Lidé mohou být na ledasčems závislí, třeba na vysoce kalorickém jídle. Jenže boj s nadváhou i přejídáním často bývá marný, takže nešťastníkům nezbude nic jiného než hubnout pod vedením odborníků - a ani jim nevadí, že poměry v příslušném sanatoriu jsou značně despotické a ponižující. I když by se při hodně dobré vůli nechaly vypozorovat určité metaforické prvky, nahořklá komedie, vyžívající se v naivistické stylizaci, nechce být nakonec ničím jiným než zábavným počinem. (oficiální text distributora)

cariada

Ted jsem měl možnost to opět po letech vidět a musím říct ,že jsem se u toho bavil možná víc než dřív. Ruznorodá skladba postav a charakterů , která vás rozesměje ,hlavně A.Bubeník ,ale i další. ()

zette

Vyborna komedie plna narazek na tehdejsi politicky system a absurdnich situaci (misty to vypada na rezii Very Chytilove)... Pestra paleta ucastniku odtucnovaci procedury a zamestnancu sanatoria, rada vtipnych hlasek. Hodne podcenovany film! ()

touchmud

Sice jde o komedii, ale ač námět stojí na tlouštících tak tématem jde spíše o klasickou sondu do chování člověka v mezních situacích, kde se charakter lidí projeví. Bohužel jako celek je film značně nevyrovnaný. Nad průměr tak film pozvedá především herecký projev pana Bubeníka a hudba Michala Pavlíčka. ()

RonaMidu

nebyla to jenom komedie o snaze shodit nadbytečná kila...ve své době měla v sobě aktuální podtext... musím říct,že i po letech jsem při jejím sledování cítila tu touhu,váhání,odhodlání i strach tlouštíků,když se při svém běhání parkem dostali k pobořené zdi,kudy se dalo utéct "na svobodu".... ()

Kri-kri

Pro mě dosud neznámá komedie z netradičního prostředí sanatoria specializující se na odtučňovací kůru. Ve filmu je množství vtipných hlášek a situací, které občas sahají až do absurdna (např. zoufalé louskání pecek), ale divák se u toho stejně musí bavit. Klienti se chvílemi chovají jako hladoví tygři ve výběhu. "Poctivě a s kázní běhají jen blázni. Po trávě a asfaltu uženeš se k infarktu." Vtipné jsou zejména scény s pojišťovákem Jaroslavem a Růženou, hlavně jak ho ukrývá v pokoji před celým osazenstvem lázní. "Schovejte se na balkón." "Růženko, tady ale žádnej balkón není!" A když ulehají na lože a on, hladíc jí ňadra začne přednášet recept na hruškovou polévku s vločkama také pobaví.:-D Neznat Labudu (zde jako agilní náměstek podniku) po hlase, bez kníru bych ho málem ani nepoznal. "Svatba, ta nám nevadí, ale Nesvatba, ten mě sere!":) Slušný nadprůměr 3 * a 60%. ()

pytlik...

Na jednu stranu jsou propagované metody zhubnutí zhusta nesmyslné (držení hladovky, minimum jídla), ovšem na druhou stranu, film krásně před obezitou varuje. Stačí si projít životní data těch nejrozměrnějších účinkujících: Bubeník zemřel v 56 letech, Wilhelmová v 60, Brümer v 69, Štibich v 63, Jelenská v 64, Neblechová v 60, Havránek v 47 letech... Jako kdyby měl člověk určený penzum jídla, co může za život sníst, a holt závisí jen na něm, jestli se přežírá a vystačí mu jen na 60 let, nebo se krotí a je tu spokojený až do stovky. Pravda, do týhle teorie moc nezapadá Husák, který by tu podle ní měl být tak minimálně do 200 let. Tak tu teorii upravíme, že to předem dané penzum je konstanta, součet jídla a alkoholu. ()

noriaki

"Jsou chvíle, kdy člověk přestává myslet na svou důstojnost. To je tady běžném při odlehčovacích dnech." Pár hlášek je povedených, ale stejně se nemůžu zbavit dojmu, že Smyczek si scénář překroutil po svém a s hereckým materiálem vhodným pro taškařice, natočil hořkou komedii. Film není zdaleka tak vtipný jak by být mohl, a pokud ho něco drží nad vodou, tak charisma jednotlivých herců. Skvělý Antonín Bubeník budiž příkladem. ()

Master19

Za tu závislost by se mohlo dosadit cokoliv (drogy, automaty...) a už by to tak veselé nebylo. Každopádně psychologie postav je zachycena velmi dobře, je evidentní, že scénář psal někdo, kdo ví... ()

ghatos

Ujde to. Co mě překvapilo bylo množství politických narážek (hodně dobré). Samotní tlouštíci měli na víc, co se týče humoru. 54%. ()

jatamansi

Opravdovou poetiku a zoufalost filmu ocení jen ten, kdo se někdy pokoušel zhubnout. Jitka Smutná je bezvadná a humoru by mohla rozdávat, a smutný František Husák jakbysmet. Úprky přes plot za jídlem jsou tak pravdivé! Jen toho Petra Novotného si mohli odpustit, a vidíte, nezhubnul ani po dvaceti letech a ani s doktorkou Kateřinou, je to nechutnej mastňoch. ()

klúčik

Bohužiaľ len priemerný film. Niektorý neherci zahrali lepšie, ako herci... A. Bubeník bol zlatý na tom tenisovom kurte.. Filmu dávam 45%. ()

ondrula

Kdysi se mi pár scén docela dost líbilo, ale ta obliba postupně vyvanula a když jsem to nedávno viděl znovu, přišlo mi to jako další po zásluze zapomenuté dílko z dlouhé řady smutných normalizačních komedií. Jedna hvězda navíc za "Housle... Pivo!" ()

Landauer

Jsem trochu v rozpacích. Na jednu stranu je vidět, že na filmu pracovali šikovní lidé - režie je fajn, herci sympatičí, sem tam dobrý vtip. Na stranu druhou to celé působí hrozně, ale opravdu hrozně nedotaženě. Alegorie na toalitní režim nefunguje, protože všichni můžou odejít, kdy chtějí. Vysněná Koliba je za rozpadající se zdí a nikdo jim nebrání ji přelézt. Kdyby jim bránila zpočátku jejich obezita, museli pro překonání té zdi něco obětovat (zhubnout), tak prosím. Ale prostě celkově je to velmi laciné a nefunkční. Romanická linka sympatického nekňuby a velmi sexy baculky vyvrcholí ultimátním cringem - on ji pomalu znásilní v rozporu se svou postavou a současně u toho má obdviné kulinářské kecy na adresu jejího muže... to je jedno velké wtf. A to je vlastně esence celého filmu. Divák tam cítí silný potenciál, který se ovšem promění v totální zmar. Možná je to vina scenáristů Petra Novotného a Františka Ringo Čechca, kteří jako že chtěli napsat protirežimní kritiku, ovšem na druhou stranu, jakožto režimem protežovaní estrádníci, si to nechtěli a nemohli s komoušským establishmentem moc rozházet. Prostě chěli být rebely tak napůl. Aby nic neriskovali. A to je přesně tenhle film. Nikdo nic neriskuje, o nic nemusí bojovat, ale současně se nakonec všichni tváří jako děsní rebelové, co se vzbouřili systému... i když nikdy nikomu nic nehrozilo a nikdo jim v ničem moc nebránil. Vrcholem jejich rebelie byla návštěva hospody, kam mohli v podstatě vždycky. Škoda. Mohl to být fakt dobrý film, kdyby tam třeba museli být povinně např. kvůli zaměstnání (musí reprezentovat a proto nesmí být tlustý, jiný obezista nevyjde včas schody do patra, pěvkyně se kvůli sádlu zadýchává, sládek neprojde úzkými dveřmi do sklepa atd.). Kdyby pak museli překonat zeď tím, že zhubnou nebo tak, zkrátka kdyby to celé bylo víc promyšlené. Takhle je to jen cosi, na co se vlastně ani moc koukat nedá. ()

Eldoth

Opravdu, film u kterého se nesmí moc přemýšlet a jen sledovat děj, který sem tam nudí, ale sem tam je taky pekelně zábavný. Tam kam se dostali hlavní protagonisté bych se teda dostat nechtěl, nejspíše bych podlehl...tak jako oni. ()

HH

Něco málo v tomto filmu je k smíchu, ale většina ne...Karel Smyczek točí rozhodně lepší filmy. ()