• Kanada

• Nový Zéland

• Austrálie

Rodinný / Komedie / Fantasy

USA, 1995, 100 min

Pohádka z mého dětství. Má v sobě vše, co jsem jako dítě miloval. Záhady, charismatické hrdiny, vtipné i odpudivé záporáky a hlavně zábavu, které jsem se dokázal zasmát. A je to sice dlouho, co jsem Caspera viděl, ale myslím si, že bych se tomu zasmál znovu. A proto i toto nadprůměrné hodnocení. 75%(26.1.2014)

No kto by sa nezamiloval do malinkého zlatého ducha menom Casper a prehliadol by mladú Christinu Ricci? Krásny príbeh pre tých menších a fajn komédia na nedeľňajšie popoludnie pre tých väčších. Naozaj vydarený soundtrack a zahliadnutie Devona Sawa na konci mi ako malej prišlo neskutočne úžasné :). Film si rada pozriem aj teraz hlavne pre tie spomienky z detských čias kedy som sa bála každého "väčšieho opusteného domu hore na kopci".(15.10.2010)

Kdysi dávno na premiéře se mi film docela líbil. Bohužel čas mu spíš uškodil a nestal se z něj nadčasový hit jako z Addamsovy rodiny nebo Ghostbusters. Překvapilo mne po letech, kolik slavných hvězd se ve filmu doslova mihlo. Christině Ricci bylo v Casperovi patnáct let a už byla úctyhodným objektem pro chlapy. Filmu chybí tak nějak šmrnc, místy už už začíná být zábavný, aby za malou chvilku začal být zase úplně obyčejný. 60%(22.9.2015)

Typická klasika z "devadesátek" která není žádným pohádkovým veledílem ale jednou za čas na podívání třeba s dětmi to určitě není špatné. Ačkoliv byl za mého dětství Casper velký hit a nosil se na všem možném podobně jako dnes např.Mimoni, poprvé jsem ho viděl až nyní. Malinko tak nějak "americky" laciné ale milé. 3* za 59%(29.12.2015)

ako chlapec maly chlapec som sa zaľubil do o pár rokov staršej Christiny. Ale v tomto filme keď som ho videl som mal asi toľko rokov ako ona v čase natáčania. A kto by sa nie? Ako rozpravočka pre deti si to zaslúži 5 *. Nuž, ale keď ja už nie som decko. Ale na druhej strane aj rozpravočkam dávam 5*, ale tak tejto k dokonalosti predsa len čo to chýba. 4* s čistým svedomím.(2.1.2009)

• - Rekvizity, které byly použity při natáčení, jsou vystaveny v Universal Studios v Orlandu na Floridě. (HappySmile)

• - Clint Eastwood ani Mel Gibson nebyli uvedeni v titulcích. (reich)

• - Příjmení postav Christiny Ricci a Billa Pullmana je v tomto filmu Harvey. Nakladatelství, které už spoustu let vydává Caspera, se jmenuje právě Harvey Comics. (HappySmile)