Vše začíná na pražském letišti, kam američtí agenti dopravili v želízcích majora Maisnera vyhoštěného ze Spojených států. Vrací se do svého působiště, Střední policejní školy, a to přesto, že byl za svůj "výkon" degradován na poručíka a jeho funkci velitele školy převzal čerstvě povýšený kapitán Hrubec. Maisner se ve škole shledá s bývalými studenty, kteří tu teď vyučují. Všichni jej vítají s nadšením a všichni od něj dostanou nějaký dárek. Zatímco psycholožka Kudláková, kterou přitahují velitelské typy, ztratila o degradovaného Maisnera zájem a vášnivě teď miluje Hrubce, pozornost na něj zaměří Boženka Vinklářová, která se rozešla s cikánem Štefanem a učí teď na škole daktyloskopii. Maisner vypráví, jak v Americe skočil z mrakodrapu, aby se ubránil návrhům Simony Ptáčkové. Také vypráví o tom, že dívku vyhodili v USA od policie. Skutečně Simona nyní provází po Praze americké turisty. Je mezi nimi i podezřelá trojice tvořená uhlazeným Profesorem, jeho tlustou pomocnicí Ofélií a mladý gangster. Maisner však není pronásledován jen ženami, ale také podezřelou trojicí vedenou Profesorem. Chtějí po Maisnerovi počítačový čip, který nevědomky propašoval ze Spojených států. Major však dá pašerákům najevo svůj nezájem, protože z nich má menší strach než z žen a jejich milostných intrik. Jak už to ovšem v podobných komediích bývá, vše směřuje v lavině více či méně bláznivých a vtipných epizod k závěru, ve kterém je major Maisner opět povýšen. (oficiální text distributora)

smrtubohem odpad!

Tady už nastává problém s velkým -P-, kterej rozhodně Potměšil, ostatně sám velmi špatně hrající, nemůže zachránit. O nějakém humoru nemůže být ani řeč, zato se najde hodně věcí k pláči. Pocit zvracení nabírá na intenzitě a se závěrečnými titulkami vrcholí. Je to veliká ostuda českého filmu a ostuda všech "lepších" herců typu Potměšil, Moravec, Navrátil, Hrušínský(patolog), že do téhle oslizlé frašky vlezli. ()

toomm

Ano já vím že tímto hodnocením si na CSFD dobré jméno neudělám, ale musím uznat že v porovnání s "trojkou" či podobnou komedií Jak ukrást Dagmaru je to docela zábavné a bylo to i úspěšné. Jako malý jsem na to často koukal. 2,5* ()

pepad3

U prvního dílu jsem se ještě celkem zasmál a ten film mě v rámci mezí "bavil", ale tady šla kvalita rapidně dolů. ()

martins odpad!

Naprosto zbytečné pokračování vcelku úspěšné jedničky. Stejní herci, stejné fóry, vcelku dobrý Jarda Sypal, který zde dostal více prostoru...jinak slabota.. ()

Nikitoss95

Co blázníte? Skvělý pokračování komedie 90.let, tehdy holt byl takový humor, a mě to sedí, sice ohrané fórky z jedničky,ale vůbec mi to nevadilo, Maisner stále čilý a vtipný, snad mi vadil jen ten mekáč tam,ale i tam byly vtipný scény :D... a z obou dílů pocházejí hlášky i gagy ()

zzzzzjjjjj

Ptákovina s dobrými hlody. Kdyby režíroval Troška, nevšiml bych si toho, prostě by to byla stejná "ubohost " .Ovšem dívat ale se na to dalo.45%. ()

makau

Film není dobrý, ale pobavil mne zrovna když jsem to potřeboval. Kdo nic neočekává najde sem tam scénu k pousmání. ()

Nekdojiny

ÚŽASNÁ ČESKÁ KOMEDIE, U KTERÉ SE VÁLÍM SMÍCHY PO PODLAZE, A KTEROU MUSÍM VIDĚT ZNOVU ANEB TAKHLE MÁ VYPADAT ČESKÝ HUMOR A ČESKÝ FILM! 100% (rád bych znal konkrétní příčiny takového nedocenění jaké předvádí většina uživatelů a rád bych se postavil na obranu snímku) ()

unclejack odpad!

Major Meisner si zaslúži pochvalu. Ešte nikdy som nemal chuť viac zabiť policajta... Inak film nemusím komentovať , aj tak ho každý videl a vie , čo je zač. ()