Příběh krále Juraje (Marián Mitaš), jeho bratra Filipa (Juraj Hrčka) a dcery Hanky (Darija Pavlovičová) se prolíná s motivem vodní říše, které vládne laskavá a spravedlivá Paní vod a pramenů (Linda Rybová). Královna zemřela, když byla princezna Hanka ještě malá a od té doby se o ni pečlivě stará král. Jednou princezna těžce onemocní a její otec se bojí, že by mohl o svou dceru přijít. Slituje se nad ním Paní vod a pramenů, která má princeznu ráda, a králi daruje pramen léčivé vody. Předem ho ale varuje, že kdyby chtěl někdo zázračné vody zneužít ve svůj prospěch, k získání bohatství a moci, pramen navždy vyschne. Princezna se zázračně rychle uzdraví a od toho dne král dbá o to, aby léčivou vodu dostal každý, kdo ji potřebuje ke svému uzdravení. Na oslavu desátého výročí pramene přijede králův bratr Filip se svou manželkou, krásnou Henrietou (Zuzana Kanócz). Nikdo netuší, jak moc tato kráska touží právě po bohatství a po moci a že je pro ně schopná lhát, podvádět i zabíjet. Její intriky zaviní, že se král Juraj a princezna Hanka ocitnou v ohrožení života. Naštěstí je tu ale odvážný dobrodruh Jakub (Jakub Spišák) … (Česká televize)

mia.com

Henrieta je fakt odporna, to nemam rada,az tak zle postavy. Akorat kral je fakt fesak. Jinak dost nuda, ani pokusy o vtipne postavy nevysly. ()

Dechman

Začiatok sa mi páčil, potom to spadlo niekam inam, ako keby začala nová rozprávka...tak trošku nuda...ale zase jedenkrát sa to pozrieť dá. ()

a-ja

Studená pohádka, taková už docela klasika - točej to Slováci, ale klidně by to mohli natočit i Němci... Tváře podivně nasnímány, takže Rybová i Pavlovičová vypadají, jako kdyby je vytáhli z pyramidy... Zuzaně Kanócz ubírá na sexappealu ta blond paruka, navíc příliš ostrá kamera ukazuje nedostatky pleti i vadnoucího dekoltu (v šatech, které měly límeček, to ale bylo cajk, tahle ženská krásná je). Princeznu, která ´vyrostla do krásy´ si, bohužel, taky představuji jinak. Podvodní postava Petra Vaňka se chvílemi chechtala, jako kdyby jela na lysohlávkách... Dabing mizernej (když se Jakub vrátil ze světa, byl namluvnej tak, že vypadal jako naprostej kretén, asi jako když se kdysi Vašut vrátil z USA), nějak mi ty hlasy k figurám nesedly... Vlastně mi nesedly ani ty figury - v téhle pohádce nešlo nikomu fandit, nějak mi všichni přišli na ránu... Chjo... :-( ()

tata22

Asi největší slabota letošních Vánoc, o dabingu nemluvě. Ten to vyloženě pohřbil. Dějově velmi slabé až prostoduché, herci nesympatičtí, princezna vyloženě nehezká. Scény pod vodou natočené jak z 50 let 20.století. Krásné byly jen kostýmy, ty se opravdu povedly a statečný výkon Zuzany Kanócz. Myslím, že po té pohádce už nikdo ani nevzdechne a to musela stát peněz,,, ()

Falwic

Ubral bych stopáž a podlost Henriety bych také o něco snížil. Přidal bych hloubku proklesní postav. Potěší zmínka o haluškách, skoro až děsivá scéna tonutí a nádherný hudební motiv vodní říše. Není také běžné, aby se v pohádce telily ledovce. ()

Mates Hradecky

Tolik logických děr ve scénáři, tolik zbytečných scén, tolik divných postav bez vývoje, tolik komparsistů dívajících se do kamery ...a k tomu děsivý český dabing prakticky všech postav, krom Lindy Rybové. S láhví vaječného koňaku se to dá vydržet. ()

ssarka

příběh zajímavý, herectví civilní - KONEČNĚ, až ZASE na ty dva šašky strážné..to už je po upištěných čertech zase nová moda....bohužel to sráží opět jiní hlavní hrdinové, prostě každý rok horší a horší...princezna škaredá a její vyvolený ještě víc !!!! a taková hrubka s barvou vlasů princezny, to snad není možné ani na dětském divadelním představení ,natož v obsazení filmu...a nakonec vodní svět digitálně vytvořený v  roce 1984 ()

Pythonator

Přitroublá pohádka pro nenáročné. Standardní televizní amatéřina včetně trapně natočených scén, debilních postav a neuvěřitelných smrtících pádů z koní. Rybová půvabná stejně jako před mnoha lety v Kytici a Kanócz si tu mrchu zahrála mistrovsky. Ta mladá Darija je sice tak nějak rozkošná, ale svým hlasem a herectvím nijak zvlášť nezaujala. ()

lubino89

Linda Rybová bola krásna a hlas Jany Lieskovskej sa jej hodil. Princezná a Jakub vizuálne vhodní do rozprávky. To boli plusy + stále nejaký optizmus z toho, že Slováci natočili novú rozprávku, takže preto 2 hviezdičky. Ako už bolo spomínané, chýbala tomu dynamika. Kostýmy pekné, ale v rozprávkach mám radšej niečo staršie alebo rozprávkovejšie, tento štýl konca 19. storočia a už začiatku 20. storočia mi do rozprávok nesedí. Titulná pieseň hrozná. Michal Režný stále akoby hral to isté, mohol pridať niečo nové komické. Zuzana Kanócz bola pre mňa vždy dobrá herečka, ale tu som jej tú mrchu neuveril a ani vizuál nebol typu žena-zvodkyňa, skôr vyzerala ako taká surikata v šatách. Jednoducho ani vtipné, ani rozprávkové, také bez duše. . ()

antalyan

Pohádka je taková průhledná, krásná princezna bohužel moc krásná není. Přiznávám, že zhruba od půlky mi to začalo jít hrozně na nervy a vůbec mě nezajímalo, jak to skončí. ()

milunech

Doufám, že tuto pohádku už nikdy neuvidím. Mám ráda pohádky a ne tyto psycho filmy. Je mi to líto, ale za mne strašná nuda. ()

hindator

Když už musím já - starý pohádkář - dát pohádce jednu hvězdu, věřte, že se jedná o dílo nehodné vaší pozornosti. Podivné scény bez jakéhokoliv smyslu, rušivé pitvoření postav, trapné "vtiípky", oslí můstky děje,... kromě jezení gumového jídla snad veškeré prohřešky vůči Cimrmanově desateru pro začínající herce pod taktovkou "profi" režiséra a scénáristy v jedné osobě. ()

Zloduch

Snažím se uplatňovat pravidlo, že když nemám, co bych řekl pozitivního, tak radši mlčím. Ale v případě této pohádky to fakt nešlo dodržet. Nekonečná nuda. Ostatně jako většina pohádek slovenské nebo německé provenience. Marně se ptám, proč tenhle balast vysílají jako hlavní program na druhý vánoční svátek. ()

horskejvlk

Nic jsem nečekal a dostal jsem opět pohádkovou facku. Nejhorší byly ty psychedelické záběry pod vodou. Kostýmy hrůza, dámy sedí na koních jak Kyrysaŕi obkročmo a princezna je jak vrhačka koulí, Zuzana Kánocz zestárla no bodejď vždy román pro ženy je starej jak metuzalěm. Celkově se to dalo natočit bez té výpravy pouze studiově a výsledek by byl stejný jen by investoři mohli finance vložit do kvalitnějšího filmového pohádkového projektu ale kdo by tento projekt mohl v dnešní době proměnit v kvalitu ? Odpověď je : bohužel už nikdo. ()

waxtrax

V komentářích zajímavý jev. Díky velké slovenské enklávě slovenských uživatelů ČSFD , jde průměr filmu nahoru. ()