Psí vojáci

• Velká Británie Dog Soldiers (více)

Na Skotskou vrchovinu přilétá jednotka seržanta Wellse, aby tu strávila několik dní cvičením. Po cestě objeví tábor a v něm jenom krev a zbraně, ze kterých nikdo nestihl vystřelit. Zároveň tu najdou kapitána Ryana, který jako jediný přežil. Ryanovým pomateným řečem o tom, že měl být jenom jeden, jednotka nevěnuje pozornost do té doby, než uslyší první hrůzostrašné zavytí. Začne zběsilý útěk a po něm nejdelší noc v boji proti tajemnému nepříteli, který si z obyčejných kulek moc nedělá. (Isherwood)

Sysel_CZ

Ani nevím proč, asi ve dvou třetinách filmu mě napadlo, že ten film je trošku podobný zombie snímku 28 dní poté a tak nějak má všechno, co tam chybělo... A nemyslel jsem si, že se najde film s vlkodlaky, co by mě mohl bavit, napnout nebo vystrašit. Leč stalo se. I když je situace poměrně komorní, pořád se tu něco děje a tak mě ani prostředí nemělo kdy začít nudit. Samotná akce je, přijmete-li existenci vlkodlaků, velice uvěřitelná a některé naturalistické scény jen podtrhují to, co je jasné ze zbytku filmu, a sice, že atmosféra je tady to hlavní a že nemá chybu. Vážně si nepamatuju, kdy jsem naposledy viděl něco, u čeho by se mi takhle tajil dech; rozhodně stojí za zkouknutí. ()

MIMIC

Prekrásny eklektický hôror (horor z hôr) s pôsobivým konvulzívnym vizuálom v akčných pasážach. Prvý a možno jediný film o vlkolakoch, v ktorom monštrá nepôsobia dojmom šialených srandovných pokémonov. Sú to skutočné monštrá, ktoré tvorcovia absolútne rešpektujú a na filme je to aj vidieť. Vďaka takémuto prístupu si nejeden užije príjemné zimomriavky. Schopnosť režiséra (či scenáristu) dodať šťavu i nevyhnutným oddychovým momentom ilustruje scéna, kde hrdinka vyzerajúca presne ako ženská postava obrazu "Pieseň lásky" od Sira Edwarda Burne-Jonesa hrá na klavíri Debussyho "Svit luny". Ak čosi také niekto spája s nudou, tak potom zbohom diváctvo. Rozhodne zážitok v rozmedzí 61 až 80 percent. PS: Vždy, keď sa v lese začnem cítiť príliš bezpečne, nespomeniem si už na Blair Witch, ale na Dog Soldiers. Zaberá perfektne. ()

Goldbeater

K filmům o vlkodlacích jsem vždy byl shovívavý a myslím, že se tomu nevyhnu ani zde. Samozřejmě, beru všechny výčitky, že film je ryze béčkovou řežbou bez hlubšího smyslu, že dialogy jsou místy opravdu pitomé a že chvilková komediálnost může někomu připadat nepřípustná, ale když si vzpomenu na Landisova skvělého Amerického vlkodlaka v Londýně, tak proč by ne? Vlkodlaci zde mají alespoň pořádný vzhled, a i když tu pravou proměnu nevidíme, tak si můžeme vychutnat místy dost dobré gore a hlavně pár opravdu dobrých a překvapivých scén. Kráva u táboráku vede. Postavy jsou sice jak z déčkového televizního akčňáku, ale každá splňuje svůj díl a hlavně Sean Pertwee je sympaťák. Nesmí se to brát vážně, prakticky to je dost odlehčená hororová podívaná, místy sklouzávající až ke komedii. Počítám, že úmyslně. ()

Šakal

„Děcka, pojďte domů, mamince se stýská. Budeme mít i hosty na (resp. k) večeři. Jen si ji musíte zasloužit (čti ulovit) a nebojte, (stříbrné) příbory jsem dobře schovala“. Časy se (nenávratně) mění. V 13. století se po místních kopcích proháněl W. Wallace a neúnavně burcoval hrdé Skoty na steč proti anglické šlechtě, o pár století později četa britských vojáků prohání resp. je proháněna krvelačnými bestiemi ožívajícími resp. sílícími s blížícím se úplňkem. B-čko jako řemen, (objektivně) s mnoha mouchami, za to s říznou atmosférou, břitkým britským (lucemburským?) humorem a nadhledem sobě vlastním, úsměvně umělými krvežíznivými bestiemi a hlavně: „konec dobrý, všechno dobré“, tj. Anglie-Německo:5-1, byť (v současné době) pravděpodobný asi jako, že na skotské vysočině potkáte vlkodlaka. Co já však vím. Ostatně, už pěkně dlouho (cca 33let) jsem tam nebyl. 65% P.S možná bych měl (pokud by byl zájem) tip na pokračování. Lokalita Skotsko (lehce východněji) - Great Glen – jezero Loch Ness a místo elitní čety vojáků, parta potápěčů na víkendovém dýchánku. Když už nikdo jiný, alespoň místní cestovky a hoteliéři by mohly projevit zájem resp. vděčnost. Já čekám.... ()

LION-MR.T

Moje hodnocení odpovídá také tomu co jsem očekával. Vlkodlaci jsou skvěle provedeni a stejně tak i mrazivé napětí. Je to film o vojácích kde jsou vlkodlaci a né film o vlkodlacích,kde jsou vojáci jak o filmu řekl sám režisér. Já měl ten stejný pocit. Dalo by si spíš říct,že se jedná o průměr,ale spíš ten nadprůměrný průměr. Jak je to myšleno,tak,že víte,že je to průměr,ale přesto má něco do sebe,něco na víc. Hlášky jsou skvělé,tak i souboje vojáků s vlkodlaky. Psí vojáci jsou podle mě velmi dobrým příkladem kvalitního vlkodlačího hororu klidně rovnající se Howlingu 1a 2. Ikdyž podle mě,zdůrazňuju podle mě je pátý díl Howlingu ten nejlepší. ()

Campbell

A já říkám JO! Psí vojáci na mě zautočily pře pár lety naprosto nepřipraveně, a já si ten film zamiloval. MArshall ukazuje svůj talent(I když popravdě Pád do tmy se mi moc nelíbil), a ukazuje že se máme v budoucnu na co těšit. PS: Dříve se psalo o dvojce Dog soldiers: Flash meat, neví o tom někdo něco?:-) ()

AGAMENON

Podle recenzí jsem očekával dobré béčko, ale výsledek mne velmi překvapil. Žádný stupidní příběh kde hladovej vlkouš honí prsatou kost nebo nějakýho magora a chovají se tak, že je máte chuť nejmíň vyliskat. Parta vojáků slouží jako návnada pro vlkodlaka, přičemž je sleduje speciální jednotka, která ho má chytit, pokud možno živého. Nejenže ho nechytnou, ale navíc je zmasakruje a ze spéšek přežije pouze poraněný arogantní velitel se kterým má hlavní hrdina nevyřízené účty (odmítl odprásknout čokla). Ostatní by dopadly podobně kdyby náhodou nefrčela okolo místní obyvatelka, která je zaveze k nejbližšímu stavení, kde se zabarikádujou. Bitva může začít. Tento britsko-lucemburský horor by si neměl nechat ujít žádný fanoušek žánru, protože dokazuje, že i o vlkodlacích se točí dobré filmy. Vlkouši vypadají jako třímetrové anorektické potvory, které bych rozhodně nechtěl potkat o půlnoci při návratu z fetu (moc se povedli). Hudba je dobrá, sic bych měl drobné výhrady, ale to je čistě subjektivní a navíc ve filmu funguje skvěle. Herci hrají slušně a mám pocit, že chlápka který hraje seržu sem už někde vyděl. Takže mazejte do půčovny, ať Vám ji někdo nevyfoukne, určitě se to vyplatí. ()

Ratemus

Thrillerové a hororové béčko, které to o sobě ví, a proto se nesnaží být něčím víc, poslední bitka a honička v domě je absolutní špička, jistě se nudit nebudete, prostě vyvražďovačka trochu jinak s trochu horším scénářem a herci, ale pořád lepší než Pach krve, Pád do tmy 2 nebo ten nový Lesní duch. Jednu věc bych opravdu ale vytkl, efekty jsou teda jak z Nekonečného příběhu 3, vlkkodlaci vypadají loutky, a proto nejsou moc v souvislých a delších záběrech, prostě škoda. ()

Tomco

Neuveriteľne nudná a premotivovaná záležitosť v maximálne úmornej stopáži. Aj 30 minút by bolo moc! Trápne, nefungujúce, proste grcka z ktorej dostávam vyrážky. 30% ()

klerik

KRVAVÁ HOSTINA+KRUTÁ RASA Prečo je okolo tohto filmu roztiahnutý sopel kultovosti? Lebo dobrých vlkodlačích filmov je fakt málo. A Neil Marshall vie dobre pracovať s atmosférou, čo neskôr naplno ukázal v PÁDE DO TMY. Vlkodlaci pôsobia ako vypchaté obludy z múzea, ale neuberá to filmu na atmosfére. Charizmatickí herci tiež pomohli. A čo je najhlavnejšie tento film je dokonlou ukážkou, prečo vznikla stokrát prevarená schéma "skupinka vojakov sa bráni krvilačným beštiám". Pretože toporné dialógy a priamočiare konanie k zeleným mozgom pasujú a diváka toľko neznechutia. Zaujímavá je aj hra s humorom - jednotlivé scénky pre fajnšmekrov sú tam akoby náhodou, ale potešia. Vo finále je humoru trochu viac a preto aj dávam štyri hviezdy... ()

SeBig

Vojáci proti vlkodlakům. Docela dobrý akčnák s fajn hláškama, na začátku trochu nuda, ale pak se to rozjede, krve tam bylo poměrne dost, srala me ale jedna věc vlkodlaci byli takřka nesmrtelní dokavad nevybouchli a herci taky mohli byt lepší. ()

Chrustyn

Poměrně zdařilý a chvílemi děsivý snímek o skupince vojáků, která čelí o dost větší skupině vlkodlaků. Film si po celou dobu drží rychlé tempo, herci hrají docela dobře, masky vlkodlaků jsou také celkem povedené ale u akčních scén je vidět, že má film skromný rozpočet. Ale jelikož je kvalitních vlkodlačích hororů jako šafránu buďme za tento vděčný. ()

korbitch22

další z řady anglických,zmatených filmů,když angličani dělaj komedie nebo sitcomy,tak sou to mistři oboru,ale tyhle věvi jim moc nejdou,film dopláci na laciné triky,vlkodlaci jsou fakt funny,taky to prostředí tý chaty vás začne pomalu srát.ale film mě překvapil svoji brutalitou a celkem fajn je když je tam honěj v tom lese,to se člověk fakt i chvilku bojí.hawk dožvejkal sem. ()

Crocuta

"Psí vojáci" celkem splnili mé očekávání. Herci nepostrádají charisma a svou snahou vyrovnávají občas trochu lacině vyhlížející efekty. Tu a tam sice skřípe logika a vědátorské kecy jediné ženské protagonistky mi lezly na nervy, ale na druhou stranu to byla pohledná mladá holka a tu vědeckou identitu měla vlastně jenom jako krytí, tak to zas tolik nevadilo. Slušnou atmosféru snímek bezesporu má a já se u něj docela dobře bavil. Ovšem do "nejlepšího filmu o vlkodlacích všech dob", jak se chlubí Neil Marshall ve filmu o filmu, má jeho snímek hodně daleko. V tomhle oboru je pro mne jedničkou určitě spíš třeba Jordanovo "Společenství vlků". ()