Lidé mohou být na ledasčems závislí, třeba na vysoce kalorickém jídle. Jenže boj s nadváhou i přejídáním často bývá marný, takže nešťastníkům nezbude nic jiného než hubnout pod vedením odborníků - a ani jim nevadí, že poměry v příslušném sanatoriu jsou značně despotické a ponižující. I když by se při hodně dobré vůli nechaly vypozorovat určité metaforické prvky, nahořklá komedie, vyžívající se v naivistické stylizaci, nechce být nakonec ničím jiným než zábavným počinem. (oficiální text distributora)

Bohdy67

Já prostě tuhle kombinaci komedie/drama nemám moc rád.... U komedie se máte zasmát, což tu není problém, nadruhou stranu už ono prostředí léčebny je depresivní, zvlášť když k tomu připočteme chování personálu a "utrpení" pacientů... Tragikomičnost a jednoduchost hlavního hrdiny je zde spíše k pláči než k smíchu. Takže když se na to zaměříte jako na drama s úsměvnými prvky je to klidně na 4 hvězdy, když jako na kokmedii, jsou to slabé 2....Prostě film ze kterého si můžete odnést určité ponaučení o způsobu života, nebo také vůbec nic ... 55% ()

pt93

A náhodou já osobně se u tohoto filmu dobře bavil. Tento styl řekněme až buranského humoru je mi velice blízký, takže jsem se dokázal několikrát i upřímně zasmát. Jo a mimochodem, v té době byla Jitka Smutná fakt moc hezká ženská...až jsem byl mile překvapen. ()

CreepyJoe

Nemůžu si pomoct, ale právě asi zub času tomuhle filmu neskutečně prospěl, je to tak prostě mimo jakýkoliv mainstream, že nemůžu hodnotit jinak než pětihvězdou. ()