Hlavní postavou příběhu je nenapravitelný smolař Standa (Jiří Macháček), se kterým si osud pěkně pohrává. Zrovna ho pustili z vězení a on věří, že karta jeho života se obrací. Bývalý šéf Zdeněk (Ivan Trojan) mu totiž něco dluží a Standa si konečně může splnit to, o čem snil. Jenže potká Ondřeje (Marek Taclík), a to je oproti Standovi ještě větší nešťastník a blázen. Jejich smůla se násobí, a to nemůže dopadnout dobře. Zdeněk má restauraci, manželku Sandru a dvě děti. Manželka je přísná, spolehlivá a ekologická. Děti jsou hodné, učí se a hrají si. Všechno se daří, než potká Standu a Ondřeje... (HBO Europe)

Ajinka126

No fuj, nevím komu přijdou k smíchu sexuální úchylky. Já jsem se zoofilii teda nezasmála. A už jsem po tom ani neměla moc chuť ten film dokoukat. Už jen krůček, aby někoho napadlo udělat černou komedii na téma pedofilie, ne.. Nechci přehánět, ale zůstala jsem z toho znechucená. Ty jo.. a to jsem si myslela, že černý humor zvládám. Tady to úplně snížilo můj celkový dojem z filmu a to mě kombinace Macháček + Trojan + obnažený Dlouhý z počátku zaujala. Nakonec jsem svoje předsudky odsunula, abych zjistila, že černý humor mi v českém podání nějak nesedí. ()

Marsik

ČT1 HD - Takové na hraně. Obsazení na jedničku, chvílemi se velmi dobře bavíte, některé hlášky jsou fakt vtipné, ale jindy zase trapnost a nudné scény převyšují. 69% ()

fannah

Bezvadná černá komedie. Ivan Trojan a Jiří Macháček hráli skvěle, každý to svoje. Se Samotáři to sice nemá moc společného, ale je to nadprůměrný film, na který doporučuji všem se podívat. Já bych ten cirkus chtěla vidět. Ne! ()

baribal

V jednotlivých částech to vypadá vtipně a zdařile.. pustíte film v polovině a prostě plno scén Vás pobaví.. paradoxně může být problém, když film vidíte celý a vnímáte ho od začátku až do konce. Pak zjistíte, že to je jen slepenec vtipných momentů. Komedie na tělo Macháčkovi. ()

Adman

Velmi zajímavé a složité na pobrání (pochopení), ale tady u mně velmi boduje "námět"... zde je opravdu originální. Film je plný gegů vtipných scének, vtípků, ale celé je to podmalováno velmi sputným příběhem, jednoho chudáka, který měl prostě smůlu na lidi okolo sebe, díky kterým se pak dostával do vězení a do průšvihů. Doporučuji vidět, je opravdu působící. ()

Rosana

Po dlouhé době dobrá česká komedie. Rozhodně mě potěšilo, že žádná z postav nebyla ve filmu zbytečně a narozdíl od amerických akčních filmů v tomto máme širší obrázek i o těch "zlých" - možná pak pochopíme, proč jsou zlí :) ()

frashmaker

V této komedii se ukázali snad všechny aspekty toho, co nemám rád. Nemám rád trapnost ve filmu, nemám rád herce Ivana Trojana protože mi není sympatický a jeho hraní mu nevěřím a nemám rád ani Jiřího Macháčka. Je mi sympatický a dělá dobrou hudbu, ale ač hraje dobře, není to můj šálek čaje. Možná však tech mnoho negativ zde nyní pomohlo k tomu, že jsem se docela mile bavil a kdyby bylo jiné herecké obsazení, které je mi bližší, asi bych možná i mohl hodnotit víše. I tak ale nadprůměrná česká komedie plná velice zajímavých nápadů. ()

SaNcHeZ_cz

Překvapivě více komornější než by se slušelo. Chladnější komedie která ve vodách nudy sází na vtipy které přichází těžce nečekané. Skvělí Taclík, Macháček a Trojan. ()

ivishka

Vkusně humorný film u kterého jsem se opravdu mlátila smíchy :-D...Neskutečné výkony Macháčka(scéna jak mu dají čaj z houbiček a on pak spadne na Dlouhého ze střechy a běhá jako magor po lese a leze po stromech :-D),Ivan Trojan a jeho Hitler a Vladimír Dlouhý v nezapomenutelné roli televizního moderátora jakéhosi pořadu načapám tě a dokonce se vyslékl uplně do naha.. Prostě svým způsobem nezapomenutelný český film a zaslouží si uznání. ()

Jillen

No...poté co jsem od kamaráda slyšel, že je to skvělý film plný dokonalých hlášek tak jsem to prostě musel vidět. Bohužel ani z půlky to nesplnilo mé očekávání. Macháček a jeho humor tu na mě nefunguje tak jako u Samotářů a až na pár dobrých hlášek, které vypustil z úst byl nudný. Říkám si za co takových hvězdiček? No u tohoto filmu musím výjmečně přihmouřit oko a ocenit naprosto dokonalý herecký výkon Ivana Trojana, kterého považuji za nejlepšího českého herce současna...jeho projev ala Hitler je nezapomenutelný! Dávám 70%(za Trojana) ()

Redlum

Neodolal jsem, nebot jsem tolik diskutovany film jeste nevidel. Prisli jej predstavit samotni tvurci (Ondricek, Machacek, Lukesova) a po filmu vylosovali pul milionteho navstevnika. Co se filmu samotneho tyce, za sebe muzu rict, ze jsem odchazel spokojeny. Machacek sice nicim neprekvapi a spis hraje opet na stejnou notu jako ve svych predeslych projektech, ale dobry herecky vykon podava zejmena Ivan Trojan v jeho fraskovitem ztvarneni hlavniho "zloducha" (koho mi to jen celou dobu pripominal?):) Navic bych vypichnul skvele obsazene detske herce. Zejmena filmova dcera Ivana Trojana je primo dabelska - takova Adamsovic Wednesday:)) ()

Vojcl

Skvěle ulítlá, místy až úchylná komedie, která se vám nemusí líbit, ale určitě vám utkví v paměti. Ačkoli to v podstatě nemá pořádný děj a jedná se spíše o několik vtipných epizod poskládaných dohromady, já jsem se u toho ohromně bavil. Nezapomenutelné hlášky, Macháček zase s tím svým tupým "vyhuleneckým" výrazem a brilantní Trojan. Pokud přistoupíte na pravidla scénáristovy hry, nezůstanete neodměněni. Jen by mě zajímalo, jak se tvůrcům podařilo přesvědčit přední české herce, aby ze sebe před kamerou udělali totální kretény... ()

numi

Velká série zatraceně dobrých gagů, která je inteligentním způsobem propojena do zajímavého příběhu, který obsahuje nejen pointu, ale i závěrečnou myšlenku. A to ne jen jednu. Závěrečné tři úsměvy by vydaly za tisíce slov. David Ondříček má opět ulehčenou režii, neboť Macháček a Taclík jsou lůzři k pohledání, Pollertová-Trojanová je mrazivě dokonalá (stejně jako obě děti) a Trojana s Třískou režírovat není třeba. Možná že největším překvapením filmu zůstává fakt, že nejkomičtější není zmiňovaná ústřední dvojka smolařů, ale naprosto bezkonkurenčně poskládaná rodinka, ve které by psychiatr chrochtal blahem. Ostatně, stejně jako filmový divák... Samotáře Ondříček nepřekonal, ale tímhle snímkem minimálně dokázal to, že točit prostě umí. [říjen 2006] ()

zipper111

Já nevim, ale mě se to hrozně líbilo:) Všechny postavy jsou tak neuvěřitelně máklý, Trojan zahrál naprosto geniálně Hitlera, pořád je prdel a prostě mě tendle film pobavil. Opravdu černej humor ;) ()

BloodyVamp

Jedna ruka netleská je na české poměry zvláštní film (myslím jako kompliment). Dialogy sice místy hodně šustí papírem, scénář je nevyrovnaný a místy skřípe až běda, plus herecké výkony některých ženských rolí viditelně pokulhávají. Ovšem ! Je tu výborně sehrané duo, které se skvěle doplňuje- Tacklík-Macháček, charizmatický Ivan Trojan v netradičně pojaté roli. Je tu obrovské množství popkluturních odkazů, doslova se to tu hemží vypointovanými hláškami a gagy, jež nepostrádají švih. Závěr se ovšem velmi povedl. Tuto černohumornou taškařici jsem si prostě užil. Navíc, hudba pana Muchowa je geniální. ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017