poster

Tři zlaté vlasy děda Vševěda

Pohádka / Poetický

Československo, 1963, 68 min

 • Big Bear
  ***

  Tak dnes jsem to poprvé viděl na ČT... Za převozníka by se nemusel stydět ani sám Hádes! O ostaním ani nemluvě. Pro děti to je ne zcela záživná pohádka (ještě, že ji všichni znají zpaměti). Jako dospělá osoba musím ohodnotit interiéry, které vypadaly někdy dost depresívně a někdy neskutečně futuristicky. K tomu filtry, doprovod Liška... Rozhodně zajímavá věc, spíše však z hlediska studie zpracování pohádky z roku 1963. * * *(1.5.2012)

 • Braddy
  ****

  Pohádka nezapře dobu svého vzniku, tedy počátek 60.let. Stojí za vidění hlavně kvůli zajímavě stylizovaným kulisám, kompozici a hře s barvami a světlem. Pro děti asi až tak zajímavá nebude (pro současné už vůbec), ale filmoví nadšenci ji jistě ocení. Samozřejmě nelze opomenou i výborné výkony zůčastněných herců, hlavně Radovana Lukavského.(30.12.2006)

 • Finskej
  *****

  Málo známý, ale zato klasický skvost velkého formátu. Má to tak skvělou hudbu a herci tak vynikající projev a úchvatnou dikci (vše staré páky, z nichž většina už dnes ani nežije – prostě, narozdíl od dnešního smutně pokleslého standardu, hrají), že člověk vůbec nevnímá, jaké je to z technologického hlediska retro. A co víc, ono je to tak dobře udělané, že ani staré a dnes již překonané techniky vůbec, ale vůbec nevadí. Jeden si jich po chvíli i přestane všímat. Kdo neznáte, napravte. Je to pecka.(24.5.2016)

 • Pitryx
  odpad!

  Jednoznačně nejhnusnější zpracování známé pohádky, kterou stejně nějak nemusím. Už v dětství se mi to hnusilo a nepamatuji se, že by se to líbilo vůbec někomu z rodiny. On se někdo pokusil o umění a totálně to pos...---se mu to nepodařilo. Snad vynikající herci by si zasloužili ocenit, ale za to, že šli do takové kraviny nedostanou ani oni vůbec nic, stejně jako tato slátanina.(21.5.2018)

 • sud
  ****

  Pohádka říznutá hororem, zlý král (výtečný Radovan Lukavský), který jakoby vypadl z Shakespearovského dramatu a kulisy jako z "Kabinetu dr. Caligariho". Inu, proč ne? Vytknout se snad dá jen mírná nedotaženost a krátká stopáž. Pro čtvrthodinu navíc by tvůrce neubylo. Hodně zajímavý experiment, který však není pro každého (ani ne moc pro děti). 75%.(23.12.2008)

 • - Natáčelo se na hradě Pernštejn. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)