Z mladého čističe oken se stane tipař bytových zlodějů. Podaří se mu začít nový poctivější život?  Devatenáctiletý Pavel Kříž tráví veškerý volný čas v pražských pasážích, bistrech a na diskotékách s partou zloděje Robyho. Pavel sice má maturitu, ale pracuje jako čistič oken, přičemž velkou část jeho příjmů tvoří zisk z podvodů, šmeliny a krádeží Robyho party, které dodává zaručené tipy. Není tedy příliš nadšen, když mu vedoucí úklidu přidělí mladou brigádnici Janu Hálkovou. Přestože se dívka netají nechutí k Pavlovu způsobu života, vznikne mezi nimi křehké citové pouto. To však nemůže vydržet v prostředí, v jakém se Pavel pohybuje. Mladík se dostává do stále větších problémů - část Robyho party je dopadena policií a on nemůže sehnat peníze na vrácení dluhu. Situace se vyhrotí v okamžiku, kdy parta zlodějů unese Janu... (oficiální text distributora)

Nick321

Pěkná lovestory, která nám částečně poodhalí pár fiktivních postav tehdejšího pražského podsvětí. Divák si snad ani nemohl myslet, že zapletení se s takovými individui může skončit happyendem. ()

Yagooo

Baví mě koukat na to, jak to chodilo dříve..super atmosféra a prostředí mého oblíbeného Václaváku..a ten konec :( ()

Fannyss

Pan Jaroslav Soukup přeci jenom v 80.letech točil moc pěkné filmy , příkladem je i zde samotná Láska z pasáže , ve které režisér poukazuje na to , že přidat se k nějaké špatné partě si nese určité následky , zpočátku všechno v pohodě , ale potom? dost smutný závěr propojený poměrně slušnou písničkou Michala Davida , ( kterou osobně žeru ) , a když jí slyším . tak se mi vybaví jediné ( a myslím , že i ostatním , kteří tento film viděli ) smrt Lukáše Vaculíka alias Pavla Kříže ( jméno hlavního účastníka se mi dost líbilo a bylo zvoleno dobře ) . a to prostředí ve kterém se film odehrává je moc dobré ( pasáže , kluby , diskotéky + k tomu ještě dobrá muzika ) . Tomuto filmu nemám a ani nemůžu nic vytknout , protože to byla parádní 73 minutová jízda , která mě doslova pohltila.100%.PS: To , že je tam pár písniček neznamená , že celý film je muzikál!!! ()

Monco

Pro mě nejlepší film s Lukášem Vaculíkem. Zachycena pravá atmosféra 80.let. Diskotéky, veksláci, hudba, myšlenky mladých lidí - viz.třeba názor Lukáše Vaculíka, který nechce už být u rodičů a chce žít. ()

rozalia1

Keď som videla tento film prvýkrát, so segrou sme sa vadili, kto je krajší: Vaculík alebo Vašut. U mňa jednoznačne Lukáš Vaculík. Na vtedajšiu dobu veľmi pokrokový film pre mladých a o mladých. ()

wendy221

Dřív mě nebavilo se na filmy dívat do konce nebo od začátku. Filmy, co jsem ještě neviděla jsem vždycky přetáčela a shrnovala to jedním slovem: ,,NUDA." Ale poslední dobou mě baví dívat se na filmy, které vidím poprvé až do konce. A tak to bylo i s Láskou s pasáže. Možná se dívíte, že jsem tento film ještě nikdy neviděla, ale vždycky jsem ho považovala za nudný. Až do dneška. Film měl napětí od začátku do konce a vtipy, které zazněly mě pobavily. :) ()

bratr_jezek

Klasický film vhodný pro fanoušky Lukáše Vaculíka, trochu mi vadil ten špatný konec hlavního hrdiny, holt se zapletl se pšatnými lidmi. ()

Loooba

1984? Rok, kdy jsem ještě tahal toho pověstného kačera, který se stal rádobyvtipnou narážkou na všechno a od všech ... Ale dost kačerů. Rozhodl jsem se odkomentovat všechny filmy od Soukupa, které jsem viděl a u tohoto filmu končím. Možná je to zakončení symbolické, protože přes všechny Dagmary, Maisnery a pohužel i Sypaly (bože! to je tragéd!!!), tak Soukup natočil i dobré filmy. Tento je jeden z nich ... ()

Wolf28 odpad!

Hrozně nudná blbost jak toho super zloděje nahanějí ti zlý fízlové závěr filmu je super protože takovej zloděj má takhle dopadnout a pukud si říkáte že jsem ultra demnt tak počkejte až vás někdo okrade ()

RenataD

To dřív byly filmy. Nesmrtelné písničky. Jednoduchý příběh ale zvládnutý příběh. Která holka při závěrečné písni si nepopláče? ()

ptady

I po letech mě ten film bavil stejně jak před třiceti lety. Taky jsem tenkrát nosil patku, hrál si na vexsláka a se stovkou v kapse prošmejdil každou diskotéku v Praze. Za zachycení atmosféry 80. let dávám plný počet. Jen mě napadá, kdyby hlavní hrdina Pavel nejezdil stále taxíky a nepil vodku a koly v barech, možná by si na svůj dluh našetřil i poctivě. ()

DarthArt

Píše se rok 1985, je vám něco přes dvacet, nemáte babu a chcete si zašukat? Pak stačí nechat se najmout do některýho Soukupova filmu, klidně do nějaký role na půl minuty. Stačí když podáte přes pult Lukimu nebo Sagimu coca-colu, a rázem z vás bude totální hvězda. Když se pak zjevíte na nějaký lokální diskotéce v Sobotce, Lovosicích nebo Tachově, budete totální borec, superhvězda z "polokapitalistickýho" Václaváku a místní buchty se na vás budou lepit jak urvaný. A ani místní bouchači si na vás netroufnou, protože dělat si problém s autoritou z Václaváku, jehož domovem jsou taxíky, bistra, espresso a světelný nápis Pragoimpo a Dům módy, to se nevyplácí. Navíc nebudou vědět, jestli nejste synek nějakýho vlivnýho komouše, když jste se dostal DO TAKOVÝHO FILMU, a ani jejich fotříci řezníci v prdelákově, kde v noci svítí maximálně nápis KSČ, se do toho moc nepohrnou. Akorát s tím šukáním nesmíte moc váhat, protože za čtyři roky po vás neštěkne pes a za dalších deset let, kdy se Soukupovy (a taky Michalovy Davidovy, Františkovy Janečkovy a Modernovy Talkingovy) monstrdíla nepochopitelně zase dostanou nahoru, už vám ta popularita nebude moc platná. Tak neváhejte ! ()

andy60

Vaculík prostě typově není žádný drsňák a tak se zřejmě Soukup rozhodl, že ho z něj udělá a to prostřednictvím zapáleného cíga. Potahuje snad v každém záběru a víc než drsně to vyznívá trapně a lacině. Jinak film sám o sobě špatný není, typická Soukupovka let osmdesátých. ()

LenaSovi

Kultovní film své doby, který vykresluje atmosféru tehdejší doby, nezaměnitelná hudba a v hlavních rolích sladký Lukáš Vaculík. At už je to Láska z pasáže nebo Kamarád do deště, vše má stejného ducha a je to pěkné vzpomínání na tehdejší dobu. ()

typa

"Já chci žít," odpoví Pavel matce na nabídku, že by mohl bydlet doma u ní. Kdo zná konec, ví, proč jsem zmínila zrovna tuto scénu. Perfektní role pro Lukáše Vaculíka, který se jí zhostil bravurně. Režie, herci, scénář i hudba jsou na jedničku. ()

VideneFilmy

Niekedy musí človek výrazne brať do úvahy dobu a okolnosti, za akých bolo dielo natočené. V prípady Lásky z pasáže sa jedná o typické 80.-te roky v komunistickom Československu, kedy priestor ovládala diskotéková hudba Michala Davida, filmy sa nesnažili byť silene vtipné, natáčali sa podľa slov Jiřího Sováka pre ľudí a Lukáš Vaculík bol hviezdou. Dané parametre výrazne ovplyvňujú výsledok. Keď ich vezmeme do úvahy, dočkáme sa na danú dobu priemernej ľahšej drámy s pomalším spôsobom rozprávania, kde je práca s postavami kľúčovou pre zobrazenie myšlienky. ()