Reklama

Reklama

Banda

(seriál)
  • USA The Boys
Trailer 1
Akční / Komedie / Krimi / Drama / Sci-Fi
USA, (2019–2023), 32 h 17 min (Minutáž: 54–68 min)

Předloha:

Garth Ennis (komiks), Darick Robertson (komiks)

Hrají:

Karl Urban, Jennifer Esposito, Jack Quaid, Erin Moriarty, Tomer Capone, Laz Alonso, Jessie T. Usher, Chace Crawford, Dominique McElligott, Karen Fukuhara (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(32)

Obsahy(1)

Seriál The Boys, adaptován z komiksové předlohy stejného názvu a vytvořen hercem a režisérem Sethem Rogenem, je zasazen do alternativního vesmíru, kde jednotlivci obdaření supermocí jsou uznáváni širokou veřejností jako superhrdinové. Tyto superhrdiny vlastní silná společnost Vought International, která je prodává a zpeněžuje. Tito superhrdinové se ve svém osobním životě chovají arogantně a rádi zneužívají svoje superschopnosti. Seriál sleduje primárně dvě skupiny: Sedm, neboli přední tým superhrdinů Vought International a skupinu The Boys, která se snaží zničit tyto zkorumpované superhrdiny. Skupina The Boys je vedena Billym Butcherem (Karl Urban), který nenávidí všechny superhrdiny a skupina Sedm je vedena egoistickým a nestabilním Homelanderem (Antony Starr). Mimo jejich konflikt sleduje seriál také nové členy každého týmu: Hugh "Hughie" Campbell (Jack Quaid), který se přidá ke skupině The Boys hned poté, co jeho přítelkyně je zabita jedním ze skupiny Sedm, a Annie January/Starlight (Erin Moriarty), která se přidá do skupiny Sedm, ale v zápětí zjišťuje, že superhrdiny, které obdivovala, se nechovají tak, jak si představovala. (Richard.Jezd)

(více)

Videa (10)

Trailer 1

Recenze (355)

Vyhy 

všechny recenze uživatele

1.série - 80% Skvělý nápad konečně ukázat superhrdiny jako obyčejné lidi - tedy zvrhlé, podlé, majetnické, sobecké, lživé a kdo ví co ještě. Líbí se mi styl realičnosti a to v tom smyslu, že klidně i obyčejný smrtelník může zabít superhrdinu, když ho napadne jak a má na to prostředky. Závěr velmi překvapil. Nechávám si rezervu na další sérii. Jinak spokojenost. ()

Lischai 

všechny recenze uživatele

Tohle je tak svěží, vtipný a našlapaný seriál plný nápadů, jako jsem už dlouho neviděl. Moderní populární velké seriály mi připadnou jako natahované meh, kde se 7 dílů něco exponuje a rozdávají karty, aby se teprve v tom 8 konečně cosi stalo. Stranger Things, Witcher, Umbrella - všechno stejná otrava. Ale tohle, tohle je poklad. Od začátku jízda, a když už myslíte, že nic víc autoři nevymyslí, oknem dodávky proletí delfín. Královsky se bavím. ()

Reklama

HAL 

všechny recenze uživatele

Superhrdinský žánr pohledem realisty. Tam kde v tradičních filmech žánru jsou všude jen vymaštění Dušínové a ploché plakátové postavičky, tady řádí deziluze a nihilistický cynismus. Podle ducha myšlenky že každý dobrý nápad bude zneužit, tak pro každou superhrdinskou schopnost se tu najdou i ty nejhorší možná využití - přesně jak by to ve skutečnosti fungovalo v realitě. Ale zatímco Snyder v DC se k tomuhle přístupu zkusil jen opatrně přiblížit s depresivním výhledem a marností v srdci (aby pak bleskově zdrhnul zpátky do bezpečí Dušínovských blitek), tady se s tím autor komiksu Garth Ennis a naštěstí ani producenti a režiséři seriálu vůbec neserou, a ten hnus, brutalitu a zlo čistě přijímají. A k tomu k nim místo marnosti a deprese přistupují s extrémním humorem, jaký v hrané podobě a v mainstreamovém médiu snad ještě nikdy nebyl k vidění. Nádhera. (druhá řada je slabší, ale ta třetí naštěstí vrací seriál na vrchol). 9/10 ()

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Bůh žehnej Americe. Evan Goldberg a Seth Rogen jsou kamarádi od dětství. Spolupracovali spolu na řadě fláků. Fešáci v upnutých trikotech, prvoplánově kladní, zoufale nudní, zachraňující nás šváby před intergalaktickým zlem. Jenže tady jsou naši tajtrdlíci krapet jiní: morálně pochybní. Říkají si The Seven a reprezentují gigantickou společnost jménem Vought, která tvoří jejich veřejnou image a spravuje všechny ty zlaťáky, které tahle parta přináší. S jejich značnou silou přichází velká zodpovědnost, což je téhle bandě docela šumák. Proti elasťákovým celebritám začne bojovat nesmělý mladík Hughie, pomstychtivá banda, kterou povede Karl Urban coby ostřílený Butcher (který přišel vinou Sedmičky o manželku), se pak postupně rozrůstá o nové týpky – v jádru citlivého Frenchieho, němou a velmi hbitou Kimiko a o bývalého vojáka Mother's Milka. Na druhé straně je především egoistický slizoun Homelander ve skvělém podání Antony Starra. Jízda plná řízné hudby, adrenalinu, černého humoru, laserových očí a krvavých orgií má zelenou. Jen u toho diváka místy nesmí moc přemýšlet a pouze se bavit. První série moc fajn, v druhé už to začalo dřít. Mnohé postavy totiž ve velkém bilancují, přešlapují na místě, vylévají si srdíčka a slibují si, co bude až bude. Neubráníme se zbytečným scénám, které jen zabíjejí čas, aby si tvůrci mohli šetřit na další sérii. ()

Ratemus 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Naprosto perfektní výtěr prdele všemi pláštěnkami v tom nejzábavnějším a nejoriginálnějším stylu, navíc s výborně zahranými postava, kde doslova ani jedna nenudí a všechny zaujmou a to převážně v čele a Karlem Urbanem, který je ztělesněním charismatu. V Hollywoodu jen těžko najdwte většího sympaťáka. Starr překvapil, je řádně ďábelský az slizký a Deep ukázal jasně, proč byl celé dekády Aquaman k smíchu... výborné a rozhodně nejen pro fanoušky superhero, jelikož toto je svou originalitou velice netradiční.... překvapení roku... ()

Galerie (590)

Zajímavosti (106)

  • Hughieho (Jack Quaid) nejoblíbenější zpěvák je Billy Joel. Jeho album z roku 1989 má název „Storm Front“, stejně jako jedna z postav, kterou hraje Aya Cash. (TaNya_)
  • To, že postavu Hughieho otce hraje Simon Pegg, má svůj důvod. V komiksové předloze je totiž postava Hughieho (v seriálu Jack Quaid) založena na podobě herce Simona Pegga. (DC_DeteCtive)
  • Postava Gunpowdera (Sean Patrick Flanery) je parodií hned na několik známých komiksových postav jako Deadshoot, Dredd či Bullseye, jehož trik s odraženým odrazem kulky v epizodě předvede. (NiWi)

Související novinky

Comic-Con čelí krizi

Comic-Con čelí krizi

24.06.2023

Je to pár dní, co pořadatel herní akce E3 oznámil, že se letošní i ten příští ročník ruší. Důvody jsou zřejmé, většina herních společností si začala pořádat své vlastní online konference, a když už… (více)

Překonalo Prime Video od Amazonu Netflix?

Překonalo Prime Video od Amazonu Netflix?

04.12.2022

Mezi největší streamovací služby se typicky řadí Netflix, Disney+ nebo HBO Max, často se ale zapomíná na poměrně zásadního hráče - Amazon Prime Video. Pravda, je pro to několik dobrých důvodů: jeho… (více)

The Boys se dočkají animovaného spin-offu

The Boys se dočkají animovaného spin-offu

06.12.2021

Drsnému komiksovému seriálu The Boys aka Banda se na Amazonu extrémně daří. Seriál se brzy dočká již třetí série, streamovací gigant mu ale rovněž chystá i několik spin-offů. Tím prvním hraným bude… (více)

Reklama

Reklama