Jan Svěrák vás ve fantastické, žánrově těžko definovatelné podívané zve do světa za televizní obrazovkou, kde se to hemží lidskými obrazy žijícími z naší energie. Nesmělý outsider Olda je jednou z obětí. Celková ztráta energie se nedá léčit aspirinem, a tak Oldovi posílenému energií ze stromů a nečekanou první láskou nezbývá jiné východisko, než tasit ovladač, zavěšený proklatě nízko u boku. Po vzoru amerických Terminátorů, Likvidátorů a Predátorů se pouští do boje s neporazitelnou televizní hydrou. (Magic Box)

Tiiso

Režisér v tomto filmu dokázal svůj filmařský talent a kvalitu. Hlavně mě dokázal potěšit styl humoru, kterým paroduje slavný americký sci-fi film. V ději se odrážejí klasické otázky lidského pokolení vůči společnosti a životu vůbec. To se stalo obecně obchodní značkou českých filmů po revoluci a způsobilo, že dnes ve většině tuzemské výrobě jsem svědkem miliónů dialogů, které plodí nekonečný zástup režisérů a který ve mě vzbuzuje pocit, že jsou všichni plni komplexů. To jen tak na okraj. ()

leftfield

Akumulátor je dle mého skutečně nedoceněným dílem. Poprvé jsem ho viděl někdy v době vzniku takže zhruba před čtrnácti lety a jelikož mi v tě době bylo třincát let i já jsem ho nedocenil. Každopádně mi Svěřákův "neúspěch" začal vrtat hlavou, našel jsem si jeho hondnocení a rozhodl se dát filmu druhou šanci. A byl jsem opravdu mile překvapen. Vskutku originální zápletka se skvělou režií, povedenými vtipy a v neposlední řadě skvělou hudbou Ondřeje Soukupa. Takže i když se z filmu s ohledem na datum jeho výroby stává pomalu film pro pamětníky:) tak já vřele doporučuji. ()

zElina

Krásný naučný snímek, po kterém by člověk měl vstanout od obrazovky a říct si "již nikidy". Náplň nemá chybu a příběh mě přitáhl a nepustil až do konce. Scény a záběry z mediálního světa jsou perfektní, velmi oceňuji tohle Svěrákovo dílo jedno z mála jeho pozoruhodných výplodů. Rozhodně styl jakým zobrazuje lidské tělo člověka musí zarazit ať už v pozitivním či opačném směru. Jinak krásná vzpomínka na dětství, kdy jsem tento film zřela poprvé. ()

Rodin

Podle mě je tohle zcela nedoceněný filmový skvost, nabitý neuvěřitelným chytrým humorem a Svěrákovým hračičkovstvím (hlemýždi, krevní řečiště, detaily zubního ošetření...). Honza si prostě skvěle pohrál a já jsem se neuvěřitelně bavil tehdy a bavím dodnes. ()

lenzi

Na prvý krát som to nepochopil, na druhý som to považoval trochu za zlátaninu. Postupne som tomu prichádzal na chuť, ktorá ostala až doteraz. ()

Tanmut

Skvostné dílo, v dnešní "počítačové" době ještě aktuálnější metafór. Petr Forman výborně ztvárnil "No-lifera" Oldu. Nejeden počítačový závislák by se v něm mohl poznat a možná i kdekdo z místních filmových. Klidně bych si dokázal představit druhý díl - dostat Sněhurku do postýlky v internetovém věku bude jistě snažší než v televizním pravěku. ()

Astrebleue

Tenhle film Vás nabije! Aneb jak jsem podlehla dojmu, že ten film je hotová filosofická studnice, Svěrákův Faust. Mrzí mě, že Petra Formana jsem už v hlavní roli nikde neviděla, hraje opravdu skvěle. A ty prostřihy s lidskou anatomií nebo skládačkou krajiny, prostě úchvatný. Jsem zas po letech ,,objevila Ameriku". Jednoznačně jeden z TOP10 filmů proti depresi. ()

PaRi

Tak tenhle chytrý film stárne jak dobré víno. Po letech jsem si ho pustil a znovu mne potěšil. Skvěle natočený s výbornou kamerou F. A. Brabce. ()

1mArc0

Ak by to bolo vydané v Amerike, bol by z toho celosvetový hit. Je skvost modernej kinematografie. Zdeněk podáva divákovi retrospektívny pohľad, ako sa niekedy nakrúcali filmy. Skvost českej kinematografie. /95 %/ ()

Maras.L

Podle mého názoru je nejdůležitější velká sebereflexivita snímku. Myslím si totiž, že Jan Svěrák na filmové diváky ušil velkou boudu a my mu tu jeho vyprávěnku pěkně všichni papáme. Je to jedna velká IRONIE a o to mu právě šlo - všichni na tem film koukáme v televezi až do zblbnutí a pak říkáme, jak je ta televize ošklivá a vysává nás. A to je od něj geniální počin. Zkrátka nás všechny nachytal na švestkách. Vždy jsem se trochu bál se na tento Svěrákův počin podívat a byl zrazován spoustou mých přátel. Když jsem ale překonal vnitřní odpor a odpoutal se od předsudků, musím říct, že se mi Akumulátor opravdu hodně líbil. Technická stránka je skvělá a mile mě překvapila. Herecké výkony mi přišly trochu slabší, ale to vůbec nevadí. ()

Jaromír

Perfektní zajímavý film na neobvyklé téma. K dokonalosti mu ještě něco chybí, ale ta unikátnost a jednoznačné vybočení z běžné produkce je třeba ocenit. ()

vitac.

Akumulátoru 1 jsem se dlouho vyhýbal, možná i díky zvláštnímu názvu. Teď už vím že neprávem, je to výborný film, plný zajímavých a originálních nápadů (samotná nosná myšlenka filmu o vysávání energie je super). Svěrákův humor je mi blízký, takže jsem se nasmál dosytosti (tys mi dal, udělám z toho tady kulničku na dříví atp.:)), z hereckých výkonů mě zaujal Bolek Polívka, postavy buranů a ožralů ožratých mu jdou dokonale, kuriozitou Koller s Kodymem jako pokrevní bratři z divokého západu... ()

Mykhaluu

Bylo to vážně na naše poměry dobře udělané... místy trochu podělané! Ale kritizovat bych si to nedovolil a místy jsem se i svíravě bavil... :) A televize se bojím ještě pořád! :-D ()

Tuniak DF

Prečo akumulátor 1? Neviem o tom, že by bola dvojka :-/ ... každopádne veľmi veľmi originálne téma z dielne Svěrákovcov, a u mňa jednoznačne najlepší film od neho. Vtip je nad vecou, niekedy až cimrmanovský, Formanovci aj Brychtová sa ujali role s citom a presvedčivo (Svěrák ako vždy famózny). Scénky ako z akčného filmu, keď skáče a vypína televízori ovládačmi, indián s titulkami či trik zo žiarovkou sú nezabudnuteľné okamihy. Filmu nemám ani čo vytknúť, jednoducho 10/10 ()

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady