Někdy vás život náhodně dostane do situace, kterou nečekáte, ale musíte se s ní vyrovnat jako chlap! Nataša a Dominik se neplánovaně stanou rodiči. Nataša, úspěšná designérka hraček pro děti, dokáže rodinu lépe finančně zabezpečit, a tak se dohodnou, že hlavní část péče o novorozence převezme jako otec na mateřské dovolené Dominik. Ten přistupuje k úkolu s poněkud naivní představou, že mu poskytne dostatek času napsat konečně knihu, kterou dlouho plánuje. Chyba lávky! Dominik musí vynaložit veškerou vynalézavost, aby během prvního roku vůbec zvládnul péči o malého Čeňka, z níž se chvílemi stává boj o přežití. Díky soužití s malým človíčkem však také objeví, kolik podob může mít láska… (CinemArt)

motyka52

Film, který prakticky vůbec nefunguje na úrovni humoru (přehrávání, pitvoření, přehánění), ale zároveň překvapivě dobře funguje na úrovni vztahové. Psaný deníček byl ale mnohem zábavnější. ()

PoprockCZ

Nic jsem od toho nečekala. Nakonec jsem si film pustila v autobuse cestou z Prahy a vlastně to bylo fajn. Mádl i Ramba hrají své role skvěle. Brala jsem to s nadsázkou, ostatně už samotná zápletka s dohodou, že si Mádl si vezme na rok rodičovskou a poté odjede do Anglie, je ulítlá. Atmosféru filmu jsem si i s vtípky užila. Asi to není film, na který by se člověk musel koukat opakovaně, ale rozhodně neurazí. ()

quokam

Jo. Svizne, vtipne, dojemne. Taky jsem fotrem, taky taky. Role Tereze R primo na telo. V cameo chladne vybornej Roman Zach. A samo dvojka Maly muž a velka Tomicova, skoda jejich partnerstvi.  8/10 upd 100124: muj maly bezcenny divacky oscar za dila premierove videna v roce 2023. Udeluji pani Tereze R cenu za nejlepsi zensky herecky vykon v hlavni komedialni roli. ()

plutofv

Uznání určitě zaslouží jistá režie a Jirka Mádl, který utáhne celé vyprávění, je skoro v každé scéně, a přesto baví. Jako negativum vidím, že příběh je naprosto předvídatelný a co hůř - ani na chvilku nevybočí ani nepřekvapí v dějové stavbě, ale po pravdě - většině diváků tohoto žánru to nebude vadit a bude se bavit. Nadstandard. ()

danbalada19

Řekl bych, že příjemné překvapení, asi to bylo jemně lepší, než jsem čekal. Příjemní herci, herecké výkony, příběh fajn, člověk se u tohoto filmu i zasměje, Mádl v hlavní roli, super výběr, za mě se na takovou to roli hodí. Pokud se chcete docela hezky pobavit, možná jsi i, zpříjemnit náladu, zajděte jsi na to. ()

kritička

A mně se to líbilo, protože to bylo ze života. :) A myslím, že tak 80 % diváků neví, že řidič taxíku byl autor knižní předlohy. :-D ()

Mart4s

Na české filmy do kina nechodím. Krom pohádek a pár vyjímek k nim nemám pozitivní vztah. Nicméně několik ukázek z filmu mě přesvědčili, že bych mohl udělat výjimku. A musím říci, že jsem byl příjemně překvapený. Čekal jsem přímočarý film, ale opak byl pravdou. Už jen vztah/nevztah mezi hlavními herci dělá z filmu něco originálního. Samozřejmě nemůžeme upřít to, že od polovinu filmu víte, jak vše musí skončit, čímž dávám o jednu hvězdičku méně. Ale Mádl opět předvedl, že je skvělým českým hercem a své role se zhostil bravurně. Doporučuji vřel ()

YangJie

Celou dobu to byla průměrně slušná komedie. Posledních 10 minut to shodilo až do suterénu. Režisér se musel pomátnout, že něco takového připustil. Škoda. ()

Artogon

Nejaké základné detaily z knižnej verzie tam zachované ostali, ale celok... No, nie je to dobré. Hlavne ten koncept toho, že ani nechceli byť pár pôvodne mi tam absolútne nesedí. Možno v knihe "Deníček moderního páru" o tom niečo bolo, ale do tohto filmu sa to vôbec nehodí tieto vzťahové veci. To, čo sa zameriava na výchovu dieťaťa zas nie je ani z tretiny tak zábavné ako kniha. Dopozeral som to, párkrát som sa nevýznamne usmial, ale inak je to brak. Stokrát radšej si hneď zajtra k práci pustím celú trilógiu audiokníh Deníček moderního fotra a schuti sa zasmejem. Nabudúce by to asi chcelo nechať autorovi predlohy trochu dozoru nad písaním scenáru, pretože u tohto mi príde, že Landsman scenár ani raz neprečítal a všeobecne do toho proste nemohol asi kecať tak, aby to bolo fakt vtipné. Škoda. ()

luciferrus

Těšil jsem se na příjemný humor a nakonec z toho byla zase vztahová féerie, jak to mají čeští režiséři ve zvyku. Těch pár úsměvných situací to nezachrání. Škoda.. ()

gapa466

Proti :Předvídatelné, dlouhé a spíše takové úsměvné, než komedie. Pro: České, dobrý Jirka Mádl...a teď nevím, proč ta třetí *, ale 60% je podle mě odpovídající. Po pár hodinách si nepamatuji, jestli jsem se alespoň jednou od srdce zasmál. ()

majorzeman13

Koukatelná a i celkem příjemná,nenáročná zábava. Fajn jednohubka. Jedna z mála českých filmových vyjímek v tom našem podprůměrném rybníčku,že ? ()

mizach

Tak to byla velká, ale velká bída. Jak Mádl, tak Ramba. Ještě že jsme nešli do kina, ale jen do půjčovny Apple TV za 79 Kč. ()

d.p.1

Za mě dobrý, dokonce mi to přišlo lepší než knižní předloha. Až na pár drobných okamžiků při kterých herci četli ty zdánlivě lepší vtípky, ale jevilo se to tak nuceně, že je to spíš zabilo, jsem tam nenašel nic, co by mně přišlo vysloveně zbytečný. Mnohokrát jsem se vážně zasmál, mnohokrát jsem viděl podobnost s naší zkušeností s nemluvnětem, fakt jsem se pobavil. Za velké plusy v porovnání s ostatní dobovou českou komediální tvorbou bych vyzdvihl, že tady je většina vtipů skutečně vtipná a ne trapná, není to od začátku do konce průhledná citová vydíračka a hlavně není to jedna dlouhá reklama na řetězce lékaren, diskontů potravin, lékaren, radiových stanic etc. Celkově další milé překvapení z české prodkuce, která poslední roky vypadala jak dojná kráva pro pár stále stejných filmařů a herců, co za dotované prachy točili mimořádně podřadné, stále stejné a vážně trapné filmy a udělali si z fondu kinematografie solidní dojnou krávu, kterou dojili asi díky známostem, znalostem jak o ty prachy správně požádat nebo těžko říct čím, ale kvalitou tvorby to rozhodně nebylo. ()

Finále Plzeň až k jádru českého filmu

Finále Plzeň až k jádru českého filmu

10.09.2021

34. ročník filmového festivalu Finále Plzeň se letos opět uskuteční na podzim. České filmové žně začnou 24. a skončí 29. září. Do kin od léta míří řada nových snímků a Finále je nabídne pohromadě… (více)