Nezaměstnaný šéf reklamky začne pronásledovat nájemníky domu, kde dřív bydlel. Jeho úmysly s novou rodinou naberou zlověstné obrátky. (Netflix)

warrenur

Pacilo sa. Vyborne natocene a ma to atmosferu, co je u tohoto zanru u Spanielov dost caste. Avsak, nebol som az natolko presvedceny autentickostou zmien charakteru typka, ktory sa namotivoval "z bullshitov o sebazdokonalovani a podobnych kravin". A teda neverim tej suverennej reakcii v zavere. Napriek tomu velmi dobre natocene, napriek par logickym barlickam, ktore si mohli tvorcovia odpustit. Odporucam. 65% ()

Roman07

Dej postavený na neuveriteľných náhodách. Odísť z domu a nechávať zapnutý počítač, nafingovať autonehodu a zničiť si drahé auto, len preto, aby mohol obliať košeľu alkoholom a poslať e-mail. Pravdepodobnosť použitia spreja v krátkom čase, s tým, že namiesto záchranky, zavolá jeho a on ho bude môcť zabiť. A keď to všetko vyjde podľa plánov štatisticky menej pravdepodobných ako výhra v lotte, tak si ho vezme po pár mesiacoch za manžela. Konanie postáv je ako v telenovele. Lara po manželstve s alkoholikom je ochotná si vziať ďalšieho bývalého alkoholika, o ktorom nič nevie. Na večeri sa jej priznal, že je rozvedený. Keď sa vzali, musel sa skutočne rozviesť. Tvrdil, že má 14 ročnú dcéru, nikdy ju nechcela vidieť? To bola až taká naivná? Žiadny sused časom nepovedal, že jej nový manžel tu predsa býval predtým so svojou manželkou a synom. Jej otec, riaditeľ veľkej firmy, si nič o svojom zaťovi nezistil. Aj jej dcéra veľmi rýchlo zabudla na otca. Bez náznakov traumy sa vysmiata lúči so svojím novým otcom cestou do školy. ()

Rockerman

Javier byl v reklamě pojmem, ale zdá se, že je za zenitem a o jeho nápady už nikdo nestojí. Přichází pád! Stěhování z krásného velkého bytu do levnějšího a škrty v rodinném rozpočtu pro nedostatek peněz. Nechce se jen tak s tím smířit. Hlavně byt s krásným výhledem mu přirostl k srdci a protože mu zůstal klíč, začíná jej navštěvovat, ikdyž v něm bydlí už někdo jiný. Začíná neuvěřitelné drama, nad kterým stále ještě kroutím hlavou a nevím jestli by něco takového bylo možné doopravdy. Každopádně výborný film! ()

ICTS

Musím říct, že od Španělů vždy očekávám hodně, jelikož to jsou mistři v oboru. Tenhle snímek bych popsala jako takovou alternativní verzi Parazita od Pong Čun-ho. Během filmu chceme, aby došlo konečně na našeho padoucha, jenže pravidlo "Na každou svini se voda vaří" zde nefunguje. Jsem ráda, že mě Španělé opět nezklamali! ()

Kingjiri

Zajímavej počin k zamyšlení, že člověk nemá nikdy dost, na "lepší" se zvyká hodně rychle, ale za to na "horší" se zvyká dost špatně a člověk si taky nemusí zvyknout vůbec. Co jinýmu bohatě stačí nebo je dokonce životnim snem - bydlení v průměrnym bytě se staršim ojetym autem a dítětem ve státní (nikoliv elitní soukormý) škole, může být pro druhýho noční můrou. Někdo tuhle cestu dolu může vyřešit sebevraždou, někdo dlouhodobym intenzivnim vnitřnim bojem, ale hlavní "hrdina" v sobě objeví nebezpečnýho psychopata, kterej se svý dosavadní životní úrovně nehodlá za žádnou cenu vzdát. Jako všechny ostatní bijáky, ve kterejch hlavní hrdina dokáže myslet o několik tahů napřed, se i v tomhle případě přece jenom objevujou momenty, kdy si člověk řiká, že má z prdele kliku a zásadní věci mu vycházej přesně tak, jak si naplánoval. Občas se nějakej zádrhel "na oko" objeví, aby nebyl celej plán dokonalej, ale těch zádrhelů je málo a všechny jsou s grácií vyřešený. Ale na druhou stranu jsem se docela slušně pobavil a kladu si otázku čim to je, že španělé zejména thrillery všeho druhu takhle s přehledem zvládaj? Herecky fajn, atmosféra solidní, námět skvělej, jen bych za sebe rád viděl o trochu reálnější příběh. Na druhou stranu je to film a ten má hlavně bavit, což se tentokrát povedlo. Čtvrtá hodně slabá hvězda za super námět. ()

Maximilianus

Opäť výborný thriller. Španieli to prosto vedia. Nie je to síce Contratiempo, ale po psychologickej stránke ukazujúcej čoho je človek schopný pre úspech a štandard, na ktorý je zvyknutý, je to veľmi kvalitne natočené. 7,25/10. ()

Jaxx84

Víc mešuge než scénář je jen absence jakéhokoli motivu Javiera. Španělé jsou holt asi jiná rasa nebo fakt nevím. Hladkost jakou vše probíhá je na palici. Film vlastně nemá ani kladnou postavu, Dexter syndrom prosákl do všech žánrů. 3/10. ()

Ivo

Trošku podivný film o parazitickém psychopátkovi (t.č. evidovaném na úřadu práce), který pomocí silně rafinovaných a poněkud nerealistických kroků neváhá trvale vyměnit svou ženu a XXL dítě ze lepší byt, auto i novou poskytovatelku obojího (včetně pár přidružených mrtvol v rámci akcí los kulovos bleskos a též los pedofilos zvracenos). Nebylo to ale moc napínavé a závěrečná pointa byla dost nečestná a nesportovní (jak by řekl Mirek Dušin, kterého nikdo nikdy neslyšel říct sprosté slovo). Mistr si toho všeho myslím ale asi moc dlouho neužije a ještě bude vzpomínat na svoji útulnou garsonku a svého supícího pokrevního spoluběžce - Newtonův zákon příčiny a následku je neúprosný a není před ním úniku ... Španělština jako vždy velmi příjemná, ale třeba proti geniálnímu Contratiempu nebo Divokým historkám to byl trošku nevýrazný, nedotažený a za vlasy docela přitažený umělý odvárek. ()

Franc1s

Pár podobných filmů už jsem viděl, takže jsem doufal, že to bude zase něco trochu jiného, či osvěžujícího.. Bohužel se to docela táhlo a jen už jsem čekal, kdy tvůrci vybalí karty na stůl a já budu jít moc spát... 6/10 ()

caba

Šokující snímek ,jak se stane ze slušného člověka psychopat.Neuvěřitelné se stane skutečností. ()

rublik05

Přiznám se, že až do zcela nečekaného závěru, kdy tvůrci najednou rozkryli všechny karty a vše se najednou zvrhne v neuvěřitelnou a absolutně bezskrupulózní řežbu, jsem se popravdě moc nechytal, film mi přišel trochu plochý a moc se toho v něm nedělo. Pomalejší tempo dalo vyniknout přeměně charakteru hlavní postavy a divák měl možnost vidět všechny okolnosti, které k proměně vedly. Na můj vkus mohl být počáteční děj pojat trochu více akčně, s daleko větším spádem. Co je zde naopak hnacím motorem, jsou herecké výkony, a to zejména hlavní postavy v podání Javiera Gutiérreze. Ten předvádí neuvěřitelný výkon a role mu perfektně sedla. Jak už jsem zmínil na začátku, snímek se nese v pozvolném tempu, diváka asi nejvíc rozseká závěr a celkové vyvrcholení děje. Nemohu zapomenout na slušnou práci režie, dobré kamery a střih, v neposlední řadě pak kvalitně napsaný scénář. Ve finále zajímavý a dobře natočený psychologický thriller. 7/10. ()

John80

Muž príde o prácu a predaj svoj byt od ktorého mu ostanú kľúče, začne sledovaním aktuálnych nájomcov až sa s nimi bližšie zblizi, čo bude mať následky 3* ()

papadoce

Španieli, Španieli. Kokos, tí sa nezastavia pred ničím. Pozor nasleduje spoiler. Ak máte radi dobré konce Hogara si nepúšťajte. Jediné čo sa dá tomuto psycho dielku vytknúť je veľmi pomalé tempo. Sprvu to nevadí, ale ako beží čas, mi trocha spádu a energie chýbalo. Ak ale odmyslím tento nedostatok, jedná sa o výborné spracovanie herecky, technicky, aj režisérsky. Pre mňa originalny nápad, s originálnym priebehom a originálnym koncom. Španieli ma už prestávajú prekvapovať. Obehli kvalitou svojich filmov Francúzov, Britov, Poliakov, či Nemcov. V súčasnosti asi najlepšia európska kinematografia. Teším. Olé. ()

ŠpetaMarek

Slusny Spanelsky brak z dilny Netflixu. Nesmi se u nej moc premyslet, ale zaroven to uplne neurazi. Zene se u toho delalo slusne nevolno a to tam neni zadna krev.Takova prepalenejsi variace na One hour photo. ()

Hemlock

Panečku, to byla ale sviňárna... Až do konce jsem neměl páru, co má ten šedivý liliput za lubem a nezbývá mi, než smeknout. Španělé thrillery opravdu umí a tato pecka je toho jasným důkazem - 80% a doporučuji. ()

Mamlas

Docela dobrý námět, hezky natočené, pár dobrých nápadů tam je. Na druhou stranu se to hodně vleče, spousta dlouhých, zbytečných záběrů, významných zamyšlených pohledů, prostě se to táhne... Na tu stopáž tam mělo být tak aspoň 2x více děje. (32%) ()

XXXXXXXX

Obyvatel je sice z*mrd, ale Tosar byl první a tak trochu to připomíná pokus o měření přirození na pánských wc... ()