Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Chamtivá Carrigan zuří, když zjistí, že její otec odkázal veškerý majetek na dobročinné účely a jí nechal pouze starý dům. Když v záchvatu vzteku hodí závěť do krbu, objeví se tajné písmo s informací o pokladu, který je v domě ukryt. Kromě pokladu se však v opuštěném, strašidelném domě ukrývá také malý duch Casper, který marně hledá kamaráda. V televizi zahlédne psychiatra Jamese Harveyho a jeho malou dcerku Kate, která se Casperovi na první pohled zalíbí. Nenápadně navede Carrigan, aby si doktora, odborníka na terapii duchů, najala. James její nabídku přijme. Casper se pomalu sbližuje s Kate, vezme ji na noční let nad mořem a pak jí na starém majáku vypráví o sobě a o tom, že jako malý kluk neposlechl tatínka, nastydl a umřel. Z novin dívka zjistí, že jeho otec byl vynálezce, který vymyslel přístroj na oživování mrtvých, látky potřebné k oživení je však jen na jedno použití. Během halloweenského večírku, který se koná ve strašidelném domě, se každý dočká zasloužené odměny. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (161)

MISSha 

všechny recenze uživatele

Jeden nejoblíbenějších filmů mého dětství. Pravda, sentimentu je tu na rozdávání… ale co, je to přece pohádka. Vzhledem ke své době vzniku jsou zde velmi důstojné efekty, perfektní (náctiletá) Ricci a kouzelná hudba Jamese Hornera (klavírní motiv je neskutečně nádherný). Zkrátka poctivý rodinný film, který stejně jako Jumanji, řadím mezi klasiky tohohle žánru. ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack James Horner: 1. 'No Sign Of Ghosts' ,2. Carrigan and Dibs ,3. Strangers In The House ,4. First Haunting/The Swordfight ,5. March Of The Exorcists ,6. The Lighthouse-Casper & Kat ,7. Casper Makes Breakfast ,8. Fond Memories ,9. 'Dying' To Be A Ghost ,10. Casper's Lullaby ,11. Descent To Lazarus ,12. One Last Wish ,13. 'Remember Me This Way' - Jordan Hill ,14. Casper The Friendly Ghost - Little Richard ,15. The Uncles Swing/End Credits , ()

Reklama

hellstruck 

všechny recenze uživatele

Moje Casperovská premiéra dopadla dobře, ale bohužel nijak zvlášť. Christina je skvělá, i když ještě moc mladá a jako Wednesday je rozhodně lepší. Pohádka s komediálními i dojemnými prvky, která alespoň mě nenadchla, ani zvlášť nezklamala.Bohužel občas nestál scénář za nic a vyskytly se i momenty,nad kterými jsem kroutila hlavou.Scénu, ve které se Casper promění v živého bych si nejraději vymazala z paměti,protože to bylo bohužel vážně trapné.Tři HORŠÍ hvězdičky. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Režisér Brad Silberling natočil v roku 1995 mainstreamový príbeh pre celú rodinu o malom duchovi Casperovi, ktorý sa cíti opustený a hľadá kamaráta. Príbeh o malom dievčati Kat, ktoré sa tiež cíti samo a rado by malo kamarátov. Ich cesty sa stretnú v starom zámockom sídle v mestečku Friendship v Maine. Je to zábavné, je to veselé, miestami dojímavé, trocha ponaučné, vtipné aj roztomilé. Deti budú nadšené. Rodičia sa tiež pobavia. Je to príklad klasickej americkej rodinnej popkornovej kino zábavy. Milá family duchárčina. Technicky výborne spracované, scenáristicky vyvážené, herecky dobre obsadené, profesionálne zrežírované. Takže každý by mal byť spokojný. **** ()

ScreamJay 

všechny recenze uživatele

Jedno z nejvděčnějších témat filmových hororů – strašidelný dům, zabalené do lehce parodického duchu duchů s notnou podporou řady velkorozpočtových speciálních efektů a s nakrátko se mihnuvšími tvářemi celé řady velkých star filmového nebe jako Dan Aykroyd, Clint Eastwood či Mell Gobson. Ostatně hlavní herecké zastoupení, jemuž dominuje expodivínka Christina Ricci (Addamsova rodina) a budoucí prezident Bill Pullman (Den nezávislosti) k filmu a charakteru svých postav celkově ladí. Každý z efektů uzpůsobený tak, aby si na své přišli nejen malí, ale taktéž velcí diváci. Proto ty typicky hollywoodsky dojemné a smutné momenty trošku nechápu. Na jednu stranu příběh vyvažují, aby byl humor dávkovaný postupně, ale na druhou stranu, jak vám dítě ocení smutné vyprávění roztomilého ducha o tom jak zemřel? Celkově vzhled těch rosoloidních postaviček duchů zahrnuje typično pro komediální branži – tlouštík, hubeňour, debílek a roztomilý mrňousek, ke kterému budou tíhnout srdíčka právě těch menších diváků. Především v první části skvělá výprava, na které se pan architekt řádně vyblbnul, dotváří atmosféru celkem plnohodnotně. Zcela neodvratně emocionálně napěchovaný konec tak po předchozím značně zábavném vystoupení nepůsobí klišoidně a kýčovitě, ba naopak připomíná spíš takovou tu povinnou děkovačku na konci představení. Brad Silberling zkrátka natočil jemně nadčasový film, který v době svého vzniku docela zabodoval a i když už je to 10 let co spatřil světlo světa, pak efekty a zplozený humor mají stále co říct. Proto dávám za 3 a 1/2, když body srážím za příliš časný nástup emocí. Celkově jde v zrcadle hollywoodského rozpočtového běsnění o ucelenou záležitost, navíc s několika trefně mířenými dialogy. ()

Galerie (42)

Zajímavosti (14)

  • Pro scénu, kde Casper vytáhne Kat z okna a vezme ji na maják, měla Christina Ricci kousek řemínku přivázaný k zápěstí, aby to vypadalo, že jí táhne duch. (rafix)
  • Film měl obsahovat hudební číslo s názvem "Lucky Enough to Be a Ghost (Jsem šťastný, že jsem duch)", kde tři duchové zpívají o spoustě svých duševních problémů během schůzky s dr. Harveym. Bohužel animace této scény by stála několik milionů dolarů, a tak od ní producenti upustili. (HappySmile)

Související novinky

Neeson s bílou parukou a plnovousem

Neeson s bílou parukou a plnovousem

05.12.2010

Znamená to, že si zahraje Santa Clause? Ne, Slobodana Miloševiče. Přesněji řečeno fiktivní postavu, která bude osudy bývalého srbského prezidenta inspirovaná. V temném dramatu An Ordinary Man Liam… (více)

Reklama

Reklama