Někdy vás život náhodně dostane do situace, kterou nečekáte, ale musíte se s ní vyrovnat jako chlap! Nataša a Dominik se neplánovaně stanou rodiči. Nataša, úspěšná designérka hraček pro děti, dokáže rodinu lépe finančně zabezpečit, a tak se dohodnou, že hlavní část péče o novorozence převezme jako otec na mateřské dovolené Dominik. Ten přistupuje k úkolu s poněkud naivní představou, že mu poskytne dostatek času napsat konečně knihu, kterou dlouho plánuje. Chyba lávky! Dominik musí vynaložit veškerou vynalézavost, aby během prvního roku vůbec zvládnul péči o malého Čeňka, z níž se chvílemi stává boj o přežití. Díky soužití s malým človíčkem však také objeví, kolik podob může mít láska… (CinemArt)

Nellaron

Účelom komédie je pobaviť diváka a to sa v tomto prípade podarilo tamer dokonale. A to aj napriek téme, ktorá v samej podstate vtipná nie je. Každý, kto vychovával dieťa vie, o aké starosti ide. Napriek tomu je celá téma starosti o dieťa vykreslená trefne a s poriadnou dávkou humoru. Ten, kto dieťa zatiaľ nevychovával, môže film považovať za nudný, ale čaro filmu objaví neskôr, keď si to sám zažije (prechádzka hlučným mestom a dieťa napriek tomu spí). Pokiaľ si prečítate knižnú predlohu skôr, ako si pozriete film, určite sa vám bude kniha páčiť viac. Odporúčam preto spraviť opačné garde, čiže najskôr film a potom kniha. ()

Stefi_836

To, že jsem věděla, jak film skončí nehodnotím.To je poslední, co by mi vadilo. Ovšem vtipy nedotažené do konce a momenty, které nebyly vtipné, ale tvářily se, že mají být vtipné mi vadily dost. Chlapům se asi líbí Terezka, to chápu a tak hodnotí líp, jenže já jí mám taky ráda, ale podle mě už jí je dost a její herecké umění není zas tak magické, aby utáhla sama komedii. Mádl si tam tak nějak mluvil pro sebe a působí na mě dost prvoplánově. Závěrečná nepovedená klišé scéna zavání okatě amerikanismem a to se do české komedie prostě nehodí. ()

Lonelybiker

Strašně příjemný film. Přestože je v něm vše předvídatelné a jasné od začátku, chytl mě jako 4-násobného otce za srdce a do konce nepustil. Co mi vadilo, byl zvláštně zvolený hudební doprovod. Naopak vyzdvihl bych Terezu i Jirku za jejich výkony. ()

kacenka.r5

Mádla aj Rambu mám rada tuto to však nebolo ono. Čítala som knihu čo je samo o sobe zlé lebo film málokedy dobehne knihu ale toto je úplne zlé. Vtip z knihy tu vôbec nie je, medzi hlavnými postavami to nefičí tak ako by malo, celé mi to prišlo také nútené...  Za mňa sklamanie. ()

kanas

Asi o půl hodiny delší, než by potřebovalo (konec je vážně hodně stupidní). Občas úplně zbytečně groteskní. Těžko se poznává, co je skutečnost, co představy... Škoda, jinak by to byl slušný a vtipný film. ()

Vyziva

Vrstviči klišé, předlohu jsem nečetl, ale předpokládám, že se ji nepodařilo na plátno převést. Za mě ztráta času, bojoval jsem s tím film dokoukat. Možná pro nerodiče bude vtipné zasmát se každé scéně, ve které si Ramba nebo Mádl sednou a v tom okamžiku dítě začne brečet, mě to nepřišlo ani úsměvné. Pár fajn míst film má, ale snaha není všechno. Humor: 0,2 z 8 bodů ()

andreas_tool

Deníček moderního fotra jsem kdysi pravidelně četl a fakt jsem se smál. Ale u tohohle filmu jsem se fakt nezasmál ani jednou. Tohle prostě nevyšlo. Navíc herecký výkon Jiřího Mádla mě opravdu nepřesvědčil. Ano vlastně celková forma filmu, včetně kamery a režie. Není to odpad, ale rozhodně to je ztráta času. ()

Marla_Lev

Tři a půl. Nedoceněný. Málokdy se u "současný" český komedie povede, že je taky občas vtipná (ne trapná) a dokonce i "ze života" bez papírových dialogů. Navzdory předloze. Hodně se vypichuje již zaběhnutá dvojka RamboMádl, já bych teda vypíchla hlavně Mádla, fotra zvládnul opravdu dobře. ()

rostsoft odpad!

Tak to bylo asi tak to nejhorší, co jsem za poslední dobou viděl. Těžko bych se rozepisoval, co na tom vlastně bylo špatně, podle mě úplně vše. ()

TragyCZ

Výjimečně se mi stalo, že náhodně a narychlo zvolený film na Netflixu neskončil pocitem trapnosti, lamentováním či znechucením. Přestože koncept spisovatele, který prolíná realitu se svou vlastní fantazií je již dost ohraný, toto konkrétní pojetí mi připadalo poměrně vydařené. Dvojice hlavních herců zvládla hezky barvitě a přirozeně ukázat životy dnešních moderních rodičů. Humor působí vcelku fajn, není zde příliš mnoho "trapných" situací, kdy se divák za postavu vyloženě stydí a samozřejmě nesmí chybět pořádný happy end. Nic světoborného, ale jako zábava dobrý :) ()

lestatie

Film mě zajímal především protože Dominika Landsmana dlouhodobě sleduji na sociálních sítích a bavím se jeho příspěvky. Jako hodnocení dávám lepší tři hvězdičky, protože film je na české poměry docela zábavný a vtipný. Ale nemyslím, že vystihuje původní atmosféru předlohy. Každopádně k jednomu zkouknutí pro celou rodinu v televizi se hodí. ()

avogrebnork

Pro mě určitě velké překvapení. Patří k těm lepším oddechovým komediím. Po řadě českých trapných a velmi trapných pokusů o komedii milé překvapení. Mádl a Ramba skvělá dvojka co k sobě velmi dobře ladí. ()

tein

Kdo sem probuh zase narval sislajiciho/drmoliciho krivohubyho skreta Madla? Z vypatlanych pubertaku uz vyrostl, z retardovanych certu taky, a tak se jej ted nasilim snazi narvat do "romanticke" komedie... Neschopneho idiota sice zvlada vyborne ale vtipne to v jeho podani opravdu neni. V tomto filmu ovsem nefunguje vubec nic. Neuveritlne promrhani docela zajimaveho a v jinych rukou jiste i zabavneho tematu. ()

ArdeliaLortz

Já toho Madla nemusím. Fakt ne. Narozdíl teda od Ramby a Hejlíka (toho bych sekla). Čekala jsem, že ten film bude větší bžunda teda. ()

Finále Plzeň až k jádru českého filmu

Finále Plzeň až k jádru českého filmu

10.09.2021

34. ročník filmového festivalu Finále Plzeň se letos opět uskuteční na podzim. České filmové žně začnou 24. a skončí 29. září. Do kin od léta míří řada nových snímků a Finále je nabídne pohromadě… (více)