Kdykoli si na tenhle film vzpomenu začnu se podvědomě usmívat a naprosto se mi nedaří soustředit se na jeho slabá místa. Vzhledem k tomu, že je vlastně jenom jedno (zato skutečně prasečí velikosti), není to ani potřeba. Na obsazení hlavních rolí nejmladším Hrušínským, jehož telecí výraz se vlastně k roli docela hodí, a tehdy ještě líbezné Bartošové se však z určitého úhlu pohledu dá dívat i jako na geniální tah. Herectví tohoto dua je pro mě natolik sterilní a bezvýrazné, že se pro mě stávají takřka neviditelnými. Paradoxně díky tomuto daru, je mi umožněn ničím nerušený zážitek z výborných komediálních výkonů ve „vedlejších rolích“. A jsou to právě scény Luďka Kopřivy, Petra Pelzera nebo Jana Přeučila, ale zejména bezkonkurenčního tria Nárožný, Preiss a Vízner, které pro mě pozvedají tenhle Soukupův počin do čtyřhvězdných výšin. Románek vyžilé, staré rakety a jelimánka odněkud z Dolní Řitě, je jejich působením nevyhnutelně odsunut do role nutné, křovoidní součásti jinak barvitého příběhu.(19.12.2012)

Mnoho lidí vyčítá autorům vykrádání zahraničních filmů či dokonce povídky Josepha Sheridana LeFanu, kterému je mimochodem tento snímek věnován. Přesto všechno si myslím, že to vůbec tragicky nedopadlo, přestože jsem se párkrát přistihl, že jsem u něj podřimoval. Mohly za to místy neskutečně nudné pasáže, kterých zde bylo na můj vkus až zbytečně příliš mnoho. Nejprve musíme lehce překousnout vypravování našeho hrdiny, který se zahleděl až příliš vážně do jakéhosi poradce, co se vztahů a společenské etiky týče. Abychom následně mohli sledovat jak anglický šlechtic solidní češtinou začne oblbovat českou společnost. V těchto chvílích mi docela vlažné tempo příběhu moc nevyhovovalo a nepomohli ani rádoby vtipné momentky. Jediný kdo celou situaci zachraňoval byl Petr Nárožný a jeho hlášky. Naštěstí na rozdíl od novodobých amerických sraček, celkovou úroveň pozvedli výkony celé řady známých českých herců. Vedle Nárožného zde zazářil i Viktor Preiss, který podal opět velice slušný výkon, stejně jako Luděk Kopřiva či Oldřich Vízner. O něco slabší Hrušínský a Bartošová už tak úchvatní nebyli, ale pořád to bylo v rámci snesitelnosti. Jako největší prim vidím fakt, že se tvůrci nebáli experimentovat a navíc celý svůj výtvor pojali v ryze humorném provedení. Soukup si jel pěkně po své vlně a já jsem mu za to do jisté míry neskutečně vděčný. Jakmile se totiž na scéně objeví upíří smetánka, věčně hladová a hlavně pěkně nadržená, jde úroveň snímku rapidně nahoru. Divák se konečně přestane nudit a dočká se několika velice pěkných minut, na které se nedá zapomenout.(19.4.2011)

Vzhledem k tomu, že se na tehle film rád podívám i po letech a některé scény mne stále pobaví (česnek, ples) a i té Ivetce to tehdy slušelo, a taky vzpomenu, jak jsem jako mladičký novinář byl dvakrát na natáčení kvůlivá reportáži (a jednou se svou tehdejší slečnou), tak dávám čtyři hvězdičky. Popravdě mi to přijde i zábavnější než Polanského Ples upírů a Soukup dokázal využít lokality nejen pražské podobně jako v Romanetu.(31.3.2012)

Pro tenhle film mám slabost. Bývaly doby, kdy jsem ještě potřebovala svolení rodičů, na co se mohu koukat a na co ne. A tohle bylo vždy pasé. Jenže jak všichni víme, zakázané ovoce chutná nejvíce a to vás donutí riskovat;p I když uznávám, že umělecká hodnota je zde celkem mizivá a Bartošová v hlavní roli přímo k smíchu, já vždycky budu ráda vzpomínat na ten pocit vzrušení a tajemna, který mě při mojí osobní premiéře Svatby upírů dlouho nenechal spát. A přestože je to dneska neuvěřitelné, tak je to i první film, u kterého jsem se kdy bála.(23.3.2009)

Je to hodně zvláštní. Sám tomu nemůžu uvěřit. Když už tam nemá chybět romantika, tak ať pořádná ! A tady se to vyvedlo ! Celkem i napínavé, trochu kýčovitosti neuškodí.... Ivetka Bartošová i mlaďas od Hrušinských vytvořili zajímavý pár. Ač komedie, tak nechybí nechybí zajímavé napínavé okamžiky. Zamilovaný pár, který je loven lidmi a za okamžik zase upíry opravdu zapůsobil ! Tenhle sladký páreček si oblíbíte i vy. :-)(9.1.2009)

• - Filmovanie stálo 23 miliónov korún, čo v dobe natáčania nebolo málo. (Raccoon.city)

• - Pro obsazení hlavní ženské role se režisér Jaroslav Soukup rozhodoval mezi modelkou Martinou Šmukovou a zpěvačkou Ivetou Bartošovou. (Redyx1)

• - Počas natáčania filmu prežila Iveta Bartošová (Olivie) románik s Rudolfom Hrušínským najml.(Richard). (Raccoon.city)