Léto 1944: Walter, mladý německý voják, bojuje již ztracenou válku a je na cestě na východní frontu, když je jeho vlak vyhozen minou do vzduchu. Naštěstí přežije a je místo toho poslán do malé jednotky v polských lesích obklopené partyzány. Protože sadistický velitel nařizuje vykonávat skutečně brutální činy, je brzy rozpolcen mezi smyslem pro povinnost, pocitem viny a svým svědomím, a neusnadňuje to nijak ani jeho láska k polské partyzánce Wandě, která s ním čeká dítě. (Viasat)

rigby

Bohužel z toho koukala televize jako z žádného jiného filmu. Možná stačilo jinak docela zajímavý a chytlavý příběh trochu jinak uchopit a byl by z toho rázem trhák. V tomto případě byl ale výsledek takový rozpačitý. Chvílemi jsem se nudil, spousta stereotypů a vaty, volal jsem po nůžkách. Zejména v prvním díle. V tom druhém zase byly takové skoky, že se jednalo asi o moc divoké nůžky. Prostě kostrbatost, která shazovala film někam ke dnu. A je to škoda, mohl to být opravdu silný biják. ()

Saxos

Trochu zmatené. Polská partyzánska lstí dostane bombu do vlaku, bombu náhodně vyhodí z vlaku vojenský navrátilec, za pár chvil vlak stejně najede na NVS. Voják se do partyzánky zamiluje, různě skotačí po lese plném partyzánů i německých vojáků. Potom ze zajetí proběhne k rusákům, kde už je jeho proběhlý kámoš. Zase sem tam obšťastní partyzánku. Bojuje za rusáky. Dostane se až na statek k své sestře, v přestřelce je zastřelen jeho švagr. A i po válce se ze zmatků nedostaneme. Říjen 1945 a v sovětské zóně všechno hned funguje. Ano všechno, soudružky a soudruzi. Všichni vymydlení a spokojení. Celou dobu se všichni ohánějí prostými sedláky. Idealizovaný závěr II. SV. Závěr: nedoporučuji. ()

moriero

Já to říkám dycky. Nejlepší válečné filmy jsou ty německé televizní. Skopčáci jsou v tomto neuvěřitelně sebekritičtí. Měl bych snad jedinou výhradu. A tou je přepálená stopáž - jinými slovy nešťastná forma dvojfilmu. První část v partyzánském lese jednoznačně skvost. S přibývající délkou je to ovšem už takové víc a víc civilní, a zjišťujeme, že ten sympatický nácek, u kterého by bohatě stačilo sledovat jeho charakterní přerod, se časem chová jako zbabělec a jindy jako hadrová panenka vláčená událostmi. Samice Małgorzata Mikołajczak jako femme fatale ovšem funguje fantasticky. Kdyby to mělo kratší stopáž a potlačený budovatelsko-socialistický motiv v závěru, byl by to jeden z mých TOP filmů z války. ()

fafejt001

Někdy  v  Tv  dají  něco  dobrého . To  je  i  tento  případ . Dalo  by  se  tomu  vytknout  několik  věcí ,  ale  kdo  by  se  tím  zabýval  .  Za  mne  * * * a půl . ()

Kozlowski8

Příběh německého mladíka Waltera, který narukuje do wehrmachtu ve fázi 2. světové války, kdy je porážka Německa pouze otázkou času. Walter si postupně stále více uvědomuje nesmyslnost války a zbytečného prolévání krve. Ke všemu se zamiluje do krásné polské partyzánky a dezertuje na sovětskou stranu... Námět zajímavý, řešící závažná životní dilemata, hezká je i vizuální stránka a výprava a ani hercům není co vytknout. Horší je to se samotným příběhem (scénářem?), který je jaksi kostrbatě a ne příliš věrohodně splácaný a celkový dojem docela kazí. Škoda, dalo se to udělat lépe. 60 %. ()

PTuranyi

Výborná osobná vojnová dráma mladého Nemca v závere vojny, ktorý zoči voči prehranej vojne váha, na ktorú stranu sa postaviť. Osudové náhody, zlyhania aj osudová láska poznamenávajú jeho osud aj po skončení vojny, keď sa musí vysporiadať nie len so svojím údelom, ale čeliť aj osudom iných v novovznikajúcej NDR. Výborná produkcia a uveriteľné herecké výkony tak sprostredkujú pohľad na druhú svetovú vojnu aj z druhej strany. ()

Pavelkedar

Zřejmě solidní román a zřejmě i solidní scénář,oboje s velkým potenciálem. Bohužel provedení a režie to značně znehodnotily. Přitom režisér má za sebou dva vynikající filmy, takže nechápu.Některé scény působí amatérsky a trapně, až najivně, znát to je hlavně v prvním dílu. Mám rád německé filmy s "jejich" válečnou tématikou, počínaje "Bíle peklo" a konče "Válečná generace", ale tento patří provedením mezi ty nejslabší. S bídou 3*. ()

Dechman

Malo to obrovský potenciál, no niekedy nestačí len dať kulisy a komparz...Príbeh určite veľmi zaujímavý avšak tá dejová linka potrebovala trochu vyhrať. Pripadalo mi to ako cestopis neskôr. Najprv útrpné obdobie 1944, a potom šup k rusom, do októbra 1945 a nakoniec šup do 1956...Celkovo mi to prišlo také nedotiahnuté. A to ostatné tu už povedali predomnou. Už ma len napadlo...on jej zastrelí brata a ona akože easy? A neskôr s ním chrápe u rusov? ()

Cesty timem

Tak na to, že jsem chytil až druhý díl to bylo docela bez problému k domyšlení toho prvního a také k zamyšlení z druhého či jiného pohledu na válku a tu dobu jejího závěru a po ní. Rád si dám někdy oba díly a myslím, že pak zvednu hodnocení na 4*. ()

DrifterSoul

Vynikající námět. Dramatický děj v zajímavém prostředí. Navíc jsou zde očividné historické paralely s (krvavým) dneškem. Jen barvy "šachových figurek" se evidentně prohodily. Bohužel, příběh má v obou dílech řadu nelogických momentů,  které snižují jeho uvěřitelnost. Například "periodická" setkání s partyzánkou AKA zpěvačkou jej v těchto chvílích posunují až někam do říše červené knihovny.  Škoda, protože jinak je děj napínavý a docela věrohodný. Tak trochu filmařsky nevyužitá příležitost. ()

Googooplexer odpad!

Po 15-20 minútach zistíte, že to bolo natočené z nudy počas koronakrízy. Možno tak kolo roku 1930 by to malo úspech ako zvukový film. Inak koš a kremíkové nebo/peklo hneď. ()

StandikK

Trochu zklamání. Milostný příběh během druhé světové války i po ni, který nijak neskončil. Konec filmu úplně o ničem. Navíc zbytečně dlouhý film. ()

Jan00

Stupidní scénář...mimo jiné, polská partyzánka Wanda musela být nymfomanka, když ihned slehla s nepřítelem...Film na mně působil jako béčkový, ne-li céčkový film. ()

premeny

Umelá  konštrukcia,   v ktorej  chýba  všetko.  Ľudský  príbeh,  presvedčivý  scenár,  skutočné  ľudské  postavy  ,prirodzenosť  deja , situácii i  dialógov.    O  umení  tvorcov  ani  reči. ()