• Kanada

• Nový Zéland

• Austrálie

Rodinný / Komedie / Fantasy

USA, 1995, 100 min

ako chlapec maly chlapec som sa zaľubil do o pár rokov staršej Christiny. Ale v tomto filme keď som ho videl som mal asi toľko rokov ako ona v čase natáčania. A kto by sa nie? Ako rozpravočka pre deti si to zaslúži 5 *. Nuž, ale keď ja už nie som decko. Ale na druhej strane aj rozpravočkam dávam 5*, ale tak tejto k dokonalosti predsa len čo to chýba. 4* s čistým svedomím.(2.1.2009)

Tan tento Casper se mi moc líbil. Má svou poetiku a je velmi zábavný nejen pro děti, ale i jejich doprovod. Christina Ricci se proměnila ze zachmuřené (skvělé) morbidní dívenky z Addamsovi rodiny na pohlednou mladou dívku. Také se zde na chvilku v roli živého Caspera mihne Dewon Sawa, který zazářil později v hororech Ruka zabiják a Nezvratný osud.(18.10.2006)

Občas príjemne zábavné, občas príjemne dojemné. Veľmi dobrí herci (Idle, Pulman, Ricci...), dokonalé cameá (Dangerfield, Gibson, ale hlavne Eastwood a AYKROYD!), absencia nudy a príjemný humor zaručujú dobrú zábavu. Silberling je skvelý režisér a pripravil tu temno zábavnú atmosféru. Efekty sú skvelé - tak akurát naivné. Sentimentálny a slzopudný koniec je peknou čerešničkou na záver. Zaručená spokojnosť, ale bláznivý sebaparodický seriál je asi lepší ;)(6.7.2006)

Povedený rodinný film, který pobaví i dospělého. Jako dítě jsem ho zbožňovala, takže přiznávám, že jedna hvězdička je možná tak trochu navíc, ze sentimentu. Nicméně i dnes se na Caspera ráda podívám, a přestože mám dobrodružná dětská léta za sebou, stále si přeju koupit starý dům a objevit v něm tajnou chodbu za knihovnou, přes kterou se v pohodlném křeslem projedu až do vynálezcova doupěte plného tajných záhadných páček, tlačítek, vodiček a já nevím čeho ještě. :-) 75%(1.9.2012)

Americké děti byli asi jiné, než já, moji sourozenci, moji kamarádi. Vždy jsem měl rád pohádky, které měli hlavu a patu a vlastně byli chytré - vlastně takové pohádky, které jsou vhodné i pro dospělé. Už jako malý jsem nenáviděl pohádky, kde se zpívalo nebo byly příliš přiblblé. Bohužel Casper balancuje na hraně přiblblosti (např. přehrávající padouši - o co lepší byli padouši Pesci a Sterne v Sám doma), ale přesto si však udržuje jakous takous úroveň.(9.11.2011)

• - V plánu bylo natočit hrané pokračování, ke kterému byl napsán i scénář, ale tvůrci předpokládali, že tento film vydělá víc peněz, a také hlavní hvězdy Christina Ricci a Bill Pullman měli smlouvy na další projekty a nemohli by se vrátit dříve než za rok, takže z pokračování sešlo. Producenti se nakonec rozhodli myšlenky na další hraný film o Casperovi úplně zamítnout a raději se rozhodli vytvořit kreslený seriál, který pokračoval tam, kde tento film skončil. (HappySmile)

• - Rekvizity, které byly použity při natáčení, jsou vystaveny v Universal Studios v Orlandu na Floridě. (HappySmile)

• - Dan Aykroyd si ve filmu zahrál cameo roli lovce duchů, přičemž oblékl stejný oblek a zbraň jako ve filmu Krotitelé duchů (1984). Herec nebyl uveden v titulích. (korbitch22)