Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Příběh romantické komedie je zasazen do malého města a okolí na Broumovsku. Dramatická krajina koresponduje s náladami hlavní hrdinky Terezy (36), bývalé primabaleríny Národního divadla, která po úrazu skončila kariéru profi tanečnice a přestěhovala se s manželem Petrem a sedmiletou dcerou Maruškou na opuštěný mlýn, který zdědila po babičce. S buldočí vůlí a přes omezené finanční prostředky stavení rekonstruuje, aby vytvořila rodině nový domov. A přivydělává si tím, že vede v místní škole kroužek pohybové výchovy. Učí životem unavené ženy dávno zapomenutým tanečním pohybům a jejich dcerky základům baletu. Petr na venkově není šťastný, chce dělat kariéru v Praze. Manželství procházející krizí, nejistá existence a lidská omezenost některých obyvatel malého města Terezu nutí táhnout na vlastních bedrech víc, než možná dokáže unést. Naštěstí jsou tu její malé "primabaleríny", které mají do dokonalosti daleko, ale o to víc jsou roztomilejší a Terezin nakažlivý optimismus. Ale život nám klade do cesty nečekané nástrahy. Jedné noci mlýn začne hořet, na scéně se objevují dobrovolní hasiči a jejich hezký velitel. Petr Tereze oznamuje, že stěhuje do Prahy, ředitel školy, že kroužek pohybové výchovy chce vedení města zrušit, a na scéně se zničehož nic objeví Tereziny kamarádky. Pokud to všechno chce Tereza ve zdraví přežít, bude myslet vymyslet plán... (Bohemia MP)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (64)

dopitak 

všechny recenze uživatele

Předvídatelná tutovka, docela pohodový, milý film rodinného typu, kde řešíte jenom, který z tatínků nakonec zůstane. Vica vypadá pořád skvěle, a to samé Schneiderová. Ondřej Veselý je takový český Kolejník. Příroda, postavičky z městečka i hasiči celkem cajk. První projekce v Catacombes Milou kinematográfos. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Těžce předvídatelný a zbytečně dlouhý a natahovaný film, který si jednu hvězdičku vydobyl jen za Železnici, kde se část scén natáčela. Lidé se chovají naprosto nesmyslně, viz ta úvodní scéna, kdy kráva Tereza tančí ve stodole, kterou vlastní chybou zapálí - a ona je pak za ubližovanou chudinku a ještě se vzteká na všechny kolem sebe, sprdává hasiče, sprdává manžela, a nikdo jí neřekne: "Drž kušnu, krávo, sama sis tu stodolu zapálila, je to celé tvoje chyba, ani pojišťovna nám za to nic nedá." A manžel asi mimoň z jiné planety (naprosto divně přehrávající Havelka) chvilku zmateně běhá, aby ráno odjel profesořit na školu, jako by k ničemu nedošlo a nic se nestalo. Asi se tím mělo ukázat, jaký je jako chlap zmetek a že ženská potřebuje oporu v chlapovi, jenže jako Havelkova postava by se nezachoval JEDINÝ chlap na světě, jen mimozemšťan. Tohle je prostě sci-fi. Taky nechápu, co mají Pražáci pořád s tou vesnicí, okresními přebory a dobrovolnými hasiči, že netočí skoro o ničem jiném. (Pokud to není seriál, to se tam ještě dostanou vinaři.) Navíc ve stylu zesměšňování, jací burani to jsou, ale když si je vezme do parády holka z Prahe (ačkoli je to Slovena, tak možná Bratislavy, tam to funguje nemlich jako v Čechách), tak kluci se pochlapí (fórek vzhledem k ději filmu) a zatančí balet tak, až první cenu vyhrají. (To snad ani není spoiler, k tomu to očividně a zcela průhledně celou dobu směřuje.) A jinak ano - sbor dobrovolných hasičů sice hasit požáry neumí, ale v ženských šatečkách tančí balet a dostane se s ním až na soutěž. Btw, už trochu oplácanější Vica občas taky musí z pozice scénáře tančit, a jsou to ty nejtrapnější scény hned po hasičích v sukýnkách. ()

Reklama

Djoker 

všechny recenze uživatele

Tady někdo v životě neviděl bývalou baletku. Kerekes je holka krev a mlíko, ale její nevhodné obsazení je možná ten nejmenší problém. Nikdo soudný přece nemůže vystavět příběh kolem dětské taneční soutěže, ve které exhibují také dobrovolní hasiči naroubovaní v legínách. Kroupová se může jít zahrabat. ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Film plný klišé a obohraných scén ako hrom. Najmä v našom prostredí. Je ako nejaká nepríjemná tanečná partnerka, ktorá vás celý večer ťahá za nos a nevie sa rozhýbať. Ak by som ho mal charakterizovať v jednej vete, tak by som povedal, že "Láska na špičkách" je totálne zprasená tanečná komédia, pri ktorej si ani nezatancujete a ani sa nezabavíte. Na hranici odpadu. ()

Necrotongue odpad!

všechny recenze uživatele

Na ten radostný moment, kdy budu moct tomuto paskvilu fláknout odpad, jsem se těšil už od první scény z hasičské zbrojnice. Vrcholem celého snímku byly překvapivě už úvodní titulky, což jsem poznal podle toho, že už to pak šlo celou dobu jen z kopce. Jediným kladem filmu pro mě byla možnost spočinout vilným pohledem na křivkách mé oblíbené zrzky, ale i její role byla na pěst. Nedumám nad tím, co některé herce přimělo k účasti v této zoufalosti, protože moc dobře vím, že se složenky samy nezaplatí, ale Alena Kroupová se mou oblíbenou scénáristkou zjevně nestane. Její výtvor trpěl mnohými klišoidy, nepřesvědčivými dětskými hereckými výkony, nepřesvědčivými hereckými výkony obecně, úděsným příběhem, nesympatickými postavami a některými scénami tak pitomými, až jsem si musel kontrolovat, jestli mi nezačaly krvácet oči. Za všechny vypíchnu jen vytlačení auta z kaluže a balení do mokrého prostěradla. / Poučení: Byl to pro mě sice traumatický zážitek, ale na zrůdnosti Evy Toulové přece jen neměl. ()

Galerie (14)

Zajímavosti (6)

  • První klapka filmu padla na Šumavě v červenci 2020. (fanda124)
  • V približne 26 minúte telefonuje Vica v krčme. V jednom zábere drží telefón v ľavej ruke a hneď po strihu, bez viditeľného preloženia, ho drží v pravej ruke (Johnny.ARN)

Reklama

Reklama