Jan Svěrák vás ve fantastické, žánrově těžko definovatelné podívané zve do světa za televizní obrazovkou, kde se to hemží lidskými obrazy žijícími z naší energie. Nesmělý outsider Olda je jednou z obětí. Celková ztráta energie se nedá léčit aspirinem, a tak Oldovi posílenému energií ze stromů a nečekanou první láskou nezbývá jiné východisko, než tasit ovladač, zavěšený proklatě nízko u boku. Po vzoru amerických Terminátorů, Likvidátorů a Predátorů se pouští do boje s neporazitelnou televizní hydrou. (Magic Box)

aLPaC

Výborné počin. Trochu netypický na český film. Kdybych neznal herce a tak, skoro by se dal splézt s holywoodskou produkcí. Vynikající kamera, fantastická hudba (taková kombinace Silvestriho a Elfmana řekl bych), dobrý a originální scénář a pointa, v česku v té době převratné triky, celkově mi přišel tento film takového Burtonovského rázu. Zdeněk Svěrák jasně vládne a jeho scény, zvláště ty v úvodu jsou geniální. Škoda, že poté z plátna víceméně sleze, protože vlastně jediná výtka je pro mě Petr Forman jako hlavní hrdina. Nevím, proč byl obsazen, protože herecky to absolutně nedává. Tam kdyby si dal Jan Svěrák trošku více záležet, mohlo to být i za plný počet hvězd. Takto dobré čtyři. ()

Suchinnen

V mnoha ohledech nedotažené, ale přesto nemůžu jinak. Tak originální, vtipné a díky Svěrákovi staršímu i poučné dílko tady do té (a od té) doby dle mého názoru nevzniklo a jen tak nevznikne. Pro mě nesrovnatelně silnější zážitek než Tmavomodrý svět. ()

Perfo

Přišlo mi to jako neuvěřitelně pitomí film. Svěrák se teda moc nevytáh, spíš se sám skopnul. Hvězdička za vehementní výkon hlavního představitele. ()

kamil.i

Sci-fi dobrodružná, čierna, fantasy, poetická dramédia alebo najpodivuhodnejší český film, aký kedy vznikol. Mnohí diváci ho neobľubujú pretože je vraj umelecký. Nesúhlasím. Pôsobí multižánrovo, no v skutočnosti je to len jeden žáner- rýdza svěrákovčina. Bohatá obrazotvornosť sa divákovi javí "umelecky", no Akumulátor 1 nie je myšlienkovo filozofický a interpretačne otvorený, ale naopak, veľmi priamy, čo oceňujem. Zjednodušene- Akumulátor je vizuálne originálny film o tom ako nám televízia uberá energiu a zážitky zo života. Škoda niektorých rozpačitých scén, ktorých nebolo práve málo. ()

Gulde

Tak to je dobrej úlet, ale podařilo se. Originální snad každým coulem, a to se mi na tom celém líbí nejvíce. Beru to spíš jako takovej experiment, snad než regulérní film. Ale dobře si to utahuje z klasickýho vysedávání u TV. Hodilo by se to teď trochu modernizovat a udělat film s obdobným námětem, ale s tématem internetu. Každopádně pobavilo! ()

waits

Po letech je, myslím, možné uznat, že Jan Svěrák natočil nápaditý, optimistický a zábavný film (plus standardně lehce svěrákovsky laskavý) a ještě ke všemu s mravním poučením. Vůbec bych se nedivil, kdyby byl pod scénářem podepsaný Charlie Kaufman, do tak ulítlých vod se dvojice Svěráků spolu se sklepovským Janem Slovákem odvážili. Typově přesní jsou Forman s Brychtovou, stejně tak ale i Svěrák, Labuda nebo Polívka (a taky sexy polonahá Pergnerová:) Slabší návštěvnost (tedy, na Svěráka - tržby 10 milionů Kčs, 400 tisíc diváků) se dají připočíst roku vzniku. Kdyby tak pořád vznikala takovéhle české filmy, s takovou viditelnou radostí a originalitou! ()

Klajnik

Za první půl hodinku byl dal 4/5. Spousta nápaditých scén a dost zajímavej rozjezd a ňoumovi, kterému dochází energie do života a tak se učí, jak ji získat pod supervizí Zdeňka Svěráka, z níž vyplynula řada super dialogů. Zbytek filmu se však ukáže být poměrně nudným. Chybí tomu sevřenost a Svěrákovy laskavé důvtipnosti začalo být až až. Celé dění ztratilo půvab a já do toho přestal být zainteresovaný. Valnou většinu filmu jsem tedy jen v nudě přečkal. Současně se mi ale líbí, že se někdo pokusil o něco originálního. Kéž by to neztratilo záběr a nestalo se to ve výsledku tak rozplizlým. ()

JM87

O tomhle filmu jsem věděl od dětství, ale stále jsem se mu vyhýbal, protože jsem ho považoval za kravinu. V dlouhé chvíli jsem ale hledal co si pustit na jedné internetové televizi a narazil jsem na tohle. Tak skvěle bizzarní film se spoustou suprových nápadů jsem neviděl. Nebudu vám to popisovat, prostě se podívejte, stojí to za to. ()

Honza dAve

Jedna z nejoriginálnějších českých komedií, už ten název je přece báječná parodie. Scénka z Vinnetoua a post coitum rozhovor : "Tys mi dal." "Ne, to ty jsi dala mě." patří k nezapomenutelným. Perfektní Petr Forman a vtipná vedlejší role Bolka Polívky. ()

percival

tento kousek patří k mým nejoblíbenějším českým, něco tak originálního a zábavného těžko najít i za hranicemi, u nás jednooký mezi slepými králem. nechápu, proč zapadl v zapomění... ()

Saur.us

Velká scifi malého národa. Zábavná a vychytaná. Jako lahůdku musím zmínit trikovou stránku filmu. Nedoceněná lahůdka. ()

gonga

Neuvěřitelnej bizár, jak tohle mohlo stát 40 mega a hlavně jak někdo na tohle těch 40 mega mohl dát, to vůbec nechápu. ()

Helldo

Koukl jsem na seznam herců, na žánr a poté jméno režiséra a stejně jsem byl více než mile potěšen. Ač mnoho jiných českých psycho-scifi-fantasy není :D …a kvalitních už tuplem vůbec, tak toto je jasně všechny, o několik tříd převyšuje. PS: tu knihu o babě mám doma… :) ()

mh.mail

80% - Mně se Akumulátor 1 líbí, ačkoliv mám pocit, že tenkrát při jeho prvním shlédnutí v kině jsem byl zpočátku trošku překvapený, asi jsem čekal něco mírně jiného. Námět mi přijde originální a vtipně zpracovaný, vůbec celý film na mě působí nevykalkulovaným dojmem, na rozdíl od pozdějších počinů dua Svěráků (Kolja, Tmavomodrý svět a možná i další). Celý děj drží v rámci námětu pohromadě a navíc je nám tu servírováno nemálo povedených scén, ze kterých bych jmenoval například bizarní „sešlost“ stomatologické komory, kde naprosto vyniká šílený profesor v úchvatném podání dr. Ivana Vyskočila, či ovladačskopistolnický souboj Petra Formana s upírskými televizory. Prostě docela příjemný a originální „úlet“, ve kterém je toho moralizování jenom, co by se za nehet vešlo. ()

piranha

Pro mě dost rozporuplný dojem. Některé scény jsou dost dobrou parodií akčních filmů, myšlenku jsem taky identifikovala, ale pořád nevím,co si o tom celkově myslet. Možná kdyby tam bylo víc Zdeňka Svěráka a těch jeho hlodů, mohlo to být lepší. ()

lsd

Celkem zajímavé (především formálně), ale obsahově je to docela o ničem. Základní myšlenka je určitě zajímavá, ale někdy to trochu ztrácí dech. Herecké výkony také spíše průměrné(až na opět skvělého Polívku a Svěráka) a Petr Forman mě do role moc nesedl a trošku kazil dojem z filmu(přiznám se, že to není můj oblíbený herec). Místy je to hodně vtipné, jenže jako celek to zas tak moc nefunguje. ()

Elin

Film, který jsem nejspíš nepochopil. Podle mě naprosto o ničem. Druhou hvězdičku jsem dal snad jen z úcty k pánům Svěrákům. ()

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady