• nash.
  ***

  Satirická komedie, kde se vše točí kolem Jindřicha Plachty a jeho snahy prosadit zákon o drsném 50% zdanění svobodných mužů, ukazuje, že svět se za těch osmdesát let příliš nezměnil. Byly tu erotické časopisy, feministky, policie rozháněla demonstrace slzným plynem, politici uměli jen schvalovat daně a lid o nich myslel v podstatě totéž co dnes („Čekat se nemůže. Přijdou volby, voličové dostanou rozum a je po mandátu a poslanecké slávě“). Přestože režie, střih i herecké výkony už dnes působí zastarale, Plachtovy lyžařské improvizace jsou okouzlující a mnohé z vtipů jsou překvapivě cynické nebo, řečeno naším současným newspeakem, nekorektní.(19.3.2011)

 • otík
  **

  Hodně ukecaná, ze začátku až uřvaná ani ne moc vtipná komedie o chlapíkovi, který si pořídil sňatkovou kancelář a navíc podpořil zákon o povinném manželství pro muže nad 25 let, čímž si samozřejmě "pořídil" spoustu zákazníků. Přitom ještě stihl zkusit, co to je lyžovat, když to člověk neumí. Tato komedie je vtipná jen díky bonmotům Jindřicha Plachty, jakmile on zmizí z obrazovky, je to šílená nuda. Podprůměrná prvorepubliková komedie. Hudba: Eman Fiala(22.7.2011)

 • Skuby47
  ***

  Neokoukaná pamětnická komedie, která je v televizi uváděna jen velmi zřídka, protože nepatří zrovna k těm nejzdařilejším. Nejvíc se zde herecky prosadil Jindřich Plachta, který táhne nejen sňatkovou kancelář, ale i celý film. Abych nekřivdila, najde se tu i řada vtipných momentů jako jsou třeba schůze neprovdatelných feministek i zapřisáhlých starých mládenců, a seznamka při zimním sportování na horách. Při nedostatku sňatkuchtivých mužů se podaří vedoucímu kanceláře dostat do parlamentu zákon o povinném manželství, v němž svobodným mužům nad 25 let hrozí daň z mládenectví ve výši 50% příjmu. Jen aby se toho někdy nechytli i naši poslanci, ve snaze naplnit státní kasu. Docela jsem se bavila.(24.2.2016)

 • Karlos80
  ***

  Ranná komedie poplatná své době takový lepší průměr ničím moc vyjímečným nenadchne ale také nějak zásadně nepřekvapí a zařadila se tak k tomu obrovskému množství tehdejších malých ale ne nějak zvlášť významných komedií. Komedie je hlavně postavená a celá se točí kolem obrovského komediálního umu a vtipné výřečnosti J. Plachty který který je v některých skečích naprosto výborný. Jako majitel sňatkové kanceláře "VRKŮŮŮ" používá při své činnosti nové a neobvyklé metody včetně seznamování při zimních sportech. Jeho zájmy zasahují až do parlamentu kde se jedná o uzákonění mládenecké daně.Za zmíňku ještě stojí připomenout alespoň tu skvělou scénu na horách v Krkonoších a zejména tu na těch lyžích kdy si Plachta proštudoval celou lyžařskou encyklopedii-teorii ale nakonec mu je to stejně houby platné protože se předvede jako nemotorný a velice nešikovný lyžař který pak zcela vyčerpán leží na zemi tuším že někde v hotelové recepci. 2,5/5*.(5.6.2006)

 • Ironfood
  **

  Celé to stojí na Plachtovi, kterému se sice (zejména ze začátku) podaří pár hlášek, ale na utáhnutí celého filmu to nestačí (navíc místy sklouzává do naprosté trapnosti, což u něj koneckonců není až tak neobvyklé). Kromě něj už stojí za zmínku v podstatě jen erotické časopisy, řádění ženského spolku a moje oblíbenkyně Šlemrová.(22.10.2017)

 • - Ve filmu hraje hokejista Josef Maleček, jenž reprezentoval Československo ve 107 utkáních, v nichž vstřelil 114 branek. (M.B)

 • - Josef Král (Pepík) sa v skutočnosti živil ako profesionálny športovec - rýchlokorčuliar. (Raccoon.city)