Podle námětu Jacka Londona vznikl - po povídkovém triptychu Kaňon samé zlato - další pokus o westernovou podívanou o dospívajícím chlapci, jenž po otcově smrti živoří ve zlatokopeckém městečku. Dokonce se stane svědkem krutého zápolení dvou kovbojů o údajný poklad. (oficiální text distributora)

Ufon

Místy mi ta v titulcích uváděná "oblast jižní Sibiře" opravdu připomínala okolí Snake River. Film mě bavil víc než minimálně polovina amerických westernů. ()

Tormentor665

Knedlovepřozelo western určený spíše trempíkům z Posázaví. Petr Čepek a Jiří "řekněteprdel" Schmitzer mají ovšem dobré postavy a ztvárňují je s přehledem. Dá se na to koukat, ale pokud stejně jako já doufáte v příchod babičky Mary s těžkým kulometem, tak budete zklamáni... ()

ostravak30

Cesta na jihozápad je další z Československých pokusů natočit western. A také poslední předrevoluční film pánů Zdeňka Sirového a Jiřího Křižana. Co lze přičíst k dobru je to, že filmaři vyrazili mimo naši zem, aby se jim podařilo zachytit věrohodně okolí. To se vcelku povedlo. Také herecké výkony nejsou špatné. Film se opírá o předlohu v podobě povídky Jacka Londona. Ten napsal řadu knih, ale tahle povídka k nejslavnějším logicky nepatří. Točí se totiž pouze kolem pronásledování jednoho postaršího chlápka s klukem, kteří opatrují jistou krabičku. A pánové pistolníci ani přesně neví, co v ní je. Film neobsahuje žádné extra napínavé scény, úchvatné drama či nedej bože přestřelky. Je to prostě dobrodružný film, ale k westernu má daleko. Nicméně to není úplný průšvih. Skoro bych řekl, že je škoda, že dnes se u nás nikdo o nic podobného nepokouší. ()

calculus

Zdeněk Podhůrský má sice parádní plášť a pistolku, ale bandita Čejen z něho určitě nikdy nebude:-) Jiří Šmicer se mi už líbil o dost víc. I tak si ale myslím, že toto "kokořínské" trampování nedopadlo nijak špatně. ()

sharka.68

ale no tak, vždyť se Zuzka Michnová tak snažila a písnička byla vydařená..... o Milanovi Sandhausovi nemluvě, ten perlil.... ()

Neklan006

příběh je dobrý (tak kvalita Jacka Londona je jasná), ovšem kvůli tlemícímu se mladému Strachovi se to prostě nedá... ()

brasek odpad!

Otrasný pokus o western! Žiadne napätie, žiadna atmosféra, úbohá zápletka... pri sledovaní buď sa budete nudiť, alebo nadávať ako ja. ()

Konys

Dle meho nazoru hodne slabe po vsech strankach. Snad jedine Petr Cepek jako padouch je klasicky vyborny. BTW. Nektere rekvizity jsou fakt strasne. Kdysi jsem mel kapslovku, ktera budila rozhodne vetsi respekt nez "revolver", kterym se ve filmu ohani pistolnik Jiri Schmitzer. ()

Pepi74

Až na Stracha dobrý. Čepek, výborný Přeučil a celá banda. Až teda na tu schovanou nenápadnou ruku. Ale jinak na český poměry solidní western. ()

Winster

Moc pěkný český počin. Napínavé a takové opravdové. Z O'Briena jde respekt, clovek by se bal ze ho presedi v hospode! ()

Jay---

Takovýchto westernově laděných snímků je v Československé tvorbě málo a pro mne osobně je Cesta na Jihozápad příjemnou záležitostí. ()

moorks

Westernová variace v české provedení. A myslím, že se tahle variace docela povedla. Herecky nejvíce vyčnívá určitě Jiří Schmitzer a taky zajímavou roli zde dostal Zdeněk Podhůrský. Je to netradiční počin, ale příjemný a koukavý. ()

fikee

Najednu stranu neslane, nemastne, na druhou bez vaznych chyb. Potesi hvezdne obsazeni ve vedlejsich roli (tolik typicke pro socialisticky film) a slusne exteriery, zklame prumerna rezie a slabsi scenar. ()

valmet

Na tomhle jsem byl v kinokavárně někdy kolem revoluce a byli jsme s kámošem v sále sami. Zvláštní pocit. Jinak film se mi tehdy celkem líbil, zvlášť lokace. Mírně lepší průměr. ()