Polovina Soukupovy "tvorby" jsou buď kraviny nebo úplné paskvily ale tu druhou polovinu bych nazval takovejma klasickýma českýma oddechovkama a Svatba upírů k nim určitě patří! Podle mě zdařilá parodie s povedeným humorem a pominu-li tu hlavní dvojici Bartošová-Hrušínský, tak i s dobrými herci! Určitě to není propadák a viděl bych to líp než zdejší hodnocení. 3* za 63%(12.6.2015)

Kdykoli si na tenhle film vzpomenu začnu se podvědomě usmívat a naprosto se mi nedaří soustředit se na jeho slabá místa. Vzhledem k tomu, že je vlastně jenom jedno (zato skutečně prasečí velikosti), není to ani potřeba. Na obsazení hlavních rolí nejmladším Hrušínským, jehož telecí výraz se vlastně k roli docela hodí, a tehdy ještě líbezné Bartošové se však z určitého úhlu pohledu dá dívat i jako na geniální tah. Herectví tohoto dua je pro mě natolik sterilní a bezvýrazné, že se pro mě stávají takřka neviditelnými. Paradoxně díky tomuto daru, je mi umožněn ničím nerušený zážitek z výborných komediálních výkonů ve „vedlejších rolích“. A jsou to právě scény Luďka Kopřivy, Petra Pelzera nebo Jana Přeučila, ale zejména bezkonkurenčního tria Nárožný, Preiss a Vízner, které pro mě pozvedají tenhle Soukupův počin do čtyřhvězdných výšin. Románek vyžilé, staré rakety a jelimánka odněkud z Dolní Řitě, je jejich působením nevyhnutelně odsunut do role nutné, křovoidní součásti jinak barvitého příběhu.(19.12.2012)

Ale ano , vím, že nejde o žádné velké umění, některé vtípky jsou vcelku laciné, Hrušínský nesahá dědečkovi ani po kotníky, Bartošová má s herectvím společného asi tolik, co já s funkcí kardinála římskokatolické církve a námět je drze vykradený od Polanského, nicméně mám tenhle snímek rád tvrdím, že zábavný potenciál v sobě má slušný. Nárožný a zejména ve filmu jen řídce obsazovaný Preiss si své role vychutnávají a takový Kopřiva je pro mě v tomhle snímku mnohem přijatelnější, než v Troškových vesnických komediích. Celkový dojem 60 %.(7.5.2007)

Vynikající, perfektní, bravurní! Skutečně oddychová komedie, při které se člověk nesvíjí pocitem trapnosti, což je dnes, především zásluhou Zdeňka Trošky, skutečná vzácnost. A nebýt hereckého výronu Ivety Blbé Bartošové, dal bych bez uzardění za 5*.(20.3.2007)

Tak som filmu odpustil množstvo jeho slabín. Zbytočnú romanticko-komediálnu dejovú líniu, ktorá kazí dobre budovanú, hororovú atmosféru ( pochmúrna výprava, krvavé - v rámci krajiny vzniku - scény ), tým pádom aj obsadenie Hrušínský - Bartošová, ktorý do snímku vôbec nepasujú, teda pokiaľ by nešlo o upírsky námet, ale iba o historickú melodrámu. Soukup mal naštartované dobre, len sa mal skôr vydať drsnejšou, čisto hororovou cestou a nepolievať to všetko malinovým džemom a nepríliš vtipným humorom.(8.12.2017)

• - Viktor Preiss ve filmu prohlásí: „Buďte rádi, že nežijete v Transylvánii. Hrabě Polanski mi vyprávěl, že za rok tam vysáli jediného ubohého dřevorubce.“ Jedná se o odkaz na režiséra filmu Ples upírů (1967), Romana Polańského. (mjech)

• - Dle slov herce Oldřicha Víznera, který ztvárnil postavu zpěváka Alfierriho, nazpíval písně ve filmu sám. (ondradvori)

• - Film získal v roce 1994 ocenění na festivalu fantastických filmů v Burgosu ve Španělsku. (Ajka1)