Neokoukaná pamětnická komedie, která je v televizi uváděna jen velmi zřídka, protože nepatří zrovna k těm nejzdařilejším. Nejvíc se zde herecky prosadil Jindřich Plachta, který táhne nejen sňatkovou kancelář, ale i celý film. Abych nekřivdila, najde se tu i řada vtipných momentů jako jsou třeba schůze neprovdatelných feministek i zapřisáhlých starých mládenců, a seznamka při zimním sportování na horách. Při nedostatku sňatkuchtivých mužů se podaří vedoucímu kanceláře dostat do parlamentu zákon o povinném manželství, v němž svobodným mužům nad 25 let hrozí daň z mládenectví ve výši 50% příjmu. Jen aby se toho někdy nechytli i naši poslanci, ve snaze naplnit státní kasu. Docela jsem se bavila.(24.2.2016)

• otík

Hodně ukecaná, ze začátku až uřvaná ani ne moc vtipná komedie o chlapíkovi, který si pořídil sňatkovou kancelář a navíc podpořil zákon o povinném manželství pro muže nad 25 let, čímž si samozřejmě "pořídil" spoustu zákazníků. Přitom ještě stihl zkusit, co to je lyžovat, když to člověk neumí. Tato komedie je vtipná jen díky bonmotům Jindřicha Plachty, jakmile on zmizí z obrazovky, je to šílená nuda. Podprůměrná prvorepubliková komedie. Hudba: Eman Fiala(22.7.2011)

Režisér Svatopluk Innemann patřil v první polovině třicátých let k nejzaměstnávanějším a nejpopulárnějším tvůrcům. Jeho jméno zaručovalo určitou kvalitu a úroveň, danou dlouholetou praxí v oboru. Scénáristům pak nedalo příliš práce vytvořit nenáročnou veselohru podle právě žádaného sezonního střihu. V lehce erotickém snímku hrají hlavní roli milostné pletky několika mladých lidí, jejichž další osudy jsou spojeny s poněkud neobratným jednáním majitele sňatkové kanceláře. Ten se v podání Jindřicha Plachty stává vděčným zdrojem filmového humoru, krášleného neobratnými lyžařskými eskapádami titulního představitele. Kouzlo romantických dobrodružství vzbuzují zasněžené hřebeny krkonošského masivu i příjemně znějící evergreeny Emana Fialy. Pro milovníky pikantních slečinek lze bez výhrad doporučit rozvernou Elu Šárkovou a šibalskou Jiřinu Šejbalovou. Vskutku sympatické zastavení.(6.10.2008)

Ranná komedie poplatná své době takový lepší průměr ničím moc vyjímečným nenadchne ale také nějak zásadně nepřekvapí a zařadila se tak k tomu obrovskému množství tehdejších malých ale ne nějak zvlášť významných komedií. Komedie je hlavně postavená a celá se točí kolem obrovského komediálního umu a vtipné výřečnosti J. Plachty který který je v některých skečích naprosto výborný. Jako majitel sňatkové kanceláře "VRKŮŮŮ" používá při své činnosti nové a neobvyklé metody včetně seznamování při zimních sportech. Jeho zájmy zasahují až do parlamentu kde se jedná o uzákonění mládenecké daně.Za zmíňku ještě stojí připomenout alespoň tu skvělou scénu na horách v Krkonoších a zejména tu na těch lyžích kdy si Plachta proštudoval celou lyžařskou encyklopedii-teorii ale nakonec mu je to stejně houby platné protože se předvede jako nemotorný a velice nešikovný lyžař který pak zcela vyčerpán leží na zemi tuším že někde v hotelové recepci. 2,5/5*.(5.6.2006)

V realitě počátku 30. let silně zasazená až cynicky satirická (já sám jsem se pobavil u spojení zimního mistra a Wintrova Mistra Kampana) neuhlazená a pěkně syrová komedie beroucí si na paškál spousta neduhů i naší současnosti - napadá mě jen vztah určitého typu dívek, údajných celebrit k penězům (a Plachtova průpovídka - láska nevyroste z husí kůže - stojí tedy za zapamatování). Nejvíce mě ovšem dostaly hodně věrné scény rozehánění demonstrace, dobové kavárny (kde si Vydra prohlíží fakt pěkné odvážné časopisy) a srocení feministických až bab. Výborný byl výběr herců a jejich vedení - Plachta, Šejbalová jako svůdná mondénní dámička (zpívající hříšné tango), její žárlivý manžel E. Fialy i zjemnělý továrnický synek Václava Vydry ml.(12.2.2011)

• - Ve filmu hraje hokejista Josef Maleček, jenž reprezentoval Československo ve 107 utkáních, v nichž vstřelil 114 branek. (M.B)

• - Josef Král (Pepík) sa v skutočnosti živil ako profesionálny športovec - rýchlokorčuliar. (Raccoon.city)