Nerozluční kamarádi Ondřej a Cyril, přezdívaný Cinda, prožívají první rok po úspěšné maturitě na průmyslové škole. Ondřej touží po práci na lodi, Cinda chce navštívit Paříž, kam jej pozvala teta. Oba se však musí vypořádat nejen s praxí, tolik odlišnou od školních představ, ale zejména s řadou soukromých problémů. To první zvládnou snadno a brzy po nástupu do velkého závodu se naučí využívat velkou část pracovní doby k rošťárnám, ulejvání a řešení soukromých problémů. To další už však tak snadné není. Ať už jde o Ondřejův citový vztah k prodavačce Heleně nebo Cindovy problémy s modrou knížkou. Teprve tragická smrt jednoho z nich znamená pro druhého definitivní konec mladické bezstarostnosti a lehkomyslného přístupu k životu. (TV Nova)

Zagros

Socialistická filmová tvorba pro tehdejší mládež v jednom z nejlepších zpracování. Vítr v kapse není přehnaně tendenční a libí se mi i z pohledu "dokumentárního", kdy vcelku pravdivě vypovídá o tehdejší době. Přitom se neuchyluje ani k přílišné oslavě komunismu ani k velké rebelii. Navíc ústřední dvojka funguje více než dobře. Jinak je to vcelku slušný příběh v ucházejícím zpracování, který si zaslouží tři hvězdy. ()

matthew.d

Když mi bylo, devět dost jsem na tom ujížděl. Pokud vemu v potaz, v jaké době to vzniklo, pro jakou cílovou skupinu to bylo, a že to celé točil Soukup, je to vlastně nadprůměrný film. ()

Kovaja

Krátkej film ale celkem fičák.Dva mladí pracanti v podání Vaculíka a Tofiho nelze hodnotit jinak než supr zážitkem. ()

Paity

Zde začala filmová pouť této dvojice. Celkově nic převratného, ale pokud chcete nahlédnout pod pokličku myšlení tehdejší omladiny, lecos vám to odhalí. ()

Piškotka

Duo Vaculík a Tofi mě dokážou pobavit v jakékoli době. I když atmosféra 80. l. nebyla příznivá, museli to kluci nějak přežít. Jejich vtípky, lotroviny a rádoby rebelie byly spontánní, stejně jako sny a touhy. Mysleli srdcem a to se mi na nich líbilo. Místy mi připadali jako nejlepší kamarádi, místy jako pouzí známí. Film si zaslouží vyšší hodnocení, protože si zde zahráli slušní herci a celkové ladění filmu bylo jako ze života. ()

ondrula

To je takový klasický dílo své doby "o životě mladých", který dali dohromady normalizační dědci. Tofifé je tam tak moc na pěst, že naprosto nechápu sebe, že když jsem s ním pak po dlouhých letech viděl nějakej rozhovor, byl mi docela sympatickej. ()

Paldiny

Fajn historky z fabriky s dvomi sympaťákmi, exkluzívnym zvratom (teraz nemyslím, že Vaculík musel do Nitry) a zbytočným dojazdom, ktorý otočil zo života do filmu. ()

Rozjimatel

2,5 Nostalgia ma priviedla k pozretiu si tohto filmu, chcel som si pripomenúť dobu, v ktorej som vyrastal. A hoci to má byť komédia, pripomienka vtedajších reálií to bola neveselá, aj keď pomerne výstižná. Michal David nie je pre mňa a nie som ani fanúšikom "herectva" Sagvana Tofiho, ale miestami sa na film aj celkom dalo pozerať, hlavne tie dramatické situácie ma celkom bavili. Zaujal ma ešte pôvab mladej Ivany Andrlovej, ktorá mi silne pripomínala Zuzku Norisovú. ()

spiritus

Mám k tomuto filmu určité sympatie, i když vím, že se z filmařského hlediska nejedná o nějaký zázrak. Asi víte o čem mluvím, ale tento film je pro mě nadhodnocen díky době svého vzniku a mých vzpomínkách na doby, které tu již nejsou. Tím tu nijak nehalekám nad tím, že tu není komunismus, ale ruku na srdce, komu ty 80tý leta nevyvanou ven určité vzpomínky, které zkrátka jsou ukryty někde uvnitř :-) ()

Oyer

Dva lemplové v podání Vaculíka a Sagvana Tofiho ne-dělají v plzeňské Škodovce. Ducha prázdný děj. Jediná zápletka, na kterou jsem byl zvědav jak dopadne (když Tofi balil velmi ostrou a ráznou prodavačku) rovněž vyšuměla. Smutný konec jednoho z hlavních hrdinů doprovázen smutkem toho druhého za dalšího doprovodu velmi veselé písničky. Ach jo. Jediný důvod proč si pustit tento film by mohla být nostalgie, avšak i kvůli ní si raději pustím jiný film 80s... ()

gurmanik

Protrpěl jsem si svých 77 minut a s úlevou, že už si nikdy nic se Sagvanem Tofim a dalšíma "hvězdama" nepustím jsem mohl spokojeně ulehnout. Ne, tohle opravdu není můj šálek kávy a navíc ani doba, kdy se film odehrává mi už nic neříká. Já jsem polistopadové dítko, takže tohle pro mě byl opravdu vyhozený čas.. Z mého pohledu to působilo jako něco nepovedeného, ale co nepovedeného, to snad ani nedokážu říct.. ()

mira007

Zrození dua Vaculík Tofi s písničkami Michala Davida - to je asi historický vklad tohoto filmu do českého filmu , jinak nevím jestli někomu dneska něco řekne ta popisovaná beznaděj v socialistickým československu. Příjemný film, ale ta dvojka má lepší. ()

Blazin

Na dvojici Lukáš Vaculík a Sagvan Tofi, až nečekaně povedený film. Co to jako vždy kazí je otravná hudba Michala Davida. ()

alenka

asi sem mela slabou chvilku, ale mne to prislo neuveritelne zabavny a dosr realisticky. samozrejme nektere momenty zobrazujici dospivani byly az prilis okate, jako teba prichod bruneta a blondacka do fabriky, mlada krev nahrazujici sagvana a lukase atd. ale poprve sem si vsimla, ze lukas vaculik je dobry herec, ze asi chudak nemuze za to, ze vzdycky vyfasoval stejny role. ()

RomanHyde

Věrně zachycené osmdesátky a troška nostalgie, proto za tři. Určitě nejlepší z filmů herecké dvojice Vaculík/Tofi. Film o snech a jejich komunisty přistříhlých křídlech. Proč ne. Mě tenhle film neuráží, to mnohem hůř vydýchávám Kamarády do deště. ()