VOD (1)

Clint Eastwood jako neúprosný šerif stíhající zločince v ulicích New Yorku. Pomocník arizonského šerifa, samotářský sympaťák Walt Coogan, odvádí dopadeného vraha z vězení, aby jej v New Yorku předal spravedlnosti. Zatčený muž mu ale s pomocí bývalých kumpánů uprchne v ulicích Manhattanu. Coogan se rozhodně nechce vrátit domů s pokaženou profesionální ctí a pokouší se uprchlíka najít v prostředí velkoměstské džungle. Jde vytrvale po jeho stopě, přitom potkává místní holky, pasáky, zloděje, mladé hippies i místní policajty… Představitel tvrdých, svérázných a osamělých mužů Clint Eastwood je dobře znám z kriminálek Drsný Harry, Neúprosný, Každý způsob je dobrý, Náhlý úder a celé řady dalších titulů. Největší úspěch si získal ve westernech Sergia Leoneho Pro hrst dolarů a Pro hrst dolarů navíc. Právě film Cooganův trik, který byl natočen v roce 1968 režisérem Donaldem Siegelem, předurčil Eastwoodův typ (drsňáckého detektiva), jak jej známe z dalších titulů. (Česká televize)

TV spot

Lacike

Clint sa presunul z Divokého západu do špinavých ulíc New Yorku, ale žiadna sláva to nie je. Ešte sa len hľadal v novej polohe a ani zápletka ho príliš nepodržala. Detektívka v ktorej pátra po zločincovi, ktorý mu unikol je strašne ukecaná a je tu minimum akcie. Zaujme snáď len jedna väčšia bitka v bare, v ktorej prekvapivo Clint dostane na prdel. Finále na motorkách je nuda rovnako ako prakticky celý film. 4/10. ()

dopitak

Styl to má, to jo. Jak se tenhle film líbí ženám, to ale nevím. Coogan by správně při zjištění, že Ringerman není připraven k eskortu, měl sklapnout podpatky a vrátit se dopravním vrtulníkem zpátky do Arizony. Ale to by nevznikl tenhle film. Je silně genderově nekorektní, Eastwood se chová jako debil a primitiv a co je hlavní, skoro vůbec v ničem nemá pravdu. Je s podivem, že i na tomhle vystavěl svou kariéru. Jako krimi Siegelův kousek za moc nestojí, víc se mi líbil začátek v pustině než konec v parku. Jezdit na motorce asi musel umět už na západě, jinak si to neumím vysvětlit. Susan Clark se na heliportu chová jako pipka, hodně ponižující zjištění pro ženy. Eastwood po celou dobu nehne brvou a patrně jenom chybějících 20 let a 20 kilo svalů mu zabránilo, aby si zahrál Terminátora. Je totiž hrozně Arniemu podobnej. ()

jojinecko

Clint v roli, ktorá "ho poznačila" na ďalšie roky a ktorej modifikáciu hral v mnohých ďalších filmoch. Samozrejme nesmie chýbať suchý humor, maximálna drsnosť a "fuck off" postoj ku všetkým naokolo. Škoda, že Coogan´s Bluff chýba väčšia dynamika, takto je to celé nemastné- neslané, hoci nápad s kovbojom vo veľkomeste je vtipný. Celkovo Eastwoodovský lepší priemer... ()

Padme_Anakin

Cooganův styl už je dávno pryč, takovýhle biják už dnes nikdo nenatočí, nicméně já jsem se bavila, hláškující sympatický zástupce šerifa v New Yorku se mi líbil.. Mýma očima velmi slušná kriminálka o dopadení mladého grázla, no a Clint Eastwood a Lee J. Cobb to zvládli moc pěkně, u mě filmová spokojenost.. ()

Enšpígl

X let jsem marně toužil tenhle film vidět, ale on pořád ne a ne na rande se mnou přijít, až teď nastal onen slavný den D. Nutno říct, že první spolupráce kultovních fešáčků Clinta s Donem mě nakonec spíše zklamala asi to natěšení a očekávání bylo až přílši velký. Příběh je jednoduchej jak myšlenka chlapa když před ním stojí Paz Vega v tangách, ale to by nevadilo. Za to občasná naivita hlavního hrdiny mně až vysírala, jako jít do baru s gaunerovou děvkou a myslet si, že vše dopadne jak si představuje, to by nedal ani Forrest Gump, ty bláho. Samozřejmě přímej tah na bránu to má, Clint zmlátí chlapa, Clint se muchluje s holkou, Clint zmlátí chlapa, Clint se muchluje s holkou, Clint zmlátí holku, Clint zmlátí chlapy jako ději se nedá nic vyknout, to ne, ale občas mě přisly ty Clintovy výrazy takové terminátorské a to mně celkem rozesmívalo. ()

• Podle Eastwooda režisér Don Siegel během natáčení neustále vtipkoval. Dokonce Clintovi říkal: „Pokud ten plán vyjde a film bude úspěšný, všechnu chválu shrábnu já. Ale jestli to fungovat nebude, byl to tvůj nápad.“ Eastwood a Siegel byli dlouholetí přátelé. (ClintEastwood)
  • Ve filmu vejde šerif Coogan (Eastwood) do nočního klubu kde se na plátně promítá Tarantula, v němž si Eastwood střihl malou roli (nebyl uveden ani v titulcích). (Roztržitý Luke)
  • Původně měl film režírovat Alex Segal, který ale odstoupil těsně před začátkem natáčení. (facojurka)