Clint Eastwood jako neúprosný šerif stíhající zločince v ulicích New Yorku. Pomocník arizonského šerifa, samotářský sympaťák Walt Coogan, odvádí dopadeného vraha z vězení, aby jej v New Yorku předal spravedlnosti. Zatčený muž mu ale s pomocí bývalých kumpánů uprchne v ulicích Manhattanu. Coogan se rozhodně nechce vrátit domů s pokaženou profesionální ctí a pokouší se uprchlíka najít v prostředí velkoměstské džungle. Jde vytrvale po jeho stopě, přitom potkává místní holky, pasáky, zloděje, mladé hippies i místní policajty… Představitel tvrdých, svérázných a osamělých mužů Clint Eastwood je dobře znám z kriminálek Drsný Harry, Neúprosný, Každý způsob je dobrý, Náhlý úder a celé řady dalších titulů. Největší úspěch si získal ve westernech Sergia Leoneho Pro hrst dolarů a Pro hrst dolarů navíc. Právě film Cooganův trik, který byl natočen v roce 1968 režisérem Donaldem Siegelem, předurčil Eastwoodův typ (drsňáckého detektiva), jak jej známe z dalších titulů. (Česká televize)

viax

Je to takové jednoduché, rvačky nakašírované, ale když se na to budu dívat jako na krásnou pohádku a přistoupím na ten trik, tak budu spokojená. Clint je moc fajn :) ()

G.Bookwrom odpad!

Distributor uvádí - Krimi, Akční, Komedie. Já jsem ve filmu našel - Nuda, Nuda, Nuda. První film s Eastwoodem při kterém jsem uvažoval, že ho nedokoukám a do konce jsem vydržel jen s nadějí, že se snad konečně něco bude pořádného dít. Ne! Jen se žvanilo a žvanilo a pak byl už konečně díkybohu konec. Jedinou zajímavostí filmu bylo, že Eastwood nepředstavuje toho nesmrtelného, nezničitelného a nezranitelného nadčlověka (jako např. Harry C.). Naopak tady je to převráceno do extrému - kam přijde tam dostane nakládačku. ()