Příběh krále Juraje (Marián Mitaš), jeho bratra Filipa (Juraj Hrčka) a dcery Hanky (Darija Pavlovičová) se prolíná s motivem vodní říše, které vládne laskavá a spravedlivá Paní vod a pramenů (Linda Rybová). Královna zemřela, když byla princezna Hanka ještě malá a od té doby se o ni pečlivě stará král. Jednou princezna těžce onemocní a její otec se bojí, že by mohl o svou dceru přijít. Slituje se nad ním Paní vod a pramenů, která má princeznu ráda, a králi daruje pramen léčivé vody. Předem ho ale varuje, že kdyby chtěl někdo zázračné vody zneužít ve svůj prospěch, k získání bohatství a moci, pramen navždy vyschne. Princezna se zázračně rychle uzdraví a od toho dne král dbá o to, aby léčivou vodu dostal každý, kdo ji potřebuje ke svému uzdravení. Na oslavu desátého výročí pramene přijede králův bratr Filip se svou manželkou, krásnou Henrietou (Zuzana Kanócz). Nikdo netuší, jak moc tato kráska touží právě po bohatství a po moci a že je pro ně schopná lhát, podvádět i zabíjet. Její intriky zaviní, že se král Juraj a princezna Hanka ocitnou v ohrožení života. Naštěstí je tu ale odvážný dobrodruh Jakub (Jakub Spišák) … (Česká televize)

Narciska

Nadpřirozeno, které se v pohádce vyskytuje, se promítá do podoby krásných zázraků, pohádka má onu pověstnou pohádkovou moudrost i hezký vizuál. Je to velmi dobře napsané, je znát, že jde hlavně o příběh, ten má hlavu a patu, je ucelený a herecké projevy oplývají vřelostí. Ani záporná postava není přehnaná, je zřejmé, o co jí jde a jedná se o touhu, která je ve společnosti běžná a je důležité umět se té touze postavit. To zde trochu skomírá, jde o život a příběh přitom příliš nespěchá a všichni se ještě skoro vesele zapovídají. Trochu více napětí v druhé části a trochu více důrazu na herecké postavy, takhle tomu chyběla ta nezbytná špetka koření. ()

Brtniik

Další koprodukční pohádka. Alespoň jsme získali povědomí jací herci jsou v SK. Bohužel o5 žádná sláva a nezachránila to ani Daria takto vítězka SD 2023. Asi ještě netušila jaký potenciál má v pokrčeném nosníku. Je s podivem, že její výkon dokonce ani existenci nikdo nekomentoval, pokud jsem si všiml. A to je včil tak slavná ať už z jakéhokoli důvodu... ()

Luk Skywalker

Letošní nové trio vánočních pohádek je průměr až nadprůměr, možná za mé hodnocení může korona. Dá se na to dívat. Záporačka je zde kvalitní. ()

Vabr

Otřesná nuda! Už od začátku je jasné, že úrovní oproti štědrovečerní pohádce bude horší. Neoriginální děj, postavy nezajímavé a okoukané, zvraty stokrát viděné jakbysmet a celá pohádka působí mdlým a neosobitým dojmem bez jakéhokoli citu. Princezna je vcelku ošklivá s takovým myším/veverčím ksichtem. Podvodní říše je absolutně zbytečná a opět nudná. Proč ji jako nemohla nechat odejít? Důvod?? Slovensko-česká pohádka? Haló, kde je Česko?? Co já tak vím, tak jediná česká věc ve filmu, byl českej předabovanej herec a paní Rybová😑. VYHODNOCENÍ: ŠTĚSTÍ, ŽE TA POHÁDKA JE LEHCE ZAPOMENUTELNÁ, ASPOŇ SI JI NEBUDU MUSET PAMATOVAT! ()

tranquill

"A umíte říct i něco jiného, než ano? .. Ano!" To byl nejvtipnější moment této vánoční televizní pohádky. Ale přes příjemné herce mne jako celek neoslovila. ()

GIK

Dědek u studny cca 20 min. – merkel sign. Velice slabá princezna. 10 x kecy, jak je krásná. Ostatní herci rovněž nesympatičtí. Násilí. Ženské se tam perou, jak koně. Dabing českého filmu do češtiny tragický. Závěrečné mikroskopické titulky pouze pro majitele obrazovek od 2 m výše mi nevadily, protože kdo to spatlal, mi bylo u prdele. ()

Black-star

Myslela jsem si, že ubohé pohádky bez humoru a silného příběhu jsou v posledních letech doménou českých režisérů... jak jsem ráda že jsem se mýlila - jsou tu i horší. Jedním slovem MEGAnuda! ()

E lan

Éterická nevtipná a nezábavná pohádka s koženými herci a herečkami. Sem tam pokus o humor dopadl tragicky a protozě jsou Vánoce, daruji mu aspoň **. ()

bearmeedek

Prý léčivá voda. Tvůrci zřejmě měli na mysli Šaratici. A po všeobecné konzumaci z toho musela vzniknout sračka. Suché a mdlé dialogy, naivně podaný děj, umělecký výkon bez známkování. Ještě že ty první dvě letošní vánoční pohádky byly ve slušném průměru až nadprůměru. Tohle bylo fuj, fuj a fuj. ()

quixote

Nebylo to tak špatné, jak se tady píše, jen scénář je spíchnutý hodně horkou jehlou a místy si to až moc usnadňuje. Ústřední dvojice opět nedostala moc prostoru, což je v takovém příběhu dost těžko pochopitelné. Zdá se, že Kubo Spišák je neméně šikovný než jeho bratr Samuel. Vadily mi nalakované nehty Kanócz, ale ta se jinak blýskla ze všech nejvíc (aby ne, v té roli bylo co hrát). Závěrečná píseň byla lepší ve slovenské verzi, je to škoda, že Češi přišli o skvělou Katarínu Málikovou. Resumé: Bylo to lepší než loňský průser Čarovný kamienok, ale na Vianočné želanie (to o slepém Martinovi) to nemá ani omylem. ()

Jonatána

Nudné, nezajímavé. Na rozdíl od Hodináře, kde mě neskutečně vytáčela hnusná Plodková a celková nepohádkovost, jsem to sice nepřepla, ale asi mi bylo jedno, jak to dopadne. Bylo jasné, že Linda foukne do dlaně a konec dobrý, všechno dobré. A jak se mi Zuzana Kanócz jako ženská nesmírně líbila v Románu pro ženy, tady moc ne. Ale mrcha byla přesná. Asi to nejlepší v celé pohádce. Protože jsem to nevypla, dám tomu 2 hvězdičky. Ovšem už se na to určitě nikdy dívat nebudu. Z letošních pohádek byla fajn jen ta štědrovečerní. ()

Acrobat odpad!

I keby som mal ist hlbokym lesom sam nechcel by som stretnut hlavnu princesnu, ktora sa podoba na strasidelne vyjavy lesnych duchov, temnych pribehov a hroz. Mozna stepmom zasa sa neprepchavala a nie su prsia ktore by kojili. Podmorsky svet je efektovo odflakmuty a naivny asi ako serial pre deti Majster N. Prednesy hercov su utrapene, strojene a akoby naplnene tremou. Z rozpravky sa ani raz nedostavi pozitok, ci uz detsky alebo dospelacky. Velke zlyhanie ( videne 26.12.2020, stv archiv) ()

Sebastianek1

Hezký pohádkový film. Až nezvykle vkusný, na pohádku. Diváky, kteří rádi potřeštěnosti od Trošky nebo odpornou, pištící Květulilinku to brát nebude, malinké diváky asi taky ne, ale dospěláka, který se rád podívá na hezkou pohádku s krásnou Lindou Rybovou mohu jen doporučit. Není pravda, že má špatný scénář. Většinu herců neznám, ale vůbec mi to nevadilo. ()

hero_bk odpad!

Absolutně nekoukatelné. Všechny postavy jsou nehezké a nesympatické, poetika neexistuje, děj je téměř neexistující, všechny postavy se chovají podivně a nelogicky. Po takové šílenosti musí být člověk rád za nové české pohádky, protože ty slovenské jsou naprosto nesnesitelné... To nejhorší, co jsem letos viděl, fakt je mi líto Slováků, že toto museli trpět na Štědrý večer. ()

alldo.raine

Z úcty k vánočním pohádkám nedám hodnocení nejnižší. Jinak ztráta času. Nudná slátanina s matnými herci. Dabing ani nezmiňuji. ()

Linzi

V říjnu 2020 jsem viděl živě Lindu Rybovou na divadelních prknech a byl to senzační zážitek! Hrát opravdu umí! Proto jsem se v této pohádce, těšil hlavně na Ní. Inu, škoda, že zrovna ona, neměla v této pohádce více prostoru, protože věřím, že by jinak tahle pohádka ,,měla na víc." ... ()

jos_sep

Pohodová jednoduchá pohádka. Největším kladem jsou neokoukaní a nepitvořící se herci. Reálně za ***, ale zvyšuji ranking, nechápu tady ty odpady. ()