Reklama

Reklama

Banda

(seriál)
  • USA The Boys
Trailer 1
USA, (2019–2024), 32 h 21 min (Minutáž: 54–68 min)

Předloha:

Garth Ennis (komiks), Darick Robertson (komiks)

Hrají:

Karl Urban, Jennifer Esposito, Jack Quaid, Erin Moriarty, Tomer Capone, Laz Alonso, Jessie T. Usher, Chace Crawford, Dominique McElligott, Karen Fukuhara (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(32)

Obsahy(1)

Seriál The Boys, adaptován z komiksové předlohy stejného názvu a vytvořen hercem a režisérem Sethem Rogenem, je zasazen do alternativního vesmíru, kde jednotlivci obdaření supermocí jsou uznáváni širokou veřejností jako superhrdinové. Tyto superhrdiny vlastní silná společnost Vought International, která je prodává a zpeněžuje. Tito superhrdinové se ve svém osobním životě chovají arogantně a rádi zneužívají svoje superschopnosti. Seriál sleduje primárně dvě skupiny: Sedm, neboli přední tým superhrdinů Vought International a skupinu The Boys, která se snaží zničit tyto zkorumpované superhrdiny. Skupina The Boys je vedena Billym Butcherem (Karl Urban), který nenávidí všechny superhrdiny a skupina Sedm je vedena egoistickým a nestabilním Homelanderem (Antony Starr). Mimo jejich konflikt sleduje seriál také nové členy každého týmu: Hugh "Hughie" Campbell (Jack Quaid), který se přidá ke skupině The Boys hned poté, co jeho přítelkyně je zabita jedním ze skupiny Sedm, a Annie January/Starlight (Erin Moriarty), která se přidá do skupiny Sedm, ale v zápětí zjišťuje, že superhrdiny, které obdivovala, se nechovají tak, jak si představovala. (Richard.Jezd)

(více)

Videa (12)

Trailer 1

Recenze (379)

Doldus 

všechny recenze uživatele

Vysoké produkční hodnoty, nekompromisní černý humor, nahláškované postavy zahrané výtečnými herci. Ano, je to někdy trochu natahované (co dnes na poli seriálů není) a nad počínáním některých postav (hlavně Hughieho) se křením, ale na druhou stranu tu máme asi nejlepšího záporáka současné televizní produkce - Homelander v podání Antony Starra je naprosto úžasné/zvrácené zjevení a v podstatě důvod, proč mě tento seriál chytnul a nepustil. ()

sir-dave 

všechny recenze uživatele

Ujetá komiksová podívaná. Nevím kdo mi byl míň sympatičtější, jestli "hrdinové" nebo "banda" týpků co se je snaží zlikvidovat. Na druhou stranu nutno podotknout originalitu. Kde jinde jde vidět, jak pouhým proběhnutím vypaří člověka, kde se odpalují lidi análníma bomba, jezdí se s delfíny v autě atd. Na druhou sérii asi se zvědavosti mrknu. 2. Druhá série je u mě o malinko výše. Prozatím hodnocení nezvednu. Absurdních scén, jako škrcení obřím penisem, je pořád dost. Některé dějové linky mě bohužel absolutně neberou. Postava Chace Crawforda úplně zbytečná. Nová postava Aya Cash otravná a snad je out. Shantel VanSanten bohužel úplně nevyužitá. 3. série si notuje pořád v nadávkách, absurdních scénách, ale prozatím mi postavy pořád nepřirostly k srdci. (Hodnocení za 1. - 3. sérii) ()

Reklama

dr.fish 

všechny recenze uživatele

Já prostě potřebuju mít z filmu pocit, že mě někam posouvá. Buď teda v něm padají nějaká moudra, nebo v případě komedie se bavím a mám pocit, že život je fajn. The Boys je asi komedie. Po celou dobu, jelikož mám docela nakoukáno, mi jednotlivé scény něco připomínají. Mám dokonce pocit, že jsou tu použité i celé sekvence starých filmů. Oděné samozřejmě do jiného kabátku. Všechno je tak dokonale povrchní až to není hezké. Ne, že by tu nebyl příběh, ale je tak dokonale omletý a opotřebovaný, že nemusím tu cestu absolvovat po stoprvní, když už jsem to stokrát viděl. Nulový přínos, to je oč tu běží. Pokud chcete zbytečně testárnout u seriálu, namísto procházky venku nebo lepšího filmu, no problem. Já druhou sérii už nedávám. 50% ()

Lischai 

všechny recenze uživatele

Tohle je tak svěží, vtipný a našlapaný seriál plný nápadů, jako jsem už dlouho neviděl. Moderní populární velké seriály mi připadnou jako natahované meh, kde se 7 dílů něco exponuje a rozdávají karty, aby se teprve v tom 8 konečně cosi stalo. Stranger Things, Witcher, Umbrella - všechno stejná otrava. Ale tohle, tohle je poklad. Od začátku jízda, a když už myslíte, že nic víc autoři nevymyslí, oknem dodávky proletí delfín. Královsky se bavím. ()

kiddo 

všechny recenze uživatele

Než mi hošani začali v dialozích explicitně sdělovat témata i charakterizaci, protože bůhvíproč usoudili, že jsem úplně blbá, byli vynikající kombinací deadpoolovského humoru postaršeného z inteligentního puberťáka v šestnácti na inteligentního puberťáka v devatenácti a invenčního "coby kdyby to bylo ve skutečnosti" s pořádnou dávkou fujky korporátu a bleh marketingu, jen bez té ubíjející millarovské pózy (kde by si například takoví Hughie a Starlight u Millara ani neškrtli a jejich utrpení by bylo samo o sobě pointou, jaká je snaha o to být dobrý člověk trapná, trestu zaslouženíhodná ptákovina, tam je to u chlapců jen začátek na cestě ke zjištění, že ne, oni ti cyničtí nihilističtí čuráci, co mi ničej život, přece jen nemají pravdu). Ke konci se ty dojáčky a upřímně myšlená poselství sice poněkud nakupí, ale na druhou stranu, pošťouchnutí do toho, jak je ten fikční kult pomsty a kulervoucnosti ve skutečnosti trapný, nucený a zničující, nelze po dekádě, kdy nám Hra o trůny vymývala mozky, neocenit. PS: spajsky jsem naposled upřímně poslouchala v osmi, takže těžký nedík. ()

Galerie (666)

Zajímavosti (111)

  • Písnička, která hraje na začátku epizody, je „Strike Blues“ od Johna Lee Hookera. Ve 47. minutě hraje „Wannabe“ od Spice Girls. (Duoscop)

Související novinky

Banda skončí pátou sérií

Banda skončí pátou sérií

11.06.2024

Americký seriál Banda patří v současnosti k jedné z nejnablýskanějších vlajkových lodí streamovací služby Prime Video. Adaptace komiksu, v níž superhrdinové nejsou opláštěné modly, které symbolizují… (více)

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Zanedlouho přistane v kinech akční jednohubka od Matthew Vaughna s názvem Argylle: Tajný agent. Jakmile pak má režisér na kontě nějaké oblíbené franšízy, je nasnadě, že na ně budou padat dotazy při… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Rok 2023 se uchýlil ke svému konci a přišel tedy čas, abychom vám stejně jako v předešlých letech opět představili výroční topky tří filmů a případně taky tří seriálů podle některých z… (více)

The Boys dostávají mexický spinoff

The Boys dostávají mexický spinoff

29.11.2023

Amazon sype peníze do všeho, co se alespoň trošku hýbe. U Citadely a Prstenů moci se rozhodně na ničem nešetřilo a v rozpočtech létaly obří cifry, že by se to ale promítlo do výsledných kvalit… (více)

Reklama

Reklama