Dva profesionální zabijáci (Lee Marvin, Clu Gulager) dostávají zakázku. Jejich oběť, bývalý automobilový závodník (John Cassavetes), se nechá bez odporu zabít. Oba vrazi poté pátrají po miliónu dolarů, které závodník prý získal. Když prozkoumávají jeho život, zjistí, že se z určitých důvodů zapletl s gangstery. Zároveň se dozvědí, proč se nebránil smrti, a dostanou se na stopu svému zákazníkovi... (Karlos80)

aLPaC

Parádní vzpomínka na staré dobré drsné časy druhé poloviny minulého století. Don Siegel byl skvělý režisér (nedivím se kamarádství s Clintem Eastwoodem, protože oba byli podobné typy) a The Killers patří k jeho nejlepším filmům. Samozřejmě je třeba ještě zmínit poslední roli (zápornou) pozdějšího prezidenta Ronalda Reagana a taktéž hudbu začínajícího Johna Williamse (v titulcích uvedený jako Johny Williams :D). ()

Raziel_cz

Od Hemingwayovy předlohy se to spíš jen odpíchne v prvních pěti minutách a ústřední myšlenku jeho povídky to používá jako motivaci jednoho ze zabijáků (protože milion dolarů nestačí), ale asi je to dobře. Místo nihilistického dialogu jde totiž o vygradovanou noirovku s antihrdinou, loupeží, femme fatale, zvraty a zvraty na zvratech. A dvěma hitmany, co se tu skládačku snaží dát retrospektivně dohromady. První polovina, kde se řeší romance Sheily a Johnnyho Northa je trochu utahaná, ale jakmile začne plánovat zločin, má to drajv a napětí a všechno potřebné. A když mají slovo ústřední zabijáci, to je teprve náklad. Drsné a stylové, tak to mám rád. O tlumičích na revolverech nemluvě. ()

druhaveta

Lehce úmorné flashbacky s rutinními femmefatalovskými prostocvicky žene dopředu jen linie s pobaveně bohorovnými zabijáky (Lee Marvin opět válcuje všechny ostatní) v rolích poněkud neortodoxních detektivů - ale sama to neutáhne. ()

nanamarak1

Původní verzi jsem neviděl, takže nevím, do jaké míry to kopíruje orginál. Jinak, co o tom říct. Zajímavý námět, ale zpracování je bohužel poplatné době. Hlavně ta zadní projekce je katastrofální. Ale konec to má dobrý, to uznávám. A rozhodně mě potěšilo vidět Ronalda Reagana a Brejchovou 🙂. Siegel začal točit vynikající filmy až na konci šedesátek. 60% ()