Knihy smrti vypráví tři zdánlivě nesouvisející příběhy, které jsou do sebe zapletené v prostoru a čase. Hlavním tématem je ale smrt a to, že smrtí život nekončí... (TV Prima)

Flopik

Asi jedna z tých lepší antológii, ale mne až tak veľmi nesadla. Celkovo tu máme tri príbehy ktoré sa na konci pekne prepoja. Prvý je v skratke o babe ktorá ujde z domu, ide bývať k milému páru a niečo sa pokazí samozrejme. Po originalite ani stopa, ale prevedenie pekné a na konci potešia masky. Inak ale na môj kus príliš dlhé. Druhý príbeh ma bavil, chlap vie komunikovať za mŕtvych, nakoniec nejaká tá pomsta celkom slušné. No a tretí príbeh slúži čiste len nato aby sa to celé nejako spojilo a hodnotiť sa veľmi nedá. Konce u všetkých príbehoch sú však skvelé. U mňa za 3*, čakal som to lepšie bohužiaľ. ()

Wancohoff

Na urovni natocene, s fajn hercami.no cakal som nieco uplne ine... ale aspon z toho plynie ponaucenie. Ked chces s niekym vyjebat, vyjebes len sam so sebou ;) 65% ()

Hernycztek

Books of Blood je, z pohledu režie, kvalitní debut, nicméně spoustě diváků nebude po chuti zdlouhavé tempo, kterým je to vyprávěné. Antologických hororů vychází poskrovnu, troufám si říct, že, v posledních letech, méně, než diváky nenáviděných, Found Footage filmů, proto můžeme být vděční, za každý nový přírůstek. Povídky tu máme tři a jejich délka odpovídá i kvalitě. První je založená na co největším psychickém nátlaku, má originální a zvrhlý nápad, párkrát je k vidění pěkné gore, nechybí hutná atmosféra a ani děsivé momenty, které dokáží zvednout tep. Druhá má, na poměry paranormal subžánru, nevídaný nápad a zaujme hlavně finálním zadostiučiněním a celkovým zvratem. Třetí povídka, která nás na začátku uvedla do děje, to celé na konci také uzavírá a spojuje vše v jeden ustálený celek. Herecké obsazení to má slušné a vizuálně je to velice pěkné, čemuž dopomáhá fakt, že je to k dispozici ve 4K rozlišení. Slabých článků to tedy moc nemá, nicméně to není horor pro každého. Stylem vyprávění a zpracováním to ocení spíše hororový veteráni, kdežto sváteční diváci by měli jít do něčeho méně náročného. ()

petikacka

Hmm, jak bych to řekla...No, tak to řeknu rovnou. Zpracování dobrý, nudné to nebylo akorát mi to přišlo úplně nelogické, nesmyslné, konec se mi teda v žádném případě nepropojil ( na rozdíl od ostatních diváků) a tím pádem jsem to vůbec nepobrala. Když to skončilo, tak mě napadla jediná věta : " A co jako?" U Kinga to mělo všechno vždy logiku a smysl, ale Barker mě velice zklamal i když kniha bude patrně lepší...Za mě otrávených 50% ()

Harpy

Vau dost dobre pribehy ! V poslednej dobe hadam najlepsie co som videla. Mozno som to prepalila s tym plnym poctom hviezd, ale fakt sa mi to pacilo a to uz je k hororom u mna co povedat, vela je brakov, ale tieto na prvy pohlad odlisne pribehy boli perfektne prepojene, pozerala som sama v noci, tak som sa obcas aj neprijemne bala :D  Nechybalo tomu napatie, hroza, lakacky, krv a putavy dej. No co viac si mozem priat…. ()

warrenur

Napadito posplietane nitky zdanlivo nesuvisiacich pribehov, su celkom umne v zavere spojene. To sa mi pacilo. Uz menej par, az prilis na pilu tlaciacich a nie moc uveritelnych chovani sa postav. A obcas to bola i postava samotnej Britt. Atmosfera sem-tam takisto "hapruje", ked si uvedomime s akym nametom sa pracuje, pretoze viac nez horror som film vnimal ako thriller. Rozpacite, hoci vizual je uchadzajuci. 55% Snad vam sadne. ()

septic

kéž by byly věci podle Poea nebo Kinga takhle dobře natočeny. Bylo by lepší rozvézt jen povídku o Jenny, ale mně se líbily všechny 3 i samotný ending. Druhou povídku jsem si užil slušně v rámci možností, jelikož člověk nemá čas se s tím sžít, protože druhá a třetí povídka proběhnou celkem bleskově. U filmu jsem si vzpomněl na starou skladbu od Rigor mortiz, kde se zpívá "To že jsem paranoidní, neznamená, že po mně nejdou." ()

Vabr

Nejlepší je první povídka, která byla na lepší 2* a nejhorší byla druhá povídka horší 1*. Bohužel, i když se zdálo, že povídka skončila, měla ještě pokračování, které to zhoršilo. 1. POVÍDKA: Ze začátku se zdá, že povídka bude o tom, že ji někdo pronásleduje, ale škoda, že to odběhne jinam. Průběh je v pohodě, ale když jí teče do bot, zdá se, že to skončí a bude to na ho*no. Naštěstí poté následuje část, která mi to docela dost zvedla, kde se hlavní postava chová chytře. ,,Údajný konec'' povídky by byl dobrej, ale bohužel pokračování skončí pro hlavní postavu ,,dobře'', ale tenhle druh rádoby zbláznění se, radosti a smíření se mi nelíbí. 2. POVÍDKA: Nelíbila se mi už od samého začátku. Pointa je vyvařená z vody a přijde mi to k tomu pokusnýmu křečkovi docela nefér a bylo mi ho docela líto, ale nechápu, že mu to nějak nevadilo. Další konec se šťastným šílenstvím, který mi vadí. 3. POVÍDKA: Hodně se mi líbí návaznosti a je to skvěle vymyšlené, ale smrt prvního z lupičů mi vadí. Ten druhý se kuchá rychle a docela silou na břicho, to není zrovna chytrý nápad. Škoda, že nedodaly scénu smrti druhého lupiče. Není to moc dobrý povídkový film. Utvrzuje mě to taky v tom, že se mi Hulu nelíbí :D. Nejvíce mi vadily celkově povídky a konce s tím, že se postavy zblázní (to mi vadilo možná nejvíc). VYHODNOCENÍ: BOOKS OF FART ()

helraiser

Tři příběhy které se navzájem prolínají jako by vypadly z pera Barkera. Zajímavé příběhy, které ovšem nesednou každému, ale za mě slušný průměr a docela se mi to líbilo. Závěr byl opravdu povedený a pro mě docela překvapující. Odhalení co ve skutečnosti je onou knihou krve bylo parádní. Lepší průměr. ()

tranquill

"Je mnohem snazší život vzít, než ho vytvořit!" Začalo to docela slibně s kvalitními citáty. Postupně to už ale nebylo ono. Takže průměr. "Horizont je jen hranice našeho vědění!" ()

Maximilianus

Veľmi dobré a pútavé príbehy s mierne mrazivým podtónom. V podstate aj fajn prepojené, aj keď to nie je nič výnimočné. 6,8/10. ()

ANTYCHRYST

Jako koment horor roku mě tedy velmi pobavil :) :) asi nějakej pomatenec.. :) chaotické.. Začátek ala uspavac hadů.. Nežli se něco začne dít.. Tak by jeden povyrostl.. Pro mě je tohle na horor hodně málo.. Atmosféra.. téměř nulová.. Minimum napětí a něčeho co by mě překvapilo.. Vyděsilo.. Ty lidi ve zdech jsou fajn.. Ale to je dosti málo.. Jak se to snaží do sebe zapadat tak se to leda natahuje a zamotava.. Místo pořádné akce.. 30% jednou viděno a dost. Nepřesvědčilo mě to ani za mák.. ()

Solverino

Hmmm, docela dobrý herecký obsazení, ale tak nějak není co hrát... nic moc se tam neděje a horror to fakt moc nejni, spíš takový psycho, ale celkově dost slabý. Dá se to dokoukat do konce, ale jako konzervativní fanda starých dobrých hororrů jsem se fakt dost nudil. Podprůměrná záležitost. Čekal jsem to mnohem lepší. ()