Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Český film o lásce, vášni a nenávisti královny Kunhuty a Záviše z Falkenštejna... Čechy, polovina 13. století. Českému království panuje Přemysl Otakar II. (F. Němec), jenž připravuje politicky motivovaný sňatek s vnučkou uherského krále Kunhutou (H. Maciuchová). Na slavnosti v královském paláci se Kunhuta setká s pohledným českým šlechticem Závišem z Falkenštejna (R. Brzobohatý), kterého poznala už doma v Uhersku. Oba se do sebe zamilují, avšak své lásce pochopitelně nemohou dát průchod. Po deseti letech stojí Záviš na straně odbojné české šlechty, z níž má král obavy. Přemysl dá proto zpupného Falkenštejna vypovědět ze země. Sám vzápětí čelí papežské klatbě a hrozící válce s císařem Rudolfem I. Habsburským. Schyluje se k bitvě na Moravském poli. A tehdy se královna Kunhuta rozhodne vzít věci do svých rukou... (Česká televize)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (39)

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Prosim? Tuten tvar je širokoúhlý celovečerní kino film, historická dramedy Steklý/Steklý? Vždyť ten člověk měl za sebou Sirénu, Temno, Švejky, Slasti otce vlasti, Petra Voka ve dvou epochách... ale tohle je mnohem více Hrochem, Skandálem v Gri - Gri baru či Každým jeho nebem. Mám podezření, že toto fiasko vrátilo Hanu Maciuchovou provždy do televize, nikdy už neměla příližitost sehrát ve filmu hlavní roli. Hra o královnu je katastrofa v každém směru, o formální stránce a výpravě škoda mluvit, přestože herecky a tématicky by to bylo nadějné velice, dominantou se ale staly etudky Štekl/Sloup a nic horšího v normalizačním pseudohumoru nelze najít. Jako bonus je tu pak samozřejmě šílená kopie vysílaná na CS Filmu a TV Barrandov. ()

helianto 

všechny recenze uživatele

Špatně, všechno špatně. Ani moje neobyčejná slabost pro československé historické snímky, ani bezesporu kvalitní herecké výkony mě nepřiměly k lepšímu hodnocení. Rádoby vtipný, nudný a nezajímavý příběh (jak je možné napsat tak špatný scénář na motivy skutečného příběhu, jenž je sám o sobě tak vzrušující?), špatná, moderní hudba (příměr o osmdesátkovém seriálu pro mládež, který použil ve svém komentáři mchnk, dokonale sedí). Všechno špatně. ...Na světě není tolik vína, abych to v něm všecko utopil... ()

Reklama

Jungolink 

všechny recenze uživatele

Přistupte blíže: polonahý Záviš z Falkenštejna rybařící v řece! Hysterická Arpádovna Kunhuta! Přemysl Otakar II. ve stylu „něco chci, ale vůbec nevím co, ale chci to hned“! Chronicky zrazující Milota z Dědic! Chronologie alá „deset let sem, deset let tam, nám už je to všechno jedno“! Čeští vojáci v džínech a barokní relikviáře! To vše a ještě více zříte v tomto veledíle československé kinematografie! ()

mchnk 

všechny recenze uživatele

Ale ano. Se skoro zavřenýma očima, je možné takto hodnotit. Vše se mohlo pojmout jako konverzační inscenační drama, které má v čs kinematografii takovou svou tradici, zvlášť, jedná-li se o českou historii. Ta tu bezesporu je, jenže její věrohodnost je velmi slabá a jestliže ani čsfd nepřidala k těmto dvěma žánrům ještě třetí, lze to celé skutečně považovat jen za komedii. Vše potvrzuje nejen chvílemi skutečně pohádková atmosféra, ale hlavně Ladislav Štaidl svou naprosto nehodící se hudbou, která by lépe zněla v nějakém osmdesátkovém seriálu pro mládež. Za mě určitě shovívavost plus pár silných dialogů. ()

waits 

všechny recenze uživatele

Škoda,že se tak dobré obsazení nepřetavilo v zajímavější film. Vyloženě divadelní scény střídá Steklý se záběry jako z televizní pohádky s příslušnou dětskou hudbou a dvěma klábosícími vojáky, v jejichž dialozích Steklý kdo ví proč anachronicky používá odkazy na Švejka (ano, víme, nejlepší Steklého práce). Nevím, jestli výrazy jako "občanská vybavenost" nebo ''poslušně hlásím' měly být legrační, ale nejsou. A proč chodí Sloup v džínách?? To je schválně? Nemohli herci dostat aspon jednoduché lněné oblečení? Podivné. Výsledný dojem: Je jistě lepší zjistit (nepřesné) detaily o Kunhutě, Přemyslu Otakarovi II a Závišovi z filmu než ze suchých dějepisných knih, ale zase, čtivý dějěpisec podá tohle období ve zkrácené verzi na dvou stránkách, takže zbyde čas i další české krále.. ()

Galerie (33)

Zajímavosti (2)

  • Filmovanie snímky Hra o kráľovnú prebiehalo na hrade Švihov a na hrade Křivoklát. (dyfur)
  • Naposledy před kamerou dětská hvězda Roman Čada. (M.B)

Reklama

Reklama