The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

Epizody(6)

Arthur Dent je obyčejný, celkem nudný Pozemšťan, který nemá rád čtvrtky. Byl by jím i navždy zůstal, kdyby se neukázalo, že jeho nejlepší přítel Ford Prefect je mimozemšťan a planeta Země stojí v cestě výstavbě nového hyperprostorového obchvatu, takže má být zbourána. Arthur s Fordem se jako jediní zachrání a - vybaveni pouze nepostradatelným Stopařovým průvodcem po Galaxii a ručníky - jsou vrženi do nejztřeštěnějšího dobrodružství v dějinách všech paralelních vesmírů. (July)

Lastsurvivor

Tenhle seriál prostě nefunguje. U knižních adaptací si většinou sice stěžuji, že se rozchází s předlohou, tady se ale děje přesný opak. Dialogy jsou slovo od slova odříkané z knihy, a tam, kde to nejde, celé pasáže předčítá vypravěč. Celý seriál tak působí neuvěřitelně suše, ale bohužel ne tou příjemnou suchostí anglického humoru, ale takovou tou suchostí z pouště, ve které se člověk marně pokouší najít alespoň zrnko vtipu. ()

hwnd

Prastarý seriál podle kultovní knižní série. První dvě knížky seriál slušně pokrývá, což je dobře, kdysi se to ke mně dostalo jako dvojkniha a vždycky jsem to bral jako jednu, s poměrně uzavřeným dějem. Potažmo další 3 díly už se tolik nepovedly. Ale dost předlohy. Seriálová podoba je taková... no britská. Humor tam je, ale suchý a specifický a kdo ho rád, královsky se pobaví. Prokládání informacemi z průvodce je dlouhé tak akorát. Herecky zvládnuto slušně, no a provedení odpovídá době, dneska by to asi vypadalo úplně jinak, jen je otázka, jestli by tomu zůstalo to kouzlo. Koneckonců vzniklý film je toho dokladem, graficky lepší o parník, jen ta zábava se kamsi vytratila. Jinak je asi zbytečné něco psát k ději, snad každý asi ví, kde že má svůj ručník a v hospodě u piva si láme hlavu, jak sestavit tu správnou základní otázku, aby byla odpověď 42 (mě už to trápí dobré čtvrtstoletí a pořád nic). A kdo neví, tak asi po této doslova vykopávce stejně sáhne asi těžko. ;) ()

mire.k

Seriálová klasika. Předchůdce červeného trpaslíka. Na svou dobu dokonalé. Zhuštěná kvalita v šesti epizodách, což se u jiných seriálů říct nedá. Nezapomeňme, že první byl rozhlasový seriál a pak teprve televize a kniha. Nejde tedy o zfilmovanou televizní předlohu, ale o přepsaný rozhlasový seriál! ()

ssarka

seriál se mi nelíbil tolik jako film...herecké výkony byly dost chabé,místům,kde se u filmu směji, jsem se zde jen ušklíbla...předloha je samozřejmě perfektní,ale tady to u mě zabili herci,bohužel ()

Paan

Z podstaty nejautentičtější možné šestidílné zpracování dvou z pěti částí trilogie se vším (hlavně ručníkem) všudy - s Fordem, který rozhodně není model T, s Dentem, který je oproti dojmu z předlohy přibližně takový kretén, za kterého ho všichni mají, s neuvěřitelně pištivou Trill, na poměry v britském humoru i s jakýms takýms happyendem, ale co je hlavní - s velkým vlídným nápisem na obálce - Nedělejte panice =) ()

Horryx

Některé komedie prostě zamrznou čase a pro další generace již nejsou tolik vtipné. Za parádního depresivního robota a originální vznik lidstva 1*. ()

Zemřel představitel Darth Vadera David Prowse

Zemřel představitel Darth Vadera David Prowse