Jan Svěrák vás ve fantastické, žánrově těžko definovatelné podívané zve do světa za televizní obrazovkou, kde se to hemží lidskými obrazy žijícími z naší energie. Nesmělý outsider Olda je jednou z obětí. Celková ztráta energie se nedá léčit aspirinem, a tak Oldovi posílenému energií ze stromů a nečekanou první láskou nezbývá jiné východisko, než tasit ovladač, zavěšený proklatě nízko u boku. Po vzoru amerických Terminátorů, Likvidátorů a Predátorů se pouští do boje s neporazitelnou televizní hydrou. (Magic Box)

Joski

Jeden z naj Svěrakovských filmov (otec&syn ):-))) Kopec fantázie, humoru a mystiky:-))) Určite patrí do skupiny kvalitnej českej komédie! ()

wacheksite

Celkově na 4*, když ale vezmu v potaz dobu a zemi vzniku, tak to 5* dá... Krásně natočeno se skvělým Svěrákem a Formanem. Příběh mě bavil a nikdy bych něco takového nečekal. Doporučuji! ()

waska

Jednoznačně nejhorší Svěrákův film, jehož smyls mi naprosto uniká ..Jak je vidět, nejsem sám. Na druhou stranu oceňuji inovátorský přístup a odvážný nápad, stejně tak jako na svou dobu vcelku povedené triky. Petr Forman se své role ujal se ctí, obstál na jedničku. Avšak bohužel jak jsem již řekl, film jde trochu mimo mě.. ()

Petulka88

Docela příjemné dílko. Jen nesmíte očekávat nic složitějšího. Je to v podstatě pitominka, plná roztomilých zvláštních efektů. Až se ani nechce věřit, že to natočil Svěrák... ()

mudvayner

Akumulátor mi unikal celkem dlouho, to uznávám. A po shlédnutí marně pátrám v paměti, proč. Tenhle těžko žánrově zařaditelný film je prostě krásný. Je to těžké hodnotit, ale něčím mne to chytlo a nepustilo. Nechci míchat jablka s hruškama, ale tenhle Svěrákův film je o třídu lepší než Vratné lahve, a to je dělí 16 let. Prvky komedie, drama, sci-fi... film asi ani sám neví, čím vlastně chce být. Ale příběh sám o sobě je, až na pár hluchých míst, poutavý a hlavně originální. Když to člověk srovná s tím, jaké bludy a sračky na nás dnes valí česká produkce, musím tomu 4 hvězdy dát. Pokud máte rádi filmy Jana Svěráka, můžu doporučit. Pokud máte rádi Zdeňka Svěráka, neměli byste vynechat. A pokud vám jejich spolupráce svědčí jako mně, tak neváhejte :) ()

Veseldaa.!

Vskutku originální námět, žánrově těžko definovatelný. Tak proč ne za 5*? Režisér je Jan Svěrák a pro zopakování projekce z jeho filmografie mám jiné adepty. Jednoduše řečeno mě to tolik nebavilo jako např. Obecná škola a jiné. Co naopak musím vyzvednout je kamera od F. A. Brabce. Scéna v prodejně elektroniky byla hooodně západní, palec nahoru. ()

marek86

Akumulátor je vlastně taková uplně jiná komedie. Koketující s myšlenkou síly okolo nás. Scénáristicky by si člověk řekl, že bude velmi těžké vymyslet nějakou kvalitní a vtipnou komedii na toto téma. Ale v rukou pana Svěráka ožívá snad i dřevo. Výborný film s absolutně nejvtipnější větou pana Smoljaka v závěru. Moje hodnocení 8/10. ()

josieaddms

Úplná volovina. Ani si přesně nedokážu představit jak tohle mohlo někoho napadnout, a sehnat spoustu lidí, kterým to přišlo jako skvělý nápad, a podíleli se na realizaci. Petr Forman je opravdu nesmírně odporný člověk, a jeho herectví mi je nad míru protivné. Edita Brychtová mě taky spíše děsila, a tu jednu hvězdičku si ode mě zaslouží moji oblíbenci Polívka a Svěrák. Ale film je to jinak opravdu špatný, nápad je jako od desetiletého kluka, a nevím pro kterou věkovou kategorii to mělo být, nebo co to vlastně bylo za žánr. Je to ujetý, ale ne v tom dobrém slova smyslu. Spíš je to celé omyl. ()

Shakaar

Mile mě to překvapilo. Z komentářů a od známých jsem měl signály, že se jedná o divný film. Přitom vtipně popisuje současnou problematiku. Televize nás sice nevysává, ale PC a technika obecně lidi odrazuje od jiných aktivit. Když navíc vezmu v potaz i zajímavé obsazení a hudbu, která je u Svěráka klasicky špičková, tak to není zas tak špatné. Já jsem se na to díval s tím, že to nelze brát vážně a je potřeba si to užít. Je škoda, že v minulosti to moc úspěch nemělo, krom toho že se na to šlo 400 000 diváků, což na dobu kdy televize pomalu přebírala diváky byla slušná porce. Ode mě za svým způsobem nadčasovost to má lepší i horší 4* a rád se za čas mrknu, jaký byl Svěrák idealista. ()

Inozuka

Můj nejoblíbenější film od Svěráka. Je to sice trochu ulítnuté, ale originální a s výbornými dialogy a poselstvím. Teď s odstupem času filmu trochu ubírají zakomponované jednoduché odkazy na tehdejší televizní tvorbu (reklamy na kávu Vašut a FA sprchové gely), ale jinak je to pořád bomba, sdělením možná aktuálnější než v době vzniku. Scénáristicky to trochu připomíná ulítlosti Charlieho Kaufmana. Petr Forman je jako uťápnutý hrdina požíraný televizí naprosto přesný. A o zbytku hereckého obsazení se dá říct to samé. A scéna s přijímáním energie z hudby na Verdim je má nejoblíbenější vůbec... ()

Hashirama

Proyas a Lynch by Svěrákovi určitě vzdali hold, a sestry Wachowské jakbysmet. Americké vzory po česky, s grácií, elegantně, kreativně, s typicky tuzemským gustem a fištrónem. Svěrákova fantazie se nezapře ani v námětu, ani v odvážném a relativně “velkolepém” zpracování, které dokáže téměř po celou stopáž chrlit originální vizuální a technické nápady (zvlášť práce s rekvizitami, kulisami a kamerou). Jen škoda, že se nechává Svěrák svým zápalem trochu unášet a výsledek tak není úplně laserově zacílený, díky čemuž se příběh v jistých momentech vleče a moje pozornost v závěru maličko poklesla. Přesto tleskám nadšením nad tímto naším českým Matrixem, a věřím, že třeba takový Pelevin by si u tohoto filmu rozhodně přišel na svoje. ()

kukkik

Jestli je tohle sci-fi, tak já jsem severokorejský ministerský zmocněnec pro genderovou rozmanitost. Jakási podivná, experimentální ezopatlanina, kterou sice pánům Svěrákům nezapírám, nicméně ji naprosto neoceňuji a upřímně mi nesedí a nelíbí se mi. Tenhle film má pro mě jedinou přidanou hodnotu a tou je velice decentní soft-core pornografie, páně Zdeňku Svěrákovi tolik vlastní. 1/5 ()

Abdul

Divácky nedoceněné dílo tandemu Svěrák/Svěrák, což se však dá připsat jeho netradičním schématickým aspektům. Duchem asi nejambicióznější český snímek 90. let, jehož kvality podtrhují i výtečně napsané (taktéž zahrané) role. Můj nejoblíbenější počin od Svěráků. ()

Bukiet

Takový nijaký film, který měl dopředu vcelku velkou reklamu a pak zaslouženě zapadnul. Na druhou stranu, proti tomu co se u nás točilo a stále točí, je to vlastně odvážný kousek a proto přidávám jednu hvězdu. ()

thestral

takové malé české sci-fi,ale řekla bych,že dost dobré,i když moc lidí ho asi rádo nemá,já dávám hvězdičky....spousta fajn nápadů,zajímavý námět,prostě...jo:-) ()

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady