Britský občan Harry Pendel vlastní v Panamě věhlasný krejčovský salón s nejpočestnější tradicí, kde se obléká mužská část místní smetánky. Harry má duši umělce a snílka a může se pokládat za úspěšného člověka. Jeho žena je zaměstnaná na správě Panamského průplavu. Andy Osnard je špión, pověřený dohledem nad průplavem v zájmu Velké Británie, jež ho odevzdala Panamě v roce 1999. Sdílný Harry je pro Osnarda skvělým zdrojem informací. Lze ho využít tím spíš, že Osnard brzy vypátrá, kde se Harry ve skutečnosti vyučil krejčovskému řemeslu. Harry ostatně skrývá před světem a před svou ženou i jiná tajemství, a tak je pro Osnarda snadné přimět ho ke spolupráci. Protože nemá na vybranou, začne si Harry vymýšlet senzační zprávy, které ohromí nejen Osnarda, ale hlavně jeho nadřízené. Kdo prodává průplav, kdy a komu? Harry má po ruce odpovědi, které Osnard náležitě vyšperkuje. Až se o tutlaný skandál začne zajímat zvědavý novinář a dokonce i Pentagon... (MFF Karlovy Vary)

mira.l

Tak, jak se mi to ze začátku jevilo dosti zajímavé, tak poslední dosti překombinovaná půlhodina to poslala docela dolů. ()

altaica

PRO MUŽE:Žít dlouho nudně spořádaným životem s malým tajemstvím z minulosti, musí pak jeden zpozornět, když se objeví fešulín à la Bond a plká něco o ..já vím, kdo jsi. Také se tehdy nechat chytit se sirkama v ruce hned poté, co jako laskavost podpálíte strýčkovi sklad, nebyl zrovna zářný příklad vaší obratné vychytralosti. Teď ten hajzl sumíruje všechny vaše úspěchy a klopýtnutí a ještě má o vaši finanční situaci zatraceně lepší přehled, než vlastní žena. Prekérně ožehavá situace. Kdo to je? Novej kluk z ambasády. Za MI6. Říká, že je to osamělá práce, jako orální sex, ale někdo to dělat musí. Co chce? Věci, co víš a ani nevíš, že je víš. A to za nejlepší ceny. Má prachy, chce informace, vy máte dluhy a jinak hovno. Za daných okolností je potřeba vyhovět. Když chybí informace, ale nechybí fantazie, začíná hra. Zpravodajská hra. To, co je na začátku úsměvnou komedií, končí jako nefalšované drama. Snímek si utahuje nejen ze špionážních agentur, ale i tupounů, co jim skočí na špek. Bohužel pak přestává všechna sranda. Přes přehnanost některých pasáží lze v klidu doporučit.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: V Panamě si, madame, nikdo pověst nezničí, jen ji na čas odloží do šatníku, aby opět dostala tvar, když ji zase nasadí je jako nová. A když Američané odstranili Noriegu, dostali sice Alibabu, ale uteklo jim 40 loupežníků. Milí hoši z vlády a bohatí chlapci, co je vlastní. Nehezkou vlastností mocností a rádoby mocností je, že do všeho musí strkat čumák (ano je to em, řeč jde o tom, že chtějí všechno vědět a až potom rozjebat) a aby, přes něj hned nedostaly, vydržují si po světě všetečné slídily a často i obratné pohádkáře. Hvězdné herecké obsazení, vynikající výkony, inteligentně a vtipně postavené dialogy. Scénárista sice od určitého momentu začal sjiždět o dost silnější matroš, ale i tak je to dobrý film.          HLÁŠKA:Všichni máme sen, že bychom mohli být víc, než jsme.//Oblékáte se nalevo, nebo napravo, pane? Nikdy nevím, kde skončí. Lítá jako korouhev.// Klid, Harry, hodíme se k sobě, ty máš dluhy, já mám prachy. Co tvoje vlastenectví? Vyndali mi ho ve vězení. Bez narkózy.// Nikdy na kolenou, a samozřejmě ani na prdelích.//Chtějí ty pravé muže dneška, zítra není včera a my nejsme žádná charita pro zkrachovalce.//Mami, maminky, co hodně pracujou cítí dluh ke svým dětem. Proč ty ne? Protože váš táta je dobrá máma.//Protože ve věcech rozvědky, Harry, stejně jako v jinech věcech se Anglie přiživuje z americkej cecků. Říká se tomu výjimečný vztah. ()

Gromit

Stejně dobré jako knižní předloha. Chytrý, vtipný a napínavý politicko-špionážní thriller s neuvěřitelně cynickým koncem. Pierce Brosnan s gustem paroduje svého Jamese Bonda a neméně skvělý je i Geoffrey Rush v roli "Krejčího z Panamy" (právě tak se jmenuje kniha - a stejně se v originále jmenuje také film). John le Carré může být nanejvýš spokojen, je vidět, že filmaři jeho knihy nejen poctivě čtou, ale i patřičně ctí. ()

dogma97

I když mě tenhle kousek nijak zvlášť nepobavil ani nechytl za srdce, musím ocenit nadstandardně propracovaný scénář, který má v každém okamžiku poměrně složitého příběhu hlavu a patu. ()

milwaukee

Vůdce tiché opozice Abraxas, alias Venca Flaška, jistě může být prezidentem. Jen mu v tom musíme trošku pomoct. Co mi to jen připomíná? 😄😄😄 ()

Jehan

Nezatracoval bych tento film. Brosnan jako vychcaný zmetek je osvěžující, Rush si tak nějak hraje jako obvykle, Curtis to jako obvykle odskáče a žádné příkoří konsumentovi filmů se neodehraje. Slušný průměr. ()

fifox

Boy, that escalated quickly... Člověk si chce přivydělat pár chechtáků, aby si mohl koupit políčko s kukuřicí, tak si vymyslí konspiračku o tom, že si Číňani spolu s Tchajwancema, Japončíkama a Frantíkama kupujou Panamskej průplav, čehož se chytí jeden chamtivej špión a když si to pak dostatečně dobrodružně vyložej i v důstojnickym štábu strýčka Sama, je zaděláno na menší válku. Absurdita je tady dovedená opravdu k dokonalosti. ()

`barocco

K dokonalej patke tomuto filmu chyba tak trochu zvrzane finale ktore sa mi zda akoby narychlo odflaknute co dost kazi dojem z inak vynikajuceho snimku. Film ma aj alternativny koniec (na DVD) avsak tvorcovia dali prednost tomu menej dramatickemu a ten potom vyznie akoby sa clovek pozeral na zaver nejakeho ineho filmu ktory dovtedy sledoval. Avsak to co predvadza Pierce Brosnan, Jamie Lee Curtis ale hlavne Geoffrey Rush pocas tych 95% filmu to je parada. Film mrazivo ukazuje ako sa konaju spravodajske hry a co a kto vsetko v zakulisi moze tahat nitkami aby svetove politicke udalosti sa hybali tak ako si to poniektori zelaju. Navyse pribeh miestneho krajcira (brilantne zahrany Geoffrey Rushom) ktory sa ocita v spinavych hrach britskeho spiona (Pierce Brosnan) ktory na zaklade prekrutenej minulosti svojho informatora kuje svoje vlastne plany a nevaha manipulovat a zavadzat najvyssie kruhy britskej a americkej tajnej sluzby vo svoj prospech ale najma vsak svojho informatora takmer privedie o zenu a rodinu robi tento snimok az takmer psychologickym... Film vynikajuco balancuje na rozmedzi viacerych zanrov, oznacit vsak tento film ako komediu v pravom slova zmysle je zo strany distributora az privelmi zavadzajuce. Netreba cakat od tohto filmu ani nejaku vedlajsiu verziu agenta 007, tento vynikajuci film je predsa len z ineho sudka... ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

Sublog

Podprůměrný thriller, ve kterém stojí za zmínku snad jen slušné výkony Pierce Brosnana a Geoffreye Rushe. ()

GIANNIS

Tak,nevim co si o tomhle filmu mám myslet.Začalo to jako špionážní film,pak se to zvrtlo v komedii a končilo jako drama.Je to trochu zklamání.Ale líbil se mi Gleeson v roli zlomeného rebela. ()

gizi

Člověk pořádně neví, jestli je to komedie, drama, špionážní film... Výsledek je takový, že je to neslané nemastné. 55%, 16.2.11. 23.8.12 jsem si přečetl i knihu Panamský krejčí a platí pro ni to samé, co jsem napsal o filmu, čekal jsem, že kniha bude lepší, ale jsem zklamán. ()

Johgas

Jeden z mnoha špionských filmů. Pierce Brosnan hraje absolutně nesnesitelného agenta, za trest přeloženého do Panamy. Očekává se od něj aktivita...co na tom, že se senzační zprávy nezakládají na pravdě. Sympatický krejčí s nevyřešenou minulostí v podání Geoffrey Rushe - chvíli to vypadá, že tahá za nitky a roztáčí kola osudu, ale neskončí nakonec jako oběť? V dětské roli - syna Geoffreyho Rushe - se mihne velmi mladý Daniel Radcliffe. Film mi byl sympatický, ale nějak hlouběji na mě nezapůsobil. Pěkná latinsko americká hudba. ()

PSyk

John Le Carré se asi dost divil, co mu z toho udělali... Kniha je výrazně lepší, a nelze všechny nedostatky filmu svést na to, že se do něj všechno z knihy nemohlo vejít. ()

DrifterSoul

V podstatě nenápadné drama, satyra, proložené komikou. Všechno stojí a padá na výborných hereckých výkonech všech zúčastněných. Jen mne tam dráždil ten slizký arogant v podání Pierce Brosnana. Na 2* to rozhodně nebylo a za 4* také ne. ()

Bragi66

Užvaněná nudná špionážní konverzačka víceméně bez humoru, kterou nezachrání ani Pierce Brosnan. Není to sice cestopisný dokument, ale o co více keců, o to méně o Panamě - skoro jako TV inscenace. A ten blbý spasitelský konec se minul účinkem. Možná pár kladných bodů za Jamie Lee Curtis. ()

Senátor

Kdo četl "Náš člověk v Havaně" od Grahama Greena už sice zažil napínavější a dějově propracovanější verzi této "smyšlené špionáže", ale přeci jen co kniha nedokáže zprostředkovat je nonšalantní slizkost Pierce Brosnana a chvílemi zcela odhalená přitažlivost Jamie Lee Curtis... ()