Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Už v meziválečném období měli lidé obtíže při seznamování, takže se uplatnila i sňatková kancelář. Ta filmová si navíc neklade žádné zábrany: vymýšlí si bizarní postupy, zkouší štěstí při zimních sportech a její zájmy sahají až do parlamentu... (oficiální text distributora)

Recenze (16)

nash. 

všechny recenze uživatele

Satirická komedie, kde se vše točí kolem Jindřicha Plachty a jeho snahy prosadit zákon o drsném 50% zdanění svobodných mužů, ukazuje, že svět se za těch osmdesát let příliš nezměnil. Byly tu erotické časopisy, feministky, policie rozháněla demonstrace slzným plynem, politici uměli jen schvalovat daně a lid o nich myslel v podstatě totéž co dnes („Čekat se nemůže. Přijdou volby, voličové dostanou rozum a je po mandátu a poslanecké slávě“). Přestože režie, střih i herecké výkony už dnes působí zastarale, Plachtovy lyžařské improvizace jsou okouzlující a mnohé z vtipů jsou překvapivě cynické nebo, řečeno naším současným newspeakem, nekorektní. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Sňatková kancelář je klasicky svěží záležitost z počátků zvukového filmu. Hlavní sólo hraje výřečný Plachta, námět je nekonečně vtipný až brutální. Podíváme se do pražských ulic i do hor, do příruček lyžování i na stránky pikantních pánských časopisů. Hlavního milovníka hraje skutečný hokejista Josef Král, toho druhého originální Václav Vydra ml., hlavní ženské jsou ty z nejroztomilejších, Ela Šárková v bezkonkurenčním oblečku s vlněnou čapkou s bambulkami a samozřejmě pikantní Jiřina Šejbalová, které to nejlépe sedí rozezpívané na baru. Pravidelné reprízy jsou nutné, protože tvé oči to poznaly... ()

Reklama

troufalka 

všechny recenze uživatele

Kde vás obžalovaný poznal?" "Von mě ještě vůbec nepoznal pane rado, ale až von mě pozná ...!!" Film provází zpěvem sdružení Kocourkovských učitelů. Jak je vidno, seznamování nebylo jednoduché ani v době minulé. "Pročpak jsem to neřek, že vám ten gramofon hodila na hlavu?" " To šlo spravit, von zas hraje." ()

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Ranná komedie poplatná své době takový lepší průměr ničím moc vyjímečným nenadchne ale také nějak zásadně nepřekvapí a zařadila se tak k tomu obrovskému množství tehdejších malých ale ne nějak zvlášť významných komedií. Komedie je hlavně postavená a celá se točí kolem obrovského komediálního umu a vtipné výřečnosti J. Plachty který který je v některých skečích naprosto výborný. Jako majitel sňatkové kanceláře "VRKŮŮŮ" používá při své činnosti nové a neobvyklé metody včetně seznamování při zimních sportech. Jeho zájmy zasahují až do parlamentu kde se jedná o uzákonění mládenecké daně.Za zmíňku ještě stojí připomenout alespoň tu skvělou scénu na horách v Krkonoších a zejména tu na těch lyžích kdy si Plachta proštudoval celou lyžařskou encyklopedii-teorii ale nakonec mu je to stejně houby platné protože se předvede jako nemotorný a velice nešikovný lyžař který pak zcela vyčerpán leží na zemi tuším že někde v hotelové recepci. 2,5/5*. ()

Marthos 

všechny recenze uživatele

Svatopluk Innemann. Režisér na roztrhání. Tempo jeho práce bylo přímo vražedné a tak není divu, že neřekl ne ani scénáristům tohoto lehounce nevázaného filmu. Ti zasadili svůj komediální příběh nejen do pražských barů a kaváren, ale také mezi zasněžené krkonošské hřebeny. A aby se diváci v kinech nenudili, vysypali z rukávu zaručený trumf – výtečného Jindřicha Plachtu, který sehrál rozkošnou figurku popleteného majitele sňatkové kanceláře a lyžaře-teoretika. A pro milovníky pikantních slečinek lze bez výhrad doporučit rozvernou Elu Šárkovou a šibalskou Jiřinu Šejbalovou. Vskutku sympatické zastavení v časech, kdy si kdekdo prozpěvoval prudce nakažlivý šlágr Emana Fialy Tvé oči to poznaly a decentní pohoršení vzbuzoval nanejvýš umělecký magazín dospělých Eros. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (2)

  • Ve filmu hraje hokejista Josef Maleček, jenž reprezentoval Československo ve 107 utkáních, v nichž vstřelil 114 branek. (M.B)
  • Josef Král (Pepík) sa v skutočnosti živil ako profesionálny športovec - rýchlokorčuliar. (Raccoon.city)

Reklama

Reklama