Banda

(TV seriál)
  • USA The Boys
Akční / Komedie / Krimi
USA, (2019–2021), 24 h 7 min (Minutáž: 54–68 min)

Předloha:

Garth Ennis (komiks), Darick Robertson (komiks)

Karl Urban, Jennifer Esposito, Jack Quaid, Elisabeth Shue, Colby Minifie, Brittany Allen, Laz Alonso, Chace Crawford, Brittany Drisdelle, (více)

Série(3) / Epizody(24)

Seriál The Boys, adaptován z komiksové předlohy stejného názvu a vytvořen hercem a režisérem Sethem Rogenem, je zasazen do alternativního vesmíru, kde jednotlivci obdaření supermocí jsou uznáváni širokou veřejností jako superhrdinové. Tyto superhrdiny vlastní silná společnost Vought International, která je prodává a zpeněžuje. Tito superhrdinové se ve svém osobním životě chovají arogantně a rádi zneužívají svoje superschopnosti. Seriál sleduje primárně dvě skupiny: Sedm, neboli přední tým superhrdinů Vought International a skupinu The Boys, která se snaží zničit tyto zkorumpované superhrdiny. Skupina The Boys je vedena Billym Butcherem (Karl Urban), který nenávidí všechny superhrdiny a skupina Sedm je vedena egoistickým a nestabilním Homelanderem (Antony Starr). Mimo jejich konflikt sleduje seriál také nové členy každého týmu: Hugh "Hughie" Campbell (Jack Quaid), který se přidá ke skupině The Boys hned poté, co jeho přítelkyně je zabita jedním ze skupiny Sedm, a Annie January/Starlight (Erin Moriarty), která se přidá do skupiny Sedm, ale v zápětí zjišťuje, že superhrdiny, které obdivovala, se nechovají tak, jak si představovala. (Richard.Jezd)

Trailer 1

Fr

,,NEZÁLEŽÍ NA TOM, ODKUD HRDINOVÉ POCHÁZÍ.…“ /// Tak těmhle superhrdinům asi palce držet nebudete…A těším se na další sérii, protože tahle má celkem překvapivý rozuzlení a zároveň zauzlení! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou komiksovou sérii od Zartha Ennise a ilustrátora Daricka Robertsona z let 2006 – 2012, neznám. 2.) Ze starý mi zůstali v ruce jen ruce. 3.) Thx za titule „olasek“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

kiddo

Než mi hošani začali v dialozích explicitně sdělovat témata i charakterizaci, protože bůhvíproč usoudili, že jsem úplně blbá, byli vynikající kombinací deadpoolovského humoru postaršeného z inteligentního puberťáka v šestnácti na inteligentního puberťáka v devatenácti a invenčního "coby kdyby to bylo ve skutečnosti" s pořádnou dávkou fujky korporátu a bleh marketingu, jen bez té ubíjející millarovské pózy (kde by si například takoví Hughie a Starlight u Millara ani neškrtli a jejich utrpení by bylo samo o sobě pointou, jaká je snaha o to být dobrý člověk trapná, trestu zaslouženíhodná ptákovina, tam je to u chlapců jen začátek na cestě ke zjištění, že ne, oni ti cyničtí nihilističtí čuráci, co mi ničej život, přece jen nemají pravdu). Ke konci se ty dojáčky a upřímně myšlená poselství sice poněkud nakupí, ale na druhou stranu, pošťouchnutí do toho, jak je ten fikční kult pomsty a kulervoucnosti ve skutečnosti trapný, nucený a zničující, nelze po dekádě, kdy nám Hra o trůny vymývala mozky, neocenit. PS: spajsky jsem naposled upřímně poslouchala v osmi, takže těžký nedík. ()

EvilPhoEniX

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Letošní seriálová kanonáda pokračuje a máme zde další HIT, který si vytírá zadek se všemi komiksy a superhrdiny. The Boys jsou parádní dystopií, která představuje originální svět superhrdinů, kterým na lidech až tak nezáleží a pro mrtvoly nechodí daleko. Karl Urban jako žoldák, který superhrdiny pohrdá je naprosto perfektní ( hlášky a herecký výkon na oscara) to stejné platí o Homelanderovi ( Antony Starr z Banshee, který arogantního "Supermana" hraje s grácií). Zaujme i zbytek hrdinů ( Starlight, A-train, Queen Maeve) Deep a Black Noir jsou poměrně nevýrazní. Má to skvělé tempo, dobře dávkované zvraty, trefný černý humor, solidní akci, šokující násilí se šťavnatým Gore, působivý vizuál a také poutavý příběh s vynikajícím finále, které na druhou sezónu vnadí neskutečně. 8 Hodinová jízda jak se patří a povinnost pro všechny fanoušky Superhrdinů i pro ty, kteří je v lásce nemají. 90% ()

verbal

Svět už nutně potřeboval, aby si někdo konečně pořádně vytřel prdel všemi těmi prvoplánovými oelasťákovanými superhomokládami, ze všech stran správňácky, povrchně, šosácky a kýčovitě mentorujícími dyslektické mentály napříč věkovým spektrem a v jednom kuse zachraňujícími lidstvo před „strašlivým“ intergaylaktickým zlem. A Kluci to naprosto elegantně dokázali! Tudíž tu máme konečně dimenzi, ve které je Supergej prohnilá a úchylná karieristická jebka s božským komplexem, Vondrpizda prospěchářská lesbická štětka, Černý homopanter zfetovaný vraždící negr, Neviditelný superslizák voyeurský deviant, honící si na pánských i dámských hajzlech, a kde Vodomuž šuká delfíny a znásilňuje stážistky. Všichni sdruženi do nenažraného parazitického korporátu jménem S.H.I.T. (Strategic Homoland Intervention Team), v jehož čele tentokrát nestojí dobrácký strýček Džexn, nýbrž paní Bota, bezskrupulózní to narušená megasvině s laktační psychózou. Takovému světospásnému dobru se může postavit pouze postupně tvrdnoucí přiteplený jeliman Kvajdík, podporovaný neseroucím se gengem ultrakrutopřísně hustého Waldemara Matušky. Kája Urban vládne, i když jsem s jeho novým vzhledem každou chvíli čekal, že si začne pobrukovat Eldorádo! Prostě nádherně žlutozelený, žluklý, dokonale viskózní, z paty vytažený, nekompromisně brutální a neseroucí se chrchel přímo do korektně zářivých tymolínových úsměvů Assvenžrů a Ligy vyteplenců. Paráda! ()

Eliott

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Seriál o hrdinech kteří se chovají jako dnešní celebrity. Fetují, občas někoho znásilní, nebo někým proběhnou ve světelné rychlosti. 2 série sice nepřekonala tu první, ale i tak u mě zůstal tento seriál v popředí. Je to prostě perfektně vykreslený antiutopický  a temný svět lidí i hrdinů, co se s bezprávím buď snaží bojovat a nebo se strachem mlčí. ()

• Postava Love Saussage, muže obdařeného díky mutacím obřím penisem, vzhledem připomíná postavu s podobnými kvalitami, a to Big Dicka z filmu Ex-Drummer (2007). (awful)