Zoolog Montelík, přezdívaný Monty, nemá lehký život. Právě mu kancelář zdemolovala gorila, uprchlá ze zoologické zahrady, kde je Monty zaměstnán. Aby toho nebylo málo, jeho žena Josefína mu oznámí, že už má takových problémů plné zuby, a odstěhuje se k přítelkyni Růženě. Do třetice přijíždějí jejich vnuci, k nerozeznání podobná dvojčata Martin a Honza. Josefína na to zapomněla a Monty není nadšený, protože na kluky nemá čas. A tak se rozhodnou před dědečkem i ostatními dospělými předstírat, že jsou jen jeden. Problém Montymu způsobí mladá inženýrka Emilka, která tajně ze ZOO odnese šimpanzí mládě Amose, aby ho zachránila před prodejem. Postupně se ukazuje, že Monty je zklamán poměry v ZOO, jejíž ředitel s hlavní zooložkou podvodně kšeftují se zvířaty, a nakonec se rozhodne zabránit s Emilkou prodeji Amose i dalších zvířat. Do jejich snahy se zapojí i kluci, kteří se po prozrazení, že jsou dva, snaží přesvědčit babičku, aby se k dědovi vrátila. (TV Nova)

Nihlathak

Já nemám rád takové filmy ze ZOO, cirkusů a podobných "zařízení". Nelíbí se mi ani výtvory pozdních osmdesátých let celkově. Pak je tam ještě Krampol. No děs... Slabý děs. ()

lennyd

Postarší veterinář, Monty (Miroslav Macháček), má dostat na starost kromě zvěřiny v místním Zoo, taky své dva vnuky, dvojčata. Jelikož jej zrovna opustila žena Josefína (Jiřina Jirásková), deklaruje, že zvládne maximálně jednoho z nich. Kluci se ale na prázdniny v zoo hodně těší, a tak se rozhodnou na dědu sehrát habaďůru, a tvářit se jako jeden. Vše jim prochází až do chvíle, kdy v zoo narazí na nelegální obchod se zvířaty... Ehm, uhm ... tohlencto je dílem Marie Poledňákové? Té Marie Poledňákové, která stojí za báječnými Jak vytrhnout velrybe stoličku, Jak dostat tatínka do polepšovny či S tebou mne baví svět? Tohlencto bylo fakt šlápnutí mimo - spíše než film mi to přišlo jako upoutávka na nějakou zoologickou zahradu, a aby se u toho divák neunudil úplně k smrti, tak semtam postavy pronesou nějaký fousatý vtip ("Tak co, už vypadám jak babička?", "Ne babi, teď vypadáš jak dědeček"). Sice papírově dle hereckého obsazení mělo jít o bombu, ale postavy tam popocházejí bez hlubšího smyslu, v lepším případě prchají před nějakou uprchlou zvěřinou, což mělo asi být velmi vtipné. Možná poprvé (s uprchnuvším orangutanem) možná, ale napopadesáté, když už hrdiny filmu pronásleduje zebra, žirafy, hroch, sloni, hadi a další zvěř, už to působí hodně nuceně. No nic, mohu si i tento počin M.Poledňákové odškrtnout, ale abych se na něj někdy podíval znovu, k tomu už mne nic nedonutí... ()

Castrator

Děti si moc neužijí, milovníci zvířat si moc neužijí, dospělý divák bude spíš otráven než potěšen, milovník dobrých filmů si na své nepřijde. Nejsem takovým odborníkem, abych se odvážil napsat, že se film nedrží žánru, ale jako neodborníkovi mi to tak připadá. Na komedii málo vtipné, vlastně vůbec, na film pro děti jde o film málo dětský, do škatulky "rodinný film" se dá sice narvat cokoliv, prakticky od animovaného dětského filmu až po porno, ale na rodinný film je film málo rodinny, své si v něm těžko najdou tátové, mámy, děti. Tento film vysílala Československá televize v roce 1991 na Štědrý večer a jako dítě jsem byl z filmu extrémně otrávený. Jako dospělý divák jsem byl pro změnu otrávený velmi. Hodně slabý film. ()

J.Lajner

Macháček je skvělý a zvířata krásná. Tím výčet pozitiv asi končí. Velmi nesourodý, scenáristicky nevyvážený film. Jakoby paní Poledňáková s příchodem demokracie něco ztratila, byť komedie S tebou mě baví svět, taky není žádná pecka, natož komedie století. Dva lidi v ZOO, jsou zajímavým experimentem, který nevyšel. ()

manonfire

To byl jeden krok do orangutanního hovna za druhým. Pan Macháček byl výborný herec, ale dodnes nevím, zdali ho zničil alkohol, nebo role v tomto filmu. 20% ()

Badguy

Nemůžu si pomoct, vím, že je to celkem blbost, a souhlasím s většinou níže uvedených výtek, ale mě se film prostě líbí. Kluci a zvířátka jsou fakt "roztomilí", Macháček, Jirásková a Hartl jako vždy výborní, je tam pár scén, u kterých jsem se opravdu řezal smíchy (číča, Agáta na převaz, spolknutí pískátka,...) a v neposlední řadě skvělá Hapkova hudba. ()

Zagros

Porevoluční Poledňáková už dávno není, co bývala, její tvorba šla hodně dolů. Dva lidi v Zoo ale ještě ujdou. Vždy jsem to bral jako televizní film, jinde jsem jej neviděl a v této „kategorii“ to vcelku jde. Není to už tak velká zábava jako její nejslavnější kusy. Tady mě alespoň bavilo atraktivní prostředí, samotná zvířata a rozverná dvojčata. Ze všeho se dalo ovšem vytěžit mnohem více. Příběh je slabý a humoru pomálu. Nakonec nechávám ale dvě slušné hvězdy. Také proto, že její další tvorba je ještě horší. Pokud chcete od ní dobré filmy, vraťte se raději ke klasikám z předrevoluční doby. ()

Kovaja

Naprosto skvělá záležitost,supr oddechovka o dvojčatech kteří na prázdninách u dědy veterináře zažívají samé supr věci.protože děda je veterinář v Zoo.Dědu zahrál úžasně M.Macháček a jeho dva vnuci-dvojčata Martin a Honza sou naprosto neodolatelní.Krásný film nejen pro děti s výbornou muzikou je naprostá lahůdka a navíc kdo má rád zvířata nemůže na tomhle kousku zkřivit ani vlásek.Bravo!!!!!!!!!! ()

wosho

Na tomto ´´skvostu´´ je vidět jak moc náš film plýtval s hereckým talentem Miroslava Macháčka. Skrz naskrz průměrný film s pár vděčnými vtipy a gagy, který by potřeboval pořádný dramaturgický zásah do scénáře. ()

Paity

Má to být sice rodinný film, ale skutečně nevím, kdo se vlastně z vás u něj opravdu bavil. Já totiž ne. Ani vtipné mi to nepřišlo. Přestože je v "zoo" řada známých herců, dvojčata jsou příšerně nesympatická a vedle příběhu tak právě ona nejvíce nudí. ()

Prochy38

Film mého dětství. Dost mě zvířata a ZOO jako takové baví, takže jsem si film celkem užil. Ale že by to bylo nějaké extra veledílo... ()