• Kanada

• Nový Zéland

• Austrálie

Rodinný / Komedie / Fantasy

USA, 1995, 100 min

Soundtrack James Horner: 1. 'No Sign Of Ghosts' ,2. Carrigan and Dibs ,3. Strangers In The House ,4. First Haunting/The Swordfight ,5. March Of The Exorcists ,6. The Lighthouse-Casper & Kat ,7. Casper Makes Breakfast ,8. Fond Memories ,9. 'Dying' To Be A Ghost ,10. Casper's Lullaby ,11. Descent To Lazarus ,12. One Last Wish ,13. 'Remember Me This Way' - Jordan Hill ,14. Casper The Friendly Ghost - Little Richard ,15. The Uncles Swing/End Credits ,(9.5.2011)

Žral som to ako decko a teraz po rokoch, keď sa na to mrknem, tak to fakt nie zlé. Stále sa jedná o rodinnú fantasy zábavu, ktorá vyzerá pekne strašidelne, má dobrých hercov, fajn Casperov (hlavne animácia toho hlavného), skvelú Hornerovú hudbu kde to má všetko pod producentským dohľadom Steven Spielberg. Obľúbený soundtrack: One Last Wish. 80% - 4*(13.11.2011)

Kdysi dávno na premiéře se mi film docela líbil. Bohužel čas mu spíš uškodil a nestal se z něj nadčasový hit jako z Addamsovy rodiny nebo Ghostbusters. Překvapilo mne po letech, kolik slavných hvězd se ve filmu doslova mihlo. Christině Ricci bylo v Casperovi patnáct let a už byla úctyhodným objektem pro chlapy. Filmu chybí tak nějak šmrnc, místy už už začíná být zábavný, aby za malou chvilku začal být zase úplně obyčejný. 60%(22.9.2015)

Nádherná pohádka pro mou maličkost a mladší publikum. Během ní jsem brečela jak malé štěně a pořád dokola jsem si musela pouštět scénu na maškarním plese, kde Kat tancuje s Casperem!! Radím fanynkám *T*W*I*L*IG*H*T*S*R*A*Č*K*Y*, aby se podívali na tohle a ne na nějakého oslizlého, přitepleného, chlupatého, zapáchajícího hnusáka z VB, který nezná těchto 6 slov - holící strojek a šampón na vlasy!(17.5.2012)

Moje Casperovská premiéra dopadla dobře, ale bohužel nijak zvlášť. Christina je skvělá, i když ještě moc mladá a jako Wednesday je rozhodně lepší. Pohádka s komediálními i dojemnými prvky, která alespoň mě nenadchla, ani zvlášť nezklamala.Bohužel občas nestál scénář za nic a vyskytly se i momenty,nad kterými jsem kroutila hlavou.Scénu, ve které se Casper promění v živého bych si nejraději vymazala z paměti,protože to bylo bohužel vážně trapné.Tři HORŠÍ hvězdičky.(8.1.2012)

• - Pro scénu, kde Casper vytáhne Kat z okna a vezme ji na maják, měla Christina Ricci kousek řemínku přivázaný k zápěstí, aby to vypadalo, že jí táhne duch. (rafix)

• - První animovaný film, kde je postava, podle níž se film jmenuje, počítačově animovaná. (HappySmile)

• - Byla natočena scéna, kde si Zelda Rubinstein zopakovala svou roli z Poltergeista (1982) (vyběhne z komína a zakřičí: "Běžte ke světlu!"), ale nakonec byla z filmu vystřižena. (HappySmile)