Zoolog Montelík, přezdívaný Monty, nemá lehký život. Právě mu kancelář zdemolovala gorila, uprchlá ze zoologické zahrady, kde je Monty zaměstnán. Aby toho nebylo málo, jeho žena Josefína mu oznámí, že už má takových problémů plné zuby, a odstěhuje se k přítelkyni Růženě. Do třetice přijíždějí jejich vnuci, k nerozeznání podobná dvojčata Martin a Honza. Josefína na to zapomněla a Monty není nadšený, protože na kluky nemá čas. A tak se rozhodnou před dědečkem i ostatními dospělými předstírat, že jsou jen jeden. Problém Montymu způsobí mladá inženýrka Emilka, která tajně ze ZOO odnese šimpanzí mládě Amose, aby ho zachránila před prodejem. Postupně se ukazuje, že Monty je zklamán poměry v ZOO, jejíž ředitel s hlavní zooložkou podvodně kšeftují se zvířaty, a nakonec se rozhodne zabránit s Emilkou prodeji Amose i dalších zvířat. Do jejich snahy se zapojí i kluci, kteří se po prozrazení, že jsou dva, snaží přesvědčit babičku, aby se k dědovi vrátila. (TV Nova)

sidzej

S velrybou ci polepsovnou sa to pochopitelne zrovnavat neda ani v najmensom ale jedno sa Polednakovej upriet neda- vedela navodit pohodovu rodinnu atmosferu. Zamerne pisem vedela, pretoze to co predvadza v dnesnej dobe je na zaplakanie. Pribehova zlozka filmu je vcelku priemerna a nema ambicie stat sa oblubenou ceskou klasikou. Napriek tomu, ze je to viac-menej film na jedno pozretie to bolo prijemne stravenych 90 minut. 65% ()

themic

Mdlá, prázdná pohádka pro děti. Až je to divný. Asi akorát zvířata z Ústecké zoo oživovali celý ten film. 40% ()

gogos

Do nejlepších komedií od Poledňákové to má hodně daleko, přesto má film zvláštní kouzlo, které i svým prostředím ZOO a narážkami na končící režim dává filmu líbivou atmosféru. Škoda jen nevýrazných hereckých výkonů a absence vtipu. ()

blackrain

Tak tento počin má na svědomí Marie Poledňáková? No, to mi teda poklesla čelist. Nějak jsem nezaznamenala, že by ve výčtu jejich jinak úžasných filmů tento byl jmenován. Zvířata a děti jsou vděčným tématem k natočení filmu.Taky se s nimi dá užít spousta legrace nebo spousta malérů. Námět není vůbec špatný. Dalo se z toho vytřískat mnohem víc. Promarněný potenciál. ()

Dr. Hawkeye

Nedoceněný film, jehož zásadní problém je v jeho rozporuplném zaměření - linie "dětská" líčící patálie dvojčat je mísena s linií "dospělou", kde geniální Miroslav Macháček, takto zdělesnění ing. Josefa Vágnera, zděluje diváctvu hlubší poselství s občasnými hořkými podtóny. Tím pádem to je pro děti moc dospělé a pro dospělé moc dětské... Škoda že si marie Poledňáková nevybrala... ()

rakovnik

Přestože mám rád zvířata, do ZOO se sem tam zajedu podívat, tak tento film mě nikdy neoslovil. Miroslav Macháček mi zde nesedl a s hlavními hrdiny jsem se opravdu nikdy neztotožnil. Dnes, když film reprízují, tak se na něj ani nedívám. ()

Martin741

Nie je to prilis vtipne, ale za obrovske plusy Polednakovej tvorby povazujem to, ze vedela vzdy navodit prijemnu atmosferu. A ta funguje aj v tomto filme. Pribeh je sice tiez len priemerny, a nema sancu stat sa klasikou typu Svetaci 1969, ale film je to rozhodne pozeratelny. Hranice priemeru sa vsak v ziadnom pripade neprekracuju. 69 % ()

cariada

Komedie pro děti z prostředí ZOO o záměně dvou kluků dvojčat u dědy na prázdninách,který ale chce jen jednoho na hlídání. ()

Abes odpad!

Dva člověci v ZOO. Nesnáším ty americké sestřihy, jejich chraplavé hlasy, nesnáším píšťalu uvízlou v krku. V tomto filmu mě včetně Hapkovy hudby sere úplně všecko. ()

tomtomtoma

Nenucená přirozenost a vzletný nadhled rodinných vztahů, velké přednosti předchozích filmů Marie Poledňáková, dostali v tomto díle pořádnou facku. Na druhou stranu vtip víceméně funguje a sympatická je snaha o sdělení vlastního názoru na nekompetentnost a defraudační podstatu společenských špiček. I převod vnitřních pocitů beznaděje při naplňování vznešené myšlenky zoologa Josefa Vágnera je v souladu s lidským uchopením autorčiných filmových prací. Když se k tomu připočítají vděčné obrázky roztomilých zvířátek, výsledkem je příjemný filmeček, který sice nedosahuje kvalit předchozích režisérčiných výtvorů, ale nemůže ani nikoho urazit. Ústředním bodem příběhu jsou chlapecká dvojčata Martin (Martin Morávek) a Honza (Jan Morávek) uprostřed ústecké zoologické zahrady. A začíná jejich seznamování s chodem i zkostnatělostí oblíbeného cíle rodinných výletů. Vesele, smutně, rezignovaně i odhodlaně a s věčným plamínkem naděje. Hlavní mužskou postavou je veterinář, duchovní autorita zahrady a dědeček neposedných dvojčat Montelík alias Monty (dobrý Miroslav Macháček) se svým bojem s větrným mlýnem a zodpovědností ke svěřené fauně. Hlavní ženskou postavou je Montyho manželka Josefína (sympatická Jiřina Jirásková) s vyčerpaností z nestandardních poměrů v zahradě. Z dalších rolí: prosící maminka dvojčat (Kateřina Macháčková), snažící se idealistická ošetřovatelka Emilka (Marta Sládečková s hlasem Zlaty Adamovské), přátelští a svědomití ošetřovatelé Jára (příjemný Jan Hartl), Simon (Ladislav Mrkvička) a Evžen (Zdeněk Srstka), statná ošetřovatelka a lupička pštrosích vajec Burdová (Helena Růžičková), neschopný ředitel zoologické zahrady (Petr Kostka), zkorumpovaná hlavní zooložka (Jana Štěpánková), či Josefínina kamarádka a pošťačka Růžena (Zdena Hadrbolcová). Film neuráží, ale může se na něj s lehkým srdcem zapomenout. ()

sklennenka

Tak tato komedie Marie Poledňákové mne absolutně zklamala. Z celého filmu jsem schopna vnímat pouze nesmyslné pobíhání a úprky všech zúčastněných lidí i zvířat. Co se týče života představitelů živočišné říše, raději si pustím nějaký ten dokument. Tvorbu režisérky považuji za zdařilou do roku 1986. ()

zette

Dalsi z rady blaznivych komedii Marie Polednakove, ktera mi kupodivu neni protivna. Zoologicka zahrada jako misto nataceni je pro deti velmi atraktivni a rada zvirat, ktera ve filmu vystupuji pridavaji na originalite. Herecke obsazeni je taky velmi dobre, v cele s vynikajicim Machackem v hlavni roli. Vsechny vyse uvedene prednosti jdou na ukor slabsiho pribehu. ()

Radiq

Poblbaná česká komedie od Poledňákové, která jen hýří rodinnejma filmama a nic jinýho neumí. Možná to pro někoho umí dobře, ale je to pizda. Film nebyl vyloženě špatnej, protože tam bylo hodně zvířátek, ale jak řikám - určeno pro jiné publikum, než su já. ()