• Sosak

V porovnání s tím, jakou škodu na české filmografii dokáže Soukup napáchat, tak Svatbu upírů beru jako menší zlo. Dá se to přežít i pokud nejste hluchoslepí, takže celkem dobrý no. Ale jinak je to samozřejmě slaboučké dílko, které si pozornost diváků ani pořádně nezaslouží, i když v šesti letech to působilo docela děsuplně.(5.2.2008)

Pro tenhle film mám slabost. Bývaly doby, kdy jsem ještě potřebovala svolení rodičů, na co se mohu koukat a na co ne. A tohle bylo vždy pasé. Jenže jak všichni víme, zakázané ovoce chutná nejvíce a to vás donutí riskovat;p I když uznávám, že umělecká hodnota je zde celkem mizivá a Bartošová v hlavní roli přímo k smíchu, já vždycky budu ráda vzpomínat na ten pocit vzrušení a tajemna, který mě při mojí osobní premiéře Svatby upírů dlouho nenechal spát. A přestože je to dneska neuvěřitelné, tak je to i první film, u kterého jsem se kdy bála.(23.3.2009)

Velmi dobrý film - překvapivě dobrý. A já ho tak dlouho ignoroval... Přitom jde o hororovou komedii se vším všudy, která je vtipná, když vtipná být má, a stejně tak i děsí, když se jí zachce. Při pohledu na Viktora Preisse a jeho nemrtvou šlechtu musí zaplesat srdce každého milovníka upířiny, trojice Petr Nárožný - Luděk Kopřiva - Petr Pelzer rajtuje na rakvích a vůbec vyvádí něco nepopsatelného, no a ani ten nejmladší Rudolf Hrušínský nakonec není úplně marný. Jedinou nezajímavou postavu zcela nezajímavě hraje Iveta Bartošová, ale s tím se bohužel nedá nic dělat.____"A ještě něco. Někdo z vás mi saje kapelníka! Pozval jsem ho za velké peníze až ze Salcburku. Chtěl toho ještě tolik napsat a teď si skládá rekviem!"(4.9.2016)

Trochu (trochu hodně) podceňovaná hororová parodie. A přitom atmosféra je dokonalá, děj svižně odsýpá a herecké obsazení je skvělé (za všechny dokonalý Viktor Preiss v roli hraběte). I závěrečná písničká má hodně co do sebe (a to jinak Bartošovou nemusím). Jaroslav Soukup se za tohle nemusí stydět. 70%.(5.3.2006)

Kdo by nechtěl krvavý biftek z Hrušínského, když ho vidí bulet s kapesníčkem v ruce? Na druhou stranu Preis, Nárožný, Táborský, Vízner, Pelzer, hřbitov, "dobrý pivo" nebo památka na Indii, vše na jedničku. Humorně-hororová atmosféra je parádní. Celkově oddychovka, která která není úplně hloupá - a to se počítá.(20.2.2007)

• - Film získal v roce 1994 ocenění na festivalu fantastických filmů v Burgosu ve Španělsku. (Ajka1)

• - Pro obsazení hlavní ženské role se režisér Jaroslav Soukup rozhodoval mezi modelkou Martinou Šmukovou a zpěvačkou Ivetou Bartošovou. (Redyx1)

• - Počas natáčania filmu prežila Iveta Bartošová (Olivie) románik s Rudolfom Hrušínským najml.(Richard). (Raccoon.city)