Chamtivá Carrigan zuří, když zjistí, že její otec odkázal veškerý majetek na dobročinné účely a jí nechal pouze starý dům. Když v záchvatu vzteku hodí závěť do krbu, objeví se tajné písmo s informací o pokladu, který je v domě ukryt. Kromě pokladu se však v opuštěném, strašidelném domě ukrývá také malý duch Casper, který marně hledá kamaráda. V televizi zahlédne psychiatra Jamese Harveyho a jeho malou dcerku Kate, která se Casperovi na první pohled zalíbí. Nenápadně navede Carrigan, aby si doktora, odborníka na terapii duchů, najala. James její nabídku přijme. Casper se pomalu sbližuje s Kate, vezme ji na noční let nad mořem a pak jí na starém majáku vypráví o sobě a o tom, že jako malý kluk neposlechl tatínka, nastydl a umřel. Z novin dívka zjistí, že jeho otec byl vynálezce, který vymyslel přístroj na oživování mrtvých, látky potřebné k oživení je však jen na jedno použití. Během halloweenského večírku, který se koná ve strašidelném domě, se každý dočká zasloužené odměny. (TV Nova)

Trailer

dr.fish

Kdysi dávno na premiéře se mi film docela líbil. Bohužel čas mu spíš uškodil a nestal se z něj nadčasový hit jako z Addamsovy rodiny nebo Ghostbusters. Překvapilo mne po letech, kolik slavných hvězd se ve filmu doslova mihlo. Christině Ricci bylo v Casperovi patnáct let a už byla úctyhodným objektem pro chlapy. Filmu chybí tak nějak šmrnc, místy už už začíná být zábavný, aby za malou chvilku začal být zase úplně obyčejný. 60% ()

zurivymlok

Americké děti byli asi jiné, než já, moji sourozenci, moji kamarádi. Vždy jsem měl rád pohádky, které měli hlavu a patu a vlastně byli chytré - vlastně takové pohádky, které jsou vhodné i pro dospělé. Už jako malý jsem nenáviděl pohádky, kde se zpívalo nebo byly příliš přiblblé. Bohužel Casper balancuje na hraně přiblblosti (např. přehrávající padouši - o co lepší byli padouši Pesci a Sterne v Sám doma), ale přesto si však udržuje jakous takous úroveň. ()

Fiftis

Toto je ďalší z rady filmov, ktoré som si v 90.tych rokoch požičal v blízkej videopožičovni na VHS. Príbeh Caspera režiséra Brada Silberlinga ponúka dejová zložitosť, vážne "výchovné" akcenty a miestami aj sentiment, ktoré so sebou priniesla orientácia na rodinné publikum. Detskí diváci si z filmu zrejme odnesú len bláznenie malého priateľského ducha a jeho ľudskej kamarátky, dvanásťročnej osamelej dievčiny, ktorá sa na čas nasťahuje do strašidelného domu so svojím otcom. Trochu príliš okázalé rodinné idey zastrešuje nesúrodé rozprávanie, v ktorom miestami zaznejú aj prekvapivo vážne tóny. Špičková animačná stránka filmu je tak trochu v rozpore so scenáristickou nedotiahnutosťou. Rodinná prehliadka však napriek tomu zaujme nielen technickou stránkou, nápaditosťou a inteligenciou, ale aj hereckým výkonom mladej Christiny Ricci. ()

Shakers

Žral som to ako decko a teraz po rokoch, keď sa na to mrknem, tak to fakt nie zlé. Stále sa jedná o rodinnú fantasy zábavu, ktorá vyzerá pekne strašidelne, má dobrých hercov, fajn Casperov (hlavne animácia toho hlavného), skvelú Hornerovú hudbu kde to má všetko pod producentským dohľadom Steven Spielberg. Obľúbený soundtrack: One Last Wish. 80% - 4* ()

Nach

Pohádka z mého dětství. Má v sobě vše, co jsem jako dítě miloval. Záhady, charismatické hrdiny, vtipné i odpudivé záporáky a hlavně zábavu, které jsem se dokázal zasmát. A je to sice dlouho, co jsem Caspera viděl, ale myslím si, že bych se tomu zasmál znovu. A proto i toto nadprůměrné hodnocení. 75% ()

• Clint Eastwood ani Mel Gibson nebyli uvedeni v titulcích. (reich)
  • Dan Aykroyd si ve filmu zahrál cameo roli lovce duchů, přičemž oblékl stejný oblek a zbraň jako ve filmu Krotitelé duchů (1984). Herec nebyl uveden v titulích. (korbitch22)
  • Příjmení postav Christiny Ricci a Billa Pullmana je v tomto filmu Harvey. Nakladatelství, které už spoustu let vydává Caspera, se jmenuje právě Harvey Comics. (HappySmile)

Související novinky

Neeson s bílou parukou a plnovousem

Neeson s bílou parukou a plnovousem

05.12.2010

Znamená to, že si zahraje Santa Clause? Ne, Slobodana Miloševiče. Přesněji řečeno fiktivní postavu, která bude osudy bývalého srbského prezidenta inspirovaná. V temném dramatu An Ordinary Man Liam… (více)