Velmi dobrý film - překvapivě dobrý. A já ho tak dlouho ignoroval... Přitom jde o hororovou komedii se vším všudy, která je vtipná, když vtipná být má, a stejně tak i děsí, když se jí zachce. Při pohledu na Viktora Preisse a jeho nemrtvou šlechtu musí zaplesat srdce každého milovníka upířiny, trojice Petr Nárožný - Luděk Kopřiva - Petr Pelzer rajtuje na rakvích a vůbec vyvádí něco nepopsatelného, no a ani ten nejmladší Rudolf Hrušínský nakonec není úplně marný. Jedinou nezajímavou postavu zcela nezajímavě hraje Iveta Bartošová, ale s tím se bohužel nedá nic dělat.____"A ještě něco. Někdo z vás mi saje kapelníka! Pozval jsem ho za velké peníze až ze Salcburku. Chtěl toho ještě tolik napsat a teď si skládá rekviem!"(4.9.2016)

• Sosak

V porovnání s tím, jakou škodu na české filmografii dokáže Soukup napáchat, tak Svatbu upírů beru jako menší zlo. Dá se to přežít i pokud nejste hluchoslepí, takže celkem dobrý no. Ale jinak je to samozřejmě slaboučké dílko, které si pozornost diváků ani pořádně nezaslouží, i když v šesti letech to působilo docela děsuplně.(5.2.2008)

Svatba upírů je jeden z mých nejoblíbenějších českých filmů. A to kvůli dvoum důvodům. Ten první je, že to je skvěle sladěnaá hororová komedie, u který se dá výborně pobavit a druhej důvod je, že film disponuje naprosto skvělým hereckým obsazením. Od naprsoto úchvatnýho Viktora Preisse až po posledníhou slouhu jsou všichni skvěle vybraný a skvěle to taky zahráli. Pro mě je to jeden z mála českých filmů na kterej se vždycky rád kouknu(5.3.2007)

Opravdu nechápu jak tento film muže nekdo hodnotit odpadem nebo tak... Můžete Soukupa třeba nesnášet ale tohle se mu proste povedlo na jedničku skvelá horrorová komedie... která má vybornou atmosferu se které by se mohl učit kdejaký horrorový filmař takhle to přesne má vypadat aby se lidi bali... Ne vyvraždovat celej film skupinky studentu a podobnejch magorů... A to nemluvim o vybornejch postavách především neustále hláškující Petr Nárožný..dále vynikající stale ustrašený Luděk Kopřiva ktery přidal do své sbírky další vinikající figurku... U mě je to proste za plnej počet nemůžu si pomoci, ale lepší horor nemáme a já se u toho vždy dokonale bavím!(29.1.2007)

Na dobu, kdy se - již pouze - česká kinematografie pozvolna chystala na svůj zánik, natočil Jaroslav Soukup velmi slušný film. Nemohl sice konkurovat jeho nejlepším kusům, jako byly Romaneto a Záchvěv strachu, ale i tak se rozhodně jednalo o dobový nadprůměr. Jednu z životních rolí vytvořil Viktor Preiss a i Hrušínský nejmladší ve své prakticky poslední větší roli nezklamal. Jednoznačně základním pilířem byl velmi kvalitní původní námět a scénář autorů Miroslava Vaice a Jaroslava Vokřála, kteří zde zúročili své rozsáhlé filmové zkušenosti. Bohužel to také byl na dlouho jeden z posledních českých filmů, které měly určité ambice divákovi něco nabídnout. (hodnocení 70 %).(1.1.2013)

• - Filmovanie stálo 23 miliónov korún, čo v dobe natáčania nebolo málo. (Raccoon.city)

• - Film získal v roce 1994 ocenění na festivalu fantastických filmů v Burgosu ve Španělsku. (Ajka1)

• - Natáčelo se na zámku ve Valticích nebo také na zámečku Bzí, nedaleko Týna nad Vltavou. Také se natáčelo na zámku Hořín a vjezd do dvoru hlavního sídla upírů je Clam-Gallasův palác na Praze 1 v Husově ulici. (M.B)