokračování ,tak sem sním .Za mě 80% ()

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD