Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Příběh romantické komedie je zasazen do malého města a okolí na Broumovsku. Dramatická krajina koresponduje s náladami hlavní hrdinky Terezy (36), bývalé primabaleríny Národního divadla, která po úrazu skončila kariéru profi tanečnice a přestěhovala se s manželem Petrem a sedmiletou dcerou Maruškou na opuštěný mlýn, který zdědila po babičce. S buldočí vůlí a přes omezené finanční prostředky stavení rekonstruuje, aby vytvořila rodině nový domov. A přivydělává si tím, že vede v místní škole kroužek pohybové výchovy. Učí životem unavené ženy dávno zapomenutým tanečním pohybům a jejich dcerky základům baletu. Petr na venkově není šťastný, chce dělat kariéru v Praze. Manželství procházející krizí, nejistá existence a lidská omezenost některých obyvatel malého města Terezu nutí táhnout na vlastních bedrech víc, než možná dokáže unést. Naštěstí jsou tu její malé "primabaleríny", které mají do dokonalosti daleko, ale o to víc jsou roztomilejší a Terezin nakažlivý optimismus. Ale život nám klade do cesty nečekané nástrahy. Jedné noci mlýn začne hořet, na scéně se objevují dobrovolní hasiči a jejich hezký velitel. Petr Tereze oznamuje, že stěhuje do Prahy, ředitel školy, že kroužek pohybové výchovy chce vedení města zrušit, a na scéně se zničehož nic objeví Tereziny kamarádky. Pokud to všechno chce Tereza ve zdraví přežít, bude myslet vymyslet plán... (Bohemia MP)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (88)

mira007 

všechny recenze uživatele

Vica Kerekes jako učitelka baletu na vesnici, kde ji dobrovolní hasiči nabídnou prozatimní místo pro její třídu v hasičárně a tak je rovnou zapojí na přípravu vystoupení v Praze.  Sice to v jednu pikosekundu vypadalo, že to bude česká vesnická varianta Flashdance (1983), ale jelikož Vica předvedla, že to opravdu nebude stát na jejím "brilantním" tanečním umu, tak z toho vypadla jen další nezapamatovatelná tuctová romantická komedie bez většího vtipu, která plyne, ale nějak mne to iritovalo míň než je běžné a dalo se to aspoň dojet. Nic víc, nic míň. Dvě hvězdy za námět a Vicu, který to tu sekne. ()

KIT.HL 

všechny recenze uživatele

Komedie to není, ale založil bych kategorii komedie_škoda mluvit. Klasická televizní blbost točená na známém místě.  Pěkné, ale jistě by se našlo i něco nového. Ondřej Veselý od Vyprávěj popošel herecky o kousek dál ( točí jednu blbost za druhou ), ale prostor moc neměl. Ostatní křoví v čele s panem Kohákem, kterému ti blbci vydrží do důchodu klasicky televizně, nepřekvapivě, nudně. Vica jako baletka? Byť starší, neuvěřitelná, k neuvěření tedy. Odvedla svůj průměr. Jediné plus je nedabováni a československá mluva podle emocí. Tak to má být. Jinak nuda, nuda, nuda. Dal jsem to na Netflixu do konce, pro objektivitu. ()

Reklama

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Ať se na mě Petr Zahrádka nezlobí, ale jeho filmy jsou de facto totožné. Tedy pokud se bavíme o romantických komediích. Opět tu máme jednu nešťastně vdanou ženu. Muž nesdílí její názor ohledně života na vesnici. Na jedné straně pochopitelné, sešli se zkrátka dva typy, které se k sobě nehodí. Na druhé žena totálně odsuzuje ho způsob života, ale už nevidí, že je to on, kdo nosí domů peníze a vydělává. Je hezké bydlet na vsi s čistým vzduchem a lesem za humny. Ale čím by se muž měl živit? Kdo by najednou vydělával a jak? Z ženy se tak stává snílek, který bohužel nemá praktického myšlení. Tím spíš, že její kroužek je zrušen, takže by na tom manželé byli ještě hůř. Jenže to neva, zde je označen jako ten špatný právě manžel. Vrcholem pak zůstává, když se muži učí balet a ještě veřejně vystupují. Když člověk pomine první humorný pohled na muže baleťáky, dále už není co sledovat. Komedie je opět naivní a málo vtipná. Tentokrát si ke spolupráci režisér vybral nezkušenou scénáristku pro níž je toto první film. Výsledek je silně podprůměrný. ()

Djoker 

všechny recenze uživatele

Tady někdo v životě neviděl bývalou baletku. Kerekes je holka krev a mlíko, ale její nevhodné obsazení je možná ten nejmenší problém. Nikdo soudný přece nemůže vystavět příběh kolem dětské taneční soutěže, ve které exhibují také dobrovolní hasiči naroubovaní v legínách. Kroupová se může jít zahrabat. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

"Romantická" komédia z dedinského prostredia, ktorej jediným pozitívom je fakt to prostredie a atmosféra vidieka či malomesta. Inak celú svoju komediálnu stránku stavia na tom, že Koháka s Chmelom oblečie do ženských šiat alebo že dve 6-ročné slečny si povedia, že nie sú žiadne teploušky. Scenáristka úplne mimo a Kerekes prekvapujúco neukazovala kozy, čo je jej jediné herecké umenie, pričom jej preskakovanie zo slovenčiny na češtiny bolo skutočne trápne. ()

Galerie (26)

Zajímavosti (6)

  • První klapka filmu padla na Šumavě v červenci 2020. (ČSFD)
  • Leoše Nohu musela z natáčení odvážet sanitka, jelikož měl během natáčení infarkt. Nastěstí vše dobře dopadlo a Leoš Noha pokračoval v natáčení. (tsatsiki)
  • Taneční soutěž se natáčela v Masarykově divadle v Jičíně. Tenisové scény se točily na kurtech v Horažďovicích. Většina filmu se však točila v obci Železnice u Jičína. (marelzwareli)

Reklama

Reklama