Divoká planeta

• Francie La Planète sauvage (více)

Futuristicky vyhlížející animovaný film na motivy románu Stefana Wuta. Kouzelným světem vás provází malý kluk - člověk, který slouží jako hračka pro děti kulturně a technicky vyspělejších bytostí. Tento chlapec projeví neočekávanou schopnost učit se a tvořit. Mezitím se vládci společnosti rozhodnou vyhladit zbytky lidí volně žijících v přírodě, aby předešli možným budoucím problémům. (raffspIn)

panWolf

Tak tenhle film bych ještě jednou rád viděl.Už to je skutečně hodně let co jsem to skouknul jako pubescent v kině.I po těch letech si pamatuju výraznou výtvarnou stránku a silná¨ý emotivní zážitek,který jsem měl. Jak je možný,že někoho nenapadne (v té záplavě sraček) tento film vydat. Dokonce o něm,alespoň pokud vím,nepadla ani zmínka v tv serialu-Animované filmy. CHYBA!!! Co s tím uděláme??? Dodatek 15.1.2007 Sehnal!!!! ()

Milan25

To je tak šílený animáč, že se nedá slovy ani popsat. Ve filmu se sice mluví poměrně málo, ale když už, tak aby si člověk vzal vysvětlivky. Nicméně rozdělení přirozené družice Traagské planety na další Uvy mě docela překvapilo :) ()

Adramelech

Půvab tohoto filmu je založený hlavně na grafice Rolanda Topora, kterou - podle závěrečných titulků - "rozpohybovali" čeští animátoři. Vida, co všechno se u nás umělo a smělo v období normalizace. Skvělý produkt francouzsko-československé  spolupráce. ()

_ksilt

Na tohle jsem koukal s otevrenou hubou, jeste ted mi nedochazi jak je mozne, ze v socialistickem Ceskoslovensku mohl vzniknout takovyhle sci-fi film s tak silnym nametem ovladani jednoho naroda druhym. Vytvarne me uplne dostavaly napady ztvarneni flory a fauny na te cizi planete, doplnene nemene fantasknimi zvuky. Uzasny. ()

berry.77

Zvláštní snímek ,také dobré hodnocení zaslouží si to. Kdo nevyděl měl by hned doplnit mezeru v minulosti a není to kousek,ale rovnou pres čtvr století:) ()

Pájusha

Jeden z prvních animovaných filmů. Prý nedoceněný. Samozřejmě že na tu dobu to byla asi bomba. Zajímavý námět, bizarní a přesto úžasné detaily. Ale když sedíte u jednoduché grafiky 100 minut… Nemůžu si pomoct, občas jsem se už neměla na co dívat a prostě jsem se nudila. Domnívám se, že tomuto snímku by mnohem více slušela kratší forma. A navíc...ten konec na mě byl až příliš sladký... ()

KatRi

Jakkoli nejsem příznivcem fantaskních příběhů na plátně ani v knihách, tohle a Čapkovu Války s mloky považuju za velmi povedené kousky. Vidět, číst by je měl každý aspoň trochu vzdělaný člověk. ()

Oralfabet

Pro ten film mám hodně respektu, animace skvělá, spousta nápadů a skvělý soundtrack, u mě to však dosti ztroskotalo na příběhu, který je sice asi celkem zajímavý, ale mou pozornost moc neudržel, i přes krátkou stopáž. Prostě moc nesedlo no. 6/10 ()

Brejlil

Nějak jsem netušil, že v Čechách může vzniknout takový film. Není sice kdovíjak myšlenkově bohatý, ale jeho surreálně působící složky, především vizuální a hudební, z něj dělají zajímavé dílko. ()

Furmi

Krásny surrealistický animák zo starej školy. Miestami až psychedelický trip obohatený o prekrásnu hudbu. V dnešnej dobe už vzácny snímok. 77% ()

Copcorn

Silnou stránkou filmu je úchvatný vizuál skloubený s velkou dávkou fantazie. Výborná práce se zde odrazí i v podobě hudební složky. Nadčasový snímek..... ()

Oliveris

Dlho som rozmýšľal, či tento film hodnotiť objektívne alebo subjektívne. Objektívne je to na jasných *****, subjektívne dávam ***. Film patrí medzi najlepšie sci-fi, to bez pochýb. Jeho bizarnosť vyrazí dych. Ale mne vo filme chýbala trochu väčšia hĺbka a silnejší stred, preto ***. No ako som už spomínal, toto hodnotenie nemá za cieľ znižovať kvality tohto jedinečného a fantastického snímku. ()

Curunír

Zajímavé, bizarní, uchýlné, ale žádná velká pecka to není. Připouštím ale, že kdybych to viděl v dětském věku, zážitek by byl pravděpodobně silnější, takhle zbyde jen pocit, že ti Francouzi na to jdou jinak. ()

Tomihiro

Příběh hrdiny Terra, který po smrti matky vyrůstá jako domácí zvířátko u modrých obrů, technologicky vyspělejších bytostí. Genocida, vyspělé technologie a lidé vracející úder na Divoké planetě, kde jsou považováni za škůdce a nositele problémů. Surreální, psychedelická hudba, bizarní nápady hraničící se zdravým rozumem. Tak to mám rád! Kultovní! ()

Viperine

a Must See pro milovníky surrealismu, sci-fi, organic designu, futurismu, animace a visuálního ártu vůbec. Jemně hravá záležitost. S až psychedelickým zvukem. A ještě se tam filozofuje. :*) ()

Bozvav

Úžasný filmový animovaný počin. Duševní lahůdka, skvělá výtvarná i obsahová forma. Viděno poprvé v dětství a nyní. pořád dokonalý zážítek s hlubším přesahem. Za mne plný počet. ()

Festival sci-fi film Future Gate se blíží

Festival sci-fi film Future Gate se blíží