Reklama

Reklama

Banda

(seriál)
  • USA The Boys
Trailer 1
USA, (2019–2024), 32 h 21 min (Minutáž: 54–68 min)

Předloha:

Garth Ennis (komiks), Darick Robertson (komiks)

Hrají:

Karl Urban, Jennifer Esposito, Jack Quaid, Erin Moriarty, Tomer Capone, Laz Alonso, Jessie T. Usher, Chace Crawford, Dominique McElligott, Karen Fukuhara (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(32)

Obsahy(1)

Seriál The Boys, adaptován z komiksové předlohy stejného názvu a vytvořen hercem a režisérem Sethem Rogenem, je zasazen do alternativního vesmíru, kde jednotlivci obdaření supermocí jsou uznáváni širokou veřejností jako superhrdinové. Tyto superhrdiny vlastní silná společnost Vought International, která je prodává a zpeněžuje. Tito superhrdinové se ve svém osobním životě chovají arogantně a rádi zneužívají svoje superschopnosti. Seriál sleduje primárně dvě skupiny: Sedm, neboli přední tým superhrdinů Vought International a skupinu The Boys, která se snaží zničit tyto zkorumpované superhrdiny. Skupina The Boys je vedena Billym Butcherem (Karl Urban), který nenávidí všechny superhrdiny a skupina Sedm je vedena egoistickým a nestabilním Homelanderem (Antony Starr). Mimo jejich konflikt sleduje seriál také nové členy každého týmu: Hugh "Hughie" Campbell (Jack Quaid), který se přidá ke skupině The Boys hned poté, co jeho přítelkyně je zabita jedním ze skupiny Sedm, a Annie January/Starlight (Erin Moriarty), která se přidá do skupiny Sedm, ale v zápětí zjišťuje, že superhrdiny, které obdivovala, se nechovají tak, jak si představovala. (Richard.Jezd)

(více)

Videa (12)

Trailer 1

Recenze (378)

Ratemus 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Naprosto perfektní výtěr prdele všemi pláštěnkami v tom nejzábavnějším a nejoriginálnějším stylu, navíc s výborně zahranými postava, kde doslova ani jedna nenudí a všechny zaujmou a to převážně v čele a Karlem Urbanem, který je ztělesněním charismatu. V Hollywoodu jen těžko najdwte většího sympaťáka. Starr překvapil, je řádně ďábelský az slizký a Deep ukázal jasně, proč byl celé dekády Aquaman k smíchu... výborné a rozhodně nejen pro fanoušky superhero, jelikož toto je svou originalitou velice netradiční.... překvapení roku... ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Snaha vypustit do světa kontroverzního superhrdinu už tu byla nesčetněkrát, ale pokud mě paměť neklame, tak to nikdy nebyl sebestředný hajzl, pro nějž bylo pomáhání lidem jen nutným zlem vylepšující jeho PR. A tady je v zájmovém kroužku podobných parchantů hned několik a nechávají se řídit kariéristickou a mocichtivou potvorou. Proti nim stojí sebranka žoldáků a jeden ňouma, kteří mají k ideálu také daleko, ale když už nic, přišli alespoň s nejujetějším nápadem, jak oddělat zdánlivě nezničitelného supráka. Asi nejoriginálnější žánrovka vůbec, která se s ničím nesere a nejde daleko jak pro nadávku toho nejhrubšího kalibru, tak pro vypálené bulvy či utrhané končetiny. Ennisův rukopis je znát i tady, takže není nouze o smysluplné dialogy a parádně napsané postavy, které vzdor výše zmíněnému nejsou zase tak černobílé, jak se může zdát. Jedním slovem pecka se spoustou nezapomenutelných scének, která, doufám, neskončí jen u dvou řad. 100% ()

Reklama

C0r0ner 

všechny recenze uživatele

18+ rating paráda, ultranásilí paráda, místy špičkové dialogy paráda, fuck off USA paráda, místy dobré fóry paráda. A tím to bohužel končí. Příslib geniálního antihrdinského seriálu se nekoná, protože za osm hodin času The Boys zabijí !jediného! hrdinu, což je tedy kurevsky málo. Ke konci se z toho stanou dokonce Rodinná Pouta s náběhem na druhou, třetí, sedmou... sérii, což je něco, co na seriálech fakt nemám rád. K ničemu to nespěje, tempo kdovíjaké také není, půlka stopáže jsou kecy o ničem. Mělo to špičkové momenty (laserové dítě jako zbraň), obecně se na to dobře koukalo, ale spíš převažuje pocit zklamání a promarněného potenciálu. 70% ()

animaxis 

všechny recenze uživatele

Do seriálu jsem nejdříve šel se skepsí. Po trailerech a klipu Slipknot jsem měl pocit, že se tu bude prvoplánově sázet na násilí a brutalitu v rádoby cool stylu a příběh bude na druhém místě. To jsem se ale naštěstí spletl. Příběh tu skutečně má hlavu a patu. Především se jedná o alegorii, nicméně ne nutně jen na superhrdiny. Díky tomu je samozřejmě skvělé, že The Boys vychází zrovna v této době. Nicméně tato alegorie by se určitě dala z určitého pohledu vztahovat třeba i na velké obchodní společnosti nebo obecně na lidi, kteří patří pod nějakou značku. Většina postav je tu zajímavá a to ať ze strany Vought a The Seven (záporáci?) nebo přímo party The Boys (méně záporní záporáci?). K těm otazníkům... Prakticky žádná postava tu na mě nepůsobí černobíle, což považuji za jeden z největších kladů tohoto seriálu, protože tady se tímto faktorem pracuje opravdu skvěle. Herci tu jsou většinou dobří (především Karl Urban jako Butcher, Erin Moriarty jako Starlight a Antony Starr jako Homelander) a i když někteří vyloženě nezáří, rozhodně tu není nikdo, kdo by mi po herecké stránce připadal špatný. Celkově jsem z The Boys příjemně překvapený. ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Amazon sice občas ukázal, že dokáže stvořit zajímavou podívanou (Jack Ryan, Good Omens),ale jinak hrál na seriálovém poli až třetí housle za Netflixem a HBO. Teď ale přišel s The Boys a tam sakra trefil hřebíček na hlavičku. Tvůrci tady hezky využili současný hype ohledně komiksových a superhrdinských filmů, aby nám naservírovali jejich pravý opak a všem vytřeli zrak. Pokud už má někdo dost všech těch hyper klaďasů křížených s Mirkem Dušínem, tak tady se jich rozhodně nedočká. Aneb, jak by to vypadalo, kdyby Wonder Woman byla životem lehce sežvýkaná lesbička, Aquaman by souložil s delfíny, Flash byl feťácká troska před infarktem a v neposlední řadě Superman by byl psychopatický sadistický sráč první kategorie, který si myslí, že je bůh. Přesně tak je to tady a je to ku.va osvěžující a těch 8 dílů bylo prostě málo...90% ()

Galerie (666)

Zajímavosti (109)

  • Obytný komplex v Sýrii ve scéně, ve které Black Noir (Nathan Mitchell) likviduje superteroristu Naqiba (Samer Salem) byl vytvořen přesně podle popisu pákistánského úkrytu Usámy bin Ládina. (NiWi)

Související novinky

Banda skončí pátou sérií

Banda skončí pátou sérií

11.06.2024

Americký seriál Banda patří v současnosti k jedné z nejnablýskanějších vlajkových lodí streamovací služby Prime Video. Adaptace komiksu, v níž superhrdinové nejsou opláštěné modly, které symbolizují… (více)

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Zanedlouho přistane v kinech akční jednohubka od Matthew Vaughna s názvem Argylle: Tajný agent. Jakmile pak má režisér na kontě nějaké oblíbené franšízy, je nasnadě, že na ně budou padat dotazy při… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Rok 2023 se uchýlil ke svému konci a přišel tedy čas, abychom vám stejně jako v předešlých letech opět představili výroční topky tří filmů a případně taky tří seriálů podle některých z… (více)

The Boys dostávají mexický spinoff

The Boys dostávají mexický spinoff

29.11.2023

Amazon sype peníze do všeho, co se alespoň trošku hýbe. U Citadely a Prstenů moci se rozhodně na ničem nešetřilo a v rozpočtech létaly obří cifry, že by se to ale promítlo do výsledných kvalit… (více)

Reklama

Reklama