• Kanada

• Nový Zéland

• Austrálie

Rodinný / Komedie / Fantasy

USA, 1995, 100 min

Milé rodinné klišé s výbornou hudbou James Hornera (ten klavír, mít slzný kanálky tak brečim první ligu), které s rostoucím věkem divákovi navozuje silný pocit nostalgie a hlavně konec mi přijde velice dojemný. Ostatní prvky filmu jsou relativně průměrné, ale za emocionální zážitek si to své hodnocení zaslouží.(25.4.2016)

Žral som to ako decko a teraz po rokoch, keď sa na to mrknem, tak to fakt nie zlé. Stále sa jedná o rodinnú fantasy zábavu, ktorá vyzerá pekne strašidelne, má dobrých hercov, fajn Casperov (hlavne animácia toho hlavného), skvelú Hornerovú hudbu kde to má všetko pod producentským dohľadom Steven Spielberg. Obľúbený soundtrack: One Last Wish. 80% - 4*(13.11.2011)

Občas príjemne zábavné, občas príjemne dojemné. Veľmi dobrí herci (Idle, Pulman, Ricci...), dokonalé cameá (Dangerfield, Gibson, ale hlavne Eastwood a AYKROYD!), absencia nudy a príjemný humor zaručujú dobrú zábavu. Silberling je skvelý režisér a pripravil tu temno zábavnú atmosféru. Efekty sú skvelé - tak akurát naivné. Sentimentálny a slzopudný koniec je peknou čerešničkou na záver. Zaručená spokojnosť, ale bláznivý sebaparodický seriál je asi lepší ;)(6.7.2006)

Jeden nejoblíbenějších filmů mého dětství. Pravda, sentimentu je tu na rozdávání… ale co, je to přece pohádka. Vzhledem ke své době vzniku jsou zde velmi důstojné efekty, perfektní (náctiletá) Ricci a kouzelná hudba Jamese Hornera (klavírní motiv je neskutečně nádherný). Zkrátka poctivý rodinný film, který stejně jako Jumanji, řadím mezi klasiky tohohle žánru.(21.6.2011)

Tan tento Casper se mi moc líbil. Má svou poetiku a je velmi zábavný nejen pro děti, ale i jejich doprovod. Christina Ricci se proměnila ze zachmuřené (skvělé) morbidní dívenky z Addamsovi rodiny na pohlednou mladou dívku. Také se zde na chvilku v roli živého Caspera mihne Dewon Sawa, který zazářil později v hororech Ruka zabiják a Nezvratný osud.(18.10.2006)

• - Byla natočena scéna, kde si Zelda Rubinstein zopakovala svou roli z Poltergeista (1982) (vyběhne z komína a zakřičí: "Běžte ke světlu!"), ale nakonec byla z filmu vystřižena. (HappySmile)

• - Původně měl na režiserské křeslo usednout Alex Proyas, avšak později z dohody sešlo. (Dlee)

• - V plánu bylo natočit hrané pokračování, ke kterému byl napsán i scénář, ale tvůrci předpokládali, že tento film vydělá víc peněz, a také hlavní hvězdy Christina Ricci a Bill Pullman měli smlouvy na další projekty a nemohli by se vrátit dříve než za rok, takže z pokračování sešlo. Producenti se nakonec rozhodli myšlenky na další hraný film o Casperovi úplně zamítnout a raději se rozhodli vytvořit kreslený seriál, který pokračoval tam, kde tento film skončil. (HappySmile)