poster

Jack a stonek fazole (TV film)

 • USA

  Jack and the Beanstalk: The Real Story

 • Slovensko

  Jack a stonka fazule

Drama / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2001, 2x90 min

 • Jeanne
  *

  Měla to být pohádka? Moderní pohádka? Je sice klasickým rysem moderních pohádek, že propojují současnost s „dávnými časy“, kdy se příběh „mohl“ odehrát (př. Princezna nevěsta, Princové jsou na draka, apod.), ale tohle působilo opravdu moc rozporuplně a křečovitě... Většina filmu se odehraje v dnešní době, kam však pronikají „tajemné bytosti“ odjinud. Pak se přesunete do šedého prostředí chudiny X-tého století mezi prasata a nakonec spatříte neonovou záři jakoby už přiletěli (chvíli to vypadá jako z Addamsovy rodiny, chvíli jako z Akt X), místo postavy s mandlovýma očima je tu však zelený a neduživý Angličan, který vyšplhá po fazoli a zabije tam pár obrů...(3.11.2003)

 • gudaulin
  **

  Pokus o moderní verzi v Česku poněkud méně známé anglosaské pohádky,který ve výsledku působí hodně rozpačitě.Rodinný film,u kterého marně přemýšlím,koho z rodiny by mohl vlastně oslovit. Pro děti příliš dospělácký a pro ty odrostlejší nezáživný.Snímku nepomáhá ani několik známých tváří,protože tam není ani co hrát. Film na opravdu nudné deštivé odpoledne.Celkový dojem 35%.(13.7.2006)

 • JohnnyD
  ****

  Možno som bol nadmerne dobre naladený, ale toto spracovanie Jacka a jeho stonky mi prišlo viac než len dobré. Herci skvelí, dej napínavý, osobitným lákadlom je relativizácia dobra, zla, pravdy, lži (a času) - a celková (niekedy až príliš) dospelá atmosféra filmu. Od televíznej rozprávky by som to nečakal, určite nie od Hallmarku ...(12.4.2007)

 • wosho
  ***

  Vcelku snesitelná pohádka-nepohádka, kterou sráží na kolena ona americká nestoudnost-natočit velkofilm i z fazolových prdů. Kdyby to pojali spíše skroměji s pár 100% triky. Hallmark ale sází na prázdné efekty a levná blýskátka a pozlátka. Škoda, protože u spousty svých filmů měli zadělána na kvalitní podívanou pro celou rodinu jako tady. A navíc Matthew Modine je zde velice příjemný a nesere mě tak jak u Psychopata ze S. F., to platí i u ostatních herců (velice se mě zde líbila Mia Sara-byla sice mdlá, ale pěkně se na ní koukalo)(13.9.2007)

 • Terva
  ***

  Scénář - Brian Henson, James V. Hart a Bill Barretta . Hudba - Rupert Gregson-Williams . Kamera - John Fenner. Při výkopu základů kasína je nalezena v zemi velká kost a vzápětí další. Ze všech nalezených kostí se podaří složit kostru obra.......... Pohádka nepohádka.(1.6.2011)

 • - Natáčení filmu probíhalo ve filmových studiích Bray Studios v Berkshire. (Terva)

 • - Film byl natočen podle stejnojmenné báje poprvé zaznamenané Benjaminem Tabartem (1807). (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace