Banda

(seriál)
  • USA The Boys
Trailer 3
Akční / Komedie / Krimi
USA, (2019–2022), 24 h 7 min (Minutáž: 54–68 min)

Předloha:

Garth Ennis (komiks), Darick Robertson (komiks)

Karl Urban, Jennifer Esposito, Jack Quaid, Elisabeth Shue, Colby Minifie, Brittany Allen, Laz Alonso, Chace Crawford, Brittany Drisdelle, (více)

Série(3) / Epizody(24)

Seriál The Boys, adaptován z komiksové předlohy stejného názvu a vytvořen hercem a režisérem Sethem Rogenem, je zasazen do alternativního vesmíru, kde jednotlivci obdaření supermocí jsou uznáváni širokou veřejností jako superhrdinové. Tyto superhrdiny vlastní silná společnost Vought International, která je prodává a zpeněžuje. Tito superhrdinové se ve svém osobním životě chovají arogantně a rádi zneužívají svoje superschopnosti. Seriál sleduje primárně dvě skupiny: Sedm, neboli přední tým superhrdinů Vought International a skupinu The Boys, která se snaží zničit tyto zkorumpované superhrdiny. Skupina The Boys je vedena Billym Butcherem (Karl Urban), který nenávidí všechny superhrdiny a skupina Sedm je vedena egoistickým a nestabilním Homelanderem (Antony Starr). Mimo jejich konflikt sleduje seriál také nové členy každého týmu: Hugh "Hughie" Campbell (Jack Quaid), který se přidá ke skupině The Boys hned poté, co jeho přítelkyně je zabita jedním ze skupiny Sedm, a Annie January/Starlight (Erin Moriarty), která se přidá do skupiny Sedm, ale v zápětí zjišťuje, že superhrdiny, které obdivovala, se nechovají tak, jak si představovala. (Richard.Jezd)

Trailer 3

kiddo

Než mi hošani začali v dialozích explicitně sdělovat témata i charakterizaci, protože bůhvíproč usoudili, že jsem úplně blbá, byli vynikající kombinací deadpoolovského humoru postaršeného z inteligentního puberťáka v šestnácti na inteligentního puberťáka v devatenácti a invenčního "coby kdyby to bylo ve skutečnosti" s pořádnou dávkou fujky korporátu a bleh marketingu, jen bez té ubíjející millarovské pózy (kde by si například takoví Hughie a Starlight u Millara ani neškrtli a jejich utrpení by bylo samo o sobě pointou, jaká je snaha o to být dobrý člověk trapná, trestu zaslouženíhodná ptákovina, tam je to u chlapců jen začátek na cestě ke zjištění, že ne, oni ti cyničtí nihilističtí čuráci, co mi ničej život, přece jen nemají pravdu). Ke konci se ty dojáčky a upřímně myšlená poselství sice poněkud nakupí, ale na druhou stranu, pošťouchnutí do toho, jak je ten fikční kult pomsty a kulervoucnosti ve skutečnosti trapný, nucený a zničující, nelze po dekádě, kdy nám Hra o trůny vymývala mozky, neocenit. PS: spajsky jsem naposled upřímně poslouchala v osmi, takže těžký nedík. ()

EvilPhoEniX

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Letošní seriálová kanonáda pokračuje a máme zde další HIT, který si vytírá zadek se všemi komiksy a superhrdiny. The Boys jsou parádní dystopií, která představuje originální svět superhrdinů, kterým na lidech až tak nezáleží a pro mrtvoly nechodí daleko. Karl Urban jako žoldák, který superhrdiny pohrdá je naprosto perfektní ( hlášky a herecký výkon na oscara) to stejné platí o Homelanderovi ( Antony Starr z Banshee, který arogantního "Supermana" hraje s grácií). Zaujme i zbytek hrdinů ( Starlight, A-train, Queen Maeve) Deep a Black Noir jsou poměrně nevýrazní. Má to skvělé tempo, dobře dávkované zvraty, trefný černý humor, solidní akci, šokující násilí se šťavnatým Gore, působivý vizuál a také poutavý příběh s vynikajícím finále, které na druhou sezónu vnadí neskutečně. 8 Hodinová jízda jak se patří a povinnost pro všechny fanoušky Superhrdinů i pro ty, kteří je v lásce nemají. 90% ()

verbal

Svět už nutně potřeboval, aby si někdo konečně pořádně vytřel prdel všemi těmi prvoplánovými oelasťákovanými superhomokládami, ze všech stran správňácky, povrchně, šosácky a kýčovitě mentorujícími dyslektické mentály napříč věkovým spektrem a v jednom kuse zachraňujícími lidstvo před „strašlivým“ intergaylaktickým zlem. A Kluci to naprosto elegantně dokázali! Tudíž tu máme konečně dimenzi, ve které je Supergej prohnilá a úchylná karieristická jebka s božským komplexem, Vondrpizda prospěchářská lesbická štětka, Černý homopanter zfetovaný vraždící negr, Neviditelný superslizák voyeurský deviant, honící si na pánských i dámských hajzlech, a kde Vodomuž šuká delfíny a znásilňuje stážistky. Všichni sdruženi do nenažraného parazitického korporátu jménem S.H.I.T. (Strategic Homoland Intervention Team), v jehož čele tentokrát nestojí dobrácký strýček Džexn, nýbrž paní Bota, bezskrupulózní to narušená megasvině s laktační psychózou. Takovému světospásnému dobru se může postavit pouze postupně tvrdnoucí přiteplený jeliman Kvajdík, podporovaný neseroucím se gengem ultrakrutopřísně hustého Waldemara Matušky. Kája Urban vládne, i když jsem s jeho novým vzhledem každou chvíli čekal, že si začne pobrukovat Eldorádo! Prostě nádherně žlutozelený, žluklý, dokonale viskózní, z paty vytažený, nekompromisně brutální a neseroucí se chrchel přímo do korektně zářivých tymolínových úsměvů Assvenžrů a Ligy vyteplenců. Paráda! ()

Fr

,,NEZÁLEŽÍ NA TOM, ODKUD HRDINOVÉ POCHÁZÍ.…“ /// Tak těmhle superhrdinům asi palce držet nebudete…A těším se na další sérii, protože tahle má celkem překvapivý rozuzlení a zároveň zauzlení! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou komiksovou sérii od Zartha Ennise a ilustrátora Daricka Robertsona z let 2006 – 2012, neznám. 2.) Ze starý mi zůstali v ruce jen ruce. 3.) Thx za titule „olasek“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

dO_od

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

// "How do you know so much about Spice Girls?" Jo, občas se sám sebe ptám na to samý. Každopádně přišel čas ukázat světu nový druh superhrdinů. Pořád nosí pláštěnky, jenom jsou to zároveň arogatní egomaniakální šmejdi, kteří neváhají vraždit ve vlastním zájmu, což je super z hlediska konceptu (a v komiksu to musí být boží), ale v seriálu? Tam to asi mohlo být dotažený trochu víc. Jasně, na povrchu je to dost brutální a sprostý, a hlavně teda zábavný skoro po celou dobu, přece jen jsem si ale po čas sledování říkal, že ty postavy drží neviditelná ruka scenáristy a brání jim v tom, co by skutečně chtěly dělat, kdyby mohly. A tenhle pocit jsem pak neměl jenom u zlejch pláštěňkářů, ale i protagonistů v čele s Karlem "přál bych si mít jeho charisma" Urbanem. Jediný, co tak bylo skutečně diabolical, byl ten finální zvrat. Tfuj. Ale jo, těším se na další nášup. Ale ještě o něco víc se těším na letošní Watchmeny. Sue me. P. S. jdu si vylepit plakát Starlight na zeď. 1. série - 8/10 ()

• V epizodě můžeme vidět jak tvůrce Eric Kripke projevuje podporu svým pravým účtem @therealkripke na twitteru Starlight po jejím výstupu na Believe Expo. (TaNya_)
  • Lamplighter (Shawn Ashmore) v epizodě používá k vytvoření žáru Zippo zapalovač, stejně jako Pyro ve filmu X-Men 2 (2003). Ashmore v x-menovské trilogii ztvárnil postavu Icemana. (NiWi)