Už v meziválečném období měli lidé obtíže při seznamování, takže se uplatnila i sňatková kancelář. Ta filmová si navíc neklade žádné zábrany: vymýšlí si bizarní postupy, zkouší štěstí při zimních sportech a její zájmy sahají až do parlamentu... (oficiální text distributora)

raroh

V realitě počátku 30. let silně zasazená až cynicky satirická (já sám jsem se pobavil u spojení zimního mistra a Wintrova Mistra Kampana) neuhlazená a pěkně syrová komedie beroucí si na paškál spousta neduhů i naší současnosti - napadá mě jen vztah určitého typu dívek, údajných celebrit k penězům (a Plachtova průpovídka - láska nevyroste z husí kůže - stojí tedy za zapamatování). Nejvíce mě ovšem dostaly hodně věrné scény rozehánění demonstrace, dobové kavárny (kde si Vydra prohlíží fakt pěkné odvážné časopisy) a srocení feministických až bab. Výborný byl výběr herců a jejich vedení - Plachta, Šejbalová jako svůdná mondénní dámička (zpívající hříšné tango), její žárlivý manžel E. Fialy i zjemnělý továrnický synek Václava Vydry ml. ()

troufalka

Kde vás obžalovaný poznal?" "Von mě ještě vůbec nepoznal pane rado, ale až von mě pozná ...!!" Film provází zpěvem sdružení Kocourkovských učitelů. Jak je vidno, seznamování nebylo jednoduché ani v době minulé. "Pročpak jsem to neřek, že vám ten gramofon hodila na hlavu?" " To šlo spravit, von zas hraje." ()

Marthos

Režisér Svatopluk Innemann patřil v první polovině třicátých let k nejzaměstnávanějším a nejpopulárnějším tvůrcům. Jeho jméno zaručovalo určitou kvalitu a úroveň, danou dlouholetou praxí v oboru. Scénáristům pak nedalo příliš práce vytvořit nenáročnou veselohru podle právě žádaného sezonního střihu. V lehce erotickém snímku hrají hlavní roli milostné pletky několika mladých lidí, jejichž další osudy jsou spojeny s poněkud neobratným jednáním majitele sňatkové kanceláře. Ten se v podání Jindřicha Plachty stává vděčným zdrojem filmového humoru, krášleného neobratnými lyžařskými eskapádami titulního představitele. Kouzlo romantických dobrodružství vzbuzují zasněžené hřebeny krkonošského masivu i příjemně znějící evergreeny Emana Fialy. Pro milovníky pikantních slečinek lze bez výhrad doporučit rozvernou Elu Šárkovou a šibalskou Jiřinu Šejbalovou. Vskutku sympatické zastavení. ()

NinadeL

Sňatková kancelář je klasicky svěží záležitost z počátků zvukového filmu. Hlavní sólo hraje výřečný Plachta, námět je nekonečně vtipný až brutální. Podíváme se do pražských ulic i do hor, do příruček lyžování i na stránky pikantních pánských časopisů. Hlavního milovníka hraje skutečný hokejista Josef Král, toho druhého originální Václav Vydra ml., hlavní ženské jsou ty z nejroztomilejších, Ela Šárková v bezkonkurenčním oblečku s vlněnou čapkou s bambulkami a samozřejmě pikantní Jiřina Šejbalová, které to nejlépe sedí rozezpívané na baru. Pravidelné reprízy jsou nutné, protože tvé oči to poznaly... ()

Karlos80

Ranná komedie poplatná své době takový lepší průměr ničím moc vyjímečným nenadchne ale také nějak zásadně nepřekvapí a zařadila se tak k tomu obrovskému množství tehdejších malých ale ne nějak zvlášť významných komedií. Komedie je hlavně postavená a celá se točí kolem obrovského komediálního umu a vtipné výřečnosti J. Plachty který který je v některých skečích naprosto výborný. Jako majitel sňatkové kanceláře "VRKŮŮŮ" používá při své činnosti nové a neobvyklé metody včetně seznamování při zimních sportech. Jeho zájmy zasahují až do parlamentu kde se jedná o uzákonění mládenecké daně.Za zmíňku ještě stojí připomenout alespoň tu skvělou scénu na horách v Krkonoších a zejména tu na těch lyžích kdy si Plachta proštudoval celou lyžařskou encyklopedii-teorii ale nakonec mu je to stejně houby platné protože se předvede jako nemotorný a velice nešikovný lyžař který pak zcela vyčerpán leží na zemi tuším že někde v hotelové recepci. 2,5/5*. ()

• Josef Král (Pepík) sa v skutočnosti živil ako profesionálny športovec - rýchlokorčuliar. (Raccoon.city)
  • Ve filmu hraje hokejista Josef Maleček, jenž reprezentoval Československo ve 107 utkáních, v nichž vstřelil 114 branek. (M.B)